Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[URL]http://szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1413503,w-kozminie-dziala-dom-adopcyjny-dla-zwierzat-czy-on-komus,id,t.html[/URL]

[url]http://www.youtube.com/watch?v=BrbbVEG5ngo[/url]


Jak Ktoś by chciał korespondować z p. Elżbietą Jażwiecką mogę pośredniczyć i Jej forwardować posty. Jurek [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Taka cisza zapanowala na tym watku ,cos sie stalo lub stanie?
-nie ma relacji zdjeciowej z festynu
-nie ma wiadomosci o psach ,pensjonariuszach tego schroniska
-nie ma wiadomosci o adopcjach psow tam sie znajdujacych
Szkoda,czyzby wszyscy oposcicli to malutka oaze dla zwierzat w potrzebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Taka cisza zapanowala na tym watku ,cos sie stalo lub stanie?
-nie ma relacji zdjeciowej z festynu
-nie ma wiadomosci o psach ,pensjonariuszach tego schroniska
-nie ma wiadomosci o adopcjach psow tam sie znajdujacych
Szkoda,czyzby wszyscy oposcicli to malutka oaze dla zwierzat w potrzebie?[/QUOTE]

Jest tyle pracy ze nie ma czasu na pisanie.
Odbyły się trzy festyny zorganizowane przez Koło Gruszczyn. Adopcja też idzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Moze zaprosic na festyn opiekunow pieskow ,ktore zostaly zaadoptowane ze swarzedzkiego schroniska?Moze tak wspolne zdjecie rodzinne zrobic?[/QUOTE]
Pamiętajcie jednak ci którzy wyadoptowuja pieski o szczególnej ostrożnosci .Sprawdzajcie domy i to bez uprzedzenia.Słyszalam horrory o tych adopcjach.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dowiedziałem się że wszystkie psy ze schroniska w Swarzedzu zostały odrobaczone dzieki działaniu Koła TOZ Gruszczyn.Cieszy mnie to bardzo , bo Koło powstało w tym roku a już działa i to na wielu frontach.Wiem że w ostatnich dniach odszedł pies imieniem Kama.Był to bardzo miły pies który miał zapewniony dom w Niemczech.Zmarł na białaczke.W schronisku choruje jeszcze Beryl i Baks.Może ktoś powiadomi na forum na co te psy chorują????
Dobrzy ludzie napewno im pomogą.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Beryl jest starszym owczarkiem i ma chory kregoslup i powiekszone serduszko. Do konca swoich dni musi miec podawane leki. Jest to piesek pelen zycia . Ma duzy apetyt. Natomiast badania u Baksa wykazaly zmiany skorne, rany przylysienia, bardzo liczne nuzence oraz jaja, dosc liczne zarodniki grzybow. Leczenie psiakow jest dlugotrwale i kosztowne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']'zapewniony dom w niemczech' czyli Mruniowa? taaa, to moze lepiej, ze zdechl... zapraszam do psa z mojego podpisu...[/QUOTE]
Opanuj się dziecko,bo nienawiść Cię zagryzie i nie będziesz ładnie wyglądała.Nie życz psu,żeby zd...
Sprawdz najpierw gdzie idzie,a potem rób raban.Ze schroniskiem w Swarzędzu od wielu ,wielu lat
pomagała organizacja Tierschutzliga z Cottbus i oby Ci usta nie sczerniały jak bedziesz żle o nich mowiła.
Zrobili oni wiele ,wiele więcej niż Ty przez całe Twoje zycie.Przywozili masę paszy do schronu,która niestety lubiła znikac,ratowali i leczyli psy,więc zawsze pomyśl zanim powiesz.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lew']Beryl jest starszym owczarkiem i ma chory kregoslup i powiekszone serduszko. Do konca swoich dni musi miec podawane leki. Jest to piesek pelen zycia . Ma duzy apetyt. Natomiast badania u Baksa wykazaly zmiany skorne, rany przylysienia, bardzo liczne nuzence oraz jaja, dosc liczne zarodniki grzybow. Leczenie psiakow jest dlugotrwale i kosztowne.[/QUOTE]

Bo niestety nuzence trzeba leczyć,a najlepsze dla tego pieska byłoby umieszczenie go w domu,który
w koncu zostal zapisany na ratowanie pieskow.W domu nużyca często mija całkowicie.
Bedziemy monitorować sprawę aż do konca czy pies ten-Baks oraz Beryl otrzymają należne im miejsca
w domu.Swoje juz odcierpiały i nalezy im sie wreszcie troche spokoju we własnym domu.

