Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

suczka ladyyork wyglada bardzo dobrze, wcale nie jest za chuda, jest akurat. Jak psu nie smakuje sucha karma, zreszta sie nie dziwie, pelna konserwantow, robiona z odpadkow-niezaleznie od marki i jej ceny, to polecam przejsc na mieso drobiowe, gotowane jarzyny, jajeczka przepiorcze surowe dodawane do posilku, bialy twarog itp, itd. Dla pieska bedzie zdrowiej i smaczniej. Oczywiscie do roku uzupelniamy dowmowe jedzonko fosforanem wapnia stosownie do wagi pieska.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='ladyyork']Już códa robiłam jedynie chyba jeszcze karmy nie zmieniłam
zobacz jaki huderlak z mojej małej:placz:
[/quote]

sprobojcie karme ORIJEN, ona ma duzo bialkow i nie posiada zboz, to jest karma holistyczna, jest naprawde bardzo dobra, tylko jest taka sprawa, ze nie wszystkim ona pasuje, bo nasze psy w wiekszosci sa przyzwyczajone do zboz... no ale sprobowac mozesz, nie raz czytalam, ze chudelki przytyly na tej karmie

[quote name='as-ania']Ale co za dużo to też nie dobrze...;)
Właśnie zważyłam swoją 3,5 miesięczną yoreczkę i wyszło 2.600. Taki mały czołg...
Ps. A zastanawiam się (teoretycznie) jaka waga (ponad normę) u yorka jest dyskwalifikująca na wystawie i czy jak to wogóle jest....?
pozdrawiam[/quote]

to przeciez nikt tych yorkow tam nie wazy :lol: jak piesek jest proporcjonalny, ladny to jest ok, nie ma o co martwic sie

[quote name='Fibi']suczka ladyyork wyglada bardzo dobrze, wcale nie jest za chuda, jest akurat. Jak psu nie smakuje sucha karma, zreszta sie nie dziwie, pelna konserwantow, robiona z odpadkow-niezaleznie od marki i jej ceny, to polecam przejsc na mieso drobiowe, gotowane jarzyny, jajeczka przepiorcze surowe dodawane do posilku, bialy twarog itp, itd. Dla pieska bedzie zdrowiej i smaczniej. Oczywiscie do roku uzupelniamy dowmowe jedzonko fosforanem wapnia stosownie do wagi pieska.[/quote]

no, nareszcie jeszcze jakis czlowiek, ktory madrze gada o jedzeniu :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']no tak, bo ja to same bzdury napisałam :diabloti:[/QUOTE]

kazdy ma swoja racje :cool3: ja podzialam racje Fibi, a nie twoja :lol: ale nawet z Fibi nie zgadzam sie calkowicie, tylko uwazam, ze ona juz mowi lepiej ;) i zawsze powtarzam, tylko czas pokazy kto tak naprawde mial racje :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as-ania']Ale co za dużo to też nie dobrze...;)
Właśnie zważyłam swoją 3,5 miesięczną yoreczkę i wyszło 2.600. Taki mały czołg...
Ps. A zastanawiam się (teoretycznie) jaka waga (ponad normę) u yorka jest dyskwalifikująca na wystawie i czy jak to wogóle jest....?
pozdrawiam[/quote]
Moja Ineczka :loveu:przytyła właśnie dzisiaj ją ważyłam i w ciągu 5 dni przytyła 100g:crazyeye: czyli teraz 1850g:multi::multi::multi:
Moje maleństwo kochane może jednak przekroczy wage 2000g wkońcu ma tylko 6,5 miesiąca;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']sprobojcie karme ORIJEN, ona ma duzo bialkow i nie posiada zboz, to jest karma holistyczna, jest naprawde bardzo dobra, tylko jest taka sprawa, ze nie wszystkim ona pasuje, bo nasze psy w wiekszosci sa przyzwyczajone do zboz... no ale sprobowac mozesz, nie raz czytalam, ze chudelki przytyly na tej karmie[/quote]

:grin::grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Moja Ineczka :loveu:przytyła właśnie dzisiaj ją ważyłam i w ciągu 5 dni przytyła 100g:crazyeye: czyli teraz 1850g:multi::multi::multi:
Moje maleństwo kochane może jednak przekroczy wage 2000g wkońcu ma tylko 6,5 miesiąca;)[/quote]

fajnie, tak i dalej :D

[quote name='Chefrenek']:grin::grin::grin::grin:[/quote]

:flop: :flop: :flop:

P.S. pierwszy raz widze moderatora, zachowujacego tak dziecinnie i nie madrze... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Dokładnie.

