Jump to content
Dogomania

Zmasakrowany Kazio ma dom, dziękujemy wszystkim za pomoc


Annica

Recommended Posts

Szczegółowe rozliczenie od dawna znajduje sie na stronie Fundacji.[quote name='ihabe']Kamo, trzymam kciuki za Kazia i za Ciebie. A fundacja powinna rozliczyc się na swojej stronie z każdej złotówki. Sprawa powinna byc wyjaśniona do końca, bo teraz to ucierpia tylko inne niewinne organizacje prozwierzece:-( Łatka zostanie przyczepiona:-([/QUOTE]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Generalnie mnie sie też nie podoba ton fundacji ( czy Asiapyziak reprezentuje ta fundację??)
W sumie dobre domy tymczasowe są na wagę złota, a takie które przyjmują jeszcze psa do leczenia to już w ogóle.
Sądzę ,że domy tymczasowe powinny mieć szanse adopcji pieska tym bardziej jeśli otoczyły psa troską .
A co do opieki nad pieskiem to zadaniem fundacji jest ciepliwe i wlasciwe poinformowanie opiekuna o konieczności pewnych zabiegów przy piesku,a i tak często ludzie nie zdają sobie sprawy z trudu opieki nad rannym psem.

Link to comment
Share on other sites

Asia Pyziak - nie reperezentuje Fundacji! Była autorką wydarzenia Kazia na fb itutaj występuje z wolnej stopy, bo zna sytuacje od jej rozpoczęcia.[quote name='hebanowa']Generalnie mnie sie też nie podoba ton fundacji ( czy Asiapyziak reprezentuje ta fundację??)
W sumie dobre domy tymczasowe są na wagę złota, a takie które przyjmują jeszcze psa do leczenia to już w ogóle.
Sądzę ,że domy tymczasowe powinny mieć szanse adopcji pieska tym bardziej jeśli otoczyły psa troską .
A co do opieki nad pieskiem to zadaniem fundacji jest ciepliwe i wlasciwe poinformowanie opiekuna o konieczności pewnych zabiegów przy piesku,a i tak często ludzie nie zdają sobie sprawy z trudu opieki nad rannym psem.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jestem wstrzasnieta ta historia, zalatwcie to z klasa...

znalezione na FB
[URL="http://www.facebook.com/update_security_info.php?wizard=1#%21/event.php?eid=113676702052672"]http://www.facebook.com/update_security_info.php?wizard=1#!/event.php?eid=113676702052672[/URL]
rozliczenie (malo czytelne)
[URL]http://www.facebook.com/notes/fundacja-azyl/szczeg%C3%B3%C5%82owe-rozliczenie-wydarzenia-zmasakrowany-kazio-b%C5%82aga-o-pomoc/221666531195514[/URL]
wideo
[URL]http://www.facebook.com/video/video.php?v=202960896413219&oid=113676702052672[/URL]

i pytanie : CO CHCIALBY KAZIO ??? wiec moze zostawmy sprawe rozliczen jaka sprawe rozliczen do rozpatrzenia gdzie indziej, zachowajmy sie profesjonalnie i psa zostawmy w spokoju, co?

Link to comment
Share on other sites

byłam na fb
Kama, tak się nie załatwia spraw.
Siebie możesz z nazwiska przedstawić - Twoja sprawa, ale używać czyjegoś nazwiska i to jeszcze oskarżając ją o manipulowanie, to podpada pod paragrafy ("W tym celu zadzwoniłam do [B]pani Jobczyk[/B] z fundacji Azyl. Ta [B]pani szybciutko przekalkulowała[/B], że trafiła się chętna, żeby ją wyręczyć w codziennym dowożeniu Kazia do lecznicy..."). Zresztą tu na dogo też wywlekałaś nazwiska. To jest niedopuszczalne. Opluwasz też lecznicę, która włożyła niemały wysiłek w ratowanie Kazia.
Nie mam zamiaru nikogo osądzać ani brać czyjejś strony, ale po przeczytaniu tego wszystkiego nie uznałabym Cię jednak za odpowiedni dom.
Na początku wydawało mi się, że jesteś ok. Jednak widzę w Twoich wpisach dużo złości, żeby nie powiedzieć: furii.
Każdy dom, do którego przekazuje się psa, szczególnie poszkodowanego, wymagającego stabilizacji, powinien być domem, co do którego nie ma wątpliwości, że opiekunowie sa spokojni i zrównoważeni.
Złość i urażona ambicja widoczne w Twoich wpisach, nie stawia Ciebie w korzystnym świetle.
Fundacja popełniła wiele błędów związanych z brakiem nadzoru merytorycznego i finansowego lub jego ograniczona formą.
Jeśli były konkretne sygnały o nieprawidłowościach (leczenie, karma), powinni byli podjąć działania.
Ta awantura robi bardzo, bardzo dużo złego dla naszych akcji ratowania zwierząt zarówno na dogo, jak i poza nim, a przede wszystkim na fb, gdzie ludzie wątpią w szczerość i prawość takich działań.