Link to comment
Share on other sites

to bardzo ładnie, lepiej popatrz w jakim stanie jest pies, ktory mial jechac do niemiec. pisze o tym co widzialam. chcesz - przyjedz i zobacz.
mrunio jest rowniez w swarzedzu i sieje zamet. nie mowie o sprawdzonych organizacjach, jesli ta, o ktorej piszesz taka jest.
zwrot za benzyne? no wybacz, ze nie rosna mi w ogrodku pieniadze i nie przeznaczam ich na bezdomne zwierzeta ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']to bardzo ładnie, lepiej popatrz w jakim stanie jest pies, ktory mial jechac do niemiec. pisze o tym co widzialam. chcesz - przyjedz i zobacz.
mrunio jest rowniez w swarzedzu i sieje zamet. nie mowie o sprawdzonych organizacjach, jesli ta, o ktorej piszesz taka jest.
zwrot za benzyne? no wybacz, ze nie rosna mi w ogrodku pieniadze i nie przeznaczam ich na bezdomne zwierzeta ;][/QUOTE]

Pies ,czyli właściwie suczka miała na imię Kama ,była starsza ale bardzo zadbana,więc proszę nie wymyslać jakis historii.Siedziała wiele lat w schronie i jakoś nie pamiętalas o niej.Nie wiem też o co Ci chodzi z jakimś mruniem ,bo kotów od dawna tam raczej nie ma.Proszę nie obrażaj ludzi którzy tam pracują,bo rozmawiałem z nimi/czyli z p Piotrem /i nie widziałem zaniedbanych psow.
Szkoda,że nie byłas tam np 3 lata temu.
A pieniążków to chyba masz dużo ,bo przecież chciałaś pomagać p SK, a na nią to chyba trzeba mieć pełną kiesę....

Link to comment
Share on other sites

Ja mówię nie o Kamie, a o Bubie z mojego podpisu. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229809-Buba-zaniedbana-przez-pseudofundację-miała-trafić-do-Niemiec-potrzebne-wsparcie![/URL] O tej właśnie. Była na tymczasie u pracownika schroniska zanim trafiła do mnie... U tego, z którym rozmawiałeś. Wejdź, zobacz zedjęcia i orzeczenia weterynaryjne. Zobaczysz psa, który miał jechac do Niemeic i nikogo nie obchodziło, ze nie je. Piotr trzymał ją w kojcu z niekastrowanym psem - jakby nie była w ciąży wcześniej ,to pewnie zaszłaby u niego.
Dużo mi sprawa Buby zweryfikowała odnośnie ludzi... Nie tylko ze Swarzędza...
Buba w takim stanie miała jechać w swiat, z dwutygodniowymi szczeniętami. Paranoja. Mrunio nie zajmuje się, niestety, tylko kotami, ale i psami. Razem z pracownikiem schroniska w swarzędzu wywozi owa fundacja psy do Niemiec.
Nie jestem wolontariuszem swarzędzkim, więc nie muszę o nikim/niczym pamiętać. pomagam kiedy tylko mogę, jestem w kontakcie z Iwoną i tyle mi wystarczy, mam dużo roboty w swojej sekcji i dużo interwencji.
Pomoc Sk nie oznacza fundowania wszystkiego. Pomoc to nie zawsze także sprawy materialne... Poinformowałam kogoś, kto być może będzie w stanie bardziej jej pomóc materialnie i tyle.
Moje finanse natomiast nie powinny nikogo obchodzić. Coraz bardziej mam wrażenie, że nie o psy tutaj chodzi ,tylko o jakieś inne rzeczy, o których nie chce nawet wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']Ja mówię nie o Kamie, a o Bubie z mojego podpisu. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229809-Buba-zaniedbana-przez-pseudofundację-miała-trafić-do-Niemiec-potrzebne-wsparcie![/URL] O tej właśnie. Była na tymczasie u pracownika schroniska zanim trafiła do mnie... U tego, z którym rozmawiałeś. Wejdź, zobacz zedjęcia i orzeczenia weterynaryjne. Zobaczysz psa, który miał jechac do Niemeic i nikogo nie obchodziło, ze nie je. Piotr trzymał ją w kojcu z niekastrowanym psem - jakby nie była w ciąży wcześniej ,to pewnie zaszłaby u niego.
Dużo mi sprawa Buby zweryfikowała odnośnie ludzi... Nie tylko ze Swarzędza...
Buba w takim stanie miała jechać w swiat, z dwutygodniowymi szczeniętami. Paranoja. Mrunio nie zajmuje się, niestety, tylko kotami, ale i psami. Razem z pracownikiem schroniska w swarzędzu wywozi owa fundacja psy do Niemiec.
Nie jestem wolontariuszem swarzędzkim, więc nie muszę o nikim/niczym pamiętać. pomagam kiedy tylko mogę, jestem w kontakcie z Iwoną i tyle mi wystarczy, mam dużo roboty w swojej sekcji i dużo interwencji.
Pomoc Sk nie oznacza fundowania wszystkiego. Pomoc to nie zawsze także sprawy materialne... Poinformowałam kogoś, kto być może będzie w stanie bardziej jej pomóc materialnie i tyle.
Moje finanse natomiast nie powinny nikogo obchodzić. Coraz bardziej mam wrażenie, że nie o psy tutaj chodzi ,tylko o jakieś inne rzeczy, o których nie chce nawet wiedzieć.[/QUOTE]

