Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tym razem nie wytrzymam i musze sie troszke wtracic w rozmowe Laluna kontra Lutomskak......

"Nazwisko moze sie zmieniac ale poziom szkolenia zostaje. Nie jestes az tak anonimowa jak Ci sie wydaje, niektyórzy pamietaja Ciebie i Twojego psa jeszcze ze szkolenia. :p"

Laluna o ile dobrze rozmumiem twoje wypowiedzi, to bylas w czasie kiedy Lutomskak szkolila pierwszego, drugiego i n-tego psa?? Bylas rowniez na zawodach i patrzylas jak zalicza IPO3 BYNAJMNIEJ nie w celu zdobycia hodowlanki, bo o ile mi wiadomo to ten pies do ostatniego dnia zycia zachowal sluby czystosci :razz:
"Alez może to twierdzic w stosunku do osoby która cale swoje doswiadczenie szkoleniowe ma w oparciu o egzamin który potrzebny był jej do hodowlanki wiec zdany tylko na placu szkoleniowym." eee?? :cool3: wiec nie wiem do kogo to bijesz?? Bo chyba nie mowisz to o Lutomskak......
"Osoba która startuje w zawodach,(...), [B][U]ma konkurencje najlepszych psów wyłonionych drogą eliminacji w oddziałach z całej Polski[/U][/B]" - a tu o czym mowa?? W której dziedzinie tak jest, bo chyba nalezymy do dwóch roznych organizacji kynologicznych?? Bo w IPO, PT kazdy moze startowac aby mial tylko zaliczony odpowiedni egzamin PT, IPO i zaplacil kase. W Polsce nie ma eliminacji.......czasem tylko "eliminacje" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote]a tu o czym mowa?? W której dziedzinie tak jest, bo chyba nalezymy do dwóch roznych organizacji kynologicznych?? Bo w IPO, PT kazdy moze startowac aby mial tylko zaliczony odpowiedni egzamin PT, IPO i zaplacil kase. W Polsce nie ma eliminacji.......czasem tylko "eliminacje" [/quote]
Mistrzostwa Polski MPPT są rozgrywane zarówno jako druzynowe jak indywidulane. I owszem oddziały robiły eliminacje, czy w kazdym nie powiem, ale w wiekszosci, tym bardziej ze druzynę zawsze zgłaszał szef szkolenia. Drużynę która miała reprezentowac oddział nie zgłaszało się spontanicznie na zawodach. A poniewaz był to inny regulamin niz PT to i po elimacjach wyłoniona druzyna spotykała się aby regularnie cwiczyc.
[quote]to bylas w czasie kiedy Lutomskak szkolila pierwszego, drugiego i n-tego psa??[/quote]
Alez chetnie zobacze te wszystkie wyszkolone przez Lutomskak na obiecanych przez nia fimikach. To bedzie najlepsza rekomendacja dla niej. Tego pierwszego z przed kilkunastu lat tez bym prosiła, najchetniej ślad. Ale wolałabym też te ostatnie, bo szczególnie w IPO wszystko poszło do przodu, zreszta jak w kazdym szkoleniu.

Link to comment
Share on other sites

Ale w tym co napisala Lutomskak nie ma nic o tym, ze to beda filmy z jej udzialem.....:diabloti:

Czytajac Twoje posty zastanawia mnie dlaczego tak bardzo zalezy Ci aby Lutomskak udowodnila, ze wie jak szkolic psa?
Wydaje mi sie, w mojej skromnej ocenie, ze startujac na zawodach IPO3 (I ZALICZAJAC JE) dowiodla, ze potrafi nie tylko trzymac koniec smyczy ale pracowac z psem - tym bardziej, ze zaczynala majac 12 lat a juz w wieku 16 byla na plycie jako zawodnik.
Mistrzem Polski ani Alfa i Omega nie jest ale potrafi wychowac i wyszkolic psa na calkiem przyzwoitym poziomie :mad: a wracajac do duuuzo wczesniejszych postów - robi to bez elektryki i tym podobnych gadżetów:razz:

Link to comment
Share on other sites

:grin::grin::grin:-a gdzie ja napisalam ,ze pokaze Ci swoje filmy ze szkolenia??????????

