Jump to content
Dogomania

Starość nie radość, czyli historia bardzo typowa- dziadeczek OPCIO/ALFIK za TM :(((


eloise

Recommended Posts

Byłam dzisiaj z Alfikiem u weta - poczuł sie słabiej. Nie chciał jeść. Pani doktor osłuchała go, podała mu witaminki i jakies leki na wzmocnienie. Nic go nie boli, nie ma temperatury, nbie wymiotuje. Zobaczymy za dwa dni - wtedy zrobimy badania. Zostawiłam 20 zł Marlenie na ryż, kurczaczka - bo tylko to ma na razie jeść.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To moga byc pozostalosci nosowki, w Mielcu chyba kazdy pies przez nia przeszedl :-( Dzieki Ci Basiu za wizyte u weta z naszym dziadziem. Pewnie juz tak bedzie teraz w takie upaly, dziadziu nie bardzo bedzie mial sily...

Nie moglam odebrac bo bylam w trasie i nie slyszalam komorki.

Link to comment
Share on other sites

taki lekko osłabiony był, ale po podaniu leków nieco ożył - zreszta po podaniu witamin to w ogóle mnie dziabnął - hehe - czymś tam w rodzaju ząbolków. Maluśki kofaniuśki dziadeczek. Zrobimy jeszcze badania i zobaczymy, ale no niestety doktor powiedziała, że on ma więcej niż te 13 lat i trzeba niestety na takie historie się przygotować.
Będziemy robić co będziemy mogli.
Wypiszę wszystko po badaniach - koszty i co miał podane. Na raize za nic nie płaciłam, bo dopiero po badaniach doktor powiedziała, że zapłacimy.

Link to comment
Share on other sites

ja wybrałam teraz dla niego najlepsze warunki jakie są w Tarnobrzegu - lecznica u doktora Oręziaka. Wiem, że nie jest tanio, ale jest czyściutko, ciepło. Zrobi doktor badania zobaczymy co dalej. Trzeba się liczyć z .....
Trzeba trzymać kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Wiemy Basiu, wiemy, ze Alfik ma najlepsza opieke. Niech ma chociaz to psina biedna na stare lata. Tyle sie wysiedzial niechciany w tym schronie. Liczymy sie tez z wiekiem dziadziusia...co ma byc to bedzie, ale nie jest sam, tylko ma dobra opieke i nie bedzie zdany sam na siebie...

Link to comment
Share on other sites

czekam na telefon od doktora - siedzę jak na szpilkach.
[COLOR=#0000ff][B]wpływy:
28.04. - kasiaka 30 zł
29.04. - kaskadaffik 100 zł
4.05. - agata51 40 zł
5.05. - sabina02 50 zł
10.05. - eloise 90 zł
27.05. - eloise 150 zł [/B][/COLOR]
[B][COLOR=blue]16.06. - Yoko 310 zł /bazarek/
15.07. - Agata51 / 40 zł - deklaracja za dwa miesiące
[/COLOR][/B]

wydałam:

[COLOR=#ff0000][B]1) 10 sztuk puszek - 32 zł 90 gr /6.05/
2) 10 sztuk puszek - 32 zł 90 gr /13.05/
[/B][/COLOR][B][COLOR=red]3) 10 puszek plus 20 zł na porcje /29.05/
4) 2 makarony, 5 puszek, 2 kilo ryżu, 2 kg kaszy /16.06/ - 24,19 zł
5) przekazałam 50 zł na zakup jedzenia /8.07./
6) przekazałam 20 zł na zakup jedzenia /17.07./


[/COLOR][/B] [COLOR=#8b0000]reasumując:
810 zł minus 179 zł 99 gr = 630 zł 01 gr /stan na dzień 22 lipca 2011r./[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Czyli kroplowki przeplukaly nerki i jest lepiej. Moze potrzeba jakies leki na poprawe pracy nerek?

Chociaz z tego co czytam na mieleckich portalach, to wg mieszkancow Mielca takie psy i wszelkie inne powinno sie usypiac. Co za cholerna znieczulica. I jeszcze nas atakuja, ze jak chcemy to mozemy placic. To jest jednak podkarpackie zadoopie.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie przynoszę dobrych wieści:-(:-(
Alfik ma mocznicę. Wyniki ma wręcz fatalne.
Może nie pokręce informacji ale z tego co zapamiętałam:
mocznik ponad 500 przy normie 50 coś
kreatynina ponad 25 /
nerki praktycznie nie pracują
Alfik nie chce jeść i przy tym schorzeniu nie będzie chcial jeść
Na wyleczenie nie ma szans
Można spróbować jeszcze tydzień go podleczyć, ale nie ma na co liczyć:-(

Czekam na Wasze decyzje

Link to comment
Share on other sites

Matko... Basiu, czy on jeszcze oddaje mocz? Czy to go boli? Szukam na portalach, ze mocznik ponad 500 to juz moze byc bolesne dla psa...i ta kreatynina strasznie wysoka. Masakra te wyniki i chyba juz nic nie mozemy zrobic :(
[URL]http://www.psy.pl/forum-dyskusyjne/go:temat/art31,3806,1,mocznica.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jej... przygnębiające :(

W schronisku pewnie zdychałby w wielkich cierpieniach, a tak to możemy mu chociaż zapewnić spokojne, bezbolesne i bezstresowe odejście... Zaznał domowego ciepła na ostatnie miesiące życia i może odzyskał wiarę w ludzi, to trochę pociesza.

Najważniejsze aby się nie męczył.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, wierzymy. Ja też miałam nadzieję, że da się dziadzia trochę podleczyć, przedłużyć mu życie, ale jeśli jest obolały to chyba nie ma sensu. Zasługuje na ulgę w cierpieniach, a nie mógłby na to liczyć w schronisku. Jesteśmy mu to winne.

Jeśli go ratować to tylko wiedząc, że każdy kolejny dzień nie przynosi mu bólu, w innym wypadku... niestety... :(

Link to comment
Share on other sites

Basiu, Ty jestes w tym wszystkim w srodku i naprawde jestesmy Ci wdzieczne za DT dla Alfika i za wszystko co dla niego robisz.

Jestesmy za tym, zeby Alfik nie cierpial, jesli nie ma dla niego ratunku :-(

Jakie to znamienne, 22.4.2011 zawiozlysmy dziadunia ... dokladnie 3 miesiace temu.

Link to comment
Share on other sites

kolejny psiak, który ma odejść przy mnie. Maja, sunia z larwami , dwa maluszki dwudniowe, a teraz Alfik - jeden miesiąc..
Jeśli ma odczuwać ból, to nie można na to pozwolić. Ale żal niesamowity on wczoraj tak przytulał główkę jak go wieźliśmy.
Pojadę popołudniu do weta porozmawiam na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozmawialysmy z Ulka, ze 22.7. mija 3 miesiac jak dziadziunio opuscil schronisko, jak go wiozlysmy i jaki byl grzeczny w aucie. Taki wdzieczny staruszek z 2 ząbkami, spokojniutko spal podczas drogi.

Bardzo Ci wspolczuje Basiu tych trudnych chwil :glaszcze:
Dla tych nieszczesnych psiakow, ktore odchodzily przy Tobie, bylas jedynym Przejacielem.



[B]Basiu[/B], bedzie potrzebne zaswiadczenie od weta o smierci Alfika (dla schroniska, z nr czipa, itd.).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...