Jump to content
Dogomania

obedience - wszystko, czyli nic


madalenka

Recommended Posts

Co powinna wiedziec na temat obedience, chcac startowac??? Wydrukowalam sobie regulaminy, przerobilam klase 0 (jeszcze tylko poprawki). Cos jeszcze? Jakies uwagi?? Kiedy beda zawody?? Ile to kosztuje? Nie trzeba nalezec do klubu startujac, prawda? Co trzeba wiedziec?? Co trzeba osiagnac zeby dostac sie do klasy 1???? No i wszystko co dobrze by bylo zebym wiedziala, a nie wiem (czytalam sporo). :razz:

Link to comment
Share on other sites

Madalenka, aportu najlepiej jest uczyc dzielac go na poszczegolne elementy i uczac kazdego z nich osobno. Potem laczy sie je w calosc. Sunia jest jeszcze mlodziutka, masz mnostwo czasu. A w obedience aport jest dopiero w klasie 1. Warto przesledzic blog do ktorego link podala Ifat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cimi']Madalenka, musisz być członkiem ZK, żeby startować w zawodach./ ....[/quote]
Raczej nie trzeba byc czlonkiem ZK, zeby startowac w zawodach obidience.
[quote]
[B][U]I. Postanowienia ogólne[/U][/B]
W zawodach z Obedience mogą brać udział wszystkie psy, zarówno z rodowodem jak i bez (oprócz klasy międzynarodowej). [/quote]
No chyba, ze zmienil sie regulamin. Jesli tak, to poprosze o linka. Z gory dzieki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Agis, zobacz sobie informacje o ostatnich zawodach w Krosnie na przyklad. Co prawda nie sprawdzano przynaleznosci do ZKwP ale trzeba sie liczyc z tym, ze moze tak sie zdarzyc. Nie ma to nic wspolnego z tym, czy pies ma rodowod czy nie. Organizatorem lub wspolorganizatorem zawodow jest zazwyczaj jakis oddzial ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

FigabaS, dzieki :lol: Rzeczywiscie na zawodach w Krosnie wymagana byla wazna legitymacja ZK. My do tej pory startowalismy w zawodach, ktore nie byly organizowane przez ZK i czlonkowstwo w ZK nie bylo potrzebne, ale dobrze wiedziec na przyszlosc :lol: Jeszcze raz dzieki FigabaS :lol:

Link to comment
Share on other sites

[U]Np.:[/U]
[URL]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp?PagePosition=3[/URL] wpis z 7 czerwca
[URL="http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp?PagePosition=4"]http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp?PagePosition=4 [/URL]
11 czerwca

Mogłabyś kupić sobie też książkę Zofii "Jak rozmawiać z psem" (ok. 11 zł). Tam jest dokładnie opisane jak nauczyć psa przynoszenia i regulaminowego aportu.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez te ksiazeczke polecam, aportowania uczylam wedlug niej. Bardzo ladnie aportuje moja Figusia:lol: Podstaw posluszenstwa sama nauczylam swojego pieska z pomoca tej wlasnie ksiazeczki.
Co sie zas tyczy wieku przewodnika to nie wiem czy regulamin cos na ten temat mowi ale widzialam na zawodach chlopca, ktoremu do pelnoletnosci na pewno sporo brakowalo. Dostal nawet nagrode dla najmlodszego przewodnika. Od jakiego wieku moga startowac pieski tez chyba regulamin nie mowi jednak w Twoim wypadku moze wstrzymalabym sie jeszcze do czasu az pieskowi stawy sie ustabilizuja, jest skok przez przeszkode w obie strony juz w zerowce no i nie wiem czy nie zaszkodzi mlodziutkiej suni takie cwiczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']Klikierem probowalam, ale Freya sie tak potwornie nudzila, ze szybko zrezygnowalam. Bo ona biegnie i bierze do pyska tylko nie chce wrocic. Ewentualnie wraca ale po drodze puszcza aport i leci do mnie ........[/QUOTE]

za szybko zwiekszyłaś kryteria nauki ;) pies nie rozumie ze ma aport do Ciebie przyniesc.

Link to comment
Share on other sites

Oki, dzieki.
Mysle ze jak suka skoczy w ta i spowrotem raz, to jej nic nie bedzie. A cwicze na malych przeszkodach (nie takie, jak ma przeskoczyc) i staram sie malo. A w koncu stara krowa juz jest! 9 mies juz ma.
A bedzie w ksiazce - ,,Obedience - trening posluszenstwa" o aporcie? Bo zamowilam ja juz. Jak nie, to kupie ksiazke p. Zofii. ;)
Ale ona berze aport do pyska. I przybiega. Tylko tak, zeby mnie ominac sporym lukiem - a noz pancia bedzie gonic? Ona kocha sie bawic w ,,berka". :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...