naprawde myslisz,ze czuje sie w obowiazku udowadniac Tobie -ile ja wiem i o czym?:turn-l:

z IPO III-pies mial 100 na sladzie,100 na posluszenstwie i 97 na obronie.....:eviltong:-nie szkolilam go ze wzgledu na uprawnienia hodowlane......:)

nigdy nie bylam ,nie jestem i nie mialam zamiaru byc anonimowa....

a co do kwestii kopiowania......-juz pojutrze-sroda :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']Ale w tym co napisala Lutomskak nie ma nic o tym, ze to beda filmy z jej udzialem.....:diabloti:

Czytajac Twoje posty zastanawia mnie dlaczego tak bardzo zalezy Ci aby Lutomskak udowodnila, ze wie jak szkolic psa?
Wydaje mi sie, w mojej skromnej ocenie, ze startujac na zawodach IPO3 (I ZALICZAJAC JE) dowiodla, ze potrafi nie tylko trzymac koniec smyczy ale pracowac z psem - tym bardziej, ze zaczynala majac 12 lat a juz w wieku 16 byla na plycie jako zawodnik.
Mistrzem Polski ani Alfa i Omega nie jest ale potrafi wychowac i wyszkolic psa na calkiem przyzwoitym poziomie :mad: a wracajac do duuuzo wczesniejszych postów - robi to bez elektryki i tym podobnych gadżetów:razz:[/quote]

Helu-z tym tytulem mistrza Polski to jest tak.....-mozna go (ten tytul)-osiagnac z psem w roznych dziedzinach...... i tak sobie licze .....ze ja i moje w wiekszosci przypadkow kopiowane psy mamy ich-7-to chyba calkiem niezly wynik..:eviltong:-prawda?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wydaje mi sie, w mojej skromnej ocenie, ze startujac na zawodach IPO3 (I ZALICZAJAC JE) dowiodla, ze potrafi nie tylko trzymac koniec smyczy ale pracowac z psem - tym bardziej, ze zaczynala majac 12 lat a juz w wieku 16 byla na plycie jako zawodnik. [/QUOTE]
No tak faktycznie zaliczajac je. A ile to lat temu były te zaliczenia? Z dwadziescia lat temu? Wiesz z tamtych czasów duzo ludzi juz nie startuje, nie z powodu ze ich juz nie ma w szkoleniu, ale dlatego ze i szkolenie z przed dwudziestu lat nie wytrzymuje z obecnym poziomem.
Oczywiscie nielicznych którzy potrafia trzymac smycz i wiedza jak pracowac można dalej spotkac na zawodach. Ale oni tez musiseli juz dawno zmienic metody szkolenia.

[QUOTE]Ale w tym co napisala Lutomskak nie ma nic o tym, ze to beda filmy z jej udzialem.....:diabloti:[/QUOTE]
No własnie, a szkoda. Bo mogłabym sama ja ocenic czy ewoluowała w szkoleniu zaczynajac od tych metod z przed dwudziestu lat jakie były w Polsce czy zatrzymała sie na nich. :p

Link to comment
Share on other sites

LALUNA. Kocham Cię!

Jeśli dla Ciebie, aby mieć wiedzę i dobrze wyszkolone psy, dowodem są wyniki na jakiejś stronie klubu i FILMY... to ja Ci gratuluję, szczerze...

[quote]Alez może to twierdzic w stosunku do osoby która cale swoje doswiadczenie szkoleniowe ma w oparciu o egzamin który potrzebny był jej do hodowlanki wiec zdany tylko na placu szkoleniowym.[/quote]a to mnie rozwaliło po kolana. Porozmawiaj może z innymi znajomymi, którzy pamiętają... tylko nie tymi, co swoje doświadczenie zdobywali przez ostatni rok czy dwa, a z tymi, co siedzą w tej dziedzinie conajmniej kilkanaście lat. Znasz takich?


[quote]No tak faktycznie zaliczajac je. A ile to lat temu były te zaliczenia? Z dwadziescia lat temu? Wiesz z tamtych czasów duzo ludzi juz nie startuje, nie z powodu ze ich juz nie ma w szkoleniu, ale dlatego ze i szkolenie z przed dwudziestu lat nie wytrzymuje z obecnym poziomem.
Oczywiscie nielicznych którzy potrafia trzymac smycz i wiedza jak pracowac można dalej spotkac na zawodach. Ale oni tez musiseli juz dawno zmienic metody szkolenia.[/quote]To moze sie zapytaj, jaki wynik osiągnął jej ostatni pies na testach... i psy po jej reproduktorach.
I czy z nim coś trenuje czy siedzą sobie na kanapie.

