Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Jurek2050'][SIZE=4]

W tej chwili mam więcej czasu i mogę uzupełnić. [/SIZE] [SIZE=4]

1. Na stronie [/SIZE] [SIZE=4][URL="http://www.toz.pl"]www.toz.pl[/URL] po wyszukaniu jednostek nadal przy POZNANIU, jest przypisany tylko nr w Swarzędzu.
2. Na stronie ODDZIAŁU POZNAŃ [url]http://tozpoznan.pl/[/url] jest podany nr tel. [/SIZE][SIZE=6][SIZE=4]792 542 207
3. Pani Stenia swojego czasu używała dwa znane mi numery 789 218 869 na kartę, który nadal używa oraz TOZ, który już jest wyłączony nr 509 443 123.

Myślę, że teraz sprawa jest jasna? W sumie tłumaczenie tak drobiazgowe na forum jest chyba nie całkiem. Gdyby wszystkie organizacje, tak się tłumaczyły? :)
[/SIZE]
[/SIZE][/QUOTE]
[B]Dziękuje.
Z tego wynika że każdemu kto zadzwoni do Okręgu TOZ Poznań a telefon wyszuka w internecie odezwie się P.S.Kozłowska.
Wzywam zatem TOZ Okręg Poznań o uaktualnienie swojego telefonu.
Dziwi mnie jak Okręg działa w takich ograniczeniach.
Poprawny adres to podstawa.!!!!!!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy'][B]Dziękuje.
Z tego wynika że każdemu kto zadzwoni do Okręgu TOZ Poznań a telefon wyszuka w internecie odezwie się P.S.Kozłowska.
Wzywam zatem TOZ Okręg Poznań o uaktualnienie swojego telefonu.
Dziwi mnie jak Okręg działa w takich ograniczeniach.
Poprawny adres to podstawa.!!!!!!
[/B][/QUOTE]

A, gdzie jest przypisany telefon 789 218 869 do TOZ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']O to własnie chodzi że jest przypisany do TOZ Okręg Poznań.
Niech Pan przeczyta dokładnie stronę 47.[/QUOTE]

Jeśli chodzi o stronę na cim.poznan to nie jest aktualizowana. Prześlę do TOZ, aby zaproponowali uaktualnienie. Pewnie takich w necie jeszcze starych jest kilka. Najważniejsze to są TOZ i [url]www.bazy.ngo.pl[/url] .

Pozdrawiam,
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Napisałem wyżej. To jest stare info, nie aktualizowane. Przede wszystkim należy szukać na stronach samych organizacji. Inne są pośrednie i nie zawsze aktualne.[/QUOTE]

Panie Jurku!!!!
Jaka firma sprawnie działająca może sobie pozwolić na fałszywy adres? Moim zdaniem tylko taka która nic nie robi i nic robić nie chce.W dobie internetu chce Pan segregować zainteresowanych , wyznaczając im jakie strony adresowe są poprawne a jakie nie ?????? .To oznaczałoby że szukając telefonu do TOZ Okręg Poznań każdorazowo zainteresowany winni wejść na dogomanie odszukać Pańską informacje , które to strony internetowe- adresowe TOZ są poprawne.
Przecież to paranoja. Tu chodzi o jak najprostszy i najszybszy kontakt zwłaszcza w trudnych sprawach niecierpiących zwłoki .
A aby to uporządkować nie potrzeba tu pieniędzy tylko trochę pomyślunku. Jest takie przysłowie "Jak cię widzą tak cię piszą"
Marzy mi się oby TOZ był jak najlepiej widziany .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Panie Jurku!!!!
Jaka firma sprawnie działająca może sobie pozwolić na fałszywy adres? ...[/QUOTE]

Zgodziłbym się z powyższym, gdyby to były strony TOZ. Na co wcześniej, jak teraz zwracam uwagę. Swoją drogą ta informacja choć podaje numeru telefonu komórkowego nie bezpośrednio do biura, a do p. Steni, to jednak aktualnego przedstawiciela naczelnych władz TOZ. Gdyby ktoś do p. Steni zadzwonił myślę, że podała by aktualny numer telefonu do biura. Do mnie do dzisiaj dzwonią i przekazuję poprawny numer, choć z TOZ obecnie nie mam żadnych powiązań.

