Jump to content
Dogomania

**Za stara na miłość? oj nie! Ma DS :) Maja za TM.


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 548
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie skończyłam wybierać karmę ze słomianego posłania Majki - postanowiła dobitnie pokazać mi, co myśli o takim sposobie żywienia ;) Masza z kolei doszła do wniosku, że to, co jest porozrzucane obok Majki na pewno jest o wiele lepsze niż to, co tkwi w jej własnej misce - siłą odciągnęłam ją od napychania sobie żołądka słomą, ziemią i odrobiną karmy ;)

Maja ma na razie prowiozoryczne posłanie - styropian przykryty słomą. Trzeba wymyślić, z jakiego materiału można zrobić siennik, bo słoma z posłania po kilku godzinach zdobi cały ogród :) Może gdy będą opady, Maja przeprosi budę za swą nieuzasadnioną niechęć.
Skoro nie za bardzo chce jeść, musimy poczekać, aż naprawdę zgłodnieje - myślę, że wtedy Brit senior nie będzie już taki obrzydliwy.

Byłyśmy dziś na uroczej wycieczce do kliniki weterynaryjnej - Maja jechała autobusem, prawdopodobnie pierwszy raz w życiu.
Wsiadła grzecznie, na zasadzie "Za pańcią choćby w ogień" - ale stresu było sporo.
Gyd wysiadałyśmy, obie byłyśmy mokre: Maja - zapluta, ja - opluta i zestresowana, że sucz mi zaraz dostanie palpitacji.
Ale do meritum - Maja została osłuchana, pobrano jej krew, zbadano cukier, obejrzano uszy.
Uszy to masakra - całe pokryte brunatną albo nawet czarną wydzieliną, wyglądają paskudnie. Pobrano próbki wydzieliny, wyniki cytologii będą w czwartek. Na razie wet przepłukał uszy jakimś płynem (nie pamiętam nazwy), który ma trochę je oczyścić i przynieść Majce chwilową ulgę.
Maja dyszała tak intensywnie i głośno, jakby serce miało jej zaraz wypaść przez gardło - ale badanie osłuchowe nie wykazało jakichś drastycznych anomalii. Inna sprawa, że trochę ciężko było Maję zbadać pod tym względem, bo wiła się i wyrywała ;)
Myślę, że tak czy siak serce trzeba będzie zbadać, ale raczej nie będzie konieczności wydawania dużych sum u dr Niziołka.

Jutro rano będą wyniki badań krwi. Cukier jest w normie.
Zęby - wiadomo, gdy wyniki badań będą dobre, trzeba będzie zająć się tym bałaganem.
Maja waży 27,2 kg.
Zapłaciłam 137 zł.

Czy dobry stróż - tego jeszcze nie wiem, ale z pewnością w połączeniu z moimi psami stanowią idealny team - Maja coś tam zamruczy pod nosem, a one natychmiast się podrywają z posłań i wybiegają do ogrodu, by zbadać sytuację ;)
Sucz już zaczyna pchać się do domu i nauczyła się drapać łapą w drzwi :)

Link to comment
Share on other sites

Majusia- grzeczna bądź!- nie drap w drzwi bo zaraz rachunek za naprawę dostanę ;)

Czekam z niecierpliwością na wyniki badań.
To jak? Zapisywać do Niziołka?
Już wiadomo, że raczej Maja nie nadaje się do podróżowania komunikacją miejską, dlatego na kolejne badania postaram się wykombinować transport.
A lekarze mówili, kiedy ma się jeszcze pokazać?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, wyniki badań krwi nie są zbyt optymistyczne :-(
Maja ma bardzo, bardzo podwyższone wyniki wątrobowe.
Trzeba wykonać usg i zobaczyć, czy nie ma zmian nowotworowych.
W wersji "minimalne zło" - Maja będzie musiała przejść na specjalną dietę i przyjmować leki.
Wieczorem odbiorę wydruk z wynikami, wstawię na wątek.

Link to comment
Share on other sites

kochani zastraszona Szamcia straciła DT- miała zostać oddana do schroniska tuż urodzeniu szczeniaków - udało się ją ustrzec przed tym, ma teraz awaryjne DT - pomóżcie szukać nam DS, jest strasznie zalękniona:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/202900-Szczeniaki-maleńkiej-znajdki-Szamci-maja-domki-ich-matka-skazana-na-schronisko[/URL].

Link to comment
Share on other sites

Już po badaniu usg - nie widać żadnych guzów, natomiast wątroba jest zmieniona, powiększona ... nie wygląda to tragicznie, ale Maja ma przejść na dietę hepatic i otrzymywać leki osłonowe.
Reszta narządów wygląda ok.
Dr Sapierzyński osłuchał też serducho - pracuje prawidłowo :)
Jeśli chodzi o wyniki badań krwi - leukocytoza (leukocyty - 18,4 przy górnej granicy normy 12) podwyższone OB - 16 (przy górnej granicy 6), no i wspomniane już wskaźniki wątrobowe - AIAT - 478 (przy normie 3-50), ALP - 500 (przy normie 20-155).
Reszta wskaźników - w normie.
Majka dostała dziś antybiotyk, ma go otrzymywać przez kolejne 4 dni. Jutro ma się jeszcze pojawić w lecznicy, potem możemy już sami robić jej zastrzyki.
Niestety ja jutro nie dam rady zabrać jej do weta - wracam do domu ok. 19.30, a lecznica jest czynna do 20.00.