Krytykujesz karmy a polecasz Orijena. Brak konsekwencji w twoim postępowaniu i "radzeniu".[/quote]

Chefrenek, ale sie czepiasz. Poniewaz Ladyyork woli najwyrazniej dawac gotowa karme, tak sie przynajmniej domyslamy, to Vici dala przyklad karmy, ktora moze byc lepsza dla pieska od RC, a ze wogole nie jest za karmieniem gotowymi karmami-to sie zupelnie z wczesniejsza wypowiedzia nie klóci.
Moderator nie powinien swoja postawa prowokowac innych. Milego dnia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Hmmm..moj mały chudzielec wcale nie chce przytyc na Orijenie.[/quote]

nie rozumiem naprawde, co zlego jest w tym, ze piesek jest szczuply, to przeciez zaleta, moj pies jak startowal w klasie mlodziezy to moze wazyl max. 2,2kg, byl bardzo szczuply i to sie na wystawach sprawdzilo;) Teraz wazy, a ma 5 lat, 2,8-3,2kg, w zaleznosci, czy ma wiecej ruchu czy nie. Psy naprawde w miare wieku tyja tak jak ludzie lub nabieraja masy miesniowej-to wersja dla psow ruchliwych i nie rozumiem tych calych wyliczanek wagi co do dkg, zwlaszcza, ze glownie chodzi o szczenieta. Juz raz to pisalam ale napisze jeszcze raz, ze moj piesek najbardziej urosl pomiedziy 9 a 12 miesiacem zycia. A ile wczesniej wazyl nie mam pojecia.

Juz nawet przyszla mi do glowy mysl, ze niektore osoby pisza o niskiej wadze swojego psa, nie zeby ktos pocieszyl, tylko, zeby sie pochwalic jakiego ma sie malutkiego yorka-miniaturke, ze tak powiem;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Dokładnie.

Krytykujesz karmy a polecasz Orijena. Brak konsekwencji w twoim postępowaniu i "radzeniu".[/QUOTE]

no bo wiem, ze ta osoba i tak bedzie karmic suchym :roll: to co z tego, ze poradze mieso???
juz powtorze sie... ty nie masz nic do robienia, tylko sledzisz mnie i czepisz sie... co ty za czlowiek? pewnie jestes samotna baba lub dziad, wiec tak i postepujesz... wspolczuje ci :p

Link to comment
Share on other sites

[quote]nie rozumiem naprawde, co zlego jest w tym, ze piesek jest szczuply, to przeciez zaleta [/quote]
A co Ty mi sugerujesz, ze ja nie portafie odróżnić chudego psa od psa szczupłego, w dodatku własnego psa? Jak piszę że moj szczeniak jest chudy, to jest chudy - czuć mu kręgosłup wystający! Szczupły to jest moj starszy pies - waży tyle ile powinien około 2,5- 2,7 kilo. Mały waży około 1,5 kilo i nie chodzi mi o jego wagę tylko o wyglad..to co widać to sama siersc, jak sie go zmoczy to psa nie ma.. jak się go głaszcze to po kosteczkach kręgosłupa i żeber. Nie panikuję, bo wiem że starszy za szczenięcia też był szczupły, ale wolalabym szczeniaka odchudzać, niz walczyc zeby zjadł więcej. Zwłaszcza ze 5miesięczne szczenięta wyglądają zazwyczaj jak pączki w maśle, a nie jak dorosłe charty. I nie! - wcale nie należę do ludzi którzy chwalą sie tym jakie to miniatruki posiadają - prawdę mowiąc złości mnie miniaturyzacja Yorkow i dorosłe psy ważące niewiele ponad półtora kilo, uważam że to spora krzywda dla tej rasy! Docelowo chciałabym zeby moje psy ważyły lekko ponad 3 kilo, tak do 3, 2 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']Chefrenek, ale sie czepiasz. Poniewaz Ladyyork woli najwyrazniej dawac gotowa karme, tak sie przynajmniej domyslamy, to Vici dala przyklad karmy, ktora moze byc lepsza dla pieska od RC, a ze wogole nie jest za karmieniem gotowymi karmami-to sie zupelnie z wczesniejsza wypowiedzia nie klóci.
Moderator nie powinien swoja postawa prowokowac innych. Milego dnia![/quote]
dokladnie, ciesze sie, ze jest tu takie osoby jak Fibi co patrza objektywnie. Jezeli ktos jst moderatorem, to nie znaczy, ze ten ktos zawsze ma racje i w ogole jest w porzo :lol:
[quote name='Visenna']Hmmm..moj mały chudzielec wcale nie chce przytyc na Orijenie.[/quote]
no bo nie kazdy na tej karmie przytyje, wszystko jest bardzo indywidualnie, ja mialam na mysli, ze zdarza sie, bywa, u niektorych psow tak jest ze przytyja ;) a ta karme polecilam jeszcze dlatego, bo ta karma jest jedna z najlepszych u was w Polsce. Jak juz karmic suchym, to dobra decyzja jest karmic Orijenem.

