Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

"Wyobraz sobie ze [B]PIENIADZE TO NIE WSZYSTKO[/B]
kiedys to mam nadzieje zrozumiesz"

Wypisz wymaluj panazagłobowe "diabeł w ornat się ubrał i ogonem na mszę dzwoni".
:lol: :lol:

Pozdrawiam również Pomnik Polskiej Kynologii w postaci Draczyn.
:lol: :lol: :lol:

Jakoś merytoryki w Pań postach ani dudu, ale cóż.
Nie można mieć wszystkiego. Albo się jest pomnikiem, albo się pisze na temat.
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nikador']Draczyn,hodowałam rottki,szukaj informacji a znajdziesz.
.[/quote]
i czemu przestalas???chyba nie z powodu zakazu kopiowania;-)))ze Ci sie nie podobaly niekopiowane;)))
Czyzby hodowla psow byla zbyt kosztowna?i krycie i ciaza i wyzywienie i szczepienia i leki i wystawy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"
Jakoś merytoryki w Pań postach ani dudu, ale cóż.
Nie można mieć wszystkiego. Albo się jest pomnikiem, albo się pisze na temat.
:evil_lol:[/quote]
zrozumcie wreszcie-mnie wasze zdanie nie interesuje!
robie co robie, kocham to i jak dla mnie wystarczy:diabloti: :diabloti:
i NIE przestane hodowac z pasja tylko dlatego, ze banda wscieklych ekologow mowi , ze jestem taka i siaka:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
dlatego ni ebede was przekonywac co do moich racji-pytam milionowy raz: [B]PO CO???[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ohohohooo..
:lol:
Może lepiej pomijaj tę bandę wściekłych ekologów wyniosłym milczeniem...
bo tak, to strasznie kompromitująco wygląda...

Jedna strona daje argumenty merytoryczne i prosi o ich obalenie - a z drugiej strony zapluwanie się albo okrzyki że jesteśmy nieomylni i najlepsi dlatego nasze zdanie "lepsze" :lol: a inni są beee, brzydcy, głupi i wstrętni. A na dodatek nawiedzeni.
:shake:

My pytamy PO CO obcinać psom cokolwiek... i jakoś oprócz realnego argumentu "bo mi się bardziej podobają obcięte zwierzątka" (cyniczne, nieetyczne, ale szczere i rzeczowe) same słabowite piramidki pseudoargumentowe albo wymysły. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Laluna czepiasz sie slow i tyle.
A jak ktos ma konie i nawet bawi sie w sport to juz musi byc slawny???a nie wyobrazasz sobie jazdy konnej dla wlasniej przyjemnosci???nawet i startowanie w zawodach jako PRZYJEMNOSC???
Laluna ja najlepszych psow NIE SPRZEDAJE i tyle, ty mozesz sobie je sprzedawac za gruba kase i zarabiac na tym, ja hoduje w innym celu dlatego mam w nosie , ze ktos mi nawet daje i 1000jewro za psa gdzie w Polsce sprzedaje je za 4 razy mniej. Wyobraz sobie ze [B]PIENIADZE TO NIE WSZYSTKO[/B]
kiedys to mam nadzieje zrozumiesz:diabloti: :diabloti: :diabloti:[/quote]

Orsini, za późno próbujesz sie wybielać. Odtąd na zawsze będe Cię utożsamiać ze słowami
[QUOTE][SIZE=5]najlepsze egzemplarze[/SIZE] [/QUOTE]
Tyle znaczą dla Ciebie własne psy.
A dla mnie to przyjaciel, partner w pracy. I startuje bo sprawia mi przyjemnosć współpraca z psem, to ze potrafimy się dogadać, ze on rozumie mnie i ja go też rozumiem. Nie wypożyczyłabym, nie oddałabym własnego psa, nawet na miesiac aby był u kogoś reproduktorem. Bo wiem co on odczuwa w swojej psychice. I własnie szacunek i przyznanie ze pies mysli, czuje potrafi isę orozumieć z człowiekiem innym gatunkiem i jest mu bezwględnie oddany, sprawia ze nie mam prawa traktować go jak egzemplarz, okaleczać dla własnej estetyki.
Dla wielu koneserwó sztuki ich egzemplarze, są bezcenne nie na sprzedaż, bo to świetne egzemplarze. Dla mnie pies nie jest na sprzedaż, bo jest to mój przyjaciel, towarzysz , bo ma uczucia i jest zdolne do przezywania strachu, bólu i tęsknoty. I bez względu jaka ma wartość hodowlana, lub nie, bez względu jak wygląda jest to przede wszystkim pies którego trzeba traktować z szacunkiem i bez okleczania, bo nam się wydaje ze go upiększamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Ohohohooo..
:lol:
Może lepiej pomijaj tę bandę wściekłych ekologów wyniosłym milczeniem...
bo tak, to strasznie kompromitująco wygląda...

