Jump to content
Dogomania

8z10 lat spędziła w schronie-tam niestety odeszła-Lala-maleńka cudna sunia zMielca[*]


bonika

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='terra']Czy ktoś wie co u Laluni? Pojechała do własnego domu?[/quote]

W sumie się okazało, że na miejscu była przygotowana suczka z drugiego zdjęcia więc skoro była to ją wzięłam.

Troszkę pewnie jest przestarzsona i niepewna, bo jest w nowym miejscu.
dzisiaj np. na spacerze się załatwiła ale w nocy załatwiła się w domu.
wiem, że z takimi psami trzeba być cierpliwym.
poza tym pod drodze do krakowa zdążyła zwrócić t co jej dano rano ale na szczęście miałam szmaty aby to sprzątnąć.
ta sunia jest trochę nieufna ale ma charakterek. zauważyłam, że jak chce
coś innego niż wodę to miskę z wodą wywraca - dwa razy tak zrobiła. za
pierwszym rzem myślałam, że to przypadek ale za drugim już wiedziałam o co chodzi. chciała jeść.
poza tym nie ściągam jej na razie obróżki, bo jak jej zdjęła to potem nie chciała sobie jej założyć. uciekała a jak ją w końcu dołapałam to mnie chciała złapać zębami ale niegroźnie.

na razie sunia przebywa w korytarzu, ponieważ chcę aby się nauczyła załatwiać na zewnątrz nie w domu więc jej nie wpuszczam do pokoi.

dzisiaj rano jak wyszłam z nią na błonia to potem miała brudne łapki do mycia - tez ciężko było ją namówić bo tez się brniła żebami, ale nałożyłam jej kaganieć i przywiązałam na smyczy to w końcu dala siobie umyć łapki bo pokazywałam jej, że nic nie chcę jej zrobić złego.

nie wiem tylko jak ma na imię bo na razie nie reaguję w ogóle na nic.
a Panie w schronisku nie wiedziały jak się wabi.
moze w końcu na coś zareaguje.:-)

to na razie tyle na gorąco.
pozdrawiam i trzymajcie kciuki
Patrycja

Link to comment
Share on other sites

Trochę szkoda, że to nie Lalunia, bo ona już tak długo była na Dogo, ale ta druga sunia też była w potrzebie, więc w sumie wyszło na dobre.
Patrycjo, musisz sama nadać suni imię, ona szybko zaskoczy, że to o nią chodzi i zacznie na to imię reagować, a Ty będziesz miała satysfakcję, że sama jej to imię wybrałaś, takie jakie Ci się podoba i jakie do suni pasuje.
Co do wycierania łapek, to wszystkim moim psom na początku to się nie podobało, ale bardzo szybko przywykły. Dobrze robisz, że nie zdejmujesz jej obróżki, zawsze można ją wtedy złapać, od czegoś odciągnąć itp. Pierwsze dni są zawsze trudne, dopiero nawzajem się poznajecie. Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK.
Może spotkamy się kiedyś na Błoniach, bo ja też tam chadzam na spacery, ale nie rano, tylko ok. godz.15.

Link to comment
Share on other sites

Patimarie, sunia nie miala imienia...jej opiekunki nazwaly ja Łatunia.
W schronisku byla bardzo spokojna, dała sie poglaskac, wziac na rece. Ale schronisko to bylo jedyne miejsce w ciagu ostatnich kilku lat, ktore znala.

Nauczenia czystosci potrzebuje pewnie od nowa, bo w koncu kilka lat zalatwiala sie w jednym miejscu. No i pewnie lapek nigdy nie czyscila, wiec to dla niej nowosc. A dala sobie zalozyc kaganiec? Moze tez nigdy go nie nosila.

Z tego co piszesz, wynika, ze sunia chodzi na smyczy, czyli jest jakis postep.

Trzymam kciuki za oswojenie Łatuni. Tak jak inne pieski w ciagu miesiaca powinna wyjsc na prosta, w co mocno wierze :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zostawiłam ją samą w przedpokoju (który z resztą ma 8 metrów, bo mieszkam w kamienicy) aż na 8 godzin bo musiałam iść do pracy i mam nadzieję, ze sobie poradzi.
dzisiaj rano była sama (w sumie nie bo kot był w pokoju) ok. 2,5 godziny i jak wróciłam to bardzo się cieszyła. a nawet weszła za mną do sypilani i wskoczyła na łóżko. ale ją ściągnęłam.
jest bardzo wesoła i spokojna, chociaż jak wcześniej pisałam ma charakterek.:-)

wymyśliłam sobie imię dla niej Perła albo Perełka chyba, ze inne się jej spodoba. :-)
pozdrawiam
P.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że mała biedula znalazła kochający domek. Ale trochę zal, bo Lala dalej siedzi w boksie i czeka. :-(

Patimarie2055, pieskowi ze schroniska trzeba okazać duużo wyrozumałości na wstępie. Musi od początku nauczyć sie współzycia w ludzkim stadzie.
Zapewne nastąpi to szybko, bo już są tego dowody o których piszesz.
Życzę, aby wszystko udało się najszybciej i najlepiej, byście cieszyli się swoją obecnością i dawali sobie nawzajem radośc, miłość i zadowolenie.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Patimarie, jak minal dzien? Czy Perelka byla grzeczna? Napisz jak Wam idzie docieranie i zmiana z nawykow schroniskowych na domowe.[/quote]

wczoraj wróciłam do domu po 21 z pracy i wszystko było w porządku.
sunia nic nie narobiła, ale chyba docierali się z moim kotem, bo potem
jak zostawiłam otwarte drzwi do mojej sypialni to sunia położyła się
w drugim końcu korytarza pod drzwiami wejściowymi.

poza tym czasem załatwia się na chodniku, ale już chodzę uzbrojona
w gazety i worki więc to nie problem. dzisiaj rano załatwila się na bloniach.
jest bardzo kochana i jak mnie zobaczyła po 21 to tak się cieszyła, że
az skakała do góry.:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']To duzy postep...ze tez sunia nic nie narobila... niesamowite :wow:
I ze grzecznie zostaje w domu juz w drugim dniu pobytu w nowym domu.

Patimarie, pisz jak najczesciej, adopcja psa po tylu latach pobytu w schronisku, to dla nas wielka radosc.[/quote]

a czy jesteś pewna, że sunia była bardzo długo w schronisku. bo wydaje mi się, ze ze strony schroniska wynika, że była w schronisku od stycznia 2006? na stronie nazwana jest trikolorowa sunia.
ale w sumie nie narzekam bo sunia jest bardzo fajna, grzeczna i strasznie wesoła. taka do przytulania. :-)

Link to comment
Share on other sites

Pozwalam sobie wkleic wiadomosc o Łatce:
[QUOTE]Data: 13 maja 2007 18:17
Temat: Re: pytanie odnośnie suni

Witam

U suni wszystko w porządku. jak w przypadku wielu psów ze
schroniska ma chore uszy, ale nie tak bardzo.
trzeba je wyczyścić a potem będzie miała operację aby je udrożnić,
bo ma zarośnięte.
poza tym bardzo się zaaklimatyzowała i załatwia się tylko na
zewnątrz.:-)
pozdrawiam
Patrycja
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...