Jump to content
Dogomania

Co robię źle??


zielllona

Recommended Posts

Witam!
Mam problem ze swoją 4 miesięczną suczką. Maluch sika gdzie popadnie, nie mogę jej upilnować. Na początku strofowałam ją mówiąc stanowczym głosem "fe" i wynosiłam na dwór, jednak przeczytałam, że psiaka strofowac się nie powinno. Obecnie od miesiąca ignoruję ją jak sika i zaraz po tym wynoszę na dwór. Wychodzę z nią po każdym posiłku, po przebudzeniu. Podczas zabawy, kiedy jest podekscytowana wychodzę z nią nawet co 20 minut. Każde załatwienie się na dworze nagradzam smakołykiem i głaskaniem. Psiak bardzo dużo pije i co za tym idzie dużo sika, szczególnie wieczorem, jest to męczące:(. Podłogę zmywam środkiem bez amoniaku. Nie wiem co z tym moim psiakiem jest nie tak. Uczy się szybko, zna już wiele komend, ale za żadne skarby nie mogę jej nauczyć, żeby nie sikała w domu. Dodam, że jak chce jej się kupę to piszczy, żeby z nią wyjść. Próbowałam ją nauczyć chociaż na gazetę, jednak żadna gazeta nie wytrzymywała dłużej niż 5 minut, po czym zostawała zmielona na najdrobniejsze kawałeczki w zębach. Może znacie jakieś jeszcze metody?

Link to comment
Share on other sites

Odstaw jej wodę po ostatnim spacerze ew. tylko troszeczkę. Jak się opije to i będzie sikała.

Jeśli odpowiednio nagradzasz i nie wzmacniasz niechcianego zachowania za jakiś czas powinna załapać. Nie ma sensu wychodzić z nią gdy już się wysika w domu.

Link to comment
Share on other sites

Pies powinien mieć dostęp do wody 24/h.

Spokojnie, psina jest jeszcze młoda... Przy nauce czystości potrzeba duuużo konsekwencji i cierpliwości. Innego sposobu nie ma.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/199902-Nauka-czysto%C5%9Bci[/URL]
Pod tym linkiem znajdziesz praktycznie wszystko. A swoją drogą, jeżeli pies posikuje bardzo często może ma zapalenie pęcherza?

Link to comment
Share on other sites

Raz, odkrecanie wczesniejszych bledow, dwa - urok zimowych szczeniat, kiedy dluzej trwa ubieranie sie czlowiekai szykowanie do wyjscia, trzy posikiwanie w czasie zabawy moze jeszcze troche potrwac, taki urok szczylkow.
Podobny temat, na ukojenie nerwow [URL="http://www.dogomania.pl/threads/86556-Sika-gdzie-popadnie-..-%28?p=8853616&viewfull=1"]http://www.dogomania.pl/threads/86556-Sika-gdzie-popadnie-..-%28?p=8853616&viewfull=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Heh, już nie wiem co mam robić. Nic nie pomaga. Siłą powstrzymuję się, żeby nie skarcić jej za sikanie w domu, takie mam na nią nerwy:|. Dziwi mnie to, że kupę potrafi zawołać, a siku poprostu idzie sobie zrobić... Na dworze potrafi nic nie zrobić, tylko po to, żeby wysikać się w domu tuż po powrocie... ehhh...

Link to comment
Share on other sites

Może wróć do metody gazetowej. Zawsze łatwiej będzie złapać ją w momencie, gdy zaczyna siusiać i przenieść na gazetę niż wylecieć z nią na dwór. Za załawianie się na gazecie, psa nagradzaj, myślę, że po 2-3 dniach sama zacznie szukać gazet aby na nich zrobić siku. Wtedy bierzesz gazetę z sobą na dwór i za zrobienie na niej nagradzasz psa. Stopniowo zmniejszasz powierzchnię gazety, składasz na pół, potem jeszce na pół, itd. Po paru dniach pies nauczy załatwiac się na trawkę, zamiast na gazety.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...