Jump to content
Dogomania

onkowe jedzonko - kto czym, jak i dlaczego (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


ayshe

Recommended Posts

Witaj :)

[quote]Czy mozecie polecić sucha karmę, smaczną i niezbyt kaloryczną, dobrą na serce i stawy i wrażliwe brzuszki owczarkowe?[/quote]

Oj, wysokie wymagania ;)
Delikatne i niezbyt kaloryczne są zazwyczaj wersje karm z jagnięciną.
A jeśli pies jest poważnie chory na serce, to możesz - po konsultacji z weterynarzem - podawać jakąś karmę weterynaryjną dla sercowców. Z tym, że nie wiem, jak na nie zareaguje delikatny psi żołądek ;)
Z własnego doświadczenia wiem, że rewelacyjnie przy wrażliwym żołądku sprawdza się Royal Intestinal - jak nie lubię tej firmy, tak akurat tę wersję polecam. Tyle, że ona jest raczej wysokokaloryczna. I przy problemach ze stawami może być trudno utrzymać psa w formie podając taką karmę.

Musisz po prostu dokładnie przemyśleć, co u twojego psiaka jest priorytetem. Wiadomo, wrażliwy żołądek zawęża ci nieco wybór karm. JNie wiem, w jakiej dokładnie kondycji jest twój pies, ale ja pewnie wybierałabym własnie pod kątem strawności i kaloryczności - bo na serce poda się leki, a na stawy rozmaite dodatki ;)

Nutro Choice ma karmę light na jagnięcinie własnie. Nie jest tania, ale w sklepie, gdzie pracowałam sprzedawała się rewelacyjnie - jak ktoś raz spróbował, to już się tej karmy trzymał. Bo light'y zazwyczaj nie są zbyt smaczne, a tę karmę ponoć nawet wybredne psy pałaszowały z apetytem ;)

I jedna uwaga - odchudzając psa podajesz mu dawki właściwe dla jego docelowej wagi, a nie do obecnej, czyli zbyt wysokiej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za sugestie, kondycja psa jest niezła, za wcześnie na karmę dla sercowców. Jest energiczny i wesolutki. Nigdy nie próbowałam podawać jagnieciny, bo żal mi malutkich baranków, co ja poradzę ze tak mam:roll:. Spróbować nie zaszkodzi dla dobra psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Myślę, że z tym powinny sobie poradzić treningi. Plus ewentualnie l-karnityna.
Poza tym możesz troszkę oszukać organizm psa dodając do diety dodatkowe włókno, np. błonnik w tabletkach, czy po prostu otręby pszenne i niskokaloryczne warzywa - brzusio będzie pełniejsze :)

BTW zawsze mi się wydawało, że karmy typu light są własnie wysokobiałkowe... Nawet sprawdziłam po twoim pierwszym poście i się zdziwiłam - bo jednak nie. To czym pies żyje na takiej karmie? :niewiem:[/QUOTE]

Skusiłam się na spróbowanie Bewi Sport. Ariadna to nie ONek ale myślę, że jest szansa, aby manewr się powiódł. Skoro "eksperci" w Malamutach rozkładają ręce to może Waszą metodą się uda :)

Jak na razie (po 4 dniach stosowania) widzę:
- pies ma duuużo więcej energii (jada połowę dawki dla psa o docelowej wadze), wprost nie daje się go wybiegać co jest miłym urozmaiceniem,
- w końcu mam sytuację, że karma leży w misce - pies nie jest głodny, po wybieganiu i ponawydurnianiu się z piłeczką przychodzi czas na papu i wtedy zjada, ale potem nie żebra, że głodny
- linieje, ale nagle zaczyna znikać łupież który zawsze przy wylince był normą

Zawsze narzekałam, że mam psa bez charakteru, rozlazłego, a dziś pies szaleje nie ma dość - miła odmiana zwłaszcza, że pies ma już swoje lata. Jeśli chodzi o karmę, to nie jest ona aż tak bogata, 26/15 to nie aż taka "mocna" karma, porównując np. do Orijena (40 / 16) ale jej na razie pasuje. Co do wagi to na razie za wcześnie by coś osądzać.

Link to comment
Share on other sites

wie ktoś coś o karmie Gilpa? dobra jest? i psy ją lubią? bo córka znajomej babci (jakie powiązanie xD) ma labradora i zna się trochę, a nawet bardzo na psach. I daje swojemu Gilpe i przy okazji rozprowadza ją innym. Mówi ze dobra, ale ja mało o niej słyszałam więc chciałam się poradzić :). Jak ktoś wie nawet najmniejszą rzecz to napiszcie proszę :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Według mnie te wiaderka powinny być szczelne. ale pewna nie jestem wiec zostawiam to pod znakiem zapytania.

