Jump to content
Dogomania

łzawienie oczu u shih tzu


shih tzu

Recommended Posts

Polecam płukanie oka kilka razy dziennie albo kupioną w aptece "aqua pro injectione" - takie małe, jednorazowe ampułeczki, albo także kupionym w aptece - kropelkami ze świetlika do oczu. Po świetliku u mojej cavalierki wypływ z oczu ustaje.
ja zaobserwowałam, że łzawienie powodują zanieczyszczenia, a oko bardzo łzawi po spaniu. Dlatego przed spaniem , płukałam oczko.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma takiej możliwości, aby zdrowe oko ciekło.
Młode psiaki czesto miewaja np. grudkowe zapalenie 3 powieki (żeby to zobaczyć trzeba wywinąć migotkę).
Drożność kanalika można sprawdzić przez przepłukanie go, czasami do środka wpadnie ziarenko piasku i zatyka - czy ten wet to sprawdził?
W ostateczności, jeśli nawet nie widać grudek, to zwykle lekarz wypisuje przynajmniej jakieś krople przeciwzapalne...
Ja bym poszła z psiakiem gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że to pyłki i paprochy, ale jeśli lekarz nawet nie zapisał jałowej soli do przepłukiwania oka, to ja po prostu podejrzewam, że coś jest nie tak z jego diagnozą.
Zanim się stwierdzi, że to "nic" to trzeba wykluczyć chorobę.
Ten zabieg na kanalikach nic nie boli, ale jest nieprzyjemny.

U nas łzawiące oko przeszło po kroplach przeciwzapalnych.

Link to comment
Share on other sites

My mieliśmy przepisany od okulisty Maxitrol, ale to jest na recepte i nie polecam samej dawać (zawiera i steryd i dwa antybiotyki) - też niby nic szczególnego nie było, tylko jakiś "stan zapalny".
Do zakrapianie na pewno nie zaszkodzą kropelki świetlikowe (też można kupić w "ludzkiej" aptece)

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak na początek - jeśli ten wyciek nie jest ropny, to polecam świetlika :). To delikatne krople, łagodzą, oczyszczają, nawilżają oko.
A ile ma twój psiak? U cavalierków (trochę podobne ;) ), często w okresie szczenięcym oczy łzawią okropnie wręcz. Potem to przechodzi , bez powodu właściwie .

I kolejna rzecz - jaką karmą karmisz. Z obserwacji swoich i innych właścicieli cavisiów wiem, że karmy z kurczakiem często powodują łzawienia. A już najgorszy w tym jest ROYAL CANIN z tyrozyną :( Po tym nie dość, że wyciek okropny, to jeszzcze kolor taki brunatny.

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować żelu pod oczy hery'ego. Ale efekty oszałamiające nie są. Trzeba to stosować regularnie, codziennie.
Są jeszcze wybitne "wybielacze", ale ja bym się obawiała o stan włosa.
Polecam ewentualnie stronę [URL="http://www.bocian.bazarek.pl"]www.bocian.bazarek.pl[/URL] . Ja tam kupuję, a dziewczyna jest hodowcą i zna się dobrze na działaniu różnych preparatów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Możesz spróbować żelu pod oczy hery'ego. Ale efekty oszałamiające nie są. Trzeba to stosować regularnie, codziennie.
Są jeszcze wybitne "wybielacze", ale ja bym się obawiała o stan włosa.
Polecam ewentualnie stronę [URL="http://www.bocian.bazarek.pl"]www.bocian.bazarek.pl[/URL] . Ja tam kupuję, a dziewczyna jest hodowcą i zna się dobrze na działaniu różnych preparatów.[/quote]

ja uzywałam hery dwa lata, bardzo sobie chwalilam
ale nie jest dosc dobry bo czyscilam nim a pies złapał do oka gronkowca
teraz kupilam na wystawie jakis holenderski i jest o niebo lepszy
wiec jak hery to do niego bym polecala cos jeszcze co dobrze oczysci okolice oka z bakterii
chyba ze pies duzo nie szaleje, to wtedy luz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']witam.Właśnie przyszłam od weta.Zaproponował mi wkłucie do kanalików i podanie płynu aby sprawdzić czy są drożne. Jeśli mam być szczera to nie wiem czy się na to zdecyduję.
Dzięki za stronkę-napewno coś wybiorę
pozdrawiam[/QUOTE]


Kochana... shih tzu zazwyczaj maja niedrozne kanaliki. Nie ma sie co przejmowac.. Kup psu kropelki.. tzw. sztuczne łzy.. Zapuszczaj je caly czas.. Niestety,ale higiena oczu shih jest ciezka.. codzienne mycie,wpuszczanie prepatatow... Kupujac shih trzeba sie z tym liczyc. Pozdrawiam i zycze powodzenia!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...