Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

A moja Ineczka waży 2100g , mam nadzieje że jeszcze przez zime i
w czasie wiosennej cieczki ciałka przybierze:loveu:. Może osiągnie wagę 2300g - było by códownie.
Yorki rosną gdzieś do 8 miesiąca ale to nie oznacza że nie przybierają pózniej na wadze Jagódka&Uzi, przeciez jeszcze po oresie dojrzewania nabierają masy mięśniowej i moze to trwać aż do 2 roku np;
moja sunia jak miała rok wazyła 2200g była drobniutka jak niewiem ale nie mała jak skończyła 1,5 roku przybrałą do 2600g i się rozbudowała klatka piersiowa nogi i wygląda teraz jak prawdziwy york a nie huderlak, dlatego mam nadzieje że moja Inka też tak zrobi i przybieże jeszcze choć wiem że do takiej wagi nie ma szans:placz: a szkoda,bo jak dla mnie to waga idealna dla suni

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='kamila.m']Nie ma czegoś takiego jak york miniaturka !!! Są to skarłowaciałe pieski . Mój Luluś jest prawdziwym Yorkshire terrierem :) . Luluś ma rodowód a jego tata , trójkrotny champion Polski , waży coś koło 2,1 kg , tak więc Lulek będzie raczej jego wagi . pozdrawiam[/quote]
MASZ NADZIEJE ZE DOJDZIE DO WAGI 2 KG?
JA RACZEJ STRACILAM JUZ NADZIEJE NA TO.
MOJ TOFIK STRASZNIE PO MALU PRZYBIERA NA WADZE.
ROWNIEZ JEST Z RODOWODEM I RODZICE MIELI WAGE OK 2 KG.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']A moja Nikusia w wieku 13 tyg. waży ok. 1,8kg. Czy to nie za dużo? dodam że jej mama waży 3 kg a tata ok. 2,6kg[/quote]

Moja Effi też podobnie waży bo ma ok 12 tygodni i waży 1,55 i jej rodzice ważą podobnie do rodziców twojej małej, może to sporo, może nie niewiem! Hodowca do którego kupowałam małą mówił że będzie ważyć od 3 do 3,50 kg.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']MASZ NADZIEJE ZE DOJDZIE DO WAGI 2 KG?
JA RACZEJ STRACILAM JUZ NADZIEJE NA TO.
MOJ TOFIK STRASZNIE PO MALU PRZYBIERA NA WADZE.
ROWNIEZ JEST Z RODOWODEM I RODZICE MIELI WAGE OK 2 KG.[/quote]



Proszę nie krzycz na mnie:smile:, myślę, że nasze pieski mają jeszcze czas podrosnąć. Luluś ma dopiero cztery miesiące, będzie mężniał jeszcze przez cztery kolejne . Właśnie ważyliśmy Lulka i waży 1300g. Wierze, że z naszych chłopaków wyrosną wspaniałe i dorodne psiaczki. Pozdrawiam:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila.m']Proszę nie krzycz na mnie:smile:, myślę, że nasze pieski mają jeszcze czas podrosnąć. Luluś ma dopiero cztery miesiące, będzie mężniał jeszcze przez cztery kolejne . Właśnie ważyliśmy Lulka i waży 1300g. Wierze, że z naszych chłopaków wyrosną wspaniałe i dorodne psiaczki. Pozdrawiam:multi:[/quote]
Kamilko ja wcale nie krzycze.
Ja rowniez mam nadzieje ze nasze siulki przebija tę magiczną 2:evil_lol:
Ja kocham :loveu:wiekrze yorkaski,takie jak moja starsza panienka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem wam tak bardzo bardzo szczerze.. że zawsze mówiłam:
''Te większe lepsze, jest co przytulać, przynajmniej czuć że coś masz na rękach'' :wink:
A jak pojechałam nad morze, do Białogóry i spotkałam tam mnóstwo yorków.. dosłownie na kazdym kroku, to jak porównałam te 3,5kg i 2-2,5kg .. to te 2-2,5 lepsze bez porównania :loveu:
Chociaż uwierzcie mi, ze wolałabym mieć 4kg yorka niż wcale ;)
Nie zależy mi na wadze psa, wzroście.. ale gdybym miała sobie wybrać to wybrałabym takiego, który bedzie miał do 2,5-2,8kg w dorosłości :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daria1'][LEFT]A ja myślę że nieważna waga i inne parametry.Najważniejsze jest by stworzyć dobrą relację pies-człowiek i nic innego się nie liczy.
[/LEFT]
[/quote]
No jasne... ale jak tu już jest ten wątek o wadze i wzroscie to o tym gadamy :lol:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Pewnie ja tak tylko od siebie parę groszy wtrąciłam.
W sumie to waga chyba z wiekiem niestety się zmienia ( na plus..)Rosa skończyła w lipcu 3 lata i coś mi się wydaje że panienka przytyła.Miałam pomysł na sterylkę ale boję się jeszcze bardziej że przytyje.Teraz waży około 3 kg
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie jesteśmy po pierwszym ważeniu, Palomka w wieku 5 miesięcy waży 1,6 kg. Mam nadzieję ,że to jest dobra waga dla suni , która docelowo ma podobno (po rodzicach) ważyć dobrze ponad 2 kg. Palomka jest dość wysoka - 25 cm, długa - 30 cm
Jak porosły wasze Yoreczki ,które ważyły w takim wieku tyle samo?
Czy powinnam ją troszkę podtuczyć dając np.większe porcje karmy :roll:?

