Jump to content
Dogomania

Piggy od niedzieli we wspaniałym domu stałym!!! Dziękuję za pomoc :-)


karolina_g_k

Recommended Posts

[quote name='Equus']U mojej bardzo dobrze działał Alervet [URL]http://www.kacikpupila.pl/eurowet-alervet-plyn-przeciwswiadowy-psow-kotow-200ml-p-2128.html[/URL] - polecam![/QUOTE]

Dziękuję.
Właśnie wróciliśmy od weta. Okazało się, że krew i na lewym policzku i za prawym uchem pochodzi od małego strupka na końcu prawego ucha (miała go od początku, ale jego rozmiar uśpił moją czujność). Przez to, że się tak strzepuje, to go rozwala o swoją głowę. A strzepuje się, bo chce się pozbyć fartucha. Wet powiedział, że nie ma z tym żartów, bo może pół ucha stracić. Nosi klips z plastra i trzeba ją pilnować. Sierota jestem, że tego wcześniej nie powiązałam, tylko pół głowy jej maścią wysmarowałam i nie mogę tego teraz doczyścić...
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_SISLtOk5e7k/TTCgMG-PWPI/AAAAAAAABgQ/MVcMMoBD75k/DSCF8290.jpg[/IMG]

A z dobrych wieści: miała zdejmowane szwy, zostały tylko takie, które powinny się rozpuścić. Wszystko ładnie się zgoiło (zrobił się strupek), ale jeszcze nie powinna tam się lizać. Trzeba ranę obserwować, jakby się zaczęło coś babrać, trzeba będzie te szwy jakoś wyjąć. W zasadzie to kubrak można zdjąć i zobaczyć, czy się liże, ale nie będę jej ściągać na noc.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Canaveral-staff']naprawdę pojechała :):)

no to tylko sie cieszyć - powodzienia w domku na wciąż :)

przy okazji zapraszam na bazarek dla moich sunieczek i konika

[url]http://www.dogomania.pl/threads/200222-Super-ksiązki-buty-markowa-torebka-ciuchy-rowerek-tr.balkonik-getry....do-10.02.2011[/url][/QUOTE]

Pojechała. Mam nadzieję, że będzie jej dobrze i jej Ludziom też. Mi trochę szkoda, ale nie było wyjścia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canaveral-staff']moim zadaniem nalezy sie tylko cieszyć masz w końcu miejsce na kolejną bidulkę której możesz podarowac kawałek swojego serducha i kanapy :)[/QUOTE]
No właśnie niestety już nie mogę :( . Ale z adopcji cieszę się bardzo. Wydaje mi się, że będzie jej dobrze. Może się Państwo na wątku pojawią :)

Link to comment
Share on other sites

Musi być dobrze :)
Ja pojadę w najbliższym czasie do Państwa na wizytę poadopcyjną.

[CENTER][COLOR="red"][SIZE="5"]DOMINIKA, JESZCZE RAZ (TERAZ OFICJALNIE ;) )
BARDZO, BARDZO DZIĘKUJĘ CI ZA
PODAROWANIE SUNI KĄTA W KTÓRYM MOGŁA PRZECZEKAĆ NA NOWY DOM,
CIERPLIWOŚĆ W OGARNIANIU TOWARZYSTWA,
WYTRWANIE W TEJ NAPIĘTEJ ATMOSFERZE, KTÓRA TOWARZYSZYŁA TYMCZASOWANIU PIGGY

GDYBY NIE TY MAŁA SIEDZIAŁABY JUŻ OD 2 TYGODNI W SCHRONISKU...[/SIZE][/COLOR]

:Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:

[SIZE="4"][COLOR="blue"][SIZE="3"]
DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ [B]BEAM[/B] ZA POMOC W ZAŁATWIENIE STERYLIZACJI SUNI, [B]ESPERANZIE[/B] ZA PATRONAT, KLATKĘ ITP[/SIZE]

:loveu::loveu::loveu::loveu:

[COLOR="#006400"][SIZE="4"]
I
WAM CIOTKI, KTÓRE WSPIERAŁYŚCIE RADAMI, OGŁOSZENIAMI[/SIZE][/COLOR]


:laola:[/CENTER][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę :) Dziękuję, że mogłam się nauczyć obcowania z innym psem niż znane mi dotychczas i nabyć doświadczenie :)
I dziękuję, że mi ją powierzyłaś, mimo że nie znałyśmy się wcześniej :)