Jeszcze raz gratuluję!

Link to comment
Share on other sites

[quote]To moze sie zapytaj, jaki wynik osiągnął jej ostatni pies na testach... [/quote]
Ale mnie interesuje ten wynik który miała na zawodach. :p

A testy cóz. Mówisz o tych co sie przywiazuje psa do słupa i pozorant biega przed psem? Wiesz jakos te testy do mnie nie do końca przemawiaja.
Wolałabym już szwedzkie.

[QUOTE]Porozmawiaj może z innymi znajomymi, którzy pamiętają...[/QUOTE]
Juz rozmawiałam. Doskonale pamietaja slady.

Link to comment
Share on other sites

Wyrwałaś wypowiedzi z kontekstu, ale sądze, że większosć to zauważyła. cofnie się do mojej wypowiedzi i zobaczy, które części pominęłaś.


Ja już wiem, dlaczego czepiłaś się tak tych zawodów....
Ty nie masz psów w innym celu i nie widzisz sensu posiadania i szkolenia takowych NIE do zawodów... ot co.


i nie wiem czy wiesz, ale jesteś moderatorem, który ciągnie i podsyca off topic.

Do widzenia.

Link to comment
Share on other sites

Laluno-szczerze watpie-czy jestes na tyle kompetentna osoba-by moc oceniac moja prace w jakiejkolwiek dziedzinie.....:diabloti:


z prostej przyczyny-nie zajmujesz sie tym-czym ja to po pierwsze

a po drugie.....-nie widze takiej potrzeby

jeszcze raz-nie Ty jestes ta-ktorej musze cokolwiek udowadniac......:lol:

a co do rozmow na moj temat z innymi ludzmi......-czy az tak Twoje mysli sa zaprzatniete moja osoba-ze w wolnym czasie rozmawiasz z kims o mnie?po co?:diabloti:?daruj sobie.......idz na lody,albo do kawiarni.....:evil_lol:

ja tam o Ciebie nie rozpytuje-nie czuje takiej wewnetrznej potrzeby.....mam ciekawsze zajecia :p

a te prowokacje w stylu-a moze filmik,a moze gdzie,a moze za czasow krola swieczka,a moze 20 lat temu......-jak widzisz odnosza marny efekt.....-czytaj nie wyprowadzaja mnie z rownowagi ,bo nie musza-wiem co umiem i co chce osiagnac .....Ty mi w tym ani nie pomozesz,ani nie przeszkodzisz.....:multi:

serdecznie Cie pozdrawiam....-i pamietaj tylko-ze przez przypadek ten watek zaczeli czytac tez prawdziwi szkoleniowcy-nie tacy marni jak ja.......-wiec- uwazaj na ten enter!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]a co do rozmow na moj temat z innymi ludzmi......-czy az tak Twoje mysli sa zaprzatniete moja osoba-ze w wolnym czasie rozmawiasz z kims o mnie?po co[/QUOTE]
Skoro nie mogłam liczyc na Twój filmik. Ale spokojnie zajeło mi to najwyzej dwie minuty. Wiec duzo czasu nie zmarnowałam.

No ale skoro rozmowe o kopiowaniu sprowadziłas na temat IPO i mojej rzekomej odpowiedzialnosci za to jak szkolą w Niemczech, to musiałam jakos sie do tych postów nie na temat ustosunkowac i wyrobic zdanie o osobie która ma tak swietne informacje na temat metod szkolenia w Niemczach.
Chociaz faktycznie to troche absurdalnie, zarzucac komuś z Polski ze jest odpowiedzialny za metody szkoleniowe w Niemczch :p
Tym bardziej ze mówimy o kopiownaiu w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Brawo. A zeby pozostac przy bokserach - Sylwia, jesli bedziesz kiedys w Krakowie, zapraszam na obejrzenie testow szwedzkich z udzialem dwoch bokserek - jedna z nich miala nie okaleczone uszy i ogon - i o ile wiecej informacji mową ciala przekazywala otoczeniu niz ta druga!

