Jump to content
Dogomania

Niekatualne - psy mają domy


NightQueen

Recommended Posts

[quote name='nicnasile']Ja myśle, że jak one typowe Malamuty, to nie będzie tak źle! Tylko żeby trafiły w dobre ręce, to już większy problem... :(
Jak już będą foty i jakiś tekst, porozsyłam dalej. :)[/QUOTE]

ja też tak sądziłam, ale są ogłaszane od urodzenia, a poszły tylko 3, więc nie ma tak bajecznie jakby się wydawało :roll: gdyby poszło łatwo to by mnie nie prosili o pomoc.

wiem, wiem zdjęcia teraz najważniejsze

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zuzka2']Największy odzew na gumtree Kraków,Wa-wa,tablica Kraków,Katowice,Warszawa,Rzeszów,morusek te same miasta.[/QUOTE]

na razie przeglądam moruska, już 7 osób się zaoferowało i posłałam maile, jak skończe to przeglądnę gumtree

dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Jak będą zdjęcia to mogę podesłać naszej wetce, ona ogłasza gdzieś psiaki i na stronę kliniki wrzuci, może ktoś się zainteresuje, w końcu okazja.
I na photlobga mogę wrzucić.

Moja koleżanka w wakacje chce wziąc psa i koniecznie 'rasowca', ale malamuta u niej nie widzę, bo spacerów częściej niż raz w tygodniu się nie ma co spodziewać.

Link to comment
Share on other sites

My już jesteśmy tylko czekamy na więcej info.

ogólnie z domkami nie będzie problemu. gorzej żeby dobrać takie co to nie wezmą pieska bo biedny i puchaty szczeniaczek tylko będą wiedziały że z tego kawał bydlaka wyrośnie (że o charakterku nie wspomnę :) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Podesłałam znajomym, którzy szukają dużego psa, bo mają dom na wsi i mama na emeryturze chciałaby mieć towarzysza. Zobaczymy, co z tego wyniknie.[/QUOTE]

czekam na informacje

[quote name='_Diesel_']My już jesteśmy tylko czekamy na więcej info.

ogólnie z domkami nie będzie problemu. gorzej żeby dobrać takie co to nie wezmą pieska bo biedny i puchaty szczeniaczek tylko będą wiedziały że z tego kawał bydlaka wyrośnie (że o charakterku nie wspomnę :) ).[/QUOTE]

tak wiem, to szczeniaki więc spodziewam się sporego zainteresowania kiedy już porozsyłam ogłoszenia, ale najgorsza będzie selekcja w wyborze odpowiedzialnych ludzi.

Ciężko mi coś napisać o charakterze bo szczeniaków nie znam, zresztą sam właściciel też nei za bardzo, bo on jest stale za granicą, zjeżdża co miesiąc na ok. tydzień, ale w tym czasie 12 psów dobrze nie pozna.
Jedyne co wiem to to że psy są wychowywane z dziećmi, mają kontakt z dorosłymi psami, więc są socjalizowane. Rodzice jak napisałam zero agresji, wychowywane w blokach, teraz po przeprowadzce mieszkają w kojcach, ale są zrównoważone, nie wiem gdzie mieszkają szczyle czy z rodzicami na zewnątrz czy w jakimś pomieszczeniu w domu, na pewno nie w pokojach z ludźmi, teoretycznie mógłby iść na zewnątrz, do kojca, oczywiście musiałby być również wyprowadzane na spacery itd., ale mogą spać na zewnątrz bo są do tego przyuczone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']a może jednak :diabloti:

pogadaj z nimi, tu czekają specjalnie dla ciebie takie maleństwa :loveu::evil_lol:[/QUOTE]

oj no własnie nie mogę..:placz: Ja bardzo chętnie,ale mam tymczasa teraz i strasznie kopie dołki i rodzice zawieszenie w samochodzie prawie rozwalili..zreszta mówią mi.. "a co będzie jak będziemy chcieli gdzieś wyjechać? "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']oj no własnie nie mogę..:placz: Ja bardzo chętnie,ale mam tymczasa teraz i strasznie kopie dołki i rodzice zawieszenie w samochodzie prawie rozwalili..zreszta mówią mi.. "a co będzie jak będziemy chcieli gdzieś wyjechać? "[/QUOTE]

no tak to dość specyficzna rasa :evil_lol:

