Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

Guest ursa81

[quote name='LALUNA']JA wychwytuje szczególnie kiedy nick zostaje zastapiony slowem o znaczeniu obraźlwym

Tylko czesc ośób toczy wojne w sposób obraźlwy od kiedy skończyły sie jakiekolwiek argumenty. JA nie toczę wojny. Argumenty na temat nie kopiowania zostały jasno i profesjonalnie przedstawione.

Żart, jak żart. JAk zwykle te z udziałem blondynki mało ambitny. Jednak wersje która sprzedajesz to nie oryginał ale wersja ThuathaDea i Karoliny, przerobionej w sposób bardzo prostacki. Byc moze gustuja w przerabianiu mało ambitnych dowcipów w ten sposób i nikt im nie broni, ale niech dziela sie tym miedzy sobą, skoro maja takie preferencje.[/quote]

E tam. Dajmy już temu spokój. Urosło do rangi zbyt poważnego problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]Wnioskowanie w tej kwestii wypisz wymaluj przypomina mi sytuację, w której pewien „uczony” przeprowadzał eksperyment na muchach. Eksperyment polegał na stwierdzeniu, jak zachowuje się mucha kiedy pozbawia się ją nóg.[/FONT]

[FONT=Verdana]Uczony zapisał w dzienniku: [B]PO USUNIĘCIU OSTATNIEJ NOGI, MUCHA OGŁUCHŁA...[/B] :shake:[/FONT][/quote]
hmmmm o Tobie by napisal: po przeczytaniu ravik....hahaha
A nie zauwazylas blondynko, ze to byl kawal?
a ja pisalam tak jak jest i jesli do Ciebie to nie doziera to coz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']JAk widzisz tak został odebrany, wiec widocznie był. A dodatkowo jeszcze użytkowniczka tej dyskusji została obraźlwie nazwana w przekreconym nicku.
Co do mieszania z błotem, to widac kto w tym celuje. I zostało to zauwazone na innym forum, przez przypadkowe osoby.
Niestety riposta równie dobra równałaby sie riposcie równie wulgarnej i obraźliwej a chyba nie o to chodzi w temacie kopiowanie.[/quote]
Za przekręcenie nicka bardzo przepraszam, było chyba spowodowane wrażeniem, jakie wywarła na mnie forma wypowiedzi rzeczonego użytkownika. Natomiast co do dowcipu - jednym może się podobać, innym nie, ale oreślenie go mianem wulgarnego czy obraźliwego to chyba przesada. Gdybyśmy mogli negocjować byłbym skłonny uznać, że mógł on być (oczywiście wbrew moim zamiarom) przez niektórych osobiście odebrany jako nieco uszczypliwy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Za przekręcenie nicka bardzo przepraszam, było chyba spowodowane wrażeniem, jakie wywarła na mnie forma wypowiedzi rzeczonego użytkownika. Natomiast co do dowcipu - jednym może się podobać, innym nie, ale oreślenie go mianem wulgarnego czy obraźliwego to chyba przesada. Gdybyśmy mogli negocjować byłbym skłonny uznać, że mógł on być (oczywiście wbrew moim zamiarom) przez niektórych osobiście odebrany jako nieco uszczypliwy.[/quote]

TuthaDea sorry ale wybacz, jakos nie trafia do mnie Twoja twórczosc. Moze popertraktuj najpierw z Karoliną, skoro macie te same nietrafione pomysly czy domysły to napewno znajdziesz z nia wspólny jezyk i doceni Twoje poczucie humoru. Do mnie nie trafia ale nie traktuj tego jako osobista porażke. No i nie przejmuj sie ze ktos moze Cie odbierac jako uszczypliwego to nie jest jeszcze najgorsza cecha człowieka.
No ale moze wrócmy do kopiowania. Kiedy zaszczycisz nas druga czescia filmiku "Złamana kariera w agility przez niekopiowany ogon"

Link to comment
Share on other sites

Laluna-tesknisz-czy jak? :diabloti::diabloti::diabloti:

ja za Toba nie-szczegolnie odkad obejrzalam w Rzeszowie Twoje wystepy......a z reszta-bedzie ,ze offuje


