Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[quote name='czlowiek']Sunię kupiłem od ludzi mieszkających w okolicach Lubawy w W-M.
W domu były cztery psy: sznaucer (sami twierdzili, ze mieszaniec), york suczka (podobno ciocia) i dwa szczeniaki.

Wypatrzyłem ją na allegro. W ogłoszeniu było o sprzedaży ostatniej suni. Pojechałem na miejsce i okazało się, że na zdjęciach w aukcji były nie zdjęcia suczki a jej brata (podobno brata). Chciałem odpuścić sobie zakup i jeszcze raz przemyśleć, mój błąd, że pojechałem z synem i dałem się namówić.

No, ale nic, jest z nami, kochamy ją, jednak pozostaje niedosyt i złość, że dałem się zrobić w balona.
Jednakże chodzi mi po głowie to, aby dać popalić tym oszustom.

Z drugiej jednak strony jeżeli miałbym porównywać moją suczkę a suczkę wind, śmiałbym twierdzić, że moja bardziej przypomina yorka niż suczka Pani czy Pana Wind.
Waga tutaj widzę nie ma większej zależności co do tej rasy, bo niektórzy mają yorka mini inni większe, w ok. 4 kg (piszę tu o psach rodowodowych).
Na necie znalazłem również suczkę, która w wieku 3 miesięcy (a jest z rodowodem) waży 1,7 kg gdzie moja ważyła 1,65 kg.

PS. Niektórzy być może zastanawiają się, skoro mam tego psiaka to po co teraz wnikam czy to york czy nie york.
Otóż znajoma, która prowadziła schronisko a teraz współpracuje z wetem, na widok suni właśnie wtedy kiedy miała 12 tygodni odparła "... ale śliczny yoreczek". Więc dlatego głupieje.
Poza tym, napewno są tacy ludzie, dla których tylko i wyłącznie rodowód świadczy o tym czy to ta rasa czy inna. Taki sam psiak, ale już bez rodowodu to już kundel. Zgodzę się z faktem, że rodowód daje nam pewność pochodzenia psa.
Czytam forum o wiatrówkach i stąd wiem, że dla niektórych liczy się ilość wydanej kasy na pukawkę bo to "świadczy", że mam wiatrówkę.
Tanie to tylko imitacje. Jednak niejednokrotnie udowadniano tym ludkom, że sprzęt za 150 zeta może strzelać całkiem fajnie a czasami lepiej.

Konkluzja z tego taka, że sunia "Wind" ma rodowód a wcale nie przypomina mi innych szczeniaków w tym samym wieku, które rodowód posiadają.
Więc w czym tkwi diabeł, czy w papierach czy w wyglądzie.[/quote]

Pieski które posiadają rodowód wedle mojego twierdzenia to pieski rasowe a reszta choć czasem nawet ładniejsza od piesków z papierami to pieski w typie rasy. Nie wszystkie pieski z miotu które urodzi nawet najpiękniejsza chempionka muszą być piękne i podbijać ringi wystawowe. W hodowlach rodzą się też szczenięta mniej urodziwe ale także rodowodowe. To że piesek wygląda gorzej (gdy dorasta) od pieska nierasowego jest przyczyną tego że piesek rasowy otrzymuje metrykę która upoważnia do wyrobienia rodowodu około 8 tygodnia życia.
Szkopuł nie tkwi w wyglądzie tylko w tym że kupując yorka z rodowodem masz pełną wiedzę o przodkach. A nie po to tworzono przez lata rasę, aby później nie mieć pewności czy w krwi yorka którego trzymamy płynie faktycznie krew yorków a mnie np. innej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='czlowiek']Nie nigdy tam nie dzwoniłem.
Sunię przywiozłem na początku listopada. Teraz aukcji już nie znajdę, chociażby po to, żeby dorwać do nich nr telefonu i zadzwonić.

Nie wiem czy to fakt istotny, ale pierwsza pieczątka weta jest z Kutna, a druga już z Lubawy. No i czy wet w rubryce rasa psa wpisuje to co mu właściciel powie ??[/quote]
Jeżeli kupowałaś/łes przez allegro to powinienes mieć to odchaczone w "moje allegro"
Sporządzaliście jakąś umowe?Nie możecie sie do nich przejechać?
Kutno jest blisko Łodzi a gdzie jest ta Lubawa?:oops:
(mapa w samochodzie):oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa2909']Jeżeli kupowałaś/łes przez allegro to powinienes mieć to odchaczone w "moje allegro"
Sporządzaliście jakąś umowe?Nie możecie sie do nich przejechać?
Kutno jest blisko Łodzi a gdzie jest ta Lubawa?:oops:
(mapa w samochodzie):oops:[/quote]

Zuzę wypatrzyłem na allegro, ale przez allegro nie kupowalem. Po prostu zadzwoniłem, pojechałem.
Tak, Kutno koło Łodzi a Lubawa koło Ostródy.

Tylko nie pisz, gdzie jest Ostróda ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czlowiek']Zuzę wypatrzyłem na allegro, ale przez allegro nie kupowalem. Po prostu zadzwoniłem, pojechałem.
Tak, Kutno koło Łodzi a Lubawa koło Ostródy.