szkoda, ale trzeba i tak im dom znaleźć

Link to comment
Share on other sites

NightQueen w sumie to teraz najważniejsze żeby psy "nagle nie znikały" i koniecznie te fotki.
Dla tych którzy pomagają szukać domków dla maluchów - pamiętajcie ze malamut to trudna rasa. wciśnięcie komuś takiego psa "na litość" mija się z celem bo na 80% za rok ten psiak wróci. Potencjalny właściciel musi być osobą aktywną (na bank młodego malamuta nie wybiega starsza osoba na spokojnym spacerku - mój ma 5lat i mama codziennie ok 4km z nim robi ale i tak to ja jestem od zapewniania ruchu bo taki spacerek jakoś go nie satysfakcjonuje :P ). Są to psy które polują, uciekają i są okropnie inteligentne, więc naprawdę potrafią właścicielowi dać w kość. Dlatego ja bym bardzo ostrożnie podchodziła do namawiania na te psy - malamuty należy odradzać. jak ktoś stwierdzi że jest masochistą i lubi wstawać w środku nocy (czyli u mnie czas przed wyjściem do pracy :P ) i w deszczu na rowerku popindalać to i tak nie zrezygnuje :)
Dlatego jak zauważyła NightQueen - o odzew nie ma się co martwić tylko o to żeby te psy poszły i juz nie wróciły. tylko kurcze te fotki trzeba jakoś zdobyć. nie może nikt podjechać i im cyknąć cokolwiek?
NightQeen - widziałam że już dałaś info na forum malamucim więc tam całą masę pytań dostaniesz :)

tylko ad tego ile mogą zostać - rozumiem że tam mają ciasno ale też nowe domki trzeba znaleźć, sprawdzić i zweryfikować. nie ma sensu bez tego psa wydawać bo to żadna pomoc. tylko rozchodzi się o to czy tą chwilę dostaniemy?

Link to comment
Share on other sites

wiem wiem.. zdaję sobie sprawę że to trudna rasa, sama prowadziłam rozmowy przed adopcyjne właśnie dotyczące malamutów więc jestem w tej kwestii przeszkolona i byle komu psów nie dam, owszem ogłaszać będę bo można w ten sposób fajne domy znaleźć, ale nic na siłę.

Właściciel psów to nie jest mój dobry znajomy, ba on nawet nie jest moim znajomym, owszem miałam okazję go poznać ale na tym koniec, rozmawiamy teraz w kwestii psów, tłumaczę, mówię co i jak, nakłaniam do sterylki suk, aczkolwiek reki sobie nie dam uciąć, że jak ktoś będzie chciał kupić psa to że go nie sprzedadzą, oczywiście zrobię ile będę mogła ale nie jest to dla mnie proste.

On mieszka kawałek drogi ode mnie, nie mam możliwości jechać tam wcześniej, ale obiecał że jak przyjedzie do mojej miejscowości to zdjęcia mi podrzuci, jest świadomy tego że bez zdjęć to ani rusz, nie wiem tylko ile to będzie mogło trwać.

Tak, poogłaszałam je na forach malamutów, szpiców i huskich i zobaczymy co z tego będzie, odpowiem na pytania jak tylko będę w stanie odpowiedzieć, psów osobiście nie znam, więc będzie trudniej, ale mimo wszystko jakoś trzeba im dobre domy zleźć.

W ogłoszeniach specjalnie nie podaje namiarów na właściciela, bo nie chce żeby on wydał psy każdemu kto do niego zadzwoni, najpierw ja chcę przeprowadzić rozmowę i zestryfikować potencjalnych właścicieli, na tyle na ile jest to możliwe.

Jeśli chodzi o trzymanie psów to właśnie przez brak miejsca i sąsiadów jest im pilno, to zrozumiałe, ale nie myśli o schronisku czy już broń boże o zabiciu tych psów (dlatego też miotu nie uśpił), bo mimo tego co się wydarzyło (nie z jego winy) to on nie da zrobić żadnemu z nich krzywdy, także moga tam zostać, ale nie wyobrażam sobie jak one będą rosły, bo przecież już takie 6 miesięczne malamuty zajmują sporo miejsca, którego tam brakuje.

Link to comment
Share on other sites

Szykuje się jeden fajny dom dla chłopaka 3 miesięcznego, niedaleko mnie więc zawsze mogę skontrolować warunki :diabloti: zresztą ludzie nie mają oporów przed tym, mieli Onka i już od jakiegoś czasu się zastanawiają nad psem, huskim albo malamutem, więc moje dzieciaki jak z nieba im spadły ;) Głównym właścicielem będzie 18 latek (oczywiście rodzice wiedzą, a chłopak jest odpowiedzialny) który jest aktywny więc poza ogródkiem będą spacery, wiec jest dobrze.

Musze tylko dogadać obie strony i ma podjechać oglądnąć szczeniaka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bartiśkowa_']Podnoszę, i postaraj sie o zdjecia mozeby dało radę namówić na towarzysza dla Jokera. Bo posmutniał chłopaczek jak Bartleja nie ma :-([/QUOTE]

wiem, wiem przykro mi bardzo :-(

Nie głupi pomysł :cool3: mam jeszcze jednego chętnego z Jaworzna choć coś mi w nim nie gra, ale tobie to od razu mogę psa oddać :loveu::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...