Jeszcze raz Was proszę, jak sądzę w imieniu wielu osób, ale przede wszystkim swoim, zakończcie spór na forach, bo krzywdzicie Kazia, ludzi dobrej woli, inne zwierzęta potrzebujące pomocy.

Annika, apeluję do Ciebie o zgłoszenie zamknięcia wątku i nieudostępniania go.

Link to comment
Share on other sites

Ja wykonałam pierwszy krok, wysłałam maila do lekarki Kazia. Nic więcej zrobić w tej kwestii nie mogę zrobić: "Pani Izo
W sumie chodzi nam wszystkim o dobro Kazia. Ja nie chcę od Was niczego. Nawet te moje 285 zł niech zostaną w Azylu. Za daleko to zabrnęło i wszyscy mają rację. Chcę (zgodnie z sugestią mądrej dogomaniaczki) załatwić sprawę polubownie. Proszę przygotować dokumenty adopcyjne na Kazia, ja ze swej strony po adopcji Kazia zakończę moje wydarzenie informacją, że dla dobra psa doszliśmy do porozumienia. Nie chcę podawać sprawy do prokuratury (choć zdaje sobie Pani sprawę, że bym wygrała). Ale sama też bym się unurzała w bagnie wzajemnych oskarżeń. Tak w sumie zadecydował mój mąż, a on rzadko sie wtrąca w moje sprawy, ale jak już się wtrąci to rozwiązania ma dobre. Emocje ucichną a co o sobie będziemy myśleć to sprawa każdej z nas. Ja po prostu kocham Kazia i nie chcę go narażać na rozłąkę ze mną. Pieniędzy od was nie chcę, operację oczka przeprowadzę we własnym zakresie. Chciałabym w tym tygodniu tę sprawę zakończyć. Jeśli musiałby być przedstawiciel Azylu, to niechby to był pan Jobczyk. Z mojej strony też może być mój mąż. Proszę o odpowiedź
 

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']

Annika, apeluję do Ciebie o zgłoszenie zamknięcia wątku i nieudostępniania go.[/QUOTE]

Zgłosiłam wątek w tym temacie: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/200821-prosz%C4%99-o-zamkni%C4%99cie-w%C4%85tku/page2"]http://www.dogomania.pl/threads/200821-prosz%C4%99-o-zamkni%C4%99cie-w%C4%85tku/page2[/URL]
ale moderator napisał (tu cytat):

[I]A to muszę dokładnie przeczytac cały watek.[/I]

[I]Annica - nie zamykamy watków tylko dlatego że ktoś nagle tak chce.

Regulamin wyraźnie mówi:
[/I] [I] b) Pisząc wiadomość na forum wyrażasz zgodę na jej publikację na łamach serwisu Dogomania. Jednocześnie deklarujesz, że masz świadomość, że wysłana wiadomość staje się częścią serwisu i jej usunięcie w przyszłości może być niemożliwe. [/I]


[I] Na PwP zamykane są własciwie tylko watki zdublowane i typowo "ogłoszeniowe" z działów "przygarne psa", "transport", "zagubione/ukradzione".
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Annica']Zgłosiłam wątek w tym temacie: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/200821-prosz%C4%99-o-zamkni%C4%99cie-w%C4%85tku/page2[/URL]
ale moderator napisał (tu cytat):

[I]A to muszę dokładnie przeczytac cały watek.[/I]

[I]Annica - nie zamykamy watków tylko dlatego że ktoś nagle tak chce.