[quote name='Visenna']A co Ty mi sugerujesz, ze ja nie portafie odróżnić chudego psa od psa szczupłego, w dodatku własnego psa? Jak piszę że moj szczeniak jest chudy, to jest chudy - czuć mu kręgosłup wystający! [/quote]

wiesz, ile ja obserwuje rozne yorki, to zauwazylam, ze niektore juz takie sa, tak juz urodzily sie patyczkami, manekenami ;) slyszalam o takich yorkach, ze nie chca jesc takiego pachnacego miesa, ktorego jego gospodarz chetnie by zjadl :lol: naprawde... po prostu sa niejadkami i tyle. I to nie od braku witamin itp., tylko takie byly od urodzenia, zawsze gospodarzy biegaja za nimi z jedzeniem... taki juz piesek trafil sie i juz...

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko widzisz - moj psiak ma apetyt. Nie je moze duzo, ale je, nie trzeba specjalnie nad nim stać. Inna sprawa ze z hodowli przywieźlismy go z paskudnym łupiezem- w Zwiazku kynologicznym nam powiedziano ze to prawdopodobnie tzw. łupiez hodowlany, czy inaczej 'wędrujący" - małego chyba swedzi, bo az sie denerwuje jak sie go nie drapie i szczeka. Ja wiem ze Yorki potrafią być pieszczochami,ale Goofie przegina, pcha sie pod rękę zawsze! oprócz tego się drapie, z tego wnioskuję ze jednak go swędzi. W sobote jestesmy umowieni u nowego weta - jakis spec podobno, bo "stara" pani wetka na razie ograniczyła sie do zaaplikowania psu frontline'a i nakazania obserwacji. Ja mysle sobie że on moze chudy jest przez to swędzenie.. w koncu stres związany z tym ze swędzi, moze wpłynąć na wagę pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Tak, tylko widzisz - moj psiak ma apetyt. Nie je moze duzo, ale je, nie trzeba specjalnie nad nim stać. Inna sprawa ze z hodowli przywieźlismy go z paskudnym łupiezem- w Zwiazku kynologicznym nam powiedziano ze to prawdopodobnie tzw. łupiez hodowlany, czy inaczej 'wędrujący" - małego chyba swedzi, bo az sie denerwuje jak sie go nie drapie i szczeka. Ja wiem ze Yorki potrafią być pieszczochami,ale Goofie przegina, pcha sie pod rękę zawsze! oprócz tego się drapie, z tego wnioskuję ze jednak go swędzi. W sobote jestesmy umowieni u nowego weta - jakis spec podobno, bo "stara" pani wetka na razie ograniczyła sie do zaaplikowania psu frontline'a i nakazania obserwacji. Ja mysle sobie że on moze chudy jest przez to swędzenie.. w koncu stres związany z tym ze swędzi, moze wpłynąć na wagę pieska.[/QUOTE]

jasne, wtedy powodzenia wam!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']A co Ty mi sugerujesz, ze ja nie portafie odróżnić chudego psa od psa szczupłego, w dodatku własnego psa? Jak piszę że moj szczeniak jest chudy, to jest chudy - czuć mu kręgosłup wystający! Szczupły to jest moj starszy pies - waży tyle ile powinien około 2,5- 2,7 kilo. Mały waży około 1,5 kilo i nie chodzi mi o jego wagę tylko o wyglad..to co widać na fotce to sama siersc, jak sie go zmoczy to psa nie ma.. jak się go głaszcze to po kosteczkach kręgosłupa i żeber. Nie panikuję, bo wiem że starszy za szczenięcia też był szczupły, ale wolalabym szczeniaka odchudzać, niz walczyc zeby zjadł więcej. Zwłaszcza ze 5miesięczne szczenięta wyglądają zazwyczaj jak pączki w maśle, a nie jak dorosłe charty. I nie! - wcale nie należę do ludzi którzy chwalą sie tym jakie to miniatruki posiadają - prawdę mowiąc złości mnie miniaturyzacja Yorkow i dorosłe psy ważące niewiele ponad półtora kilo, uważam że to spora krzywda dla tej rasy! Docelowo chciałabym zeby moje psy ważyły lekko ponad 3 kilo, tak do 3, 2 kg.

