Jump to content
Dogomania

LEONBERGER (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


adda

Recommended Posts

ja sie pytam nie zlosliwie-piekny wiek ..
ale 12 lat nie miala chyba ze baza sie myli -i trzeba cos zmienic bo teraz by 12 lat konczyla.......a 6 miotow????????:shake:to ile ona miala lat jak rodzila ostatni raz???????????i nie byla kryta synem w 6 miocie bo w 2:roll:
[URL]http://www.leonberger-database.com/cgi-bin/pp_breeding.pl?id=54790[/URL]
i nie jest drwina ze smierci:shake:pytam bo nie wiem-inbred,badan niet ,a ja poczatkuje i nie wiem gdzie ty zlosliwosc widzisz???????????????:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 i pół - przecież pisałam, że PRAWIE 12 ... a 6 miot w hodowli - A, B, C, D, E, [B]F[/B] - o to mi chodzi .. Najwyraźniej hodowca miał w tym jakiś interes i nie robił tego bezmyślnie - ja wiem o co chodzi, bo mi wszytsko wytłumaczył, ale nie będę tutaj takich rzeczy pisać, bo tłumaczy się winny. Sprawy Oazy są sprawami Oazy, więc niech nimi pozostaną, a Wy się zajmijcie swoją hodowlą, ok?
Z resztą... wielkie halo o jeden imbred. A na molosach sama kiedyś pisałaś, że po nocach sni Ci się głowa [B]Skjaergaardens Chief Of Potowatomi ... [/B]a jego rodowód się widziało? Zinbredowany na 3 suki :
-Mathoaka's Girl Running for Remrod
-Panda v. Harz
-Mathoaka's Private Collection at X-mas

I to jakoś nie wzbudza kontrowersji? Bo on tak ma, to znaczy, że było przemyślane, a Oaza tak ma i to znaczy, że nie było? Bo Oaza to Oaza, czyli w Twoim mniemaniu to to gorsze? Prosze, zajmij się swoimi psami, swoją hodowlą i nie podważaj pracy hodowcy trwającej o wiele więcej lat niż Twoja. To Tyle.

[B]Teddy[/B] - słyszałam, że już wszystko z Oazą Wschodu wyjaśnione, hodowca mówił, że super z Was ludzie :)

Pozdrawiam, Magda

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue][B]daga10011 i McDzik[/B] forum nie jest miejscem do kłótni. Z tego co wiem hodowla ta nie jest własnością McDzik, więc z wątpliwościami proponuję się zgłosić wprost do hodowcy:p[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

@Mcdzik
jesteś 'wyjątkowo irytującym zwierzątkiem'
ile Ty masz lat Dziecino? 12 -15?
nie masz leona, hodowla jest jakieś 100km od Ciebie, no i wypowiadasz się
na tematy jakbyś wszystkie rozumki pozjadała, nie od dzisiaj
a jak przychodzi do konkretów- to albo 'wymiękasz' albo obrażasz:evil_lol:
'pełny profesjonalizm':eviltong:
zajmij sie Kotku swoim małym białym pieskiem :loveu:
no i oczywiście EOT na Twoje następne wypocinki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']11 i pół - przecież pisałam, że PRAWIE 12 ... a 6 miot w hodowli - A, B, C, D, E, [B]F[/B] - o to mi chodzi .. Najwyraźniej hodowca miał w tym jakiś interes i nie robił tego bezmyślnie - ja wiem o co chodzi, bo mi wszytsko wytłumaczył, ale nie będę tutaj takich rzeczy pisać, bo tłumaczy się winny. Sprawy Oazy są sprawami Oazy, więc niech nimi pozostaną, a Wy się zajmijcie swoją hodowlą, ok?
Z resztą... wielkie halo o jeden imbred. A na molosach sama kiedyś pisałaś, że po nocach sni Ci się głowa [B]Skjaergaardens Chief Of Potowatomi ... [/B]a jego rodowód się widziało? Zinbredowany na 3 suki :
-Mathoaka's Girl Running for Remrod
-Panda v. Harz
-Mathoaka's Private Collection at X-mas

I to jakoś nie wzbudza kontrowersji? Bo on tak ma, to znaczy, że było przemyślane, a Oaza tak ma i to znaczy, że nie było? Bo Oaza to Oaza, czyli w Twoim mniemaniu to to gorsze? Prosze, zajmij się swoimi psami, swoją hodowlą i nie podważaj pracy hodowcy trwającej o wiele więcej lat niż Twoja. To Tyle.

