Jump to content
Dogomania

Jak obronić własnego psa przed atakiem innego psa ??? Proszę o rady.


amarena

Recommended Posts

Mam pytanie, jak mogę obronić psa/pomóc mu w sytuacji (oby taka się nigdy nie zdarzyła), kiedy mojego psa zaatakuje inny pies. Mam gaz pieprzowy, nie mniej jednak nie wiem czy to dobra metoda - raczej atakującego psa TTB nie odstraszy, a z takim psem wyżeł (bo takiej rasy jest mój psiak) sobie nie poradzi, jak zresztą większość psów. Chciałabym wiedzieć, jak się wtedy zachować, co robić? Wolę wiedzieć teraz, bo w takich sytuacjach nie ma czasu na rozmyślanie. A nie wyobrażam sobie stać i patrzeć. Mówię tutaj o takich ekstremalnych sytuacjach, nie o takich kiedy psiaki da się rozdzielić. Głośne krzyki, kopniak, gaz pieprzowy???? Proszę o konstruktywne odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

TTB (wywynioskowałam, że obawiasz się akurat tego typu psów) które mają z reguły tendencje do 'zawieszek' to inna para koloszy niż pies, który w amoku rzuca się i kąsa przeciwnika. Wszystko zależy od sytuacji, rodzaju ataku etc. Masz tu jeden z wątków traktujących na ten temat:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/142800-Jaki-rodzaj-broni-dla-samoobrony-by-nie-rozsierdzi%C4%87-agresora[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...