Jump to content
Dogomania

Ignorowanie innych psów i ludzi


merrickmayfair

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Przejdzie albo i nie. Jeśli właściciel nie jest atrakcyjny dla psa, to ten szuka zabawy i zainteresowania u innych psów i będzie uciekał. Znam psy, które, pomimo że dawno osiągnęły dojrzałość, to im nie przeszło, bo właściciel nudny i nie pracuje z psem, nie robi z nim nic poza wyjścia na spacery. Ja mam zawsze ze sobą zabawki i smakołyki, to jest wersja ekstremalna, bo mam 3 piłeczki, drewniany aport i fresbee, do tego torebke smaczków. Moja psica zawsze biegła do psów jak była szczeniakiem, pracuję z nią stale, ale dopiero jak miała jakieś półtora roku to zauważyłam widoczne efekty mojej pracy. Jako nagrody stosuję czasem piłkę, czasem aport, czasem coś do zjedzenia, a czasem przez cały spacer nic nie wyciągam. Jest to zestaw spacerowy, pies widzi te zabawki tylko na spacerze i to ja decyduję kiedy je mam wyciągnąć, a kiedy schować i w co się bawimy. Efekt jest znakomity, polecam, do tego jeszcze ćwiczenie skupienia na przewodniku i mamy spokojny spacer

Link to comment
Share on other sites

Długa linka (ok 10-20m) i ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia + coś interesującego dla psa, jakieś smaczki za którymi szaleje lub ulubiona zabawka.
Jak piesek zacznie biec w stronę innego psa/człowieka to nadeptujesz na linkę i wołasz psa do siebie, jak nie podejdzie to lekko pociągnij za linkę i zawołaj jeszcze raz pokazując mu, ze masz dla niego coś interesującego i jak podejdzie to dostanie nagrodę.
Ta metoda działa, sama oduczyłam mojego psa podbiegania do innych psów (jeszcze nie w 100%, ale może w 80%) :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

a wedlug mnie to zbyt mała dawka ilość ruchu.... z moim Pagiem było podobnie i dopiero dzisiaj udało nam sie to rozwiązać.... bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie no chyba że twoj psiur naprawde jest tak zdeterminowany że nawet rozładowanie enrgii nie pomaga to bedzie gorzej ale powodzenia .. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojt972']a wedlug mnie to zbyt mała dawka ilość ruchu.... z moim Pagiem było podobnie i dopiero dzisiaj udało nam sie to rozwiązać.... bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie no chyba że twoj psiur naprawde jest tak zdeterminowany że nawet rozładowanie enrgii nie pomaga to bedzie gorzej ale powodzenia .. :)[/QUOTE]

No nie wiem...chyba,że co najmniej 3 godziny spaceru dziennie, w większości przebiegane dla 3 miesiecznego szczylka to malo xD No nic..nikt nie mówił,że posiadanie psa będzie łatwe :roll: Aż się boję bo cierpliwością nie grzeszę :lol: to do roboty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='merrickmayfair']No nie wiem...chyba,że co najmniej 3 godziny spaceru dziennie, w większości przebiegane dla 3 miesiecznego szczylka to malo xD No nic..nikt nie mówił,że posiadanie psa będzie łatwe :roll: Aż się boję bo cierpliwością nie grzeszę :lol: to do roboty[/QUOTE]

Spacer z psem nie polega tylko na bieganiu. Należy zmęczyć go również psychcznie, ćwiczyć sztuczki i posłuszeństwo w formie zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Moja Nula miała dzisiaj test na ignorowanie ludzi. Ojcowski Park Narodowy, dzikie tłumy (gdybym była świadoma tego wybrałabym inne miejsce!), przechodzenie wąskimi przejściami, dzieląc się jeszcze nimi z innymi. Skupiałam ją na sobie, dawałam dużo przysmaków i zdała egzamin celująco, jestem z niej dumna!!!

Link to comment
Share on other sites

Pocieszę was, że w większości przypadków ignorowanie obcych przychodzi z wiekiem ;) Mój Duffel kiedyś leciał do każdego psa, teraz cieszy się tylko na widok znajomych, obce ignoruje przechodząc obok. Jak widzę, że się zainteresuje, to wystarczy powiedzieć "nie wolno". A ludzi to ignorował w zasadzie od zawsze, no chyba, że coś do niego mówią-wtedy nie ma bata, od razu zaczyna się wdzięczyć i szaleńczo machać ogonem (a nóż dadzą coś dobrego :cool3:).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...