Jump to content
Dogomania

PieswWarszawie.pl

Members
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

About PieswWarszawie.pl

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  muzyka alternatywna, szczury, dawne wierzenia
 • Occupation
  studia na etnologii

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trudna sytuacja.  Skoro jesteście na etapie narzeczeńskim to widać znacie się już trochę i decyzja o rozstaniu nie będzie łatwa. Ale jeżeli on wyśmiewa/unika/krytykuje podejście proponowane przez Ciebie i popierane przez specjalistów, to ja bym uciekała co sił w nogach, zwłaszcza, że z tego co piszesz, chłopak nawet nie stara się przeskoczyć nad swoją krytyką i sprawdzić czy może jakoś poprawić zachowanie względem psa, czy są inne metody wychowawcze.   On nie widzi problemu i to nie wróży dobrze. Wiem, że łatwo dawać rady przez internet - "zostaw go", "rozstańcie się", ale tu już nie chodzi tylko o Ciebie, ale o drugą istotę, za którą wzięliście odpowiedzialność.   Może wizyta na "męskim" placyku z psimi sportami to dobry pomysł i okaże się, że haczyk chwyci i za to trzymam kciuki. Ale z drugiej strony - a jak będziecie mieć dziecko to gdzie będziesz go zabierać aby pokazać dobre metody wychowawcze? Moim zdaniem tu nie chodzi o psa, ale o całe podejście.   Opiekować się psem w pojedynkę to zadanie, które wymaga trochę wysiłku przy planowaniu dnia/tygodnia, ale da radę to zrobić. Been there, done that :)
 2. Hej, my też często jeździmy po Warszawie oraz pod ;) i szukamy miejsc, gdzie nasze psy 2 x 30 kg mogłyby się wybiegać. Zrobił nam się niezły zbiór miejscówek - część wylądowała na blogu, a część czeka na opisanie: http://pieswwarszawie.pl/category/spacer-2/   Może komuś się przyda :)
 3. Piesologia, nieeee! Nie idź do Azorresa. Myśmy zrezygnowali z kursu u Azorresa, ale co się nasłuchałam ciekawych teorii w trakcie, to moje.
 4. Pies totalnie potrzebuje eksplorowania otoczenia, śmiem nawet stwierdzić, że jest to jego najważniejsza czynność. Socjal i praca z człowiekiem są ważne, ale na tym nie powinno się kończyć spędzanie czasu wolnego z piesem. Choć oczywiście zgadzam się, że jak ktoś nie ma wypracowanego przywołania to nie powinien puszczać luzem psiaka, a wyposażyć się w linkę treningową i ćwiczyć póki nie będzie pewny, że pies wraca na zawołanie.
 5. Hej, przez to że nie masz wpływu na rozwój wydarzeń, w których liczy się czas, domyślam się że musisz czuć się fatalnie. Sama miałam niedawno taką sytuację, że wiele rzeczy się nazbierało - pisanie pracy lic w jeden miesiąc, obrona, choroba psa (drapał się stale, aż do krwi, byliśmy u dwóch lekarzy i nic nie pomagało), sprawy związkowe i przyjaźniowe - wszystko na raz, choć na pewno moja sytuacja nie była choćby w ułamku tak trudna jak Twoja - przeprowadzka do innego kraju, nowa praca, adopcja psa, naprawdę dużo nowych okoliczności jak na jedną osobę. Jeśli chciałabyś się umówić na spacer czy coś to zapraszam. Poza tym niedługo będziemy organizować z psimi blogerkami spacer dogtrekkingowy po Lesie Kabackim - dużo nowych buziek, można pogadać:)
 6. 25 listopada, 11:00 - 16:00, Służewski Dom Kultury, ul. Puławska 255, Warszawa. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków gwiazdkowych (i nie tylko). Podczas kiermaszu będzie można kupić ręcznie robioną biżuterię, torebki, zabawki, ozdoby świąteczne i mnóstwo innych, niepowtarzalnych rzeczy. [img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/293872_430886913627191_1725146186_n.png[/img] W ramach akcji zorganizowanej przez grupę psich blogerów DogBlog (Nuciejka bloguje, Psie Wędrówki, Czort, Heban the Hovawart, Dogs' Paths, Pies Berek, Pies w Warszawie, Podróże z psem) będziemy zbierać dary i pieniądze na rzecz Azylu pod Psim Aniołem. W programie: - KAWIARENKA DOGBLOG czyli przepyszne, domowe ciasta i ciasteczka - zarówno dla ludzi jak i psów. Pieniądze ze sprzedaży ciasteczek zostaną