Jedna strona daje argumenty merytoryczne i prosi o ich obalenie - a z drugiej strony zapluwanie się albo okrzyki że jesteśmy nieomylni i najlepsi dlatego nasze zdanie "lepsze" :lol: a inni są beee, brzydcy, głupi i wstrętni. A na dodatek nawiedzeni.
:shake:

My pytamy PO CO obcinać psom cokolwiek... i jakoś oprócz realnego argumentu "bo mi się bardziej podobają obcięte zwierzątka" (cyniczne, nieetyczne, ale szczere i rzeczowe) same słabowite piramidki pseudoargumentowe albo wymysły. :multi:[/quote]Przeczytaj dokladnie, a napewno znajdziesz też inne argumenty. Dla pseudohodowcow i fabrykantow tez jest wygodniejsze niekopiowanie, bo to znacznie obniza koszty produkcji i ilosc pracy wkladanej w odchowanie miotu

Link to comment
Share on other sites

:Dog_run: :Dog_run: co do lutomskiej udzialu w zawodach ipo postaraj sie a na pewno znajdziesz to sa twoje rady dla innych a moze jestes po prostu za mloda zeby wszystko wiedziec lub zawody ktore urzadzasz maja range spotkan druzyn podworkowych

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]nikador[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=5365086#post5365086"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Skoro mowa o OKÓLNIKU FCI nr 85/2002,stwierdzić należy,że opisuje on
traktowanie psów podczas sędziowania na WYSTAWACH MIĘDZYNARODOWYCH i to w krajach,w których dopuszczalne są takie zabiegi.Polska i tak nie należy do nich.Ale na wystawach krajowych należy całkowicie wykluczyć zastosowanie OKÓLNIKA 85/2002!Zastosowanie ma wyłącznie USTAWA,regulamin i wzorzec rasy.Dlatego są podstawy do rewizji wyników wszystkich wystaw krajowych,w tym zakresie,co najmniej od początku 2006 roku!!!!!!!!!!!!!!!


Kto za ten bałagan odpowiada i kto za to zapłaci?

[/I] orsini, nawet siedząc długo w ustawach nie znajdziesz odpowiedzi na tę, ww. kwestię. Przyswajasz wiedzę jakby tu powiedzieć, żeby nie naruszyć dobrego obyczaju, z odwrotnej strony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Orsini, za późno próbujesz sie wybielać. Odtąd na zawsze będe Cię utożsamiać ze słowami

Tyle znaczą dla Ciebie własne psy.
A dla mnie to przyjaciel, partner w pracy. I startuje bo sprawia mi przyjemnosć współpraca z psem, to ze potrafimy się dogadać, ze on rozumie mnie i ja go też rozumiem. Nie wypożyczyłabym, nie oddałabym własnego psa, nawet na miesiac aby był u kogoś reproduktorem. Bo wiem co on odczuwa w swojej psychice. I własnie szacunek i przyznanie ze pies mysli, czuje potrafi isę orozumieć z człowiekiem innym gatunkiem i jest mu bezwględnie oddany, sprawia ze nie mam prawa traktować go jak egzemplarz, okaleczać dla własnej estetyki.
Dla wielu koneserwó sztuki ich egzemplarze, są bezcenne nie na sprzedaż, bo to świetne egzemplarze. Dla mnie pies nie jest na sprzedaż, bo jest to mój przyjaciel, towarzysz , bo ma uczucia i jest zdolne do przezywania strachu, bólu i tęsknoty. I bez względu jaka ma wartość hodowlana, lub nie, bez względu jak wygląda jest to przede wszystkim pies którego trzeba traktować z szacunkiem i bez okleczania, bo nam się wydaje ze go upiększamy[/quote]A kto tutaj wogole mowi o wypożyczaniu, lub sprzedaży doroslych psow. Gdzie w tym temacie o tym przeczytalaś. Czlowiek jest istotą rozumna i każdy chce byc ladniejszy. mialam tez sporo psow, u ktoryh widać bylo na wystawach, ze chodza ppo ringu , jak modele i sprawia im wyrażna przyjemność, gdy wszyscy je podziwiają. Skad wiesz, ze gdyby pies umial mowić, to nie powiedział ,by, ze chce być ładniejszy i kopiowany. Po co robi sie operacje plastyczne dzieciom o kobietom, psy gdyby umiały mowić, to napewni tez by powiedziały, ze chcą być pieknymi, podziwianymi, dorodnymi istotami, a nie burkami podworzowymi