Regulamin wyraźnie mówi:
[/I] [I] b) Pisząc wiadomość na forum wyrażasz zgodę na jej publikację na łamach serwisu Dogomania. Jednocześnie deklarujesz, że masz świadomość, że wysłana wiadomość staje się częścią serwisu i jej usunięcie w przyszłości może być niemożliwe. [/I]


[I] Na PwP zamykane są własciwie tylko watki zdublowane i typowo "ogłoszeniowe" z działów "przygarne psa", "transport", "zagubione/ukradzione".
[/I][/QUOTE]

CHWILUNIA!!!!!!akurat ta czesc regulaminu dotyczy PRAW AUTORSKICH a nie publikacji danych osobowych

jest jeszcze cos takiego w regulaminie:

[COLOR=red][B]"3. OPINIA, KRYTYKA[/B]

Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach, poparta dowodami, a także podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem. Każda inna jest niewiarygodna. Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. [B]Publikowanie danych osobowych i teleadresowych, a także prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione."
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

czasem zamykane są również wątki związane z roszczeniami prawnymi, ale rozumiem decyzję moda.
W ciemno nie może podejmować takich kroków.
Być może oceni inaczej sytuację, spokojniej.
Tyle, że nie widzę Twojego wpisu we wskazanym temacie.
Oby ta awantura wyciszyła się, bo jest zupełnie niepotrzebna.
Kama robi krok ku zgodzie.
Proszę Was o porozumienie się.
Jeśli dojdzie do adopcji w umowie może znaleźć się zapis o obowiązku informowania Fundacji o wszelkich krokach związanych z ewentualnym pogorszeniem się stanu zdrowia Kaziulka, a w przypadku rezygnacji z opieki nad Kaziem przekazanie Kazia pod opiekę Fundacji.
Pozdrawiam Kazia.
Proszę o wycałowanie go i pomizianie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cleo2008']CHWILUNIA!!!!!!akurat ta czesc regulaminu dotyczy PRAW AUTORSKICH a nie publikacji danych osobowych

jest jeszcze cos takiego w regulaminie:

[COLOR=red][B]"3. OPINIA, KRYTYKA[/B]

Jeśli chcesz przedstawić opinię na temat kogoś/czegoś, niech będzie to opinia oparta na Twoich osobistych doświadczeniach, poparta dowodami, a także podpisana Twoim imieniem i nazwiskiem. Każda inna jest niewiarygodna. Krytyka anonimowa będzie usunięta, wobec czego zastanów się zanim zaczniesz kogoś krytykować z imienia i nazwiska lub w sposób jednoznacznie identyfikujący. [B]Publikowanie danych osobowych i teleadresowych, a także prywatnych wiadomości innych osób jest zabronione."
[/B][/COLOR][/QUOTE]


[COLOR=green][B]A czy ja nie napisałam że muszę przeczytac wątek ?
I to cały wątek ?

Więc może zanim zacznie się dyskusja o moderacji a zwłaszcza o tym że moderator nie chce zamknąc wątku to może warto przeczytac CAŁY Regulamin a nie tylko wybrac to co "pasuje". I to pasuje w danej chwili.[/B][/COLOR]

[quote] [B]2. Moderator może:[/B]

a) usuwać posty,wątki i podpisy

b) edytować (moderować) posty

c) łączyć wątki

d) dzielić wątki

e) przesuwać wątki

f) blokować (zamykać) wątki

g) zwracać uwagę użytkownikowi na niewłaściwe zachowanie

h) brać czynny udział w interesujących go dyskusjach. Poza pełnioną funkcją jest użytkownikiem jak wszyscy.

[/quote][COLOR=green][B]

Moderator MOŻE a nie MUSI. Może zamknąc a nie musi zamknąc bo ktoś chce.


Tak więc Cleo2008 zanim zaczniesz na mnie krzyczec zapoznaj się z Regulaminem, żeby później nie było niespodzianki. I "płaczu" koleżanek.