Ja, jestem z boku. Staram się tylko uzmysłowić jak funkcjonuje net. Strona nie jest TOZ i mnie samemu mimo, że wskazano znaczniki do wyszukiwania, dopiero udało się po kilku razach ją znaleźć. Gros działaczy TOZ, jak innych organizacji sprawuje swoje funkcje społecznie. Nie muszą wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że Członek Zarządu Krajowego-Stefania Kozłowska przekaże aktualny nr telefonu do TOZ Okręg Poznań.
Uważam jednak że to niepotrzebne angażowanie jej w rolę telefonistki.
Jako Członek Zarządu Krajowego TOZ na ważniejsze zadania do realizacji.
Wystarczy przysłowiowy poznański porządek i po problemie.
Pozdrawiam.Wiktor

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Rozumiem że Członek Zarządu Krajowego-Stefania Kozłowska przekaże aktualny nr telefonu do TOZ Okręg Poznań.
Uważam jednak że to niepotrzebne angażowanie jej w rolę telefonistki.
Jako Członek Zarządu Krajowego TOZ na ważniejsze zadania do realizacji.
Wystarczy przysłowiowy poznański porządek i po problemie.
Pozdrawiam.Wiktor[/QUOTE]
Panie Wiktorze, to czego się Pan czepia, to po poznańsku się zwie pierdy. J.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][URL]http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html[/URL][/FONT]

Jesteś tutaj:
[LIST]
[*][URL="http://www.nik.gov.pl/"]Strona główna[/URL]
[*][URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/"]Aktualności[/URL]
[/LIST]

2011-10-18
[IMG]http://www.nik.gov.pl/plik/mini/id,3158.jpg[/IMG]
[B]NIK o schroniskach dla zwierząt[/B]

[URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html#"]Bardzo duży rozmiar czcionki[/URL][URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html#"]Duży rozmiar czcionki[/URL][URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html#"]Standardowy rozmiar czcionki[/URL]
[URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html#"][/URL][URL="http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-schroniskach-dla-zwierzat.html#"][/URL]
18 października 2011 09:50
Ponad połowa schronisk jest przepełniona. Każdego dnia trafiają do nich średnio cztery kolejne zwierzęta. Chociaż sytuacja z roku na rok pogarsza się, urzędnicy w znikomym stopniu interesują się problemem bezpańskich psów i kotów, a program przeciwdziałania bezdomności zwierząt realizuje tylko co trzecia polska gmina. Pieniądze podatników przeznaczone na ten cel pozostają w dużej mierze poza kontrolą. Liczba zgonów zwierząt umieszczonych w schroniskach (także w wyniku eutanazji) jest wciąż wysoka. Umiera w nich 25 proc. psów i 30 proc. kotów.

Wciąż nie udało się wprowadzić w Polsce skutecznych rozwiązań, prowadzących do zmniejszenia liczby bezdomnych psów i kotów i zapewniających im humanitarne traktowanie. Samorządy ograniczają swoje działania do minimum: opłacają wyłapywanie bezpańskich zwierząt oraz ich pobyt w schronisku. W ten sposób usuwają jedynie skutek, a nie przyczynę problemu. Chociaż liczba zwierząt w schroniskach z roku na rok rośnie, program zapobiegania bezdomności psów i kotów realizuje tylko co trzecia gmina. Tymczasem darmowe sterylizacje, znakowanie, tworzenie elektronicznych rejestrów oraz zwalnianie z opłat adopcyjnych przynoszą pozytywne skutki wszędzie tam, gdzie są prowadzone. Dzięki nim zwiększa się liczba zarówno adopcji, jak i przypadków zwracania zagubionych zwierząt właścicielom.
Schroniska dla zwierząt

Gminy systematycznie regulują koszty pobytu zwierząt w schroniskach. Jednak blisko połowa z nich nie określa wymagań, jakie powinny spełniać takie placówki. Podobnie jest ze zlecaniem wyłapywania zwierząt. Gminy płacą, ale jedna trzecia z nich nie wymaga żadnych zezwoleń od prowadzących taką działalność. W odczuciu kontrolerów urzędnicy płacą za święty spokój: przekazują pieniądze, nie określając, co chcą otrzymać w zamian. NIK ostrzega, że może to prowadzić do sytuacji, w której potrzebującymi pomocy zwierzętami zajmować się będą osoby nieprzygotowane lub nastawione przede wszystkim na zysk.
Schroniska dla zwierząt

