Jump to content
Dogomania

Amstaffy i bulle do adopcji we Wrocławiu


diuna_wro

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak można tak pisać ,że Fundacja wstydziła się psa?? wypraszam sobie.. na tych starszych i 'brzydszych' bo grubych albo juz z siwą mordką -np. Kava -najbardziej Nam zależy ale jak wiadomo znaleźć dom takiemu psu łatwo nie jest. Dobrze żę Moris znalazł w końcu taki wspaniały dom- m.in dlatego że został pokazany i nikt się go nie wstydził..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jarojarecki10']zainteresowaliście się nim dopiero jak miał iść do domu wstydziliście się ze gruby jest[/QUOTE]


idiotyczne, po prostu śmieszne. Ale co może wiedzieć ktoś, kto nawet w życiu nie był wolontariuszem, a do schroniska przychodzi romansować a nie pomagać psom.


Moris poszedł do domu, bo został zaprezentowany Pani chętnej na adopcję pięknego Rubina. Naciskałyśmy na adopcję Morisa, właśnie ze względu na jego mniejszą "adopcyjność" niż Rubina i udało się. Nikt po niego nie dzwonił. Mamy swoje metody szukania domów, ale skąd moze o tym wiedzieć ktoś znikąd.

Link to comment
Share on other sites

nóż w kieszeni się otwiera!
nie mogę tego czytać co piszesz dziewczyno!

zastanów się lepiej nad sprawami istotnymi, zrób coś, postaraj się pomóc,wtedy będziesz mogła w jakikolwiek sposób wchodzić z nami w dyskusje. zaczynając od oczerniania nas na forum nie masz czego szukać na tym wątku. Większość z nas jest tutaj realnie zaangażowana w szukanie domów psom. zarówno amstafom jak i psom z boksów ogólnych wiec proszę , nic już nie pisz-wstydu oszczędź!
pojęcia nie masz jakim psom brzydkim i starym oraz skazanym na śmierac praca naszych wolontariuszy uratowała życie. zapytaj swoich "przyjaciół" o Kaste czy Parysa... a jak juz usłyszysz tą historie to życzę Ci żebyś bardzo wstydziła się za swoje słowa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']dziewczyny zerknijcie na te maluszki ... qrcze, ciekawe "co" z nich wyrośnie

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/199448-Bezpieczne-miejsce-dla-psiakow-ze-schronisk-HOTELIK-dolnoslaskie-2-WOLNE-MIEJSCA?p=19135691#post19135691[/URL][/QUOTE]


na moje oko to nie amstaffki. Za nisko osadzone uszki, za długie futerko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Co z tą suką bez uszu? :>[/QUOTE]

Chodzi o Kire?? Ja z nią byłam dziś na spacerze jest super. Ma podstawy szkolenia umie siad, waruj, siad zostań, waruj zostań i przychodzi na zawołanie, oraz dziś się uczyliśmy poproś i chodzenia na luźnej smyczy. łatwo nawiązuje kontakt, uwielbia gryźć gałęzie, konary, piłeczką ładnie się bawiła. Natomiast na gałęzie się "nakręca" ciężko ja odciągnąć jak jakąś gałąź upatrzy. Na spacerze wszystko co dzieje się obok ją nie interesowało, zero reakcji na przechodzących ludzi, rowery jeżdżące i psy. Natomiast jak jakiś pies chce ją powąchać to jest awantura, rzuca się bez ostrzeżenia. Będą ją teraz wyprowadzać jak będę więc na bieżąco mogę pisać o swoich obserwacjach.

Natomiast byłam także na spacerze z Maksem a Diuna wzięła Bas i spacerowały razem. Byłam zadowolona iż Maks wrzucił na luz i udało się zaliczyć wspólny spacer. Maks nawet był dość pod koniec zrelaksowany. Bas i Maks mają dysplazje.

Uru jak dysponujesz czasem albo we wtorek lub czwartek bo chce zabrać Maksa do siebie do pracy i zrobić mu zdjęcia RTG na dysplazje by zobaczyć jak zaawansowana jest i czy jest sens operować chciałabym żebyś nas odebrała o 17 i zawiozła z powrotem do schronu. Myślę tez o zafundowaniu mu i Basowi karmy oraz tabletek na uśmierzenie bólu. Lek jest fajny bo na początku podaje się raz na dwa tygodnie potem co miesiąc i nie obciąża to tak żołądka a lek jest bardzo dobry. Myślę że warto :))

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejsze zdjęcia Kiry ( nie wiem czy to jej prawdziwe imię ale reaguje na nie)