Btw. zdjecia za chwilę wstawię, musi mi się bateria w aparacie naładowac[/quote]

Mojemu 5-letniemu yorkowi czuc kregoslup lekko przy glaskaniu, to nie swiadczy o niedowadze, tylko o tym, ze jest akurat czyli szczuply. Poza tym tak jak niektorzy ludzie, yorki beda zawsze szczuple ew.chude np. york mojej mamy (3-letni) ma przezwisko w rodzinie "anoreksja":evil_lol: ale poniewaz jest wesoly, zdrowo sie odzywia i nie ma zadnych problemow trawiennych, wiec nikt z tego powodo nie dramatyzuje, on tak ma;)

A co do lupiezu, to polecam wspanialy szampon firmy Bayer-SEKOWET, ok 30 zl, wlasnie na takie problemy ze skora, czyli przesuszona, luszczaca sie skore, no i dodatkowo oliwke na wloski np. firmy all systems. Moze to tylko kwestia przesuszenia i podraznienia kosmetykami.

Nie ma sensu moim zdaniem pisanie, ze pies wazy np.2,3 czy 3,735 kg, bo to nie waga pieska jest wyznacznikiem jego budowy, tego czy sa szczuple czy nie, pomijam rozny wzrost, to jeszcze przeciez kosciec moze byc drobny lub mocny, tak jak u ludzi...Dopiero do tych wszytkich czynnikow dochodzi tkanka tluszczowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']Mojemu 5-letniemu yorkowi czuc kregoslup lekko przy glaskaniu, to nie swiadczy o niedowadze, tylko o tym, ze jest akurat czyli szczuply. Poza tym tak jak niektorzy ludzie, yorki beda zawsze szczuple ew.chude np. york mojej mamy (3-letni) ma przezwisko w rodzinie "anoreksja":evil_lol: ale poniewaz jest wesoly, zdrowo sie odzywia i nie ma zadnych problemow trawiennych, wiec nikt z tego powodo nie dramatyzuje, on tak ma;)[/quote]

Ale mojemu czuc mocno..to jest moj trzeci York i uwierz mi, cos w tym jest skoro głaskanie go powoduje u mnie dyskomfort...:/ ale możliwe że masz rację, choć wydaje mi sie że on schudł odkad jest u nas. Ale może po prostu wyrasta ze szczenięcych kształtów.

[quote]
A co do lupiezu, to polecam wspanialy szampon firmy Bayer-SEKOWET, ok 30 zl, wlasnie na takie problemy ze skora, czyli przesuszona, luszczaca sie skore, no i dodatkowo oliwke na wloski np. firmy all systems. Moze to tylko kwestia przesuszenia i podraznienia kosmetykami. [/quote]
nie, to nie od kosmetykow, bo maly kąpany był tylko raz, w kosmetykach Hery, a tak to własnie zeby nie podrażaniac myty jest tylko wodą samą jesli zachodzi potrzeba. A myslalam o szamponie przeciwłupieżowym, ale chce zeby najpierw obejrzał go jednak wet.

[quote]Nie ma sensu moim zdaniem pisanie, ze pies wazy np.2,3 czy 3,735 kg, bo to nie waga pieska jest wyznacznikiem jego budowy, tego czy sa szczuple czy nie, pomijam rozny wzrost, to jeszcze przeciez kosciec moze byc drobny lub mocny, tak jak u ludzi...Dopiero do tych wszytkich czynnikow dochodzi tkanka tluszczowa.[/QUOTE]
No totez wlasnie pisałam, ze waga mniej sie liczy u mnie, bardziej wygląd...U Goofiego nie ma własnie tej tkanki tłuszczowej za grosz.

BTW edytowałam post -zdjęc jednak nie wstawie bo aparat siadł.

Widzialam Piccolo - taki drobniutki i lekki to nie był, miałam go na rękach bo straszny pieszczoch ;) I mama tez nie najmniejsza, choc fakt, to były York iz tych do 2,5 kilo raczej.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest szampon na lupiez, tylko na nawilzenie skory, moj pies cale zycie jest nim kąpany, ma bardzo delikatny zapach i super nadaje polysk, nawet bez odzywki, jest bardzo wydajny, kosmetyki Hery tez nie sa zle, ale juz wiele razy slyszalam, ze psy po nich dostaja lupiezu, co do chudosci- to moze Twoj piesek woli jesc naturalne jedzonko, miesko zawsze lepsze jest od jakichs "bobków";)

Link to comment
Share on other sites

[quote] to moze Twoj piesek woli jesc naturalne jedzonko, miesko zawsze lepsze jest od jakichs "bobków"[/quote]
Nooo, to obaj wolą, to nie ulega wątpliwosci! :mdrmed: Ale maja niestety leniwą panią, która nie wyobraza sobie że mogłaby im bilansować pokarmy bo sobie nawet nie umie, wiec leci z pieskami na najlepszym, ale jednak suchym :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...