Dziś zapłaciłam 75 zł (w tym 50 zł za usg).

Maja znacznie lepiej zniosła dzisiejszą podróż autobusem, ale zmęczyła się bardziej niż wczoraj.
Ledwo doczłapała do domu, teraz odpoczywa :)

Muszę chyba kupić nowe obroże prezciwkleszczowe dla Zuzy i Marcela - co prawda stare powinny działać do 12 kwietnia, ale ...
Owczarek sąsiadów już ma babeszjozę.

Link to comment
Share on other sites

Maja chyba niezbyt dobrze się czuje - jest osowiała, trochę zgaszona.
Sprawdziłam sierść, czy nie widać jakiegoś kleszcza - otrzymała co prawda krople przeciwkleszczowe, a Magdyska25 kupiła jej obrożę - ale (poza Kiltixem i Frontline) raczej nie ufam bezgranicznie tym środkom.
Może to reakcja na antybiotyk.

W dalszym ciągu nie chce jeść - może hepatic bardziej przypadnie jej do gustu ?

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że to tylko reakcja na lek bądź też może opadły z niej te pierwsze emocje na wolności i stąd takie wrażenie, że przygaszona...oby.

Martwi mnie, co będzie z tą jutrzejszą wizytą u weta...może ktoś zmotoryzowany mógłby pomóc?...ja niestety nie mam jutro takiej możliwości.

Link to comment
Share on other sites

[B]Doszły do mnie wpłaty:[/B]
[B]BEA100- 100 zł.
[/B][B] mparsley- 10 zł.
[/B][B]JJD- 30 zł.[/B]
[B]
Dziękuję Wam bardzo.

[/B]Z racji tego, że Majeczka musi przyjmować antybiotyki i nie można ich przerywać a Gosia wraca dzisiaj później to ja jadę po Nią po pracy, mam nadzieję, że sobie poradzimy.
Dostałam od Gosi plan dojazdu a że ja nie bardzo w terenie się odnajduję to możliwe, że trochę sobie pobłądzimy, ale przed 20 chyba do lecznicy dojedziemy.
Zapytam się o karmę- jak będzie w przystępnej (a nie kosmicznej) cenie to kupię.
Nie mamy aż tak dużych funduszy, żeby pozwalać sobie na szaleństwa.

Link to comment
Share on other sites

Strasznie mi szkoda takich staruszkow w schronie. Każdy pies powinien mieć godną starość.

Chciałabym jeszcze poprosić o pomoc :
Szukamy ochotników do łapania Kudłatego Smoka, jest zagrożony babeszają !!!! ( jego kolega zabrany w zeszłym tygodniu jest chory na babeszaje ). Psiak przebywa koło schroniska Paluch. [B]Łapanka w tą sobotę koło 13-14[/B]. Za każdą parę rąk będziemy wdzięczni.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/204432-Kudłaty-Smok-z-Palucha-zagrożony-babeszją-kto-pomoże-łapać-go-w-sobotę?p=16556117&posted=1#post16556117[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='APSA']U weta karma zawsze jest droższa o (sporą) marże. Dużo taniej wychodzi zamówić przez internet albo w hurtowni - o ile ma się wejścia.[/QUOTE]

Patrzyłam na allegro- średnio 140 zł. (w Warszawie za worek 6 kg), do tego koszt przesyłki (na terenie Wawy 5 zł., poza już więcej chyba 19 było) albo odbiór osobisty z tym, że nie ma po drodze do metra (już jakoś bym sobie poradziła).

Zadzwoniłam do lecznicy, gdzie jadę z Majką za worek 6 kg- 150 zł., więc różnicy praktycznie nie ma a nie będę musiała jeździć po Warszawie, tylko od razu będąc z sunią wezmę worek (może jakoś dam radę zataszczyć do autobusu ;) ).

Nie chce na razie kupować większego bo nie wiadomo czy Jej to zasmakuje a jakby nie patrzeć to są nie małe pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Podbije, a przy okazji sie zapytam, ta przemyslowka Royala, to ze wzgledu na brak czasu?
Po mojemu co najmniej dobrze, jak nie lepiej, spisywaloby sie normalne, domowe jedzenie, z chudsza wkladka miesna. Poza tym chyba taniej by wyszlo[/QUOTE]

To z powodu bardzo złych wyników badań i rozwalonej wątroby.
Nie chodzi o brak czasu ale brak takich możliwości.

Edit:
cytuję

"wskaźniki wątrobowe - AIAT - 478 (przy normie 3-50), ALP - 500 (przy normie 20-155)".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...