[B]Teddy[/B] - słyszałam, że już wszystko z Oazą Wschodu wyjaśnione, hodowca mówił, że super z Was ludzie :)

Pozdrawiam, Magda[/QUOTE]

Tak, wyjaśniliśmy już wszystko z właścielem Oazy Wschodu i dla mnie temat jest zakończony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']
Z resztą... wielkie halo o jeden imbred. A na molosach sama kiedyś pisałaś, że po nocach sni Ci się głowa [B]Skjaergaardens Chief Of Potowatomi ... [/B]a jego rodowód się widziało? Zinbredowany na 3 suki :
-Mathoaka's Girl Running for Remrod
-Panda v. Harz
-Mathoaka's Private Collection at X-mas

[/quote]
przeciez pisalam jak wol ze inbred na wybitne przebadane psy to inna sprawa-prosze bardzo,doloze tytuly i wyniki badan psow ktore wypisalas....
[COLOR=Red]S N Uch ITCH NORDV-95[/COLOR] Mathoaka's Girl Running for Remröd [COLOR=Red]HD/A[/COLOR]
[COLOR=Red]SUCH,NUCH,INT.CH[/COLOR] Mathoaka's Private Collection at X-mas [COLOR=Red]HD/A[/COLOR]
a Panda v.Harz zapoczatkowala wybitna i zdrowa linie....
i ja sie nie kloce,nie obrazam nikogo,nie czepiam sie bo to Oaza Wschodu-co mi do Oazy Wschodu???? ale lubie rozumiec powody jakimi kieruja sie hodowcy inbredujac,i wogole dobierajac pary hodowlane -ja poczatkuje,ucze sie i stad to pytanie a tu wielkie uniesienie ...
U Teddiego w rodowodzie to juz nie ma praktycznie zadnego wplywu ,to sa 4 pokolenia wstecz .
to by bylo na tyle,temat zakonczony;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teddy']Tak, wyjaśniliśmy już wszystko z właścielem Oazy Wschodu i dla mnie temat jest zakończony.[/quote]

Dla mnie również.

[quote name='daga10011']przeciez pisalam jak wol ze inbred na wybitne przebadane psy to inna sprawa-prosze bardzo,doloze tytuly i wyniki badan psow ktore wypisalas....
[COLOR=red]S N Uch ITCH NORDV-95[/COLOR] Mathoaka's Girl Running for Remröd [COLOR=red]HD/A[/COLOR]
[COLOR=red]SUCH,NUCH,INT.CH[/COLOR] Mathoaka's Private Collection at X-mas [COLOR=red]HD/A[/COLOR]
a Panda v.Harz zapoczatkowala wybitna i zdrowa linie....
i ja sie nie kloce,nie obrazam nikogo,nie czepiam sie bo to Oaza Wschodu-co mi do Oazy Wschodu???? ale lubie rozumiec powody jakimi kieruja sie hodowcy inbredujac,i wogole dobierajac pary hodowlane -ja poczatkuje,ucze sie i stad to pytanie a tu wielkie uniesienie ...
U Teddiego w rodowodzie to juz nie ma praktycznie zadnego wplywu ,to sa 4 pokolenia wstecz .
to by bylo na tyle,temat zakonczony;)[/quote]

Dysplazja jest dziedziczna, nigdy problemów nie było, psiak cieszy się zdrowiem, a co do Fridy, to ja troche wiem o tamtej sprawie i jak to było z hodowczynią tamtej hodowli i całego miotu, ale już nie ważne. Temat zakończony, do zobaczenia w Krośnie.

[quote name='tsode']@Mcdzik
jesteś 'wyjątkowo irytującym zwierzątkiem'
ile Ty masz lat Dziecino? 12 -15?
nie masz leona, hodowla jest jakieś 100km od Ciebie, no i wypowiadasz się
na tematy jakbyś wszystkie rozumki pozjadała, nie od dzisiaj
a jak przychodzi do konkretów- to albo 'wymiękasz' albo obrażasz:evil_lol:
'pełny profesjonalizm':eviltong:
zajmij sie Kotku swoim małym białym pieskiem :loveu:
no i oczywiście EOT na Twoje następne wypocinki[/quote]

Pff, gdybym wymiękła, już dawno bym przyjęła pozycję a'la struś z głową w piasku. Po prostu nie mam prawa wypowiadać się za hodowce. Teraz 100km, ale jeszcze 2 lata temu to było moje miasto i w Oazie bywałam często. Może i teraz leona nie mam, ale z rasą jestem związana od dziecka i to, że w papierkach właścicielką nie jestem jeszcze nic nie znaczy. Lat mam 17, jesli już spisujesz moja biografię czy coś tego typu. I raczej nie zauważyłam w swoich wypowiedziać wulgazyzmów i haseł zrównujących kogoś czy czyjąś hodowle z błotem, więc troche przyhamuj ... To tyle w tej sprawie, z którą raczej nie masz nic wspólnego.

