Jump to content
Dogomania

Pytanie.


SAIKO

Recommended Posts

a ja powiem tylko ejdno...konsekwencja...zadne siłowania...czy jakieś inne bajery...pies wchodzi mówisz wyjdz...czy co tam sobie wybierzesz następnie wyprowadzaz za próg i mówisz zostań...zostanie...nagroda...nie zostanie wejdzie zabawa od nowa...i tak do umęczenia...ot cała filozofia ;) pies w końcu odpusci...tylko trzeba na to poświecić trochę czasu...za to bezstresowo dla psa i Ciebie na przyszłosć...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SAIKO']Ponieważ, nie masz problemów z agresją (jeszcze)itp, nie musisz wielu rzeczy korygować w jej zachowaniu, ale niektóre tak.

Powodzenia![/QUOTE]

Czy każda Akita przechodzi prze taki okres w swoim zyciu ze pojawia sie agresja? Odpukac puki co nie mam z tym problemów i mam nadzieje, ze tak zostanie.

Dziekuje za pomoc :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy każda Akita przechodzi prze taki okres w swoim zyciu ze pojawia sie agresja? Odpukac puki co nie mam z tym problemów i mam nadzieje, ze tak zostanie.[/QUOTE]

Powiedziałbym raczej wchodzi w taki okres i zasadniczo tyczy się to niemal wszystkich Akit z tym, że zdecydowanie bardziej to samce szukają wrażeń. Jeżeli wszystko idzie w dobrym kierunku- socjalizacja psiaka i mądre wypracowywanie własnej/rodziny pozycji nad Akitą to masz duże szanse na powodzenie. Okres, w którym jest Twoja suczka jest bardzo ważny, ponieważ puki co zakładam że mała znów jest taka ostrożna i zostawia sobie chwilę na "analizę" sytuacji. Pilnuj, aby nic niemiłego jej nie spotkało-> od ludzi próbujących ją drażnić, po psy. Mniej więcej ok 6 miesiąca, u niektórych później sunia wejdzie pomału w wiek dojrzewania (taki przed- dojrzewanie). Zacznie robić się coraz bardziej zuchwała, może miec także napady lęku. Do tego czasu musisz/musicie już ostatecznie pokazać psu, gdzie leży jego miejsce w rodzinie (czyli na samym dole). W tym wieku, może pomału starać się sprawdzić na co ją stać (może teraz, a może dopiero mając 8-9-10 miesięcy). Nie pozwalaj i przerywaj takie zachowania za każdym razem, gdy będzie zbyt zuchwało starać się narzucić swoją "dominację" innemu psu. I pozwalaj na kontakt z psami, które nie przejawiają zbytnich problemów, bo nie sztuka wpuścić psa do grupy/egzemplarza, gdzie jeden, bądź drugi będzie agresywny, zbyt nakręcony czy lękliwy. Staraj się dobierać kumpli "zrównoważonych" i reaguj, gdy pojawi się agresja/maltretowanie Twojego jak i drugiego- wybicie ze stanu, uspokojenie psa i pozwolenie na dalszą zabawę jeżeli ten drugi będzie w dobrym stanie- spokojny.

Link to comment
Share on other sites

no własnie tak wiec masz swiadomosć, ze to psy dość terytorialne...a ich terytorium jest tam gdzie się znajdują...ze sa uparte i próbują sie siłowac z właścicielem...
agresja moze wystąpić u każdego psa...ale musi być czymś spowodowana...to, ze pies nas sprawdza..."walczy z nami" czy próbuje się z innymi psami...nie oznacza agresji...za to mozna sie jej dorobić u psa jeśli sie zaniedba jego wychowanie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...