Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. Eukanuba...pojedynek gigantów


Remstin

Więc?  

298 members have voted

  1. 1. Więc?

    • Eukanuba
      86
    • Royal Canin
      224


Recommended Posts

[quote name='Chefrenek']Tak tak bo stymuluje przysadkę mózgową. Słyszałam już to o wielu karmach.[/quote]

Jakich, np.?



[quote name='Chefrenek']No wiesz np. taki super TOTW produkowany jest przez koncern Diamond, który miał problem produkcją zatrutej karmy.[/quote]

TOTW? Pierwszy raz słyszę ta nazwę. Ja ogólnie polecam Brit lamb&rice ( hipoalergiczny), tłusty, fajny skład, nie zauważyłam żadnych substancji rakotwórczych, ani o tym, aby stymulował przysadkę mózgową, no i chyba najtańszy z tych dobrych karm.

Hills z czymś jest zły wg Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

po jagniecinie moj pies nadal mial alergie. tylko (na razie- ostatnio nie chcial jesc, ale mu przeszlo, po jednym dniu) hydrolizowane bialko w RC dla alergikow pomaga mojemu psu. wszystko inne, czy to rybka oceaniczna, czy jagnie wywoluje reakcje alergiczne bardzo mocne.

Dalam sie pouczyc RC hehe, ze nie tylko sklad sie liczy. Ze ich zarcie jest tak spreparowane, ze ma przyswajalnosc ponad 95% (nie tylko karmy weterynaryjne, ale wszystkie)...w odroznieniu od innych karm. mam taka ksiazeczke na ten temat, ale nie chce mi sie szukac teraz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']dokladne o tym pisze. na każda karme cos tam mozna znalesc. dlatego pisze, gdybym nie byla skazana na jakis typ karmy, to bym gotowala i moze dawala dodatkowo tez jakas karme. po prostu.nie dawalabym chapi i b. tanich karm, ale poza tym..[/quote]

Hehe i na gotowane się znajdzie.

[quote name='Patisa']Jakich, np.?





TOTW? Pierwszy raz słyszę ta nazwę. Ja ogólnie polecam Brit lamb&rice ( hipoalergiczny), tłusty, fajny skład, nie zauważyłam żadnych substancji rakotwórczych, ani o tym, aby stymulował przysadkę mózgową, no i chyba najtańszy z tych dobrych karm.

Hills z czymś jest zły wg Ciebie?[/quote]

Np. właśnie o rc.

Jak już pisałam, Hills to w większości kukurydza. Dziś z ciekawości weszłam na ich stronę by zobaczyć jak wygląda u nich dieta na problemy z układem pokarmowym. Oto skład karmy i/d:

śruta kukurydziana, śruta ryżowa, suszone jaja, mączka z kurczaka i indyka, glutenowa mączka kukurydziana, podroby, [B]Fibrim® 1260[/B] (źródło rozpuszczalnego włókna), tłuszcz zwierzęcy, olej roślinny,
fosforan dwuwapniowy, sól, chlorek potasu, węglan wapnia, cytrynian potasu, tauryna, witaminy i
pierwiastki śladowe. Zawiera przeciwutleniacze dopuszczone do stosowania przez UE.

[B]Fibrim® 1260[/B] to jest chyba jakieś włókno z soi.:hmmmm:

ps. TOTW = taste of the wild

Patisa ja też mam te książeczki. Zaraz sprawdzę co tam jest napisane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Zawiera przeciwutleniacze dopuszczone do stosowania przez UE.[/quote]
właśnie! na opakowaniu brit'a jedyna rzecza jaka mnie zastanowiła była właśnie ta informacja! Co to za przeciwutleniacze, których nie chcą ujawniać?