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Nie mam linka,niestety :evil_lol:
Po prostu objaśnił podczas wizyty i oglądania miotów,że jest zakaz i dlatego nie tnie swoich szczeniaczków.
Dla mnie to wiarygodne źródło-bo to tzw "beton" czyli absolutni zwolennicy kopiowania :cool3:[/quote]

Faktycznie można wierzyć Ci na słowo:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Faktycznie można wierzyć Ci na słowo:lol::lol::lol::lol::lol::lol:[/quote]

[quote name='sylwia i boksery']Nie mam linka,niestety :evil_lol:
Po prostu objaśnił podczas wizyty i oglądania miotów,że jest zakaz i dlatego nie tnie swoich szczeniaczków.
Dla mnie to wiarygodne źródło-bo to tzw "beton" czyli absolutni zwolennicy kopiowania :cool3:[/quote]
Jasiek wyskoczył jak Filip , zacytował odpowiedz Sylwii, zanim ja umieściła:evil_lol:.
Co z tą Dogo...

Ps.
O mnie też wstawiło 4 posty do tyłu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia i boksery']Od 1 stycznia 2007 we Włoszech obowiązuja zakaz kopiowania uszu i ogonów-i wystawiania psiaków skopiowanyc po tym terminie ofkors :lol:
Info od znanego hodowcy psów z Włoch.
To tak,żeby wrócić do tematu :diabloti:[/quote]
Sylwia:lol: , a może ten hodowca jakiegoś linka poda? Dla niedowiarków...

[SIZE=1]Ps. Troszke tylko nie na temat, bo wracając na moment do dyskusji kto kim jest, to zauważyłam, że Lutomskak pisze zaimki osobowe duża literą:cool3: ( pomijajac niestety inne równie istotne reguły). Moim zdaniem Czarne Gwaiazdy miały na to wpływ. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red][COLOR=black]Wklejam ponownie, bo nikt nie zauważył, że :[/COLOR][/COLOR]
[B][COLOR=red][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Scotland enforced a FULL TAIL DOCKING BAN with no exemptions as from 30th April 2007. It will not be permissible for dogs to be taken across borders to be docked. The penalty for docking will be £5,000 fine and/or 6 months' imprisonment.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]:lol:[/FONT][/SIZE]

[SIZE=1][I]/Onek, Czarne Gwiazdy to mogą mieć wpływ na jedynkę, jak sie nie przygotują do lekcji... :p/[/I][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Pani Zofio:lol:
Korzystając z tego, że Pani tu zagląda oraz w nawiązaniu do pewnej Pani myśli, a mianowicie tej, że warto zapamietać tych parlamentarzystów, którzy myślą o zwierzętach i nie są obojętni na ich los wkleję treść Oświadczenia senatora kończącej się w listopadzie 07 kadencji (nie został wybrany na nastepną) i odchodzacego ministra Pana Ryszarda Legutko. Oświadczenie to zostało złozone w dniu 18.10.06 na 20 posiedzeniu Senatu

[I]Oświadczenie skierowane do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego RP Zbigniewa Ziobry[/I]
[I]Uchwalona w 1997 r. ustawa o ochronie zwierząt w rozdziale 11 wprowadza kilka typów przestępstw obwarowanych sankcjami karnymi, z karą bezwzględnego pozbawienia wolności włącznie. Szczególnie istotny w katalogu przestępstw ustawy jest art. 35 dotyczący zabicia zwierzęcia.[/I]
[I]W powszechnej opinii społecznej przepisy te nie są dostatecznie realizowane - świadczą o tym liczne artykuły prasowe oraz reportaże telewizyjne, a także liczba zgłoszeń kierowanych do organizacji społecznych, których zadaniem statutowym jest ochrona zwierząt. Oskarżonych o przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt spotyka niemal zawsze grzywna, czyli najłagodniejszy rodzaj kary z ustawowo przewidzianych. Problemy z realizowaniem ustawy zaczynają się jeszcze wcześniej, na etapie działań prokuratury. Z informacji udzielonych mi przez przedstawicieli Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wynika, że wnioski o popełnienie przestępstwa najczęściej kończą się postanowieniem o odmowie wszczęcia postępowania.[/I]
[I]W związku z przedstawioną sytuacją zwracam się o zlecenie przeprowadzenia kompleksowej kontroli wykonywania przepisów ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r., ze szczególnym uwzględnieniem zasadności postanowień o odmowie wszczęcia postępowania oraz postanowień o umorzeniu postępowania w sprawach, których podstawą prawną są przepisy karne tejże ustawy.[/I]
[I]Ryszard Legutko[/I]

Pozdrawiam
i mam nadzieję, że nowy minister taka kontrolę przeprowadzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...