przeznaczone dla Azylu. - ZBIÓRKA DARÓW - prosimy o przynoszenie rzeczy, które pomogą podopiecznym Azylu przetrwać zimę. Potrzebne są koce, kołdry i poduszki (bez puchu), karma dla psów i kotów(najlepiej puszki), miski, a także posłania, transporterki oraz żwirek dla kotów. Prosimy też o przynoszenie przysmaków - chcemy zrobić zwierzakom z Azylu świąteczne prezenty. - CZY DZIECKU POTRZEBNE JEST ZWIERZĘ? - wszystkich wątpiących rodziców zapraszamy na pogadankę z psycholog Anitą Romanowską, która wyjaśni, jakie znaczenie w rozwoju dzieci mają zwierzęta. Pogadanka rozpocznie się o godz. 12.00 - ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI - najmłodszych zapraszamy w godz. 13.00-16.00. Wspólnie stworzymy portret szczęśliwego psa oraz listę psich marzeń. - PORADY ZOOPSYCHOLOGA - każdy, kto przyniesie dary dla Azylu pod Psim Aniołem będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady zoopsycholog Dagmary Jędrzejewskiej. Ponadto wszyscy rękodzielnicy część utargu przeznaczą na wsparcie Azylu pod Psim Aniołem. wydarzenie na FB: [url]https://www.facebook.com/events/215090348624854/?fref=ts[/url] strona www: [url]http://dogblog.com.pl/[/url] strona na FB: [url]https://www.facebook.com/grupadogblog[/url] nasze blogi: nuciaczek.wordpress.com psiewedrowki.blogspot.com myhovawart.com dogspaths.blogspot.com piesberek.wordpress.com pieswwarszawie.blogspot.com podrozezpsem.blogspot.com
 7. [FONT=georgia][SIZE=4]Do Urzędu Dzielnicy Ochota, z [B]wnioskiem o utworzenie wybiegu dla psów[/B] w parku im. Z. Malickiego, wystąpiła grupa mieszkańców. Dzielnica chciałaby poznać opinię większej liczby mieszkańców w tej sprawie. Konsultacje są okazją do dyskusji na temat utworzenia, lokalizacji oraz wyposażenia ewentualnego wybiegu.[/SIZE][/FONT][LEFT][COLOR=#000000][FONT=georgia] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=georgia] [/FONT][/COLOR][/LEFT] [COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue][SIZE=4][FONT=georgia]Konsultacje społeczne odbywają się w dwóch etapach.[/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue][SIZE=4][FONT=georgia] [/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue][SIZE=4][FONT=georgia]Pierwszy z nich polega na poznaniu potrzeb mieszkańców, w szczególności zaś posiadaczy psów oraz bezpośrednich użytkowników Parku. [/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue][SIZE=4][FONT=georgia]Przed wyrażeniem opinii prosimy o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Urząd. [B]Zebrane najważniejsze informacje[/B]: [URL="http://pieswwarszawie.blogspot.com/2012/06/konsultacje-dotyczace-wybiegu-dla-psow.html#axzz1xX88qcLJ"]http://pieswwarszawie.blogspot.com/2012/06/konsultacje-dotyczace-wybiegu-dla-psow.html[/URL][/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR] [LEFT][COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue][SIZE=4][FONT=georgia] Żeby zapoznać się z [B]całością projektu[/B] na stronie Urzędu Miasta kliknij [URL="http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/wybieg-dla-psow-w-parku-im-z-malickiego-na-ochocie"]>TU<[/URL] [/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/LEFT] [COLOR=#ff0000][LEFT][FONT=Helvetica Neue][SIZE=4][FONT=georgia]Do 17 czerwca 2012 na stronie UM można wypełnić online ankietę dotyczącą powstania wybiegu![/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT] [/COLOR][LEFT][COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica Neue] Read more: [URL]http://www.pieswwarszawie.pl[/URL] [URL]http://pieswwarszawie.blogspot.com/2012/06/konsultacje-dotyczace-wybiegu-dla-psow.html#ixzz1xkpmKGsu[/URL] Under Creative Commons License: [URL="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0"]Attribution Non-Commercial Share Alike[/URL][/FONT][/COLOR][/LEFT]