Link to comment
Share on other sites

Pytanie:
"Po co obcinać psom cokolwiek?"

Odpowiedź:

"bo TAK ;-))))
i koniec tematu"

To mi się bardzo podoba.:lol: :lol: :lol:
Dość dokladnie oddaje cała sytuację.

Właśnie... bo tak.
Bo starzy hodowcy się przyzwyczaili...

_____________________________________________________________
Draczyn, podejrzewam że na szczęście już niedługo pies cięty to bedzie głownie pies z pseudohodowli.
PH z opóźnieniem reagują na to, co się w kynologii dzieje - i ponieważ są przyzwyczajeni do ciętych zwierząt, to tną - żeby wyglądały "bardziej rasowo".
:shake:

Na przykład sznaucery coraz częściej zostają w stanie naturalnym.
Jeszcze parę lat tamu martwilo mnie, że po szczeniaka do pracy to chyba do Skandynawii trzeba się będzie wybrać; a teraz co gadam z ktorymkolwiek hodowcą średniaków, to od razu zaznacza, że jego mioty są nie cięte.
:lol:
Jak widzę poostrugiwanego z obydwu stron młodego średniaka, to z rozmowy z wlaścicielem natychmiast wychodzi że pies bezrodowodowy.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja faktycznie zaczyna byc sobie a muzom, bo z całosci, każdy dla wlasnych ambicji wycina z kontekstu wylacznie , takie fragmenty, ktore sa dla niego wygodne, to naprawde przestaje mieć jakikolwiek sens. Taka dysusja jest bezprzedmiotowa bo "chłop swoje, a pop swoje"
[B]Proponuje zamknać ten temat, nic nie wnoszący w przedmiotowej sprawie:diabloti::diabloti::diabloti:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Napisał [B]nikador[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=5365086#post5365086"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Skoro mowa o OKÓLNIKU FCI nr 85/2002,stwierdzić należy,że opisuje on [/I]
[I]traktowanie psów podczas sędziowania na WYSTAWACH MIĘDZYNARODOWYCH i to w krajach,w których dopuszczalne są takie zabiegi.Polska i tak nie należy do nich.Ale na wystawach krajowych należy całkowicie wykluczyć zastosowanie OKÓLNIKA 85/2002!Zastosowanie ma wyłącznie USTAWA,regulamin i wzorzec rasy.Dlatego są podstawy do rewizji wyników wszystkich wystaw krajowych,w tym zakresie,co najmniej od początku 2006 roku!!!!!!!!!!!!!!![/I]


[I]Kto za ten bałagan odpowiada i kto za to zapłaci?[/I]

orsini, nawet siedząc długo w ustawach nie znajdziesz odpowiedzi na tę, ww. kwestię. Przyswajasz wiedzę jakby tu powiedzieć, żeby nie naruszyć dobrego obyczaju, z odwrotnej strony...[/quote]
to zglos sie do FCI i powolacie razem komisje sledcza i anulujecie wszelkie wystawy od 2006roku i w koncu kociuby beda mialy sznase na wygranie;-))))
A ja i tak obstawiam ze przeciwnicy kopiowania to dusigrosze, bo za obciecie ogonkow trzeba zaplacic wetowi, za obciecie uszu tez, wiec po co?mozna tego nie robic i wiecej zarobic na szczenietach prawda?

Link to comment
Share on other sites

:shake: Och, zieeew, zieeew, zieeeew....

I znów ta sama ballada...

