Jump to content
Dogomania

Sonia zostaje u właściciela/Lusia ma nowy dom.


fiorsteinbock

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kabanta']Podbijam. :((

Też wrzuciłam na fb - im więcej tym lepiej:
[url]http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=166737333369803#!/notes/kasia-wlodarczyk/rece-opadaja-ale-trzeba-pomoc/166737333369803[/url]

Przydałyby się foty, są bardziej przekonujące, więcej osób się zainteresuje.[/QUOTE]


Rozesłane ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Dzieki za wszelka pomoc, wygrzebie ksiazki i tez sie cos z nich uzbiera - mysle, ze finansowo damy rade, byleby udalo sie spotkac Sonie na ulicy ;)[/QUOTE]
Edytko jak wygrzebiesz to podeslij mi zdjęcia na maila to zrobię.
Boję się żeby nagle nie "zniknęła" ta sunia.

Link to comment
Share on other sites

Edytko, na Fb rzeczywiście wszyscy krzyczą czy to jest zgłoszone na policję. Z tego co wiem to pisałaś że ekostraż wniosła oskarżenie przeciw temu typowi ale odnośnie suni "córki".
A na policję ktoś to zgłaszał, nie wiem co mam odpisać na FB.
Ja też bym pokrzyczała , ale wiem niestety jak to w praktyce wygląda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysza2']Edytko, na Fb rzeczywiście wszyscy krzyczą czy to jest zgłoszone na policję. Z tego co wiem to pisałaś że ekostraż wniosła oskarżenie przeciw temu typowi ale odnośnie suni "córki".
A na policję ktoś to zgłaszał, nie wiem co mam odpisać na FB.
Ja też bym pokrzyczała , ale wiem niestety jak to w praktyce wygląda.[/QUOTE]

[B]Współpracuję z Ekostrażą. Dostałam przed chwilą odpowiedź, że się tym nie zajmują. [/B]Tylko TOZ.
Coś tu nie tak i nie dobrze.... bo sunia cały czas tam jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock'][CENTER][FONT=Arial Narrow][SIZE=3]Lusia, która miała jednak szczęście i znalazla opiekę w nowej rodzinie dochodzi do siebie. Leczenie opłaci wrocławski TOZ, oskarżeniem byłego właściciela zajmuję się EkoStraż, więc jestem dobrej myśli. Lusię poznałam wczoraj osobiście, choć znam ją wirtualnie:
[/SIZE][/FONT][/CENTER][/QUOTE]
to jest link do akrtykułu na temat suni "córki"
[url]http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=15949&mod=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="red"][B]Wrocławska EKOSTRAŻ wie o sprawie, ale jej nie prowadzi. [/B][/COLOR]Kontaktowała się z panem, który znalazł ranną sunię.
Ekostraż oferowała właścicielowi: a) prowadzenie sprawy karnej i nagłośnienie sprawy w mediach (TVP Wrocław, PR Wrocław, PR I Polskiego Radia), b) prawnika. Ale na siłę nic zrobić nie można. Pan zawiadomił o sprawie TOZ - ich poprosił o interwencję, a nie Ekostraż.
[B]Także trzeba sprawdzić koniecznie czy sprawa karna rzeczywiście jest rozpoczęta[/B] i proszę o zmianę na wątku tego postu, gdzie jest info, że Ekostraż się tym zajmuje, bo nie jest to prawdziwa informacja. Nie chcę, żeby ktoś został wprowadzony w bląd. Oczywiście nie chodzi o niechęć albo zaniedbanie tylko o to, że przekazano sprawę do TOZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysza2']Właścicielowi tzn temu który znalazł ranną sunię?[/QUOTE]

TAK. Właściciel - czyli pan, który zabrał ranną sunię. Pan nie udostępnił ani danych właściciela (kata), ani danych sprawy karnej, więc Ekostraż nie może nic zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Go-ja, w takim razie ja nic nie rozumiem z tego, poniewaz Pan A. mowil o rozmowie z EkoStraza, kontaktowala sie z nimi pani z ES i on przekazal mi, ze ES zajmie sie sprawa.
TOZ owszem pokrywa koszty leczenia, natomiast oskarzenie ES.
Qrcze, nie wiem jak TOZ, czy wobec tego zaskarzy czy nie.
Ok, zmieniam w takim razie post i bede probowala sie dowiadywac co z oskarzeniem.

Z informacji jakie dostalam sprawa byla zgloszona na policje, policjanci widzieli Lusie i spisali protokól.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='go-ja']TAK. Właściciel - czyli pan, który zabrał ranną sunię. Pan nie udostępnił ani danych właściciela (kata), ani danych sprawy
karnej, więc Ekostraż nie może nic zrobić. A szkoda. Poczytaj o sprawie Dobrocina. TOZ miał to prowadzić... Sprawy w sądzie wygrała Ekostraż... Oby teraz było lepiej.[/QUOTE]
Go-ja ci ludzie chyba nie znaja danych sprawy karnej, co do danych kata, to nie wiem dlaczego nie podali.

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśnijcie, proszę to jak najszybciej. Jako wolontariusz EKOSTRAŻy piszę Wam tutaj, że na 100% Ekostraż nie jest w tę sprawę zaangażowania. Przed chwilą to sprawdzałam. Nie zostaliśmy poproszeni o interwencję. Niech osoba, która jest najbliżej sprawy upewni się co robi w tej sprawie TOZ. Do Ekostraży zawsze może uderzyć, ale już konkretnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Go-ja ci ludzie chyba nie znaja danych sprawy karnej, co do danych kata, to nie wiem dlaczego nie podali.[/QUOTE]
Bo się pewnie boją i nawet się im tak bardzo nie dziwię, szum się skończy , facet w najlepszym wypadku dostanie grzywnę albo wyrok w zawieszeniu, a oni będę się bać żeby im np psa nie otruł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Myszko, ja sie zupelnie nie znam na prawie i przepisach, nie wiem kiedy policja moze odbrac psa, wydaje mi sie, ze musi byc przy tym organizacja prozwierzeca. I chyba oni moga to zrobic z policja. Qrcze, nei umiem odpowiedziec.
Go-ja, mozesz cos nam podpowiedziec? jak prawnie to wyglada?[/QUOTE]

Prawnie to ja też tak średnio, ale Dawid z Ekostraży na pewno by wiedział co się robi.... Wejdź na wątek z mojego banerku, zobacz jak tam została przeprowadzona akcja i wiele innych na [url]www.ekostraz.pl[/url] Mi się wydaje, ze po tym, co zrobił tej młodszej suni to się wpada do gościa z policją i zabiera psa. Bez dwóch zdań.

Albo akcja z kotem: [url]http://www.tvn24.pl/-1,1687795,0,1,maltretowany-kot-byl-tragicznie-przerazony,wiadomosc.html[/url]
Dzieciaki maltretowały kotka. Policja z jedną z organizacji wpadła do domu - zabrała tego biedaka + 3 inne koty i dwa psy i kropka. A nad rodziną sąd rodzinny i kto wie co jeszcze. Cała Polska i świat o tym mówi, więc ten pan (kat) też powinien się obejrzeć w wiadomościach za skatowanie suni w jeszcze chyba gorszy sposób, niż te dzieci kotka...
Działajcie, bo szkoda czasu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...