A ja właśnie jasno pisałem o Kamie.Widziałem schronisko zanim nastał pan Piotr i pamiętam syf
jaki tam istniał i chyba temu nikt uczciwy nie zaprzeczy.Proszę więc nie szkalować ludzi ,
którzy naprawdę pomagaja i dbają o psy.O tym drugim piesku nie pisalem bo nie znam dokładnie tematu.Watpię też bardzo,żeby jakieś mrunie porywaly psy ze schroniska i tam rządziły.
Co do SK to wciaż wątpię,o czym wszyscy mówią czy rozliczyła się chociaż z tego z czego powinna.
Ale jak nikomu nie zależy na tym żeby co psie zostało psim to taki burdel u nas zawsze będzie.
Powodzenia w pomocy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']O Kamie nic nie wiem, cieszę się, że wszystko zostało wyjaśnione. Obysmy mieli kiedyś okazję pomóc razem ;)
Sprawę Buby znam od wewnątrz i to jest przykra sprawa... Niestety.[/QUOTE]
W zasadzie dobrze by było gdyby ktoś co zna tę historię tej Buby dokładnie opowiedział
o co chodzi bo po co rąbać komuś ....jak nie wiadomo.Dokładnie kto przywiozl,kto
powinien leczyć,i co złego zrobili ci Niemcy.Ja lubie jasne sprawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.aleksandrov']Mnie ;) Numer mój widnieje w wątku Buby (która znalazła już dom), możesz zadzwonić, napisać. Na pewno odpowiem i wszystko objaśnię lepiej niż w internecie ;] A tymczasem - skończmy offtopować, jak coś, to przejdź na pw.
pozdrawiam.[/QUOTE]

A ja nie rozumiem,czemu mamy tak ukrycie działać.Jezeli było coś zle to trzeba to
wyjasnic i żeby wiecej do tego nie doszło.Nadal nie mogę sie dowiedziec prawdy,
a szkoda,bo przeciez niby wszyscy chcemy pomoc psom,a zremy się jak dzikie świnie
za przeproszeniem.Ogłos dokladnie co masz do powiedzenia,oczywiście prawdę.

Ja po Swazredzu ani pw nie bede latac,mam swoja pracę i niestety musze zarabiac
żeby z tego moc psom pomoc.Koniec.kropka...

Link to comment
Share on other sites

Ok, wiec szybko i na temat: suka zostala zabrana z Klembowa w ciazy, byla chora, wyglodzona. U Piotra nie zostala ogolona (skoltuniona i brudna byla), trzymal ja w kojcu z niekastrowanym samcem. Nie zauwazyl, ze suka nie je i jest wychudzona. Nie zauwazyl krwawych biegunek, ktore swiadczyly o zaawansowaniu choroby. Kiedy suka zaczela rodzic, chcial to ukryc przed swiatem i byl zly, ze my wiemy. Potem usilnie chcial psy zabrac ode mnie do siebie, caly czas piejac pean na czesc domow w niemczech, gdzie psy mialyby jechac. dwutygodniowe szczenieta i ich chora matka mialy jechac do niemiec - wiec nie oddalam psow i zalozylismy sprawe piotrowi i prezesce mrunio o znecanie sie nad zwierzetami. chcielismy tego uniknac, ale pan piotr pierwszy przyjechal do mnie do domu z policja, weszli do sasiadow i narobili narabanu, bo nie bylo mnie w domu.
Teraz piotr opowiada nieletnim wolontariuszom ze mnie zniszczy, ze zna czlowieka, ktory 'zalatwi" sprawe, ze gowno robie dla psow i bezsensownie kloce sie o tego jednego psa. Dodam, ze po zlozeniu zeznan NIKT nie zainteresowal sie losem tych pieskow - ani on, ani prezes mrunia. Psy mogly zdechnac, o czym wiedzieli.
to jest duuuzy skrot wszystkich wydarzen. czekam na to, co bedzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lew']Beryl jest starszym owczarkiem i ma chory kregoslup i powiekszone serduszko. Do konca swoich dni musi miec podawane leki. Jest to piesek pelen zycia . Ma duzy apetyt. Natomiast badania u Baksa wykazaly zmiany skorne, rany przylysienia, bardzo liczne nuzence oraz jaja, dosc liczne zarodniki grzybow. Leczenie psiakow jest dlugotrwale i kosztowne.[/QUOTE]

Dziekuje za wiadomość.Z tego widze jasno że Dobrzy Ludzie pomagają i pomogą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...