Jump to content
Dogomania

Brązowa odznaka i takie tam...


Kama & Diana

Recommended Posts

Witam
Ostatnio zastawiałam się na brązową odznaką jeździecką, ale mam kilka pytań na które mam nadzieje że mi odpowiecie. Nie mam pojęcia w tych sprawach, może ktoś wie i by mi napisał?
1 Ile trzeba mieć lat by zdawać na taką odznakę?
2. Czy trzeba mieć własnego konia?
3. Są jakieś akademie w Polsce gdzie można tam się przygotować i od razu zdać na odznakę, albo chociażby samo przygotowanie do zawodów?
Jak mi się przypomni będę dalej pytać, czekam na odpowiedzi :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']1. Minimalny wiek to 8 lat.
2. Nie trzeba mieć własnego konia.
3. Egzaminy na brązową odznakę są organizowane w wielu ośrodkach jeździeckich, w większości też istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu i przygotowania się do egzaminu.[/QUOTE]

Dzięki Ci bardzo za informacje, myślałam że już nikt nie napisze.
A np, można przyjechać tam z koniem "wyporzyczonym" od znajomego? No i wcześniej do tego przygotowanym.

Link to comment
Share on other sites

Tak. Egzaminy można zdawać na koniach z danych ośrodków, można też na swoich (w tym przypadku pożyczonym). Osobiście uważam, że najlepiej jest zdawać na koniach klubowych. Są to konie, które od lat wciąż to robią i są naprawdę genialnie do tego przygotowane. Sam egzamin też tak naprawdę jest banalny. Na you tubie możesz znaleźć filmiki z takich egzaminów, a pytania są zamieszczone na stronie PZJ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksereczkaa']Tak. Egzaminy można zdawać na koniach z danych ośrodków, można też na swoich (w tym przypadku pożyczonym). Osobiście uważam, że najlepiej jest zdawać na koniach klubowych. Są to konie, które od lat wciąż to robią i są naprawdę genialnie do tego przygotowane. Sam egzamin też tak naprawdę jest banalny. Na you tubie możesz znaleźć filmiki z takich egzaminów, a pytania są zamieszczone na stronie PZJ.[/QUOTE]

A tak z ciekawości : ty już zdawałaś na odznakę? I to są skoki? Jakie swoje umiejętności trzeba pokazać?

Link to comment
Share on other sites

Najpierw w przegladarkę np. Internet Explorer wpisujesz [url]www.google.pl[/url]. Tam jest miejsce, w które wpisuje się słowo, którego się szuka, w tym przypadku będzie to PZJ, wciskasz ENTER i cudownym sposobem google pokazuje Ci wyniki wyszukiwania, zapewne na pierwszym miejscu (czyli na samej górze) wyskoczy strona Polskiego Związku Jeździeckiego. Ot cała filozofia! Myślenie na prawdę nie boli!

Ps. Tam niestety też trzeba będzie poszukać odpowiedniego działu, ale jeździectwo to nie jest sport dla leniwych, więc wierzę, że jednak będzie Ci się chciało samodzielnie tego poszukać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja będę chciała zdawać brąz, co prawda nie wiem kiedy ale... ;)
Moja koleżanka zdawała, w ośrodku jeździeckim, pod koniec obozu. Najpierw musiała przejechać czworobok, łatwy ;)


Potem musiała przeskoczyć pare przeszkód

[LIST=1]
[*]Koperta 50 cm z trzema drągami - najazd z kłusa
[*]Stacjonata 70 cm (w galopie)
[*]Stacjonata 70 cm (w galopie)
[*]Okser 70x70 cm (w galopie)
[/LIST]
No i potem była teoria, czyli zadawali jej jakieś pytania, ale są łatwe i raczej każdy je zdaje ;)

Tu masz więcej informacji [URL="http://www.swiatkonia.pl/wydarzenia-jezdzieckie/80-odznaki-jedzieckie"]>klik<[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Ja w maju zdawałam na BO :) Nie wiem jak tam się dalej u Ciebie potoczyło, ale jeśli jeszcze nie zdawałaś, to masz tam ujeżdżenie, skoki i teorię. Minimalna średnia zdania to 5.0, a maksymalna jest zależna od ośrodka.
Jakbyś coś jeszcze chciała wiedzieć to pisz śmiało na priv albo gg, bo znając życie nie będę miała czasu zaglądać do tematu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[COLOR=navy][B]Zapraszam miłośników koni na bazarek, na którym znaleźć można przedwojennego, pięknego konika:[/B][/COLOR] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/213833-Dla-psa-YORKA-dla-Ciebie-torebki-pier%C5%9Bcionek-koszule...KONIK-dla-koneser%C3%B3w%21-do7-09"]http://www.dogomania.pl/threads/213833-Dla-psa-YORKA-dla-Ciebie-torebki-pier%C5%9Bcionek-koszule...KONIK-dla-koneser%C3%B3w!-do7-09[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...