 8. Hej, jako Pies w Warszawie organizujemy konkurs wraz z dogorient.pl w zawodach dogtrekkingowych. Są dwie opcje - MID i HOBBY. Więcej możecie przeczytać na [URL="http://www.dogorient.pl"]dogorient.pl[/URL] Zapowiada się przyjemna zabawa - każdy, kto ma psa z ukończonym rokiem może wziąć udział - dopuszczone jest spacerowanie na obroży zamiast w szelkach. Można iść indywidualnie, ze znajomymi w drużynie lub rodziną :) W tym roku są trzy edycje zawodów - w czerwcu, lipcu i wrześniu i wszystkie są skierowane do Warszawiaków. Do wygrania w konkursie jest bezpłatny start w zawodach w Budach Grabskich (k. Skierniewic) 9 czerwca oraz dwa zestawy upominków. Pod [URL="http://pieswwarszawie.blogspot.com/2012/05/konkurs-dog-orient-darmowy-start-i.html"]tym linkiem[/URL] trzeba odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego chciałabym/chciałbym wziąć udział w zawodach?" i już :) Odpowiedzi zamieszczamy do 30 maja, wyniki będą 31 maja jak się z Dog Orientem zdecydujemy komu przyznać nagrody :) Pozdrawiam i zachęcam do fajnej zabawy:)
 9. Hej, jako Pies w Warszawie organizujemy konkurs wraz z dogorient.pl w zawodach dogtrekkingowych. Są dwie opcje - MID i HOBBY. Dla spacerowiczów jest krótsza trasa "Hobby", można startować nawet na obroży i smyczy. W dodatku iść można indywidualnie, drużyną ze znajomymi lub rodzinnie. W tym roku są trzy edycje zawodów - w czerwcu, lipcu i wrześniu i wszystkie są skierowane do Warszawiaków. Do wygrania w konkursie jest bezpłatny start w zawodach w Budach Grabskich (k. Skierniewic) 9 czerwca oraz dwa zestawy upominków. Pod [URL="http://pieswwarszawie.blogspot.com/2012/05/konkurs-dog-orient-darmowy-start-i.html"]tym linkiem[/URL] trzeba odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego chciałabym/chciałbym wziąć udział w zawodach?" i już :) Odpowiedzi zamieszczamy do 30 maja, wyniki będą 31 jak się z Dog Orientem zdecydujemy komu przyznać nagrody :) Pozdrawiam i zachęcam do fajnej zabawy
 10. to jest świetny pomysł. w kwestiach organizacyjnych polecam podpatrzeć świetlice dla psów we Wrocławiu, Krakowie.
 11. panbazyl - jasne, że myślenie. Ja nie bronię tych dziewczyn z kociego forum, tylko mówię, że to jest częste i nie tylko na kocim. Na wszelkich forach tematycznych [a przynajmniej kocich, psich i szczurzych] ludzie się czasem zafiksowują. Obserwuję sobie to zjawisko ostatnio, bo dogo śledzę uważniej od niedawna i ogrom dobrych rad, które się często wykluczają, ocenianie z góry i przekrzykiwanie "kto wie lepiej" jest przytłaczający. Przedtem sporo czasu spędzałam szczurzym forach, ale one są mniejsze i jakoś łatwiej ogarnąć towarzystwo i spójne zasady postępowania ze szczurem, które większość popiera.
 12. [quote name='Yorkomanka']i teraz się zastanawiam czy wystraszył się pudelka czy twojego GDZIE:evil_lol:[/QUOTE] ahahaha, aż się roześmiałam na głos :D [B]panbazyl[/B], co do kota z kociego forum - hm, jakby ktoś powiedział na dogo, że chce adoptować psa, bo poprzedni wpadł pod samochód - też by łatwo go nie dostał, bo cóż za nieodpowiedzialność! przecież kolejny może skończyć tak samo! ocenia się po pozorach. nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale myślę, że niejedna osoba została z dogo odesłana z kwitkiem. przypomniało mi się, jakie ja stresy przeżywałam, kiedy miała przyjść do nas behawiorystka i bałam się, że nas ochrzani, że trzymamy psa w kawalerce :)
 13. Tutaj większość bazarków jest przeznaczona na psy bezdomne, które szukają domu. A ja chciałabym zrobić bazarek na mojego psa ze schroniska, którego chcę wykastrować. Sęk w tym, że aktualnie mnie nie stać, bo pies jest chory [prawdopodobnie zapalenie jelit] i w tym miesiącu na wizytę, badania, leki i karmę weterynaryjną poszło już około 500 złotych. Hm, czy taki bazarek będzie ok? Oczywiście z rozliczeniem i zdjęciem paragonu za zabieg i antybiotyki.
 14. nie obchodzi mnie co jakaś "Karolina R" robi, ważne, że zgłasza sprzedających na allegro. BTW poćwicz interpunkcję przed następnym postem, bo trudno zrozumieć sens Twych słów. EOT
×
×
 • Create New...