Jump to content
Dogomania

Wykastrował psa... żyletką


Vlk

Recommended Posts

Podczas porannego przeglądania "prasy" można natknąć się na takie oto kwiatki:

[url]http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/odpowiedza-za-wykastrowanie-psa-zyletka,1,4233839,kiosk-wiadomosc.html[/url]

Ręce opadają. Gdyby tak wprowadzić w niektórych przypadkach zasadę "oko za oko"... I naprawdę wysokie kary pieniężne. Tak żeby jełopa nie było już stać na tanie winka i piwka w sklepie przez najbliższe parę lat. Plus roboty społeczne, najlepiej przy kopaniu rowów albo tych kanałów zapobiegających przenoszeniu się ognia w lesie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie warto iść siedzieć za takiego gnoja. Lepiej zgłosić do jakiejś znanej ze skuteczności organizacji prozwierzęcej albo samemu bezpośrednio do prokuratury. Takie czyny są zabronione z mocy ustawy o ochronie zwierząt (art. 35 i jeszcze art 27, bo zabiegi na zwierzętach mogą wykonywać tylko osoby posiadające stosowne uprawnienia, czyli weterynarze i zootechnicy). Prokuratura musi przyjąć zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ale u nas prawo pięknie napisane ale komu by się chciało je egzekwować dla jakichś futrzaków, których tysiące są bezpańskie? Powolutku może się to zmienia ale kary nadal są śmiesznie małe dla dręczycieli zwierząt. Bo lepiej drobnego oszuścika albo kogoś, komu się pomyliło przy wypisywaniu faktur ścigać i karać.

Link to comment
Share on other sites

Niech kazdy z nas zglosi taką zbrodnię na policję czy straż miejską czy inne organizacje ale podkreślam do skutku gdyż za pierwszym razem jest olanie nas, ale jak postawisz twardo zgłoszenie to uda się . Ja nawet poruszyłam prezydenta z zapytaniem czy policja i straż mogą nam pomóc? Odpowiedż musi ! Takze ja twardo upieram się o interwencję a oko za oko to nie jest rozwiązanie :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...