Ale wzbudziłyście moją "ciekawośc" czemu to tak na gwałt trzeba zamknąc watek ...
Teraz bedę musiała wszystko co dotyczy Kazia przeczytac ze zdwojoną uwagą.

Pozdrawiam.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4'][COLOR=green][B]A czy ja nie napisałam że muszę przeczytac wątek ?
I to cały wątek ?

Więc może zanim zacznie się dyskusja o moderacji a zwłaszcza o tym że moderator nie chce zamknąc wątku to może warto przeczytac CAŁY Regulamin a nie tylko wybrac to co "pasuje". I to pasuje w danej chwili.[/B][/COLOR]

[COLOR=green][B]

Moderator MOŻE a nie MUSI. Może zamknąc a nie musi zamknąc bo ktoś chce.


Tak więc Cleo2008 zanim zaczniesz na mnie krzyczec zapoznaj się z Regulaminem, żeby później nie było niespodzianki. I "płaczu" koleżanek.


Ale wzbudziłyście moją "ciekawośc" czemu to tak na gwałt trzeba zamknąc watek ...
Teraz bedę musiała wszystko co dotyczy Kazia przeczytac ze zdwojoną uwagą.

Pozdrawiam.
[/B][/COLOR][/QUOTE]
wlasnie sie przed napisaniem zapoznalam i szukalam co tam mozna zastosowac zeby bylo ok - sorry jesli cie urazilam , chcialam tylko pomoc
nie krzycze na ciebie tylko [B]DO[/B] Annicki wlasciwie (taki niuans), i krzyczalam, bo sie przejelam, rozumiem przeciez ze musisz wszystko przeczytac.
kochana Magdo, jestem prawie starsza pania (2008 to data urodzenia psa a nie moja) i bywam na forach "od czasu pierwszego komputera", zatem nie trzeba mi nic tlumaczyc... licze na rozsadek w tym calym szalenstwie
pozdrawiam serdecznie moje miasto warszawe;)

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że wstawią czytelne faktury. Poza tym 15 tys. to duża kwota i liczę, że wszystko pójdzie na Kazia (ew. część na innego pieska). Fundacja musi się wywiązać z tych faktur i całego rozliczenia, bo inaczej przestanie być wiarygodna. Poza tym myślę, że dom tymczasowy jest ok. To fundacja powinna prowadzić opiekunkę, jeśli nie podejmowała prawidłowego leczenia psa. Mogli przecież po niego przyjeżdżać i zabierać do weta. Piesek dobrze wygląda, czekam niecierpliwie co dalej z oczkiem Kazia:( 15 tys. powinno spokojnie starczyć na leczenie!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uważam ,że zamknięcie wątku to złe posunięcie. Wystarczy go 'pozamiatać" DT od Kazie w dziwnym tonie pisze. Czuć w nim złe emocje. A to źle. Jadnak że liczę na to ,że Panie sie dogadają względem największego dobra dla Kaziaa fundacja zamieści czytelne faktury i końcowe rozliczenie. Wtedy wszystko powinno wrócić do normy.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że dopiero dzisiaj podaję link: [URL="http://www.facebook.com/home.php?#!/notes/fundacja-azyl/szczeg%C3%B3%C5%82owe-rozliczenie-wydarzenia-zmasakrowany-kazio-b%C5%82aga-o-pomoc/221666531195514"]http://www.facebook.com/home.php?#!/notes/fundacja-azyl/szczeg%C3%B3%C5%82owe-rozliczenie-wydarzenia-zmasakrowany-kazio-b%C5%82aga-o-pomoc/221666531195514[/URL] Ponieważ faktury po zeskanowaniu były nieczytelne zrobiłam zdjęcia. Teraz wszystko jest w porządku. [quote name='hebanowa']A można prosić link do tego rozliczenia wydatków Kazia?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