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/47017241022149522639.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/68363100698740535845.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/61809156858885886594.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiddy']Chodzi o Kire?? Ja z nią byłam dziś na spacerze jest super. Ma podstawy szkolenia umie siad, waruj, siad zostań, waruj zostań i przychodzi na zawołanie, oraz dziś się uczyliśmy poproś i chodzenia na luźnej smyczy. łatwo nawiązuje kontakt, uwielbia gryźć gałęzie, konary, piłeczką ładnie się bawiła. Natomiast na gałęzie się "nakręca" ciężko ja odciągnąć jak jakąś gałąź upatrzy. Na spacerze wszystko co dzieje się obok ją nie interesowało, zero reakcji na przechodzących ludzi, rowery jeżdżące i psy. Natomiast jak jakiś pies chce ją powąchać to jest awantura, rzuca się bez ostrzeżenia. Będą ją teraz wyprowadzać jak będę więc na bieżąco mogę pisać o swoich obserwacjach.

Natomiast byłam także na spacerze z Maksem a Diuna wzięła Bas i spacerowały razem. Byłam zadowolona iż Maks wrzucił na luz i udało się zaliczyć wspólny spacer. Maks nawet był dość pod koniec zrelaksowany. Bas i Maks mają dysplazje.

Uru jak dysponujesz czasem albo we wtorek lub czwartek bo chce zabrać Maksa do siebie do pracy i zrobić mu zdjęcia RTG na dysplazje by zobaczyć jak zaawansowana jest i czy jest sens operować chciałabym żebyś nas odebrała o 17 i zawiozła z powrotem do schronu. Myślę tez o zafundowaniu mu i Basowi karmy oraz tabletek na uśmierzenie bólu. Lek jest fajny bo na początku podaje się raz na dwa tygodnie potem co miesiąc i nie obciąża to tak żołądka a lek jest bardzo dobry. Myślę że warto :))[/QUOTE]

Kiddy, z ciekawości jaki to lek?

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie nowy nabytek u mnie w hotelu, pewnie będę potrzebowała wspacia, do asta ma daleko ale zapraszam.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/186166-Pies-w-typie-doga-wraca-z-adopcji-PILNIE-HOTEL-I-DEKLARACJE!?p=19150878&posted=1#post19150878[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to Trocoxil to pilotujcie koniecznie psa badaniami krwi i serduszka. To niestety lek o wysokim ryzyku stosowania.

Substancją czynną w Trocoxilu jest Mawakoksyb (należący do grupy koksybów). Jest to jeden z inhibitorów COX-2, których podawanie niesie ze sobą ryzyko wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych – efekty niepożądane dla układu sercowo-naczyniowego.
Trocoxil powoduje problemy z sercem i układem krążenia. Ponoć są one na tyle częste, że jeden z najlepszych psich kardiologów zdecydowanie nie poleca podawania tego leku. I jako jego główną wadę podaje jego wydawało by się główną zaletę – „przedłużone działanie”. Czyli fakt że leku nie można odstawić w momencie, kiedy coś się zaczyna złego dziać (jest on w organizmie i będzie w nim przez te parę tygodni).

Naszej koleżanki pies niestety stał się także ofiarą Trocoxilu, wystąpił u niego blok serca III stopnia.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam zle wspomnienia z trocoxilem, nie jest taki bezpieczny - badania sa konieczne no i trzeba potem zrobic przerwe w podawaniu. Może lepiej postawić na np Arthroflex ewentualnie jeśli dysplazja juz jest taka widoczna (w sumie jak jest w niewielkim stopniu tez by się przydało..) tylko to trzeba podawać codziennie - trzeba by dogadać się w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście trocoxil nie mozna stosować u psów kardiologicznych. Ja mam dobre doswiadczenia. i wiadomo przed rozpoczęciem podawania leku trzeba zrobić badania czy psy się nadają :)) Może bedzie sens ruszyć z fizjoterapią psiaków moge się tego podjąć. Pożyjemy zobaczymy

Edited by kiddy
Link to comment
Share on other sites

kiddy, zadzwoń do mnie. mogę oczywiście was przywieźć . trzeba to jednak najpierw uzgodnić w schronie. max musi być na czczo itd.,muszą wiedzieć ,ze będziemy go zabierać. wiec jutro odpada. czwartek jest ok.

Bas mial rtg i diagnoze ze schroniska ,ze jest dysplazja stawów biodrowych. chciałabym to jeszcze potwierdzić niezależnie. przy tak wielkich miesniach na tyłku dysplazja mogłaby być niewidoczna gołym okiem. jego nogi zachowują się jak po zerwanych więzadłach, naderwaniach lub dysplazji stawów kolanowych. Max porusza sie podobnie...



jesli chodzi o leki na stawy. na prawde super wyniki kliniczne daje lek corta vet ha! drogi ale bardzo polecam.
poczytajcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...