Jump to content
Dogomania

NIE dla dzieciństwa w schronisku. Szczeniaki proszą o odt/ds.


tripti

Recommended Posts

dziś wizyta u weta.....maskra sunia wymiotuje robalami i sraczka na zmiane.....dobrze że pije wodę.Wetka powiedziała że "bunia" się oczyszcza z pasożytów, a że miała też pchły może pawiować dłużej ;-( brak apetytu na różnorodne menu.
Bunieczka umie już jeździć windą i wchodzić po schodach nie schodzi wcale-uparciuch taki !! za 2 tyg. na wirusówkę dopiero szczepiona będzie.
Malutka wychodzi na siku przed klatkę bo widzę że nie chce brudzić mieszkania,a jak jej się przytrafi to się chowa.Chyba wie że to nie dobre zachowanie i się wstydzi.
Mój mąż właśnie wierci wiertarką a sunia leży obok niego i ani drgnie ;-))
STWIERDZAM ŻE "MOJA" ABUNIA nadaje się i do domu z dziećmi,psami i kotami będzie dobrym kompanem dla emeryta i rodziny ;-))
PIES IDEALNY!!! I UNIWERSALNY!!!!!!!!! ;-)))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malvaaa']cala trojka to jakis 'dziwny' przypadek, pozytywnie oczywiscie, nie sikaja, bezkomfliktowe :)
ja to sie zakochalam w tych bialych! skradly mi serducho na calego![/QUOTE]

Mnie tez okradły ;)
Bardzo się cieszę, że są na DT, odżyją nam kruszyny :)

Abi śliczna... teraz z niecierpliwością czekam na fotki białasek :)

Link to comment
Share on other sites

z Abą problem ciągle osowiała,brak łaknienia,sraczka,wymioty,ciepły nos......normalnie dramat.... na dodatek zostaje sama z synem bo mąż jedzie na robote na 6 dni.Kto pomoże z wizytami u weta???? jeśli to coś poważnego,a poszukałam na necie i te objawy to może być "tyfus psi" -oby nie-to Abi trzeba szybko zabierać ode mnie bo mi się moje futra pochorują,a nie bardzo mam teraz kasę na leczenie ;-(((( co za pech ....chcę pomóc a tu taki dramat!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uleczka']z Abą problem ciągle osowiała,brak łaknienia,sraczka,wymioty,ciepły nos......normalnie dramat.... na dodatek zostaje sama z synem bo mąż jedzie na robote na 6 dni.Kto pomoże z wizytami u weta???? jeśli to coś poważnego,a poszukałam na necie i te objawy to może być "tyfus psi" -oby nie-to Abi trzeba szybko zabierać ode mnie bo mi się moje futra pochorują,a nie bardzo mam teraz kasę na leczenie ;-(((( co za pech ....chcę pomóc a tu taki dramat!!!![/QUOTE]

o masz! mam nadzieję, że rano będzie już trochę lepiej biedna kruszynka :(

Link to comment
Share on other sites

duży problem, Abi jest bardzo chora, malvaaa zgodziła się ją jutro zabrać do weta, mam nadzieję, że to nie parwo ani inny czort, a reakcja na odrobaczenie? nałożone z osłabieniem po antybiotyku i całą resztą? ta biała u nas nie wykazuje żadnych objaw choroby, jakby przyciągnęły parwo ze schronu to wszystkie by rozłożyło.
Jutro wet zobaczy i będziemy myśleć dalej.
biedny maluch, a już miało być lepiej :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uleczka']z Abą problem ciągle osowiała,brak łaknienia,sraczka,wymioty,ciepły nos......normalnie dramat.... na dodatek zostaje sama z synem bo mąż jedzie na robote na 6 dni.Kto pomoże z wizytami u weta???? jeśli to coś poważnego,a poszukałam na necie i te objawy to może być "tyfus psi" -oby nie-to Abi trzeba szybko zabierać ode mnie bo mi się moje futra pochorują,a nie bardzo mam teraz kasę na leczenie ;-(((( co za pech ....chcę pomóc a tu taki dramat!!!![/QUOTE]

JA mam nadzieje ze niunia wyjdzie z tego. Objawy sa jak u parwo.

MALWINA ogromne dzieki ze JESTEŚ! Jesteś niezastąpiona!

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem co gdyby nie malvaaa...
rozmawiałam z Malwiną, jadą już do weta. Pocieszające jest to, że ponoć nie jest aż tak duża różnica w wyglądzie Abi porównując do soboty, może to reakcja na odrobaczenie? a może coś zeżarła i zatrucie?
miała ponoć ogrom robaków, którymi też wymiotowała, ta u nas nie miała aktywnych robaków, ta u Agnieszki chyba też nie.
wet zaraz oceni, to sprawdzony wet Malwiny.

Link to comment
Share on other sites

Witam, pies jest chory, wczoraj zrobilismy badania krwi ma babeszjoze, choroba od kleszcza, dostala kroplowki, zastrzyki, goraczka niewyobrazalna. Ona nie miala robakow, to nie od robakow byla taka chora. Podaje informacje bo prawdopodobnie druga biala i Abi maja to samo. Uwazajcie prosze bo moj pies juz wczoraj nawet nie byl w stanie chodzic, tylko lezal i piszczal wiec od razu wzielam do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Uleczka - Abi pojechała z malvaaa do weta - wciąż czekamy na wiadomość, ale w nocy była masakra:(
nie je, wymiotuje na dwie strony gdzie popadnie, jedynie pije
Boże nie wiem co to będzie:( oby to tylko reakcja na robale

[B]EDIT - nowa wiadomość:[/B] Abi pod kroplówką, pobrana krew o 18 będzie wiadomo co to

Link to comment
Share on other sites

tu strach cokolwiek mówić teraz, żeby nie wywołać wilka z lasu, ale u nas narazie ok, zjadła już dwa razy dziś, pobiegała, poszczekała, nos mokry, dziąsła różowe, siku żółte, koopa normalna nawet bardzo jak na szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Niestety wychodzi na to, ze to babeszjoza... i jak sie okazuje moze minac kilka tygodni od zakazenia :(

Objawy choroby mogą pojawić się w czasie od kilku dni do nawet kilku tygodni od zakażenia, jednak często rozwój choroby jest błyskawiczny i może, mimo szybkiego podjęcia właściwego leczenia, doprowadzić do śmierci w ciągu kilku dni. Wśród charakterystycznych objawów babeszjozy należy wymienić:
Apatyczność – pies (kot) staje się osowiały, nie cieszy się ze spacerów i innych rzeczy, które dotychczas sprawiały mu radość,
Brak apetytu – pies (kot) nie chce jeść, ani pić,
Powiększenie węzłów chłonnych,
Wysoka gorączka, dochodząca do 40-41°C,
Wymioty, biegunka (często z domieszką krwi),
Zażółcenie błon śluzowych jamy ustnej,
Problemy z oddawaniem moczu, oddawanie moczu o brązowym zabarwieniu (krwiomocz),
Niewydolność oddechowa i krążeniowa, zaburzenia układu nerwowego.

TRIPTI obserwuj kolor siusków Twpjego szczyla....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...