a wracajac do tematu to np. moje owczarki prócz suchej karmy dostają biały ser, kosci, mięso, mięso mielone, warzywa x] Myslę ,ze to dobry pomysł bo i pies ma "frajdę" ale ejst zdrowy i dostaje wiele witamin z róznorodnych pokarmów ,a jak wiekszośc wie witaminy do rozwouj każdego organizmu sa bardzo potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Mój Foks jest karmiony puszkami, niemiecka Animonda 800 gramowa , obecnie zjada 2 takie puszki dziennie , rano i wieczorem ....niestety nie mam czasu karmić go bardziej wymyslnie ... uzupełniam suchą karmą 1Choice .... ryż z jagnięciną ....

z tym, że jestem w poszukiwaniu cały czas dobrej suche bo gdy karmiłem go Nutrą to miał bardzo luźne kupska , 1Choice dziś pierwszy raz mu dałem, zobaczę jutro efekt , najwyżej zmienię na sensitive ...obaczymy po po puszkach kupsko normalne

Link to comment
Share on other sites

My dostalismy fish4dogs zarowno smakolyki jak i karme, co owczarek robi jak je zobaczy na glowie stanie :evil_lol: Przywiozl nam je dystrybutor bo akurat jechal po drodze, mnie akurat nie bylo ale gadal z nim Dawid mowil ze bylo widac iz bvardzo sie pasjonuje psami

Link to comment
Share on other sites

a ja znowu mam dylematy.. nie wiem ile bede meic kasy... jelsi an orijen dla obydwu nei starczy to co brac? proformance z jagneicina polwoia drugiego worka.. ok, linienie bardzo fajnie przebiega.. ale chce cos bardziej energetycznego i wysuszajacego.. acana rozna u obydwu sie super sprawzdala.. wiec mzoe znowu kupei acane sport?ale obydwa beda ja jesc? duuzo kombinuje.. wiem, ze chce zeby psy mi sie "wususyzly" lekko, zbey mialy wiecej energi (latem w upaly Cek na acanie sport dostal koopa i meczyl jak glupi zbey pilke mu rzucac...) i nie chce zbey im sie siersc pogorszyla..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Eto']dla nas royal jest beee..złe kupy, złe samopoczucie, łupież...[/quote]

a jakie macie zdanie o
[LIST]
[*][B]Producent[/B]: [URL="http://www.nokaut.pl/karmy-dla-psow/animonda.html"][COLOR=#1659c0]Animonda[/COLOR][/URL][/LIST]Grancarno - czyste mięso dla zapewnienia prawdziwego smaku. Wszystkie składniki Grancarno są świeżo przyrządzone. W ten sposób zachowana zostaje struktura mięsa. Dobrze widoczne kawałeczki są tego najlepszym dowodem. Czyste mięso robi najlepsze wrażenie - zwłaszcza na Twoim psie. Opakowanie: 800 g

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o Bonzita Robur z łosiem ?? Bono jadł do tej pory nutra nuggets ale nie wiem co się stało są karmą , biedulek dostał łupierzu i ma pelno strupków , drapie się a na sierści zrobił mu się biały nalot jak sie go głaszcze to póżniej mam całą rękę białą :crazyeye:Teraz muszę iść do veta i muszę wan powiedzieć że pierszy raz coś takiego widzę :angryy:pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

:tree1: :laola: :tree1:

[SIZE=3][B]Wszystkim zaglądającym na ten wątek z okazji świąt przyjmijcie od nas życzenia:[/B][/SIZE]
[B][FONT=MS Sans Serif][SIZE=4][COLOR=red][I]By Wam wszystko pasowało, by kłopotów było mało, byście zawsze byli zdrowi, by problemy były z głowy, by się wiodło znakomicie, by wesołe było życie![/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

:tree1: :laola: :tree1:

Link to comment
Share on other sites

moze ktos moglby mi wytlumaczyc zachowanie mojej suczki jest to 10miesieczny ON zawsze jadla WSZYSTKO (doslownie i w przenosni), gotowalismy jej ryz/kasze z miesem i wsuwala az jej sie uszy trzesly;) natomiast teraz nie rusza gotowanego a jedyni sucha karme,o co w tym chodzi?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie co do Alg i marchewki z Bewi, czy to można dać razem? I zalewać gorącą wodą?? I czy absolutnie konieczny jest ten olej jeśli odchudzam sukę?? I podaję te odżywki z karmą z puszki w której już trochę tego tłuszczu jest??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chciałam już przestawić sukę z Bewi doga juniora na któryś dla psów dorosłych, kupiłam jej Bewi dog sport croc a tu niespodzianka - brzydkie kupsko ( papkowate). Oprócz "konsystencji" reszta nie uległa zmianie tzn. robi o stałych porach, żadnego drapania ani nic z tych rzeczy. Kończy sie już drugi tydzień jak ją tym karmię i nie widzę poprawy w " wydalaniu". Wersja junior bardzo jej służyła a tu taki niewypał. Nie wiem czy kupić jej z powrotem juniora , czy coś innego ; tylko co ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...