Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Zyga']Czyżby walczono o psy??[/QUOTE]

w zasadzie do tego jest powołana ta organizacja - ma bronić i chronić zwierzęta - ale po tym co się tu naczytałem na tym wątku to raczej w to nie wierzę. Empatia "animalsów" z TOZ jest gdzieś indziej skierowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Proszę wszystkich zainteresowanych losem schroniska w Swarzędzu o dzielenie się swoimi uwagami na tym nowym wątku.[/QUOTE]

Ostatni artykuł z "Głosu Wielkopolskiego"
[url]http://www.gloswielkopolski.pl/fakty24/poznan/443234,sledztwo-ws-schroniska-dla-zwierzat-w-swarzedzu,id,t.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']A ja wiem że dostawała euro i to pokaźne kwoty.Mam nadzieje że je księgowała i wydawała zgodnie z obowiązującymi przepisami a prowadzona aktualnie kontrola to sprawdzi.[/QUOTE]

Czy to dowodzi, że się nie obawiała? Nie wiem jak reagowała w czasie wydawania zwierzaków. Od samego początku, zawsze gdy na ten temat rozmawialiśmy wyraźnie dawała znać, że nie jest przekonana. Swoją drogą co mogła zrobić, jak była przymuszana do zmniejszenia ilości pociech?

[B]Swoją drogą jak organizacje odbierające m.in. z Polski, przedstawiają gdzie i którego umieścili?
Czy może wg chipów?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Proszę wszystkich zainteresowanych losem schroniska w Swarzędzu o dzielenie się swoimi uwagami na tym nowym wątku.[/QUOTE]
[FONT=verdana]
[/FONT][INDENT][FONT=verdana] [I]Na terenie powiatu (poznańskiego, gdzie było przedmiotowe, zamknięte schronisko w Swarzędzu) zajmującego powierzchnię [COLOR=#000080]1899,61 km2 [/COLOR]mieszka około [COLOR=#000080]319 tysięcy mieszkańców[/COLOR]. Jest to zatem największy powiat w województwie wielkopolskim.[/I][/FONT][I] ... [/I][FONT=verdana]W skład powiatu wchodzi 17 gmin.
[URL]http://bip.powiat.poznan.pl/48,wiadomosci-ogolne.html[/URL]
[/FONT][/INDENT]ALE SCHRONISK BRAK W JEGO GMINACH!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][FONT=verdana]
[/FONT][INDENT][FONT=verdana] [I]Na terenie powiatu (poznańskiego, gdzie było przedmiotowe, zamknięte schronisko w Swarzędzu) zajmującego powierzchnię [COLOR=#000080]1899,61 km2 [/COLOR]mieszka około [COLOR=#000080]319 tysięcy mieszkańców[/COLOR]. Jest to zatem największy powiat w województwie wielkopolskim.[/I][/FONT][I] ... [/I][FONT=verdana]W skład powiatu wchodzi 17 gmin.
[URL]http://bip.powiat.poznan.pl/48,wiadomosci-ogolne.html[/URL]
[/FONT][/INDENT]ALE SCHRONISK BRAK W JEGO GMINACH!!![/QUOTE]

To jest skandal ,do tego nie ma z prawdziwego zdarzenia kociarni.co za skapiradla sa ci poznaniacy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Proszę wszystkich zainteresowanych losem schroniska w Swarzędzu o dzielenie się swoimi uwagami na tym nowym wątku.[/QUOTE]

Jeśli się coś napisało należy być konsekwentnym. Ponieważ p. Katarzyna Szmajter zgłosiła wniosek do prokuratury, postanowiłem zgłosić się do tego organu, w celu przedstawienia swoich spostrzeżeń. Niżej mój tekst przesłany m.in. do Prokuratury
Poznań-Wilda.
[FONT=Calibri]
[/FONT][B]Od:[/B] [EMAIL="[email protected]"]Jurek Duszynski[/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"]do ProkuraturyPoznań-Wilda [/EMAIL]
[B]Wysłano:[/B] 27 sierpnia 2011 10:07

[FONT=Calibri]Pani Alina Kasprowicz, b. 30 letni inspektor TOZ ds. Schronisk przy Zarządzie Głównym, [URL]http://www.zwierzetaimy.pl/onas.html[/URL]), również piszący ([URL="http://pl-pl.facebook.com/people/Jurek-Duszy%C5%84ski/100001660926141"]http://pl-pl.facebook.com/people/Jurek-Duszyński/100001660926141[/URL] , b. pracownik poznańskiego schroniska ) należymy do tych, co uważają, że warunki psów były w normie. Nie miały komfortu, bo w żadnym schronisku nie mają, jednak, nie było aż tak dragicznie. Dlatego czekam na ustalenia policji i prokuratury. [/FONT]