[quote name='Chefrenek']Patisa ja też mam te książeczki. Zaraz sprawdzę co tam jest napisane.[/quote]
Skąd Wy je macie?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']właśnie! na opakowaniu brit'a jedyna rzecza jaka mnie zastanowiła była właśnie ta informacja! Co to za przeciwutleniacze, których nie chcą ujawniać?
[/quote]

Moim zdaniem to są te wszystkie z symbolem E. Karmy, które ich nie mają to te konserwowane "naturalną mieszanką tokoferoli".;)

Link to comment
Share on other sites

juz dorwalam ksiazeczke. pisze co tam napisali. zara bedzie.

Edit: "Bialka L.I.P. gwarancja bardzo wysokiej strawnosci

L.I.P. (low ingestible proteins) to bialka o bardzo wysokiej strawności. Skrót LIP stanowi specyfikacje przy selekcji zrodel bialka: aby surowiec uzyskal taka kwalifikacje poziom jego strawnosci musi przekraczac 90%. Po uwzglednieniu poprawki na odchylenia wynikow analiz, w praktyce tylko surowce o poziomie strawnosci powyzej 95% mogą uzyskac kwalifikację LIP

jesli dobrze rozumiem wykres, hehe to najbardziej strawne jest
-izolat sojowy
- wyselekcjonowane bialka wieprzowe
-proszek jajeczny
- gluten pszenny

ale to dziwne, bo przeciez glowny sklad karmy RC to kurczak, a na wykresie jest ponizej 90%...hm...nie czaję



a jesli chodzi o karmy dla alergikow to sa dwie
- jedna z rybą- to karma dla alergikow ktora dziala tak jak lamb& rice- czyli zawiera surowiec rzadko uzywany w karmie, mało alergizujacy. Jednak ta karma z biegiem czasu, albo od razu w zaleznosci od poziomu alergi psa, moze takze wywolac alergie. psi organizm przyzwyczai sie i do tej karmy (choc nie musi) i zacznie ja odrzucac.

- RC hypoallergenic z hydrolizowanym bialkiem soi i wątrobki (hydrolizowana soja uzywana jest z tego co wiem takze w pokarmie dla dzieci alergicznych)
Wiec ta karma "działa" zupelnie inaczej niz wyzej wymienione. Bialko, ktore moze wywolac alergie jest hydrolizowane ,tzn. jego czasteczki sa rozbijane na tak drobną postac, ze nie zostaja rozpoznawane przez uklad odporosciowy jako "wróg" (ktorym faktycznie nie sa) i tym samym nie wywoluja alergi. ale slyszalam rozne opinie, wiec ja na razie kupuje w zoologicznym na wage. Kobita z RC opisala ten produkt jako ich najdoskonalszy. No cena tez jest doskonala;) Jednak dla mojego malego psa wynosi nie wiecej niz 23 zl tygodniowo

Link to comment
Share on other sites

kompletna porazka z hypoalergicznym RC:roll: 2 tygodnie bylo ok, potem powoli coraz gorzej. teraz jest apogeum drapania, trzepania i wymiotów itd. I....pies nie chce nawet na to spojrzec....a wariowal na początku....Nic, ide kupic kaczke. Moze z ta kaczke jakos srednio bedziemy sobie radzic..Musze chyba pogodzic sie z faktem, ze ten kiedys umierajacy psiak juz na zawsze pozostanie "alternatywnie" zdrowy

Edit: Zanim kupicie wiec 14 kg RC, poszukajcie zoologicznego w ktorym mozna kupic na wage i przetestujcie kilka tygodni. w niektorych maja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']kompletna porazka z hypoalergicznym RC:roll: 2 tygodnie bylo ok, potem powoli coraz gorzej. teraz jest apogeum drapania, trzepania i wymiotów itd. I....pies nie chce nawet na to spojrzec....a wariowal na początku....Nic, ide kupic kaczke. Moze z ta kaczke jakos srednio bedziemy sobie radzic..Musze chyba pogodzic sie z faktem, ze ten kiedys umierajacy psiak juz na zawsze pozostanie "alternatywnie" zdrowy

Edit: Zanim kupicie wiec 14 kg RC, poszukajcie zoologicznego w ktorym mozna kupic na wage i przetestujcie kilka tygodni. w niektorych maja.[/quote]

Charly a Ty mu robiłaś jakieś testy, badania?