Gminy redukują do minimum swoje obowiązki nadzorcze wobec prowadzących schroniska. Kontrolowane są przede wszystkim schroniska samorządowe. W placówkach prywatnych, do których trafiają z gminy publiczne pieniądze, nadzór praktycznie nie istnieje. Urzędnicy nie wiedzą gdzie, w jakich warunkach i czy w ogóle dane zwierzę przebywa jeszcze w schronisku. Jeśli dochodzi już do kontroli, to są one pobieżne i nie wyjaśniają tak podstawowych spraw, jak wysoka śmiertelność czy nadmierne zagęszczenie zwierząt (np. w Bytomiu w ciągu 30 miesięcy przeprowadzono 53 kontrole - żadna nie wyjaśniła ani śmiertelności zwierząt sięgającej blisko 50 proc., ani nagminnych ucieczek ze schroniska). Dlatego NIK zalecił zwiększenie nadzoru nad sposobem wykorzystania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel.
Największe zastrzeżenia kontrolerów NIK wobec schronisk dotyczą stanu sanitarnego i zagęszczenia zwierząt na małej przestrzeni. Obowiązujące przepisy nie wyznaczają jednoznacznie standardów, które zapewniałyby zwierzętom choćby minimum bytowe, ułatwiając kontrolę i egzekwowanie ich praw. W ponad połowie skontrolowanych schronisk liczba zwierząt przekraczała liczbę przygotowanych miejsc - zdarzało się, że nawet o 50 procent. Problemem jest również brak zadaszonych boksów oraz izolatek. Zdarza się, że w schroniskach nie ma wybiegów, a jeśli są, to na miękkim, pokrytym odchodami terenie, który po deszczu zamienia się w błotnistą breję.
NIK zwraca uwagę, że w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się miejsca nazywane przytuliskami lub hotelami dla zwierząt. Niestety, prawo nie formułuje wobec nich żadnych wymagać. Schroniska podlegają m.in. nadzorowi weterynaryjnemu i muszą spełniać określone normy. W przypadku przytulisk i hoteli nie ma ani konkretnych przepisów, ani nadzoru. Placówki tego rodzaju nie muszą prowadzić ewidencji, przestrzegać procedur ani zapewniać opieki weterynaryjnej. Mogą za to - za publiczne pieniądze - przynosić właścicielom wymierny zysk.
Znaczące zwiększenie liczby adopcji zwierząt w ostatnim czasie możliwe było tylko dzięki ogromnemu i bezinteresownemu zaangażowaniu pracowników schronisk oraz wolontariuszy. W kontrolowanym okresie nowych opiekunów znalazło niemal 65 proc. zwierzaków dostarczonych do schronisk (około 40 tys.). NIK pozytywnie ocenia podejmowane przez schroniska akcje, zarówno informacyjne, jak i edukacyjne. Jedna piąta schronisk prowadziła np. zajęcia dla najmłodszych, na których dzieci uczyły się empatii i właściwych postaw wobec zwierząt (Białystok, Bydgoszcz, Kielce, Elbląg).
[RIGHT][URL="http://www.nik.gov.pl/dla-dziennikarzy/"]Materiały audiowizualne dla radia, TV i portali internetowych >>[/URL][/RIGHT]


[B]Pliki:[/B]


[LIST]
[*] [URL="http://www.nik.gov.pl/plik/id,3159,vp,3989.pdf"]NIK o schroniskach dla zwierząt - informacje szczegółowe (plik PDF)[/URL]
Rozmiar: 1,32 MB
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy'][B][I]Co to znaczy pierdy?????????proszę mnie oświecić!!!!!!![/I][/B][/QUOTE]


Duperele. Może być?

Waść zacząłeś ten cały wątek o Schronisku w Swarzędzu dosyć ciekawie:

[quote name='Wiktor z Warszawy']Proszę wszystkich zainteresowanych losem schroniska w Swarzędzu o dzielenie się swoimi uwagami na tym nowym wątku.[/QUOTE]

Jednak teraz zaniżając swoje wypowiedzi, to faktu czy telefon jest dobry, czy zły, nie zważając, że to stary news na jakimś tam portalu, że de facto osoba dzwoniąca najprawdopodobniej uzyska dalej istotne info, moim zdaniem bardzo spłyca cały temat. Nie mówiąć, że drwi z osoby, która może popełniła błędy, jednak też bardzo dużo wniosła i pomogła zwierzętom.

Drwina ma swoje granice!

J.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Duperele. Może być?

Waść zacząłeś ten cały wątek o Schronisku w Swarzędzu dosyć ciekawie:



Jednak teraz zaniżając swoje wypowiedzi, to faktu czy telefon jest dobry, czy zły, nie zważając, że to stary news na jakimś tam portalu, że de facto osoba dzwoniąca najprawdopodobniej uzyska dalej istotne info, moim zdaniem bardzo spłyca cały temat. Nie mówiąć, że drwi z osoby, która może popełniła błędy, jednak też bardzo dużo wniosła i pomogła zwierzętom.