[FONT=Calibri][B]Gotów jestem w tej sprawie zeznawać.[/B][/FONT]

[FONT=Calibri]Jak na razie od Krajowego Inspektora Weterynarii (nawet złożyłem na to skargę do Biura Skarg Rady Ministrów) nie mogę od paru miesięcy doczekać się wskazania w naistotniejszych dla dochodzenia dokumentach, jakimi są protokoły pokontrolne, których to kontroli było mnóstwo (nawet w tej sprawie było wystąpienie p. Stefanii Kozłowskiej [/FONT][FONT=Calibri]do Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu), gdzie są zapisane w tych protokołach medialne zarzuty prowadzącego sprawę urzędnika-inspektora p. Ireneusza Sobiaka.[/FONT]

[FONT=Calibri]Wystarczy nawet obejrzeć nagrania z PTV, Polsatu, WTK z tego okresu, jak psy wyglądają i w jakich są warunkach. Prawdziwi znawcy potwierdzą, że aż tak tragicznych zarzutów nie można zauważyc. Co, innego treść podawana przez samych dziennikarzy, no i oczywiście p. Ireneusza Sobiaka. Jak, na razie prokuratura umorzyła jedno postępowanie, które skierował pko p. Steni.[/FONT]

[FONT=Calibri]Nie dopisałem, że w ogóle by nie było schroniska w Swarzędzu, gdyby były w gminach w powiecie poznańskim. Powiat poznański jest największym w Wielkopolsce, jednak brak ustawowych schronisk. Starostwo poznańskie planuje znowu zmieniać za dwa lata na papierze, budowy brak. Sprawa ciągnie się od 10 lat. To schronisko ma być tylko dla zwierząt z połowy gmin z powiatu.
[/FONT]
[FONT=Calibri] [FONT=Calibri]Jurek Duszyński[/FONT]
504 609 797
[FONT=Calibri]członek zespołu konsultacyjnego [/FONT]
[FONT=Calibri]przy Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt[/FONT]
[FONT=Calibri][URL]http://zespoldlazwierzat.pl/?p=416[/URL][/FONT]

Powyższe napisałem przy załączonym artykule z wczorajszego wydania Głosu Wielkopolskiego [url]http://www.gloswielkopolski.pl/aktualnosci/443234,sledztwo-ws-schroniska-dla-zwierzat-w-swarzedzu,id,t.html[/url] .

Oczywiście to nie znaczy, że bezkrytycznie oceniam niektóre działania p. Steni. Skupiam się tylko na moich (może subiektywnych spostrzeżeniach dot. psiaków w Schronisku). Jeśli znajdą się dowody pko p. Steni w tej materii, trudno. Okaże się, że nie wszystko widziałem.
Jurek
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']To jest ladne schronisko z ladnym budynkiem ktory otrzymal nowy dach ,wyremontowano piwnice,otrzymal nowe ogrzewanie.ten budynek moze byc wspanialym miejscem dla psow starych i chorych.teraz jest czysciutko,psy dostaja gozowane jedzenie,maja duze kojce:Moze stac sie nawet wzorcowym schroniskiem ,ale musza sie niektorzy ludzie wymienic.To ze sie polepszylo w schronisku swarzedzkim,moga psy podziekowacTYLKO sponsorom:Rose::Rose::Rose:.[/QUOTE]
Jak sie ma Twoj wpis, z artykulem w prasie, w ktorym jest napisane ze schroniska juz nie bedzie, tylko osrodek szkoleniowy dla czlonkow TOZu. Z jakich zrodel czerpiesz swoja wiedze.
[URL]http://www.gloswielkopolski.pl/fakty24/poznan/443234,sledztwo-ws-schroniska-dla-zwierzat-w-swarzedzu,id,t.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