TD-widzisz-okazuje sie ,ze mamy oboje jakies nietrafione pomysly,domysly ,konszachty...-a wszystko to w sprawie kopiowania,lub niekopiowania ogonow i uszu u psow-wiesz cos o tym?-bo Laluna najwyrazniej-tak!!!!!!!!!!:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Moze poprosmy Pania Moderator-(bo widze-ze znow sie rozpedza,i nabiera wiatru w plaszczyk jak wiosenne orkany)-zeby uswiadomila wszystkim o co chodzi......:lol:

[url]http://pl.youtube.com/watch?v=vgRPc7d9GPo[/url]

patrzac na ten skecz (a kocham go miloscia pierwsza)-kojarzy mi sie on z cala dyskusja w tym temacie......-jest ona prawdziwa,smutna ,smieszna-powinna dawac do myslenia,ale tak naprawde skupia sie nie nad tym na czym powinna.

Nikt jeszcze nie wyposrodkowal miedzy okaleczaniem,barbarzynstwem,zadawaniem bolu- a praca hodowlana,praca lekarzy weterynarii,praca kynologow,sedziow.

Czy myslicie -ze niekopiowany amstaff,ktory wezmie udzial w walkach psow bedzie szczesliwszy od kopiowanego,lezacego na kanapie i machajacego szczesliwie ogonem ?

Nie tu problem!:shake:


w tym miesiacu (liczylam)-ostrzyglam jakies 20 psow w wieku (srednio)-4-8 miesiecy,bez papierow -sznaucerow,yorkow i pudli z poobcinanymi ogonami.......:razz: - ta liczba wcale nie wskazuje na to-zeby wsrod ludzi rozmnazajacych kundle cokolwiek mialo sie zmienic w kwestii podejscia do wygladu ich psow........( i jesli sadzicie ,ze zapis w ustawie cokolwiek zmieni........-to zastanowcie sie,czy zmienila cokolwiek nagonka na psy ras "agresywnych",czy mniej jest niz bylo doniesien o pogryzieniach dzieci przez psy,czy mniej osob ,ktore kupuja sobie psa dla szpanu i wyprawiaja z nimi niestworzone rzeczy.......itd,itp.....)

Laluno-daj mi swiety angielski spokoj!!!!!!!-innymi slowy mowiac-odczep sie ode mnie.Tancz sobie ze swoimi psami,szkol je ,walcz o szczescie dla psow-ale nie wycieraj sobie mna .........-bo nie tedy droga.....

DOBREJ NOCY!

Link to comment
Share on other sites

Lutomskak jak zwykle tak namotałas ze niestety nie wiem co miałas na mysli pisząc ten post, bo sensu jak zwykle tam nie ma.
A swoje ostatnie życzenie musisz chyba zgłosić do TuathaDea bo to on podpierał sie jakas Karoliną prezentujac swoj dosc prosty dowcip. Jezeli sie utożsamiasz z ta Karoliną o której pisał TuathaDea to niestety jest to Twój problem nie mój.

[QUOTE]ja za Toba nie-szczegolnie odkad obejrzalam w Rzeszowie Twoje wystepy......[/QUOTE]
Lutomskak to Ty chyba, masz jakas obsesje. Miałas nadzieje ze miałabym ochotę sie z Toba poznac? Daruj sobie, przeciez widzisz ze mamy inne poczucie estetyki. Ja nie uznaje takich plotkarskich co to niczego wiecej nie reprezentuje. Szkoda było Twojego czasu aby sterczec 3 godziny i oglądać moje pokazy. I tak było tłoczno, trzeba było nie zajmowac miejsca. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']...
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=vgRPc7d9GPo[/URL]

patrzac na ten skecz (a kocham go miloscia pierwsza)-kojarzy mi sie on z cala dyskusja w tym temacie......-jest ona prawdziwa,smutna ,smieszna-powinna dawac do myslenia,ale tak naprawde skupia sie nie nad tym na czym powinna.
[B]Nikt jeszcze nie wyposrodkowal miedzy okaleczaniem,barbarzynstwem,zadawaniem bolu- a praca hodowlana,praca lekarzy weterynarii,praca kynologow,sedziow.[/B]

