Jump to content
Dogomania

RUFUS - Niewidomy ONek


Romka

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko przygotowane do wyjazdu do Warszawy...Ewa i Czarodziej zabierają dziś Rufusa o 15 00 ze schroniska...wieczorem Rufus przyjedzie do lecznicy a rano w piątek p.Marek zabierze go do schroniska...trzymajcie kciuki za dobre wieści...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa']Wygląda na 6-7 lat ale może ząbki potwierdzą coś innego.........
W każdym razie ma bardzo ładną sierść, wygląda na zadbanego piesa - pewnie dzięki spacerowej opiekunce :)[/QUOTE]
On miał taką ładną sierść jak trafił do schroniska,musiał biedaczek być w domu,ale jak zachorował to stracił dom...Rufus został znaleziony w Gużni nad glinianką,tam właściele niechcianych psiaków często je porzucają...to miejsce gdzie odpoczywa dużo ludzi,wędkarze łowią ryby..."miłosierny"właściciel liczył pewnie na litość innych ludzi...

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałam, nie wygląda na psa po długiej tułaczce.......... Ja też mieszkam w takim miejscu (pod lasem), gdzie "ludzie"(?) pozbywają się swoich zwierzaków. Gdybym ja dorwała takiego zwyrodnialca............. mam nawet plan, co bym z nim zrobiła..............:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']Rufus bardzo dobrze znosi podróż ale jak donosi mi Ewa,atmosfera w samochodzie zagęszcza się:cool3::evil_lol:...pewnie Rufus dziś póżno zjadł śniadanie...;)[/QUOTE]

Ja mam najgorzej bo siedze z tyłu:-( . Dojechaliśmy bezpiecznie teraz czekamy na swoją kolej.

Link to comment
Share on other sites

Tak,wieści nie są najlepsze,Rufus nie widzi całkowicie...jak dostaniemy kartę informacyjną napiszę więcej...to,że Rufus nie widzi jest następstwem dawnego urazu mechanicznego...będziemy zastanawiać się jak dalej pomóc Rufusowi...lekarstwem dla Rufusa byłby kochający dom...

Link to comment
Share on other sites

Mam kartę informacyjną z ,której wynika,że prawe oko Rufusa nie widzi po urazie mechanicznym,siatkówka jest niewidoczna,natomiast lewo oko ma zaćmę tylkotorebkową,którą ewentualnie można operować po wcześniejszym przeprowadzeniu badania ERG.Doktor Garncarz nie podejmie się dalszego leczenia bez tego badania.Badanie ERG przeprowadza się w Grudziądzu.Jeśli oczy nie bolą,nie łzawią,nie ropieją należy je pozostawić na miejscu(nie usuwać).Mamy różne warianty rozwiązania tej sytuacji,DZIEWCZYNY PODPOWIEDZCIE NAM CO ROBIĆ W TEJ SYTUACJI!

Link to comment
Share on other sites

Nasuwają mi się następujące pomysły:
1.podjąć dalsze kroki i przeprowadzić badanie ERG,a nuż uda się odzyskać wzrok w jednym oczku...transport do Grudziądza jest do załatwienia,koszty badania są do ustalenia,co zrobię pewnie jeszcze dziś...po badaniu podejmujemy dalsze kroki co do leczenia...tu kłaniają się nam koszty operacji,które będą pewnie niemałe...
2.zostawiamy oczka Rufusa bez operacji(nie bolą)i intensywnie szukamy mu domu,do tego czasu jest w schronisku w oddzielnym boksie,który zresztą już ma.POTRZEBUJEMY OGŁOSZEŃ!W kochającym domku jest w stanie w ciągu 2-3 miesięcy przystosować się(informacja od dr Garncarza)
3.szukamy mu już teraz hoteliku i zbieramy deklaracje na wątku
PODPOWIEDZCIE CO ROBIĆ!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']Nasuwają mi się następujące pomysły:
1.podjąć dalsze kroki i przeprowadzić badanie ERG,a nuż uda się odzyskać wzrok w jednym oczku...transport do Grudziądza jest do załatwienia,koszty badania są do ustalenia,co zrobię pewnie jeszcze dziś...po badaniu podejmujemy dalsze kroki co do leczenia...tu kłaniają się nam koszty operacji,które będą pewnie niemałe...
2.zostawiamy oczka Rufusa bez operacji(nie bolą)i intensywnie szukamy mu domu,do tego czasu jest w schronisku w oddzielnym boksie,który zresztą już ma.POTRZEBUJEMY OGŁOSZEŃ!W kochającym domku jest w stanie w ciągu 2-3 miesięcy przystosować się(informacja od dr Garncarza)
3.szukamy mu już teraz hoteliku i zbieramy deklaracje na wątku
PODPOWIEDZCIE CO ROBIĆ![/QUOTE]

Ja osobiście jestem za opcją 1 lub 3. Do operacji oczywiście sie dorzucam, na hotelik tez deklaruje wplacac regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem za zbiórką pieniędzy na operację. Powinniśmy pomóc Rufusowi w odzyskaniu wzroku, potem będzie łatwiej o dom.
Hotel + operacja mogłyby okazać się ponad nasze siły a zamienić operację na hotel................... bez sensu..........

Potrzebujemy piękny banerek i reklamujemy wątek. Za mało tu ludzi.
Kto umie robić banerki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anawa']Jestem za zbiórką pieniędzy na operację. Powinniśmy pomóc Rufusowi w odzyskaniu wzroku, potem będzie łatwiej o dom.
Hotel + operacja mogłyby okazać się ponad nasze siły a zamienić operację na hotel................... bez sensu..........

Potrzebujemy piękny banerek i reklamujemy wątek. Za mało tu ludzi.
Kto umie robić banerki?[/QUOTE]

Operacja nie daje nam nawet 50% szans że rufus odzyska wzrok. Wiec bez sensu byłoby wydawac pieniądze na operacje, ktora moze zakończyć się fiaskiem i poźniej opłacać jeszcze hotelik. Koszty operacji pokryja koszty hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz ustalę ile kosztuje badanie ERG i wizyty w Grudziądzu,od tego zależą dalsze nasze kroki i to czy operacja jest w ogóle możliwa...ja też osobiście jestem za tym,ze powinniśmy pomóc mu odzyskać wzrok...co do hoteliku i to jest możliwe i do uniesienia pod warunkiem,że byłby to hotelik w naszej okolicy...może udałoby się namówić gminę do sfinansowania pobytu Rufusa w hoteliku(biorę to na siebie)...boję się tylko,ze w hoteliku nie ma miejsc...

Link to comment
Share on other sites

Czarodziej, to, jak rozumiem, chcesz zrezygnować z operacji i opłacać w nieskończoność hotel? To ok. 450 zł miesięcznie i marne szanse na adopcje...... Z doświadczenia wiem, że łatwiej zebrać jednorazowe wpłaty (nawet duże sumy), niż deklaracje, które potem wykruszają się w zastraszającym tempie a za hotel trzeba płacić. Oczywiście Wy zadecydujecie, co robimy z Rufusem ale proponowałabym jednak wcześniej baaaaardzo wnikliwie to przedyskutować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...