PS - kotkiem nie jestem, a piesek jest kremowy ^^

Link to comment
Share on other sites

Dysplazja jest dziedziczna, nigdy problemów nie było, psiak cieszy się zdrowiem, a co do Fridy, to ja troche wiem o tamtej sprawie i jak to było z hodowczynią tamtej hodowli i całego miotu, ale już nie ważne. Temat zakończony, do zobaczenia w Krośnie.
[/quote]
masz racje-nie wazne-nie moja suka,nie moj rodowod,nie moja hodowla,przepraszam ze pytalam;)
a w Krosnie sie nie zobaczymy ,ja na krajowki juz sporadycznie bede jezdzic i to te bliskie ;)

Link to comment
Share on other sites

Uprzejmie informuję, że nasza Bercia czyli Psyche Szept Weny w Łodzi klasie pośredniej zajęła I miejsce, złoty medal.

A oto link do strony z fotkami ze stawki Leonbergerów:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=104480&page=67[/url]

i następne strony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a nasza Eniula w klasie championow 1 miejsce,CWC i res CACIB .
Teddy gratulacje dla Berty,rozszalala sie dziewczyna[/QUOTE]

Gratulacje dla Eni. Nie ma na nią mocnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']



Dysplazja jest dziedziczna, nigdy problemów nie było, psiak cieszy się zdrowiem,



[/quote]
a mi to spokoju nie daje -skad wiadomo ze zdrowy?????bo ja znam baucerona z HD/E ktory objawow klinicznych nie mial i dozyl bardzo sedziwego wieku ..........i znam osobiscie leona z dysplazja z E ktory skacze jak mlody pies i biega i nie wyglada jakby mu cos dolegalo ..a skoro dysplazja jest tak dziedziczna ..to nie warto sprawdzic czy matka /ojciec nie ma dysplazji???
[COLOR=Red]do moderatora-przepraszam ze tak pisze,do hodowli nic nie mam ale mc Dzik zawsze wie co sie dzieje w tej hodowli a ja jestem za badaniem kazdego molosa na dysplazje przed dopuszczeniem do hodowli,te badania sa obowiazkowe w kazdym klubie leonbergera od wielu lat i temat scisle dotyczy rasy-i wiem ze mc Dzik nie jest wlascicielem hodowli ale sie czynnie nie raz za nich wypowiada-i nalezy do rodziny i z innych wypowiedzi doskonale wie co i jak[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a mi to spokoju nie daje -skad wiadomo ze zdrowy?????bo ja znam baucerona z HD/E ktory objawow klinicznych nie mial i dozyl bardzo sedziwego wieku ..........i znam osobiscie leona z dysplazja z E ktory skacze jak mlody pies i biega i nie wyglada jakby mu cos dolegalo ..a skoro dysplazja jest tak dziedziczna ..to nie warto sprawdzic czy matka /ojciec nie ma dysplazji???
[COLOR=red]do moderatora-przepraszam ze tak pisze,do hodowli nic nie mam ale mc Dzik zawsze wie co sie dzieje w tej hodowli a ja jestem za badaniem kazdego molosa na dysplazje przed dopuszczeniem do hodowli,te badania sa obowiazkowe w kazdym klubie leonbergera od wielu lat i temat scisle dotyczy rasy-i wiem ze mc Dzik nie jest wlascicielem hodowli ale sie czynnie nie raz za nich wypowiada-i nalezy do rodziny i z innych wypowiedzi doskonale wie co i jak[/COLOR][/quote]

[B][I][COLOR=blue]Ja również jestem za badaniem wszystkich molosów które mają być dopuszczone do hodowli . To jedyna szansa żeby pozbyć się problemu dysplazji. No, może nie pozbyć, ale go w dużym stopniu ograniczyć.[/COLOR][/I][/B]