I dziękuję wszystkim za obecność na wątku :)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów,
Chciałabym uspokoić przede wszystkim Dominikę i Karolinę, że suni u nas jest na pewno dobrze i czuje się bezpiecznie. Wabi się MORDKA, tak nazwał ją mój starszy syn. Jest dokładnie taka, jak była opisana w necie: czyli przede wszystkim łagodna i przymilaśna, no i mądra -szybko się uczy. Wczoraj miała kontakt z 3-latkiem i reakcja taka sama, skora była tylko do zabawy. Na spacerze jest czujna na szczekanie psów, ale boi się jak za dużo psów szczeka. [U]U nas ma dobrze, gdyż mieszkamy w domku jednorodzinnym[/U] i ma się gdzie wybiegać. Nie chcę jej zmieniać przyzwyczajeń, więc będę robiła tak jak Dominika z karmieniem i spacerami. Tylko nie wiem czy doprawdy ta klatka jest jej potrzebna, dziś spała w niej, ale ona jest taka spokojna, że nie wiem czy powinna. Pod schodami ma daszek, nauczyłam ją, że to jest jej miejsce (bo myślała, że kanapa!!!). Zobaczymy. Mam pyt do Dominiki, o której rano wyprowadzałaś ją na spacer i ile minut? Chodzi mi o to ile wytrzyma z siku po nocy. Ja ją dziś wyprowadziłam po 7.20 na 15min. Załatwia się na spacerze, bez problemów. W ogóle nie ma żadnego z nią problemu, no może ta sierść, wyłazi jej jak nie wiem co. To tyle, dzięki za wszystko Dominice i Karolinie oraz Forumowiczom. Renata;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Renatko :)

Cieszę się, że z Mordką wszystko ok.
Jesli chodzi o klatke to jest to oczywiście Wasz wybór. Ja jestem za tym żeby jeszcze chwilkę ją w niej potrzymac. Ona nie odbiera tego jako kary czy czegoś niewłaściwiego. Wręcz przeciwnie, bardzo dobrze się w niej czuje.
Zastosujcie ja przede wszystkim kiedy będzie na dłużej zostawała sama.

Dużo ostatnio przeszła i jeśli zostanie sama to na pewno w klatce będzie czuła się bezpieczniej.

Jesli chodzi o wychodząca sierść to równiez może być reakcja na wszelkie ostatnie zmiany.
Może spytajcie weterynarza o jakieś witaminy. To na pewno ustanie z biegiem czasu :)

A to, że domnienywamy, że cokolwiek może pójść nie tak to niestety reakcja na to co już z kilkoma psiakami przytrafiło sie albo nam albo naszym znajomym.
Na pewno nie chodzi o to, że widzimy w Was jakies nieprawidłowości ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renjan3']Witam wszystkich forumowiczów,
Chciałabym uspokoić przede wszystkim Dominikę i Karolinę, że suni u nas jest na pewno dobrze i czuje się bezpiecznie. Wabi się MORDKA, tak nazwał ją mój starszy syn. Jest dokładnie taka, jak była opisana w necie: czyli przede wszystkim łagodna i przymilaśna, no i mądra -szybko się uczy. Wczoraj miała kontakt z 3-latkiem i reakcja taka sama, skora była tylko do zabawy. Na spacerze jest czujna na szczekanie psów, ale boi się jak za dużo psów szczeka. [U]U nas ma dobrze, gdyż mieszkamy w domku jednorodzinnym[/U] i ma się gdzie wybiegać. Nie chcę jej zmieniać przyzwyczajeń, więc będę robiła tak jak Dominika z karmieniem i spacerami. Tylko nie wiem czy doprawdy ta klatka jest jej potrzebna, dziś spała w niej, ale ona jest taka spokojna, że nie wiem czy powinna. Pod schodami ma daszek, nauczyłam ją, że to jest jej miejsce (bo myślała, że kanapa!!!). Zobaczymy. Mam pyt do Dominiki, o której rano wyprowadzałaś ją na spacer i ile minut? Chodzi mi o to ile wytrzyma z siku po nocy. Ja ją dziś wyprowadziłam po 7.20 na 15min. Załatwia się na spacerze, bez problemów. W ogóle nie ma żadnego z nią problemu, no może ta sierść, wyłazi jej jak nie wiem co. To tyle, dzięki za wszystko Dominice i Karolinie oraz Forumowiczom. Renata;)[/QUOTE]