majka222 - nie wiem w jakiej formie należy zwracać się do dyskutantów na forum, ponieważ zarejestrowałam sie na dogomanii 3 dni temu by wyjaśnić sprawę Kazia. A zatem majka2222 - powiedz mi proszę jak wyobrażasz sobie rozliczenie pozostałej kwoty? Twierdzisz, że pieniądze w całości powinny być przeznaczone na Kazia. Tylko jak to zrobić zgodnie z prawem. Po adopcji Kazio nie będzie już podopiecznym Fundacji, więc ta nie może łożyć na jego utzrymanie czy profilaktykę! To jest niezgodne ze statutem fundacji, nie mówiąc już o zgodzie z literą prawa. Więc jak? Przekazać pieniądze, za pokwitowaniem, opiekunce? Jedyne co może zrobić Fundacja, z chwilą pełnej adopcji Kazia, to przeznaczyć pieniądze, które zostały na ratowanie i leczenie innych potrzebujących zwierząt. Właśnie takie są cele satutowe każdej prozwierzęcej organizacji. [quote name='majka2222']Mam nadzieję, że wstawią czytelne faktury. Poza tym 15 tys. to duża kwota i liczę, że wszystko pójdzie na Kazia (ew. część na innego pieska). Fundacja musi się wywiązać z tych faktur i całego rozliczenia, bo inaczej przestanie być wiarygodna. Poza tym myślę, że dom tymczasowy jest ok. To fundacja powinna prowadzić opiekunkę, jeśli nie podejmowała prawidłowego leczenia psa. Mogli przecież po niego przyjeżdżać i zabierać do weta. Piesek dobrze wygląda, czekam niecierpliwie co dalej z oczkiem Kazia:( 15 tys. powinno spokojnie starczyć na leczenie![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiapyziak']majka222 - nie wiem w jakiej formie należy zwracać się do dyskutantów na forum, ponieważ zarejestrowałam sie na dogomanii 3 dni temu by wyjaśnić sprawę Kazia. A zatem majka2222 - powiedz mi proszę jak wyobrażasz sobie rozliczenie pozostałej kwoty? Twierdzisz, że pieniądze w całości powinny być przeznaczone na Kazia. Tylko jak to zrobić zgodnie z prawem. Po adopcji Kazio nie będzie już podopiecznym Fundacji, więc ta nie może łożyć na jego utzrymanie czy profilaktykę! To jest niezgodne ze statutem fundacji, nie mówiąc już o zgodzie z literą prawa. Więc jak? Przekazać pieniądze, za pokwitowaniem, opiekunce? Jedyne co może zrobić Fundacja, z chwilą pełnej adopcji Kazia, to przeznaczyć pieniądze, które zostały na ratowanie i leczenie innych potrzebujących zwierząt. Właśnie takie są cele satutowe każdej prozwierzęcej organizacji.[/QUOTE]
Asia zorientuj sie czy przekazanie pozostalej kwoty pieniedzy ktore zostaly spolecznie zebrane jest prawnie dozwolone, bo moga pojawic sie glosy darczyncow,ze oni dali na Kazia i tylko na Kazia. Ja zdaje sobie sprawe ze to problem bo nie zapytasz kazdego z osobna "czy mozna" bo to nie realne, ale po prostu dobrze zorientuj sie w sprawach paragrafow, zebys sama sobie nie narobila klopotow. Zreszta jesli to bylo przekazywane na fundacje, i jest na koncie fundacji, to fundacja powinna sie tym zajac a nie ty. Polecam rozwazyc te kwestie dla Twojego dobra. Jak masz pytania do mnie osobiscie to prosze na pw.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź. Spróbuję to "ugryźć" od strony prawnej. Oczywiście jak sie czegos konkretnego dowiem to podam do wiadomości na forum. Jeszcze raz wielkie dzieki :)[quote name='Cleo2008']Asia zorientuj sie czy przekazanie pozostalej kwoty pieniedzy ktore zostaly spolecznie zebrane jest prawnie dozwolone, bo moga pojawic sie glosy darczyncow,ze oni dali na Kazia i tylko na Kazia. Ja zdaje sobie sprawe ze to problem bo nie zapytasz kazdego z osobna "czy mozna" bo to nie realne, ale po prostu dobrze zorientuj sie w sprawach paragrafow, zebys sama sobie nie narobila klopotow. Zreszta jesli to bylo przekazywane na fundacje, i jest na koncie fundacji, to fundacja powinna sie tym zajac a nie ty. Polecam rozwazyc te kwestie dla Twojego dobra. Jak masz pytania do mnie osobiscie to prosze na pw.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem to wszystko i chciałbym to skomentować pomimo iż zalecone jest czekać na decyzję moderatora.
Ubolewam nad mentalnością polską. Pieniądze są zawsze najważniejsze i przesłaniają wszystko. Ludzie w tym kraju potrafią tylko się kłócić, pluć na siebie goryczą i zawiścią, a nie WSPÓŁPRACOWAĆ.
Sam mam pieska ze schroniska i skoro go wziąłem to biorę za niego ODPOWIEDZIALNOŚĆ (trudne słowo dla naszych rodaków) i jeśli współpracuję ze schroniskiem i fundacją to [U]bezpośrednio[/U] z nimi ustalam szczegóły i zasady współpracy. A nie wylewam gorzkie żale. Zapraszam do spróbowania bycia prezesem jakiekolwiek organizacji pozarządowej działającej non - profit, jeśli ktoś jest taki mądry i oczekuje jakiegoś typu idealnego. Proszę najpierw zapoznać się z tematyką organizacji pozarządowych, zobaczyć jak im trudno jest w polskich realiach funkcjonować ( nie dość że polska świadomość, a właściwie jej brak, jest przeszkodą, to jeszcze inne bariery).
Wiecie o tym że ponad 79% organizacji pozarządowych nie posiada budżetu? Albo że duża część z nich dysponuje rocznie budżetem ok. 10 tysięcy?:crazyeye:
To jest mniej niż każda/każdy z Was zarabia rocznie. A dzięki organizacjom pozarządowym może dojść do skutku wiele przedsięwzięć które nigdy nie zostałyby zrealizowane - to my obywatele tworzymy te organizacje i musimy im ufać. Oczywiście uważam, że powinny się rozliczać jawnie i nie twierdzę że nie popełniają błędów. Ale to nie znaczy że możemy wypowiadać o nich niepotwierdzone sądy.