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='slawi']Właśnie jesteśmy po pierwszym ważeniu, Palomka w wieku 5 miesięcy waży 1,6 kg. Mam nadzieję ,że to jest dobra waga dla suni , która docelowo ma podobno (po rodzicach) ważyć dobrze ponad 2 kg. Palomka jest dość wysoka - 25 cm, długa - 30 cm
Jak porosły wasze Yoreczki ,które ważyły w takim wieku tyle samo?
Czy powinnam ją troszkę podtuczyć dając np.większe porcje karmy :roll:?

Pozdrowionka[/quote]
U mnie Tofik ma 5 i pół miesiaca i waży niestety jeszcze mniej niż Twoja Paloma.1.480kg.Przez ostatnie 3 tyg przytył tylko 7 deko.
Ale jest przy tym bardzo malutki
wysokości ma 17cm
długosci 19cm.
i tu tez nistety nic sie juz nie zmienia:-(.
Dodam ze jedzonko ma cały czas w miseczce

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='ladyyork']Moja miała 10tygodni ważyła chyba coś koło 1kg, a teraz ma prawie rok i waży 2,15kg(dopiero miesiąc temu przytyła):p[/quote]
No., ale twoja Inusia to jakiś wyjątek, bo strasznie wolno tyła.. hihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chemicalo']Słuchajcie, ile może ważyć w dorosłym życiu york, który w wieku 2 miesięcy ma 1 kg?[/quote]

[quote name='Agata_B']3 - 3,5kg ?[/quote]


[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Więcej jak 3,5 kg :diabloti:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Jej Wasze Yoreczki są takie malutkie!
Moja Effi na 13 tyg i waży 2 kg.Wiem że to sporo, ale wet powiedział że jest zdrowa i nie ma otyłości. Powiedział także, że Effi nie będzie już tak szybko przybierać na wadze!
Martwię się trochę!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]Więcej jak 3,5 kg :diabloti:[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[/quote]

no wątpie chyba ze w genach ma taka wage:shake:
Przeciez to ze ma 1 kg nie swiadczy w ogole o tym ze bedzie jakis wielki w przyszlosc:shake:i.Moze na poczatku szybko tyc a poźniej juz minimalnie ,nie da się tego przewidziec:shake:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Jej Wasze Yoreczki są takie malutkie!
Moja Effi na 13 tyg i waży 2 kg.Wiem że to sporo, ale wet powiedział że jest zdrowa i nie ma otyłości. Powiedział także, że Effi nie będzie już tak szybko przybierać na wadze!
Martwię się trochę!!!! ;)[/quote]
No moja Niki ma 15 tyg. i też waży ok 2 kg, też się martwię, ale mam nadzieję, że to nic takiego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']No moja Niki ma 15 tyg. i też waży ok 2 kg, też się martwię, ale mam nadzieję, że to nic takiego...[/quote]

ja tez na początku bardzo przejmowałam się wagą Fidka, teraz w wieku 6,5 miesiaca wazy prawie 4 kilo i absolutnie mi to nie przeszkadza :loveu: nie zamienilabym go na zadnego nawet kilogramowego yorka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Jej Wasze Yoreczki są takie malutkie!
Moja Effi na 13 tyg i waży 2 kg.Wiem że to sporo, ale wet powiedział że jest zdrowa i nie ma otyłości. Powiedział także, że Effi nie będzie już tak szybko przybierać na wadze!
Martwię się trochę!!!! ;)[/quote]
No to do 3 kg dojdzie na pewno albo i więcej...
Ja też się martwię wagą mojej Kati i nie chciałabym żeby była aż tak duża...
Chociaż znajoma ma yorka który ma 3 kg i jest śliczny,
wcale na tyle nie wygląda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...