Przepraszam, że tak późno odpisuje. Godzina spaceru porannego tak naprawdę zależy od ostatniego wieczorem :)
Ja się staram, żeby psy wychodziły co 8 godzin, ale ona wytrzymywała też 10 godzin. To zależy tak naprawdę od tego, czym się pies zajmował w ostatnim czasie - jak jadł, to wiadomo, że powinien wyjść trochę wcześniej. Ja z nią wychodziłam trzy razy na dobę. Rano wychodziła na 20 min. - szłam z nią na jej ulubioną polankę, gdzie się zawsze załatwiała. Późniejsze spacery były dłuższe.
Z sierścią myślę, że jej przejdzie, na pewno suplementy pomogą.
A jak ucho? I czy chodzi w kaftanie? Czy się liże?
Wcale się nie dziwię, że na kanapę się pcha, bo u nas psy są kanapowe. Jasne, że wolałabym, aby było inaczej, ale mamy tak mało miejsca, że jakby się lokowały na ziemi musielibyśmy latać... Więc to nasza wina ;) Ale jak od początku ją będzie wypraszać z kanapy, to się nauczy.
Pozdrawiam i czekam na fotki Mordki :)

edit:
Ja też dziękuję za danie suni wspaniałego domu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donica']
Wcale się nie dziwię, że na kanapę się pcha, bo u nas psy są kanapowe. Jasne, że wolałabym, aby było inaczej, ale mamy tak mało miejsca, że jakby się lokowały na ziemi musielibyśmy latać... Więc to nasza wina ;) [B]Ale jak od początku ją będzie wypraszać z kanapy, to się nauczy.[/B]
[/QUOTE]

Albo nowa Rodzinka nauczy się pozwalać używać kanapy zgodnie z przeznaczeniem - Mordce :evil_lol:

To bardzo różnie bywa ;-)

Ja też czekam na zdjęcia Mordki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witamy nową dogomaniaczkę :-)

Kochane ja jestem bezsilna, ratujcie :-(
Nie dość, że w schronisku 12 suk-szczeniaków, to jeszcze jest prośba o pomoc dla maluchów z ulicy:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/200359-5-szczeniak%C3%B3w-na-ulicy-pilnie-potrzebne-schronienie!-okolice-Ostro%C5%82%C4%99ki[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cześć dziewczyny!
W domu masakra z mężem, z Mordką ok. Nie wiem czy to kryzys i trzeba przeczekać czy dobrze nie będzie. Nie mieliśmy nigdy psa w domu, zawsze na podwórzu lub w zabudowaniach gospodarczych, więc jest to dla nas nowość, że sunia kręci się po domu. Mąż mi zarzuca, że sunia jest za duża, "jakaś amstafowata", a sierść, to już doprowadza go do pasji. Jest nawet w jedzeniu (rzeczywiście to jest problem). Nie wyobrażajcie sobie tylko, że źle traktuje ją czy coś takiego. Broń Boże!!! On nie skrzywdziłby muchy, ale jest na mnie oburzony, a ją głaska nawet.
Napiszcie mi parę słów, żeby dodać otuchy, bo jak nigdy nie potrzebuję czegoś takiego, to teraz nawet bardzo.
Synowie cieszą się, młodszy Piotrek będzie Mordkę od jutra wyprowadzał na spacer po przyjściu ze szkoły i to będzie jego obowiązek. Ja wyprowadzam ją rano przed pracą, a starszy Łukasz syn - wieczorem.
Fakt, nie chciał psa mój mąż, tylko nasza trójka, ale jakbym czekała na jego zgodę, to nie byłoby psa w ogóle.
Napiszcie choć parę słów, odpiszę jutro w pracy.
Na razie, pa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beam6']Albo nowa Rodzinka nauczy się pozwalać używać kanapy zgodnie z przeznaczeniem - Mordce :evil_lol:

To bardzo różnie bywa ;-)

Ja też czekam na zdjęcia Mordki :loveu:[/QUOTE]

Hehe, tak też może być :)


[quote name='Equus']Wow! Jaka błyskawiczna akcja z Piggy-Mordką! Macie rękę do adopcji! Pozdrowienia dla wszystkich i powodzenia![/QUOTE]

Moja teściowa (teść też ale mniej) jest bardzo motywująca. Chętnie ją wypożyczę. Za darmo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...