Jump to content
Dogomania

ile może stać sucha karma?


sachma

Recommended Posts

Ja raz wsypałam 2 kg karmy do pojemnika zamykanego i codziennie dawałam Faduli, ale on wtedy był malutki i bardzo mało jadł i ta karma stała około 1,5 miesiąca i już pod koniec straciła swój zapach i Fadulka nie chciał jej już jeść. Wszystko zależ od tego ile je piesek i ile karmy wsypuje się do pojemnika o ile jest on szczelnie zamykany. Wydaje mi się, że jak postoi trochę ponad 3 tygodnie nic się nie stanie. Ja nauczona na swoim błędzie wsypuję około 1 kg karmy i stoi u nas 2 tygodnie. :)

Link to comment
Share on other sites

ok poszłam do źródła ;)
[QUOTE][COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Witam[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Dziekuje za wiadomość.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot]Sucha karma po otwarciu może być przechowywana w szczelnym opakowaniu/pojemniku od 4 do 6 tygodni w warunkach optymalnych czyli w temperaturze do 20 stopni Celcjusza. Miejsce przechowywania karmy powinno być zaciemnione. Po każdorazowym zuzyciu karmy pojemnik należy umyc oraz osuszyc.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot]W przypadku dalszych pytan zapraszam do kontaktu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1F497D][FONT=&quot] [/FONT][/COLOR]
[FONT=&quot]Z wyrazami szacunku,[/FONT]
[COLOR=red][FONT=&quot]Anna Smieszniak[/FONT][/COLOR][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]Nestle Purina Serwis Konsumenta[/FONT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

nasz pierwszy worek karmy stał ok 10 miesięcy i nic mu się nie stało:roll: podejrzewam że obecny też będzie sobie leżał tyle samo aż pies nie zje. Nie przekładam karmy do innego pojemnika i nabieram miską:diabloti: a zapomniałam dodać że nasza karma nie stoi w zacienionym miejscu tylko pod oknem - koło kaloryfera i nawet teraz zimą kiedy kaloryfer jest gorący nic jej się nie dzieje...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']nasz pierwszy worek karmy stał ok 10 miesięcy i nic mu się nie stało:roll: podejrzewam że obecny też będzie sobie leżał tyle samo aż pies nie zje. Nie przekładam karmy do innego pojemnika i nabieram miską:diabloti: a zapomniałam dodać że nasza karma nie stoi w zacienionym miejscu tylko pod oknem - koło kaloryfera i nawet teraz zimą kiedy kaloryfer jest gorący nic jej się nie dzieje...;)[/QUOTE]
A czym karmisz?

U nas karma stoi w dwóch wielkich wiadrach na balkonie (zimą mróz konserwuje;)). Tylko, że nie nabieramy jej stamtąd codziennie, bo raz na jakiś czas (chyba ok. raz na półtora tygodznia) bierzemy ją do pojemnika, który stoi w kuchni i z niego codziennie sypiemy do miski. W związku z tym, uważam, że jeśli wiadra są szczelne, a rzadko otwierane, to dla 6 kg psa 15 kg może sobie i pół i cały rok w dobrych warunkach leżeć.

Link to comment
Share on other sites

A ty Papillonek masz tak ogromnego psa ze maly worek pewnie masz na 2 tygodnie ;)
Jakbym miala kupowac male worki wyplaty by mi nie wystarczylo. A gdzie jeszcze zabawki, przysmaki. Dobrze zamknieta karma moze stac kilka tygodni.
Nam 13,5 kg worek Orijen wystarcza na ok 2,5 miesiaca. Przesypuje 4 kg do wiaderka a reszte chowam do szafki. Nawet po 2 miesiacach pachnie dosc intensywnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/members/90673-pekatrine"][B]pekatrine[/B][/URL], ja tak dziele 30kg dla owczarka - ale jego karma stoi max 2 miesiące.. a chciałam dla pudla kupić 14kg.. tylko że to by wtedy stało 5 miesięcy.. z drugiej strony kupując po 3kg miesięcznie wychodzi drożej.. co 5 miesięcy miałabym półtora 3kg worka gratis, gdybym kupiła za 150zł 14kg.. 3kg kosztuje 55zł.. ale skoro producent mówi że 4 do 6tyg to nie będę ryzykować - tu już nawet nie chodzi o zepsucie się karmy ale o utratę witamin itd..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma'][URL="http://www.dogomania.pl/members/90673-pekatrine"][B]pekatrine[/B][/URL], ja tak dziele 30kg dla owczarka ...- ale skoro producent mówi że 4 do 6tyg to nie będę ryzykować - tu już nawet nie chodzi o zepsucie się karmy ale o utratę witamin itd..[/QUOTE]

Ale producent ma chyba na myśli worki, które codziennie się otwiera, a szczelnie w woreczkach, to chyba spokojnie może stać(może nie 5 miesięcy, ale 2-3).

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='kasia_1982']A ty Papillonek masz tak ogromnego psa ze maly worek pewnie masz na 2 tygodnie ;)
Jakbym miala kupowac male worki wyplaty by mi nie wystarczylo. A gdzie jeszcze zabawki, przysmaki. Dobrze zamknieta karma moze stac kilka tygodni.
Nam 13,5 kg worek Orijen wystarcza na ok 2,5 miesiaca. Przesypuje 4 kg do wiaderka a reszte chowam do szafki. Nawet po 2 miesiacach pachnie dosc intensywnie ;)[/QUOTE]
nie 1 kg starcza na miesiąc ,a dokladnie 20 dni ,bo oprócz suchego zjada jeszcze gotowane np.z zupy i wiele innych rzeczy.Ja też kupilam dzisiaj orijena 9na spróbowanie 10 dag),tyle ,że na wagę i bylam zdziwionma w jak szybkim tępie pies potrafi jeść.Moja satysfakcja minęła po tym jak się dowiedziałam ,ze to dla szczenią dużych ras.Teraz przynajmniej wiem ,że orijen to jest to!Brałam jeszcze acanę,ale nawet nie tknęła,tylko piszczala za orijenem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='pekatrine']Ale producent ma chyba na myśli worki, które codziennie się otwiera, a szczelnie w woreczkach, to chyba spokojnie może stać(może nie 5 miesięcy, ale 2-3).[/QUOTE]

no właśnie nie, pisałam i mówiłam że szczelnie zamknięte wiadra.

Link to comment
Share on other sites

w sumie ciekawe czy te pudełka dobrze konserwują karmę :) narazie u mnie jest zwinięty wór na spinacze, ale te 11 kg przydałoby sie gdzieś porządnie ulokować bo napewno u szczenięcia nie zejdzie szybciej niż w ciągu 2 miesięcy.. a może i dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...