A gorycz jego opiekunki i groźby pod adresem fundacji (która DUŻO zrobiła dla Kazia, podobnie jak my którzy wpłacając pieniądze zaufaliśmy jej) nie powinny być przedmiotem dyskusji tu na forum ani tworzeniem wydarzeń na facebook'u. Fundacja nie potrafi działać cudów (chociaz uratowanie Kazia było cudem) i nie jest w stanie o każdego psa zadbać tak samo, zabrać go do najlepszych klinik i zawsze sprawdzać gdzie trafi. A po tych dyskusjach widać że TO jest właśnie mentalność polska: DOSZUKIWANIE SIĘ WSZĘDZIE ZŁODZIEJSTWA I PRZEKRĘTÓW. A skąd pewność że nowa właścicielka Kazia nie chce tych pieniędzy na remont domu? LUDZIE, OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! nigdy w tym kraju nie będzie dobrze jak każda inicjatywa będzie oczerniana bez wyjaśnienia jej do końca. Czytałem o groźbach podania fundacji do prokuratury - to proszę to zrobić i dopiero po wyroku wypowiadać się w ten sposób.
Wstyd mi za moich rodaków którzy nie ufają sobie, potrafią tylko się kłócić i którzy nie mają szacunku do żadnych instytucji, nawet tych działających non - profit.


P.S. Nie przygotowywałbym umowy adopcyjnej dla tej Pani, która obraża w ten sposób nawet mnie, ponieważ ja wpłaciłem też na Kazia i zależy mi na jego dobru, a nie na KŁÓTNIACH.

Kiedyś zabraknie takich fundacji i wtedy może ktoś doceni co one robią....co nie znaczy że uważam, iż nie powinny otwarcie pisać o finansach i ich stanie, to tutaj zostało przedstawione.
No ale oczywiście......POLAK NIE MOŻE PO PROSTU NIKOMU ZAUFAĆ
Przykre...

Aha, nie jestem żadnym członkiem organizacji. Wypowiadam się jako socjolog i mieszkaniec tego pięknego kraju, którego jedyną winą jest ludzka mentalność...

Wierzę jednak, że wszystkie wspaniałe osoby które starają się zmienić los zwierząt będą to robić dalej i z takim samym zaangażowaniem pomimo wszystko :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...