Czy myslicie -ze [B]niekopiowany amstaff,ktory wezmie udzial w walkach psow[/B] bedzie szczesliwszy od kopiowanego,lezacego na kanapie i machajacego szczesliwie ogonem ?
Nie tu problem!:shake:
.....
DOBREJ NOCY![/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pytanie jest: [B]czy istnieje w realu taki „jeden uniwersalny środek”?[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Moim zdaniem nie istnieje. Pozwolę sobie zwrócić uwagę na nie mniej ważne elementy [B]„wypośrodkowania”. [/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tymi elementami są [B]„PRZEPISY PRAWA”[/B], które obowiązują i w każdym przypadku muszą być brane pod uwagę. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A nie są! [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Pisze o przepisach ustawy, które obowiązują od dziesięciu lat![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Telefoniczna rezerwacja „ogonów”.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://kabarety.fani.pl/videos/view/1759"][B][COLOR=#3399cc]http://kabarety.fani.pl/videos/view/1759[/COLOR][/B][/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Off albo nie off, sama już nie wiem :cool3:.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Telefoniczna rezerwacja „ogonów”.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://kabarety.fani.pl/videos/view/1759"][B][COLOR=#3399cc]http://kabarety.fani.pl/videos/view/1759[/COLOR][/B][/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Off albo nie off, sama już nie wiem :cool3:.[/FONT][/COLOR][/quote]
Dobre, ale nie wiem czy tu zostanie, bo to "nie dla tych, co akurat przechodzą..." :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Z odpowiedzi Pana Sekretarza Stanu (zastępującego Ministra):
[CENTER][SIZE=4][COLOR=red][B]"Obcinanie uszu i ogonów psom pochodzącym z hodowli psów rasowych jest innym zabiegiem wynikającym z technologii produkcji"[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=red]"ust. 2 tego (27) artykułu zezwala na wykonywanie na zwierzętach zabiegów lekarsko-weterynaryjnych i zootechnicznych lub innych zabiegów wynikających z technologii produkcji wyłącznie przez osoby posiadające kwalifikacje do ich wykonywania, nakładając na te osoby obowiązek zachowania koniecznej ostrożności oraz przeprowadzania tych zabiegów w sposób zapewniający ograniczenie cierpień i stresu zwierzęcia. Nie wprowadza on jednak zakazu wykonywania takich zabiegów"[/COLOR][/CENTER]
[/quote]

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]Cytuję konkluzję urzędowego pisma z marca br.:.[/FONT]
[FONT=Verdana]„Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zostały [/FONT][FONT=Verdana]podjęte prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Podczas tych prac (...), [SIZE=4][COLOR=green][B]zostanie doprecyzowanie przepisów tej ustawy polegające na wprowadzeniu w ustawie jednoznacznych przepisów zabraniających obcinania psom ogonów i kształtowania uszu w celu dopasowania do tzw. wzorca rasy oraz w każdym innym nieuzasadnionym przypadku”[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana] :lol:.[/FONT][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W prezencie od Zajączka, każdy dostaje to na co zasłużył..., prawda?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]My dostałyśmy trochę nadziei :lol::multi: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]W prezencie od Zajączka, każdy dostaje to na co zasłużył..., prawda?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]My dostałyśmy trochę nadziei :lol::multi: .[/FONT][/COLOR][/quote]

Ravik nadzieja to matka głupich ale przyzwoitośc nakazuje każdą matkę szanować.Wieć szanuj ją i żyj nadzieją bo tylko to Ci pozostało.Smacznego jajeczka:evil_lol::lol::evil_lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Ravik nadzieja to matka głupich ale przyzwoitośc nakazuje każdą matkę szanować.Wieć szanuj ją i żyj nadzieją bo tylko to Ci pozostało.Smacznego jajeczka:evil_lol::lol::evil_lol::lol:[/quote]
a każda matka kocha swoje dzieci :evil_lol:
Ja czekam na chwilę kiedy będzie można zobaczyć głupie miny wszystkich zwolenników kopiowania, jak będą mieli piękne psy, których nie będą mogli wystawiać :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']
Ja czekam na chwilę kiedy będzie można zobaczyć głupie miny wszystkich zwolenników kopiowania, jak będą mieli piękne psy, których nie będą mogli wystawiać :lol:[/quote]