[B][I][COLOR=#0000ff]Pozdrawiam:)[/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a mi to spokoju nie daje -skad wiadomo ze zdrowy?????bo ja znam baucerona z HD/E ktory objawow klinicznych nie mial i dozyl bardzo sedziwego wieku ..........i znam osobiscie leona z dysplazja z E ktory skacze jak mlody pies i biega i nie wyglada jakby mu cos dolegalo ..a skoro dysplazja jest tak dziedziczna ..to nie warto sprawdzic czy matka /ojciec nie ma dysplazji???
[COLOR=red]do moderatora-przepraszam ze tak pisze,do hodowli nic nie mam ale mc Dzik zawsze wie co sie dzieje w tej hodowli a ja jestem za badaniem kazdego molosa na dysplazje przed dopuszczeniem do hodowli,te badania sa obowiazkowe w kazdym klubie leonbergera od wielu lat i temat scisle dotyczy rasy-i wiem ze mc Dzik nie jest wlascicielem hodowli ale sie czynnie nie raz za nich wypowiada-i nalezy do rodziny i z innych wypowiedzi doskonale wie co i jak[/COLOR][/quote]

Przepraszam, że tak póżno, ale dogomania mi nie chodziła kilka dni.
W sumie to to wszystko sobie przemyślałam i coś w tym jest, co mówisz.
Mimo, że nie jestem właścicielką hodowli, to postaram się jakoś zaapelować o te badania co do Nelli i Diany (co do Sindi już chyba nie ma sensu z pewnych powodów hodowlanych). Może rzeczywiście czasem lepiej wiedzieć? Nic nie obiecuje, ale moge hodowcy tylko doradzić. Za to w pełni jestem odpowiedzialna za swojego tybetana i choć wiem, że jego przodkowie byli badani na oczy (z powodu krótkiej kufy u tej rasy) i wszyscy mają oczy wolne (mam w domu kopie wszystkich dokumentów z badaniami przodków!) to przy zakupie psa i tak sobie powiedziałam, że te badania lepiej zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Żeby było wszystko jasne..ja również jestem za robieniem badań. Moja Berta również ma je już zrobione ale chcę przypomnieć, że od strony formalnej w Polsce nie obowiązku robienia badań na dysplazję i żaden hodowca, który nie ma zrobionych badań nie może byc z tego powodu w jakikolwiek sposób dyskryminowany lub piętnowany chociażby na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']MC Dzik-i [B]juz[/B] Cie lubie -o to mi chodzilo:multi:.wiem ze nie Ty za to odpowiadasz ,ale sam fakt ze rozumiesz a w swojej rasie robisz co powinno sie robic:multi:[/quote]

Acha, thx za szczerość xD
No ja już tam zrobie co w mojej mocy :) Misja rozpoczęła się wczoraj. A ile mogą kosztować takie badania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teddy']Żeby było wszystko jasne..ja również jestem za robieniem badań. Moja Berta również ma je już zrobione ale chcę przypomnieć, że od strony formalnej w Polsce nie obowiązku robienia badań na dysplazję i żaden hodowca, który nie ma zrobionych badań nie może byc z tego powodu w jakikolwiek sposób dyskryminowany lub piętnowany chociażby na forum.[/quote]
pozwol ze wkleje co piszesz na swojej stronie
"
[COLOR=#005800][FONT=&quot]Zgodnie z przepisami FCI w Polsce nie ma obowiązkowych badań w kierunku dysplazji ale dobrowolne ich zrobienie świadczy o dbałości o jakość hodowli. Z tego właśnie powodu, Berta po skończeniu osiemnastu miesięcy zostanie poddana badaniom rentgenowskim w celu wykluczenia dysplazji."[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']jaki jest wynik???????????[/QUOTE]

Zdjęcia są w trakcie opisywania ale ja juz je oglądałem i wynik będzie "wolny od dysplazji", oficjalny wynik bedzie za kilka dni.
A czemu pytasz? Chcesz może pokryć Bertę Balootem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']pozwol ze wkleje co piszesz na swojej stronie
"
[COLOR=#005800][FONT=&quot]Zgodnie z przepisami FCI w Polsce nie ma obowiązkowych badań w kierunku dysplazji ale dobrowolne ich zrobienie świadczy o dbałości o jakość hodowli. Z tego właśnie powodu, Berta po skończeniu osiemnastu miesięcy zostanie poddana badaniom rentgenowskim w celu wykluczenia dysplazji."[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

A nie bardzo rozumiem.. jaką widzisz sprzeczność pomiedzy tekstem ze strony mojej hodowli a treścia cytowanego posta?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...