Link to comment
Share on other sites

moj dalej je eukanube :)

ale mam pytanie moze dla was dziwne i moze powinnam to wiedziec ale niewiem..

dlaczego nie mozna mieszac karm?? o suche mi chodzi ..jak pies nie chcial jesc royala to mu dosypalam do eukanuby i zjadl wszysko ale potem sie dowiedzialam ze nie mozna..:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ja dołączam się do pytania. Czemu nie można mieszać? Bo że suche z gotowanym czy suche z barfem nie jest ok to wiem i rozumiem. Ale 2 karmy?[/quote]

wg mnie - inny sklad, inna zawartosc witamin - tu mniej tam wiecej potem to sie wymiesza i wyjdzie tych za malo tych za duzo...
juz bardziej suche z gotowanym - typu rano suche a po poludniu gotowane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Charly a Ty mu robiłaś jakieś testy, badania?[/quote]


tak. mial wysylane probki skorne i krew na badania do lab. nie wiem czy z tej skory tez robili na alergie czy tylko krew. ze skory takze byl badane grzyby itp. w kazdym razie wyszlo ze maly ma rzeczywiscie alergie na bialka drobiu (to wszystko)- mimo jak pisalam, dosc dobrze znosi kaczke - ale to pewnie do czasu. bo np. swietnie znosil indyka- przez 3 miesiace. A potem stopniowo problem zaczal sie zwiekszac. Tak naprawde to doszlam do wniosku ze moge mu oprocz wolowiny i kurczaka podawac wszystko do maksymalnie 2 tygodni. Potem zmiana. i tak w kolko.

ale te testy na alkergie to dla mnie smiech i to nie wazne czy przyklejanie paskow,czy pobieranie krwi. ja sama mialam robione. jestem uczulona na pomarancze i truskawki, jednak w tescie wyszlo ze...na orzeczy i platki owsiane, ktore jem i jem i nic...



Dając psu samego kurczaka widze, ze jest na to bardzo silnie uczulony. Jeszcze bardzije (juz prawie neibezpiecznie na mieso wolowe).
Po ryzu warzywach itp. nie wykazuje zadnych objawow, ale tego nie znosi i jadl zawsze nie czesciej niz 2 razy na tydzien. Pylki to tez nie będa, bo ma te objawy odkad go mam. czyli od stycznia. On po prostu z moich obserwacji ma 100% alergie na kuraka i wola. wszystko inne uczula go z czasem...

czytam na temat tego biorezonansu. Wet kazal RC prowadzic przez conajmniej miesiac. nie bardzo wiem, czy jest to odpowiedzialne patrzac na psa. Z suchych najlepiej znosil boscha z ryba. troche drapania i lizania i dopoki nic nie wymysle dam mi to.

Krolik bylby pewnie swietny, tylko u nas krolika nigdzie nie ma. nie widzialam ani w duzych sklepach ani nigdzie indziej..Zreszta mysle ze po najpozniej 3 mieisiacach pies bedzie objawial alergie i na królika..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Krolik bylby pewnie swietny, tylko u nas krolika nigdzie nie ma. nie widzialam ani w duzych sklepach ani nigdzie indziej..Zreszta mysle ze po najpozniej 3 mieisiacach pies bedzie objawial alergie i na królika..[/quote]

a ja mowilam o karmach:eviltong:
tzn ta znajoma daje karme z krolikiem - kupowana u weta wiec albo eukanuba albo rc albo hills
a swiezy krolik napewno jest w sklepach Tesco - nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie zawsze jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Różne dziwne mięsa, w tym królika i dziczyznę, można dostac w lidlu.[/quote]

dzięki - tez nie mamy:angryy: mamy kaufland- nie prowadza dziczyzny, bo sie nie sprzedaje. Carrefour (czy jak to sie pisze) mieli krolika juz jakos nafaszerowanego i biedronke. tam nie ma dziczyzny. Ale dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...