:shake:
"A ja obstawiam że zwolennicy kopiowania to nieczuli, nieempatyczni dyletanci ktorzy wolą nic nie wiedzieć o psach. I na dodatek chorobliwie ambitni - żeby wygrać (albo żeby się mowiło, że produkują ładne psy) nie wahają się ich poddać operacjom. I betonowe głowy - kurczowo trzymają się tego co było kiedyś... "

Po co wchodzić na ten poziom rozmawiania o problemie?
:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam, że offowe texty pojawiają się po stronie naszych szanownych adwersarzy w chwili, gdy w dyskusji oddalamy się od tematu. Sami oczywiście mniej lub bardziej świadomie, tę offowość tematyczną prowokują, spychając wszystkich na grunt, na którym najlepiej się czują. Pyskówki.
Komu/czemu to służy? Nie wiem. Mogę jednak wyciągnąć wniosek, że znajomość prawnych regulacji, wśród oponentów, jest niewielka i nie zmieni tego stanu ani „siedzenie w ustawach”, ani znajomość jednego artykułu KK, nawet jeśli jest to art.212. Wynik jest taki, że przywołanie przepisu, w najlepszym razie powoduje panikę i bieganie po prośbie, błaganie o interpretacje.
[FONT=Verdana]Dlatego śmiem twierdzić, do tej pory nie udało się przyjąć wspólnej płaszczyzny do dyskusji w sprawie obcinania psom uszu/ogonów, takiej że: [/FONT]
[FONT=Verdana]1.obcinanie psom ogonów i uszu było niedobrym zwyczajem, zwyczaje też się zmieniają, pora i ten zmienić,[/FONT]
[FONT=Verdana]2.przepisy zarówno państwowe jak i te obowiązujące w ZK, jednoznacznie tego zabraniają,[/FONT]
[FONT=Verdana]3.jest to przestępstwo ścigane z mocy prawa. [/FONT]

[FONT=Verdana]To wszystko na ten temat.[/FONT]
[FONT=Verdana]Skoro tu i ówdzie, wet obcina jeszcze ogony/uszy ze wskazań innych niż zdrowotne, to znaczy, że łamie prawo i musi liczyć się z konsekwencjami. [/FONT]
[B][FONT=Verdana]Jałowość dyskusji, o której pisze Mod, występuje niestety.[/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana]Da się nawet zmierzyć, bezkarnością uczestników tego haniebnego procederu. [/FONT][/B]
[FONT=Verdana]Biorąc to za podstawę, zastanówmy się jak wyegzekwować obowiązujące przepisy?[/FONT]
[FONT=Verdana]Na tym się skupmy. [/FONT]
[FONT=Verdana]Osobiście podoba mi się pomysł Draczyn, odejście w rasę, której się nic nie tnie. [/FONT]
[FONT=Verdana]Jeśli ktoś musi.[/FONT]
[B][COLOR=red]TEST...[B][COLOR=red][FONT='Times New Roman']TEST...[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=red][FONT='Times New Roman'][B][COLOR=red][FONT='Comic Sans MS']TEST...[/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=red][FONT='Comic Sans MS'][B][COLOR=red][FONT='Courier New']TEST[/FONT][/COLOR][/B]
[/FONT][/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/B][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"A ja obstawiam że zwolennicy kopiowania to nieczuli, nieempatyczni dyletanci ktorzy wolą nic nie wiedzieć o psach. I na dodatek chorobliwie ambitni - żeby wygrać (albo żeby się mowiło, że produkują ładne psy) nie wahają się ich poddać operacjom. I betonowe głowy - kurczowo trzymają się tego co było kiedyś... "
[/quote]
[B]i tym optymistycznym akcentem zakonczmy te jalowa dyskusje;-))))))[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Skad wiesz, ze gdyby pies umial mowić, to nie powiedział ,by, ze chce być ładniejszy i kopiowany. [/QUOTE]
Draczyn poziom tej wypowiedzi:shake:
Chyba za dużo oglądałaś Lessi wróć, albo Czterech pancernych i pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']a zglaszaj!!!
podac Ci moje dane?
prosze bardzo nazywam sie Krystyna Jaworska, pesel tez chce???NIP?:diabloti: :diabloti: :diabloti:
Ogonek mial martwice-ratowalam zycie maluszkowi, wiec zycze POWODZENIA;-))))po angielsku [B]GOOD LUCK!!![/B]
[B]ahahahahhaah:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/B][/quote]
Orsini,Twoje dane mamy,podaj jeszcze nazwę i miejsce lecznicy,gdzie cięłaś,skoro to dozowlone to nie ma co chyba ukrywac?Podasz?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...