przed chwila dostalam informycje ze na terenie schroniska maja sie odbywac szkolenia psow,jakich psow ,za czyje pieniadze?przeciez te czysciutkie schronisko powinno sluzyc tylko niechcianym psom ,a nie na rozbudowe burokracji ,szykowaniu kawek .Pieniadze powinny byc przeznaczone na kastracje ,leczenia ,a nie na rozbudowe burokracji ?Pomieszczenia budynku sluzyc moga staruszkom,psom kalekim.przeciez 600 000 miasto Poznan oprocz do granicy bolu ma przepelnione schronisko na Bukowskiej ,nie ma zadnego miedzy -gminnego ,nie ma miejsc dla starych ,kalekich zwierzat ,a to schronisko maja pod nosem ,ladnie urzadzone chca na jakies szkolenia przeznaczyc.Szkolenia psow odbywaja sie zwykle na dzialkach ogrodzonych moze byc tylko wiata sluzaca przed deszczem ,a nie ladne boksy .Dla kogo maja one sluzyc.nastepny niewypal,bezmyslnoac ,finasowany kosztem zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Ten wątek ma uświadomić ludziom jak pracuje i pracował TOZ nagłaśniając pracę Okręgu Poznań i schroniska Swarzędz. To schronisko jest własnością TOZ mało tego aż do lipca bieżącego roku kierowała tymi instytucjami przez wiele lat nie byle kto tylko Wiceprezes Zarządu Głównego TOZ. p.Stefania Kozłowska.
TOZ powołany jest do pełnienia służebnej roli wobec zwierząt.
Nie będę rozwijał tu wszystkich nieprawidłowości.(wystarczy poczytać....)
Dziwi mnie jednak Pana obrona bez jakichkolwiek merytorycznych podstaw.
A stan nastroju lub załamania SZEFA nie jest wytłumaczeniem. Co prawda usiłuje i Pana zrozumieć (był Pan tam zatrudniony).
Choć atmosfera musiała być fatalna jak podobno dochodziło do rękoczynów? Czy to prawda?Bo aż się nie chce wierzyć!!![/QUOTE]
Panie Jurku!!!!!!
[B]Czyzby jak wiesc gminna niesie brał Pan udział w tych rękoczynach??
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przed chwila dostalam informycje ze na terenie schroniska maja sie odbywac szkolenia psow,jakich psow ,za czyje pieniadze?przeciez te czysciutkie schronisko powinno sluzyc tylko niechcianym psom ,a nie na rozbudowe burokracji ,szykowaniu kawek .Pieniadze powinny byc przeznaczone na kastracje ,leczenia ,a nie na rozbudowe burokracji ?Pomieszczenia budynku sluzyc moga staruszkom,psom kalekim.przeciez 600 000 miasto Poznan oprocz do granicy bolu ma przepelnione schronisko na Bukowskiej ,nie ma zadnego miedzy -gminnego ,nie ma miejsc dla starych ,kalekich zwierzat ,a to schronisko maja pod nosem ,ladnie urzadzone chca na jakies szkolenia przeznaczyc.Szkolenia psow odbywaja sie zwykle na dzialkach ogrodzonych moze byc tylko wiata sluzaca przed deszczem ,a nie ladne boksy .Dla kogo maja one sluzyc.nastepny niewypal,bezmyslnoac ,finasowany kosztem zwierzat.[/QUOTE]
Wszyscy uważamy,ze to schronisko mogłoby bardzo dobrze dzialac chocby na te mniejszą ilośc psow,jak teraz.Przy ogólnopolskim przepełnieniu schronisk nawet taka ilośc cos daje,czyli ratuje życie tych psow.Szkolenia mogłyby byc oprócz tego,ale nie muszą być własnie tam.Testament państwa Fitznerów też wyraznie mówi o przeznaczeniu tego miejsca na schronisko,szczególnie dla psow poszkodowanych przez los.A jak wiekszośc domu bedzie zabrana na biura,to dla biedakow znowu nie bedzie miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kleopatra']Panie Jurku!!!!!!
[B]Czyzby jak wiesc gminna niesie brał Pan udział w tych rękoczynach??
[/B][/QUOTE]

Jak niżej napisałem, nie wiem o co chodzi? W czym to miałbym brać udział. O jaki tryb czasowy chodzi? Przeszły czy teraźniejszy? W TOZ przeszły to okres od stycznia do 4 czerwca 2011 r.Od dłuższego czasu nie jestem też członkiem TOZ. Obecnie ze względu na stan zdrowia nie przewiduję specjalnego dziłania. Tyle. Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10']Wszyscy uważamy,ze to schronisko mogłoby bardzo dobrze dzialac chocby na te mniejszą ilośc psow,jak teraz.Przy ogólnopolskim przepełnieniu schronisk nawet taka ilośc cos daje,czyli ratuje życie tych psow.Szkolenia mogłyby byc oprócz tego,ale nie muszą być własnie tam.Testament państwa Fitznerów też wyraznie mówi o przeznaczeniu tego miejsca na schronisko,szczególnie dla psow poszkodowanych przez los.A jak wiekszośc domu bedzie zabrana na biura,to dla biedakow znowu nie bedzie miejsca.[/QUOTE]

Też mam nadzieję, że TOZ będzie nadal podtrzymywać wolę spadkodawców. Moim zdaniem nawet dobrze, że sprawa zawisła w prokuraturze, bo nawet będzie można uzyskać informację o stanie sprawy od innego organy niż PIW. Umorzenie pierwszego postępowania dot. używania psiaków na badania USG może dowodzić mojej tezy o braku dowodów na konieczność zamknięcia schroniska. Używania stwierdzeń przez p. Ireneusza Sobiaka, powiatowego inspektora weterynarii w Poznaniu o kierowaniu wniosków do prokuratury jako negatywnych sugestii medialnych. Wmawianiu opinii publicznej, że jest bardzo źle i jego decyzja o całkowitym zamknięciu schroniska jest w pełni zasadna.

