Jump to content
Dogomania

Galeria pieska imieniem PACO


Vesper

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='arielka186'][IMG]http://i54.tinypic.com/24lvvwm.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.tinypic.com/1z1cyyq.jpg[/IMG][/QUOTE]

Cudo,cudo,cudo:loveu: ja chyba jestem uzależniona od westików,kocham te mordy:loveu:
Twój Pakuś ma lepszy włos od mojego,jest prosty,nie kręci się.Ładnie wygląda.Mój był oficjalnie trymowany a tak naprawdę robiony maszynką.Są miejsca z których włos nie chce wychodzić np.tył i przód.Aktualnie mam w miarę dobrego fryzjera,,włos się poprawia,na karku i plecach już prawie prosty,ale ten tył :shake:

Pakuś ma fajne kolorowe obrózki,zaczynam się zastanawiać nad kolorem dla mojego, bo ja tylko czerwone kupowałam.

Link to comment
Share on other sites

Był trymowany ale ok.1,5 m-ca temu, więc już zaczyna zarastać ;) A to jest świeże zdjęcie...

Dusiek- co do obróżek, na westiku prawie wszystkie ładnie wyglądają :)
A co do włosa, to Paco jak był mały przypominał owieczkę- z tym że trymuję go od małego- fakt, że brzuch i tył b. niechętnie daje sobie skubać (tam bardziej psa boli). No i głowę ma kiepską- miękki włos- tam sobie nie da ruszyć, a poza tym kiedyś włożył głowę w rzepy i trzeba było mu to usuwać- miał małą łysinkę i przerzedzone włosy- od tego czasu jakoś nad oczami mu kiepsko rosną...

Link to comment
Share on other sites

[B]Ania[/B]- dziękujemy :)
[quote name='dusiek']Czyli jest nadzieja że z czasem u mojego włos też się poprawi :smile:
Podskubujesz Pakulca sama czy robi to tylko groomer?.[/QUOTE]
Sama go skubię- kilka pierwszych razy palcami ale później palce bolą i kupiłam trymer -od tego czasu prawie wyłącznie trymerem, no chyba że jakieś partie gdzie potrzebne jest "wyczucie". Tzn ja go skubię sama pomiędzy wizytami u groomera, który robi resztę- brzuch (mnie Paco nie pozwala dotknąć) i generalnie doprowadza go do ładu- tak raz na 3-4 m-ce...

[B]Kaśka[/B] widzisz Ty wycinasz, a ja byłam na tyle głupia że próbowałam to dziadostwo wyplątać- wiadomo jaki efekt- odwrotny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusiek']Arielko zmotywowałaś mnie,będę też skubać między wizytami u fryzjera.:)[/QUOTE]
Warto- wtedy pies jest cały czas zadbany... Na ostatnich fotkach Paka widać jak wygląda po 1,5 m-ca po trymowaniu u fryzjera- i już trzeba go będzie skubać (w domu)- bo pojedyncze włoski już odrastają i odstają:roll:
Ale jeżeli poważnie myślisz o skubaniu- spróbuj palcami, żeby złapać wyczucie, ale na przyszłość polecam trymer albo chociaż kapturki (np obcięte palce z gumowej rękawiczki)...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam trymer firmy Karlie- niezbyt drogi, bo za niecałe 30zł, ale sprawdza się... Produkcja niemiecka.

[COLOR="purple"][B]Chciałabym Was zaprosić na bazarro mający pomóc westikom w potrzebie- Pepsi, suczka z chorym oczkiem pilnie potrzebuje pomocy! [/B][/COLOR]
[URL="www.dogomania.pl/threads/212588-biżuteria-damskie-ciuszki-i-inne-na-Pepsi-i-inne-westy!-do-22.08.-Zapraszamy-***?"]www.dogomania.pl/threads/212588-biżuteria-damskie-ciuszki-i-inne-na-Pepsi-i-inne-westy!-do-22.08.-Zapraszamy-***?[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Skubię,skubię i ciężko idzie.Tam gdzie był trymowany włos wychodzi bez problemu ale na tyłeczku,na boczkach i na klacie ciężko,skubię po parę włosków.A jak jest u Pakusia,włos łatwo wychodzi?

A co do Supełka,oglądałam na bieżąco pierwszą edycję parę lat temu.Może poszukaj na stronie tvp?

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałam się nad kredą:smile:zwiększa szorstkość więc pomaga w skubaniu.Skubię swojego palcami,jak arielka radziła,mam wtedy większe wyczucie.
Mój west wygląda tak że szyję, kark,tułów ma szorstki i niepofalowany,a łapy i tyłek są dosyć miękkie i wełniste i jak się zmoczy kręcą się.Bardzo mi się to nie podoba.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Paco mnie tyłka nie da dotknąć- tak samo z boczkami- tam skóra chyba jest wrażliwsza... Czasami trochę mi się udaje go podskubać trymerem- palce chyba by odgyzł:biggrina:... Jedynie naszej znajomej groomerce (jest takie słowo?) jak stoi przypięty na "szubienicy" to nie ma wyjścia i jest skubany...
Z tego co wiem kreda bardzo pomaga, chociaż sama nie stosowałam. No i chyba nadaje włosom objętości- na wystawach przy ringu westów czasami aż białe chmury talku czy sproszkowanej kredy latają :D
Pakowi włos na łapach też się kręci jak jest mokro- właśnie wróciliśmy ze spaceru, wcześniej trochę padało- no i Pakuś za pięknie nie wygląda... Ale później jakoś same mu się prostują. Tylko że u westów są bardzo różne rodzaje włosa- nie zależy to nawet od pielęgnacji- po prostu jeden rodzi się z włosem wełnistym, a drugi z szorstkim... I tak jest pomimo tylu lat hodowli- bo psy do hodowli uprawnienia zdobywają na wystawach- a tam dobry groomer nawet kędzierzawego westika zrobi tak żeby to dobrze wyglądało... Geny robią swoje ;)
Ale dla mnie Pakuś może mieć tę swoją główkę bez chryzantemki- a o szorstkość włosa dbam, bo mniej się brudzi po prostu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...