Tylko nie pisz, gdzie jest Ostróda ;)[/quote]

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak kochać piesuńka takiego jakim jest.:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

No to można powiedzieć że mi się udało:multi: Też kupiłam bez rodowodu i mimo tego że jej mamusia nie była za piękna moja Kati jest dla mnie najpiękniejsza i nie mam żadnych wątpliwości że to nie york:multi::multi::multi:
A płaciłeś tak normalnie czy cena była niższa niż yorków z innych ogłoszeń???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czlowiek']Za Zuzę dałem 1200 zł.[/quote]

sporo :cool1: ale proponowałabym nie panikować, sunia jest jeszcze młoda, Fidek tez na poczatku nie przypominał yorka tym bardziej ze jest duży ale wyrósł pieknie i teraz chyba nikt nie ma watpliwosci ze to york :) :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***Paulina***']Chefrenek masz rację... Za tą cenę można kupić yorka z rodowodem tyle że z nieznanej hodowli... Chociaż w sumie ja za Kati też prawie tyle dałam:evil_lol:[/quote]

No i co z tego, że nieznana? Czasem te znane mają wiele na sumieniu.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nadrobilam moje male zaleglosci w tym watku, i tez nie wydaje mi sie ze pies czlowieka to york... Moja znajoma kupila tez psa bez rodowodu ktory mial byc yorkiem i jak zobaczyli moja Dejzii to odrazu wiedzieli o co chodzi... Ich psiak ma taka siersc jak foksterier zachowuje sie tez jak foksterier i pysk tez ma foksteriera tyle tylko ze jest czarny i maly... Dodam ze kupilii go z allegro pod Wawa za 8 stow. Dodam jeszcze ze jak kupowalam mojego brzdaca to byla malo podobna do siostry pokaze Wam :)

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/45/8c0b2e7d992201fb.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naimax']Nadrobilam moje male zaleglosci w tym watku, i tez nie wydaje mi sie ze pies czlowieka to york... [/quote]

A to Ci na Yorka wygląda ??

[URL="http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/2764.jpg"][IMG]http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/2764.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naimax']Zdecydowanie tak. Zauwaz ze pies ktorego pokazujesz ma tez nieco srebrnego koloru a Twoj ma tylko czarny i rudy (wydaje mi sieze jezeli ma 5 miesiecy to chociaz troszeczke powinno byc widac jak sie wybarwia), Twoja sunia znacznie rozni sie pyskiem od yorkow na moj gust jest za dlugi... Nie jestem znawca ze zwiazku kynologicznego, ale poprostu widac. Widze ze chcialbys abysmy Ci powiedzieli ze Twoja Zuza to w 100% york, przeciez skoro kupiles psa bez rodowodu to co Ci tak naprawde zalezy czy to jest york czy nie, nie kupiles psa tylko do kochania?[/quote]


wiesz długi pyszczek może byc tez spowodowany wada zgryzu co u yorków bez rodowodu jest bardzo czeste... :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie tak. Zauwaz ze pies ktorego pokazujesz ma tez nieco srebrnego koloru a Twoj ma tylko czarny i rudy (wydaje mi sieze jezeli ma 5 miesiecy to chociaz troszeczke powinno byc widac jak sie wybarwia), Twoja sunia znacznie rozni sie pyskiem od yorkow na moj gust jest za dlugi... Nie jestem znawca ze zwiazku kynologicznego, ale poprostu widac. Widze ze chcialbys abysmy Ci powiedzieli ze Twoja Zuza to w 100% york, przeciez skoro kupiles psa bez rodowodu to co Ci tak naprawde zalezy czy to jest york czy nie, nie kupiles psa tylko do kochania?

Link to comment
Share on other sites

Heh..ale o czym ta rozmowa? Jeżeli jakikolwiek York nie posiada metryczki, to nie jest Yorkiem, jest pieskiem w typie Yorka, podobnym do Yorka, etc! Ale Yorkiem nie jest! O czym tu dyskutować? York Wind mógł tak wyglądać nieyorkowato z miliona przyczyn - mogł byc osłabiony, mógł mieć genetycznie słaby włos, ale miał papier - to był Yorkshirre terrier. No chyba żeby ktoś zadał sobie trud podłożenia szczeniaka pod papier, ale nie sądzę żeby Wind dała sie tak zrobić. Ale dla mnie po prostu to szczeniak o słabym włosnie i tyle, bo poza tym wygląda jak najbardziej yorkowato.
A w moim avatarze - dwa Yorki czy nie Yorki? Który rodowodowy, a który w typie? :roll: Podpowiem - ten większy, jaśniejszy to pies w typie, bez papierów. Łudząco podobny do Yorka prawda? Właściwie jest bardziej yorkowaty niż ten drugi, z hodowli, metryczkowy! Ale papieru nie ma- nie ma dyskusji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mTa']
[COLOR=Red][B][link usunięty][/B][/COLOR]
czy yorki mogą być całe czarne?:crazyeye:[/quote]

No i to ogloszenie udowadnia ze taki york z allegro i nie tylko nie jest nawet ''w typie'' yorka i tyle... Moim zdaniem york ''w typie'' moze byc jezeli np oboje rodzicow bylo z rodowodem lub pies tych z rodowodem mialo innego szczeniaka z matka ktora tez byla po rodowodowych yorkach, ale jezeli ''york'' nawet nie przypomina yorka to co to za york lub york ''w typie''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...