Link to comment
Share on other sites

[B]W samej rzeczy jak TOZ chce dalej dbać o swoją opinię tu w wielkopolskim regionie po tylu dość bulwersujących aferach i ciekawostkach?[/B]
A może właśnie to schronisko - no byłe schronisko w Swarzędzu - przy ok 60 - psach by stało się wzorcowym obiektem na którym by mogli szacowni inspektorzy z całej Polski uczyć się jak prowadzić taką placówkę. Bo może niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale chyba nie można dać żadnego tozowskiego schronu za przykład do naśladowania!!!!!!!!!!!!
Bo placówka oświatowo-wychowawcza raczej nie brzmi za ciekawie w kontekście testamentu Fitznerów. By stworzyć taki obiekt trzeba by pozbyć się części psów. Ale gdzie? Czy może sie mylę...............:angryy: A jak idą adopcje w tym byłym schronisku. Czy jest jakiś program i starania tej organizacji. A czy w ogóle TOZ ma jakiś program, który ułatwia i usprawnia adopcje? Bo przeciez co jak co ale organizacja prozwierzęca taki musi mieć jak również akcje sterylizacji i działania na interwencjach.
PROSZE CZŁONKÓW TOZ O WYPOWIEDZENIE SIĘ W TYCH SPRAWACH!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro'][B]W samej rzeczy jak TOZ chce dalej dbać o swoją opinię tu w wielkopolskim regionie po tylu dość bulwersujących aferach i ciekawostkach?[/B]
A może właśnie to schronisko - no byłe schronisko w Swarzędzu - przy ok 60 - psach by stało się wzorcowym obiektem na którym by mogli szacowni inspektorzy z całej Polski uczyć się jak prowadzić taką placówkę. Bo może niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale chyba nie można dać żadnego tozowskiego schronu za przykład do naśladowania!!!!!!!!!!!!
Bo placówka oświatowo-wychowawcza raczej nie brzmi za ciekawie w kontekście testamentu Fitznerów. By stworzyć taki obiekt trzeba by pozbyć się części psów. Ale gdzie? Czy może sie mylę...............:angryy: A jak idą adopcje w tym byłym schronisku. Czy jest jakiś program i starania tej organizacji. A czy w ogóle TOZ ma jakiś program, który ułatwia i usprawnia adopcje? Bo przeciez co jak co ale organizacja prozwierzęca taki musi mieć jak również akcje sterylizacji i działania na interwencjach.
PROSZE CZŁONKÓW TOZ O WYPOWIEDZENIE SIĘ W TYCH SPRAWACH!!!!!!!!![/QUOTE]

Twój apel przesłałem dalej do m.in. do członków TOZ. Sprawa schroniska, de facto to nie tylko sprawa TOZ. W każdym razie doradcą może być każdy. Najwyżej jego głos nie zostanie zaakceptowany. W każdym razie życzyłbym sobie, aby sprawę schroniska również uwzględnić z moim apelem, o braku dla terenu Powiatu Poznańskiego w ogóle schronisk.
Pozdrawiam,
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro'][B]W samej rzeczy jak TOZ chce dalej dbać o swoją opinię tu w wielkopolskim regionie po tylu dość bulwersujących aferach i ciekawostkach?[/B]
A może właśnie to schronisko - no byłe schronisko w Swarzędzu - przy ok 60 - psach by stało się wzorcowym obiektem na którym by mogli szacowni inspektorzy z całej Polski uczyć się jak prowadzić taką placówkę. Bo może niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale chyba nie można dać żadnego tozowskiego schronu za przykład do naśladowania!!!!!!!!!!!!
Bo placówka oświatowo-wychowawcza raczej nie brzmi za ciekawie w kontekście testamentu Fitznerów. By stworzyć taki obiekt trzeba by pozbyć się części psów. Ale gdzie? Czy może sie mylę...............:angryy: A jak idą adopcje w tym byłym schronisku. Czy jest jakiś program i starania tej organizacji. A czy w ogóle TOZ ma jakiś program, który ułatwia i usprawnia adopcje? Bo przeciez co jak co ale organizacja prozwierzęca taki musi mieć jak również akcje sterylizacji i działania na interwencjach.
PROSZE CZŁONKÓW TOZ O WYPOWIEDZENIE SIĘ W TYCH SPRAWACH!!!!!!!!![/QUOTE]
dobry pomysl:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']O damskiego boksera.:angryy:[/QUOTE]

Raczej nic sie nie dowiesz,bo jak pJurek ma na cos odpowıedziec mu niewygodnego to zmienia temat na ustawy ktore forwarduje .albo zly stan zdrowia.
Ale czy naprawde taki zly?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...