A ja myślę, że jeszcze lepsze miny będą mieli ci, którzy tną kiepskie psy, żeby ukrywać wady:evil_lol: a byliby bezkonkurencyjni...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']Ja czekam na chwilę kiedy będzie można zobaczyć głupie miny wszystkich zwolenników kopiowania, jak będą mieli piękne psy, których nie będą mogli wystawiać :lol:[/quote]

[quote name='ara']A ja myślę, że jeszcze lepsze miny będą mieli ci, którzy tną kiepskie psy, żeby ukrywać wady:evil_lol: a byliby bezkonkurencyjni...:evil_lol:[/quote]

[quote name='sylwia i boksery']Co racja to racją :diabloti:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Na zmianę ustawy zwykle trzeba nieco poczekać. Bywa, że i pół roku, czasem więcej. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Moim zdaniem „takie miny” zwolenników kopiowania zobaczymy już niedługo, jeszcze pod rządami starej ustawy. Ciekawa jestem miny STAREGO HERMANA, którego przy okazji pozdrawiam :lol:.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Zakaz wystawiania kopiowanych wyżłów spowoduje bardzo poważne negatywne konsekwencje: większość myśliwych preferuje psy kopiowane (przeważają tu niestety względy estetyczne ale nie tylko: niekopiowane ogony ulegają złamaniom na polowaniach) więc będą wybierali psy nierasowe, a niektórzy nadal będą kopiować ale nie będą wystawiać swoich psów. Populacja wyżła wyraźnie rozdzieli się na psy: 1. piękne i 2. pracujące.

Z niekopiowanym wyżłem da się pracować i są psy niekopiowane a doskonałe użytkowo. Piszę to co by nie było, że jestem stronnicza ;) Faktem jednak jest, że urazy ogona u niekopiowanego wyżła są stosunkowo częste. Nie dysponuję statystykami i nie potrafię Wam tego udowodnić ale tak niestety jest i myśliwi o tym wiedzą (o urazowości ogonów) i kopiują.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=bHpAMgwtU7Q"][B][COLOR=#800080]http://www.youtube.com/watch?v=bHpAMgwtU7Q[/COLOR][/B][/URL] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]BUBA, To ty? Nie znałam Ciebie z tej strony :lol:. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/To nie jest off :p/[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=bHpAMgwtU7Q"][B][COLOR=#800080]http://www.youtube.com/watch?v=bHpAMgwtU7Q[/COLOR][/B][/URL] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]BUBA, To ty? Nie znałam Ciebie z tej strony :lol:. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/To nie jest off :p/[/SIZE][/FONT][/COLOR][/quote]

Moment z przylizywaniem brwi jest genialny :lol:

Podobają mi się rottweilery z kopiowanymi ogonami, a doberman jest fajniejszy z całymi uszami i ogonem. Wyżły weimarskie mają super zgrabne ogony i pasują do psa niekopiowane, natomiast wyżły niemieckie krótkowłose mają bardzo różne te ogony - niektóre są "normalne" i średnio długie ale wiele osobników ma ogony niesamowicie długie, które sięgają ziemi :) Wyżeł niemiecki podoba mi się z ciętym ogonem.

Wszystko kwestia gustu ale co z tego? To nie gust powinien decydować o kopiowaniu lub niekopiowaniu. Kupując szczeniaka obojętnie jakiej rasy wolałabym, żeby miał cały ogonek. Następne szczenię wyżła jakie kupię będzie niekopiowane ale wybiorę takie, które ma ten ogon jak najkrótszy :) I może faktycznie to jest właśnie wyjście: selekcja hodowlana psów, która powinna uwzględniać również tę cechę.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][COLOR=black][FONT=Verdana][B][FONT=Georgia][SIZE=5][COLOR=red][I]Wesołych Świąt![/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][I][FONT=Georgia][SIZE=4]:laola:[/SIZE][/FONT][/I][/B][/FONT][/COLOR][/LEFT]




[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]ursa 81 :loveu:[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jennifer też walczy o respektowanie praw zwierząt:loveu:.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.youtube.com/watch?v=4u6ycs90YIk&feature=related"][B][COLOR=#800080]http://www.youtube.com/watch?v=4u6ycs90YIk&feature=related[/COLOR][/B][/URL] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/uwielbiam muze Gotan Project/[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...