Drwina ma swoje granice!

J.[/QUOTE]

[B]I co?Znowu Pan zaczyna swoje straszenie?To raczej Pan powinien być straszony!Chcemy po prostu,zeby pieniądze dawane na psy szly na psy!I bedziemy do tego dązyli,czy się Panu podoba czy nie!!!!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.']Jutro będę w schronisku, więc sprawdzę, ale z rozmowy dwa tygodnie temu wynikało, że psy będą miały zabezpieczenie na zimę. ;)[/QUOTE]
dziekuje za zaiteresowanie i troske dla tych niechcianych porzuconych istot zywych?

Ciekawi mnie rowniez sprawa odzywienia zwierzat.Poniewaz juz jest coraz zimniej czy wladze schroniskowe so swiadome ,ze nalezy psom podawac wieksze porcje jedzenia ,gdyz zapotrzebowanie kaloryczne zwierzat zwieksza sie zimna ,w zimne i mrozne dni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']dziekuje za zaiteresowanie i troske dla tych niechcianych porzuconych istot zywych?

Ciekawi mnie rowniez sprawa odzywienia zwierzat.Poniewaz juz jest coraz zimniej czy wladze schroniskowe so swiadome ,ze nalezy psom podawac wieksze porcje jedzenia ,gdyz zapotrzebowanie kaloryczne zwierzat zwieksza sie zimna ,w zimne i mrozne dni.[/QUOTE]

Ja też chetnie dowiedział bym się od naocznego świadka jak mają się psiaki.Czy mają słomę,jak jedzenie ,no i czy chore lub starsze są zabezpieczone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Mysle ,ze wladze sie popisza ,przeciez musza sie i z dobrej strony pokazac,jedyna okazja jest na festyn ,ktory sie odbedzie w listopadzie,moze wtedy dostaniesz odpowiedz na w/w pytania.[/QUOTE]

[I][B]Bardzo mnie cieszy ta inicjatywa TOZ. Może ktoś ma więcej wiadomości na temat tego festynu i podzieli się nimi z nami .Przy okazji będzie to dobrą reklamą. Prosimy o termin i program.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy'][I][B]Bardzo mnie cieszy ta inicjatywa TOZ. Może ktoś ma więcej wiadomości na temat tego festynu i podzieli się nimi z nami .Przy okazji będzie to dobrą reklamą. Prosimy o termin i program.[/B][/I][/QUOTE]
Plakaty na miescie sa lecz czy to inicjatywa toz-u? To nie do wiary? Czyżby pęczek Pań Prezesowych coś zaczął robić? Nie do wiary? Pewnie TOZ po raz kolejny sobie przypisze cudzy wysiłek.

Link to comment
Share on other sites

Festyn Dzień Kundelka odbędzie się 6 11 11.oo - 15.00 Celem tej imprezy jest zaprezentowanie psiaków ze schroniska.
Chcemy psy pokazać jakie są i dlaczego warto je zaadoptować. I mam nadzieję ,ze od 7.11 przyjdzą konkretni ludzie by zaadoptować psiaki. Już teraz da się odczuć że reklama działa i więcej ludzi zachodzi do schroniska. :):):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia']Festyn Dzień Kundelka odbędzie się 6 11 11.oo - 15.00 Celem tej imprezy jest zaprezentowanie psiaków ze schroniska.
Chcemy psy pokazać jakie są i dlaczego warto je zaadoptować. I mam nadzieję ,ze od 7.11 przyjdzą konkretni ludzie by zaadoptować psiaki. Już teraz da się odczuć że reklama działa i więcej ludzi zachodzi do schroniska. :):):)[/QUOTE]

[B][I]Brawo wreszcie coś sensownego się dzieje.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia']Festyn Dzień Kundelka odbędzie się 6 11 11.oo - 15.00 Celem tej imprezy jest zaprezentowanie psiaków ze schroniska.
Chcemy psy pokazać jakie są i dlaczego warto je zaadoptować. I mam nadzieję ,ze od 7.11 przyjdzą konkretni ludzie by zaadoptować psiaki. Już teraz da się odczuć że reklama działa i więcej ludzi zachodzi do schroniska. :):):)[/QUOTE]
Rudzio
Bardzo bysmy prosili o załączenie programu Dnia Kundelka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...