Jump to content
Dogomania

niewidome nieszczęście na 3 łapkach - Jedzie do domuuuuuuuu


anita_happy

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drodzy Łapkowi przyjaciele! dziś wielki dzień Łapka - jedziemy z nim do Warszawy do Przychodni dr Garncarza. Prosimy trzymajcie kciuki za naszą podróż i badanie oczu Łapka. Wyjeżdżamy ok 15, wizyta u dr Marty Warzechy 0 19. Wracamy w nocy, dam znać jak poszło.Buziaki. M."

Link to comment
Share on other sites

Badania zostały zrobione. Niestety. Siatkówka obumarła i początki zaćmy. Ciśnienie w obu oczach dobre, fizjologicznie oczy sprawne, ale nie da się nic zrobić z siatkówką. Także Łapek zostaje jak jest. Jutro jeszcze napiszę...Trochę mi smutno, bo miałam nadzieję, że może....

Link to comment
Share on other sites

[B]Wyprawa Łapka do Warszawy do okulisty -zdjęcia:[/B]

[B]Karol i Agnieszka ganiają się z Łapkiem na postoju:-)[/B]
[IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296412_260587833985441_173802145997344_870071_817064382_n.jpg[/IMG]



Łapek też chce czuwać nad drogą:-)

[IMG]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313247_260588683985356_173802145997344_870074_272741386_n.jpg[/IMG]

stoimy w korku:-)
[IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/314805_260589023985322_173802145997344_870075_1058687362_n.jpg[/IMG]



już w przychodni w poczekalni
[IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296778_260589857318572_173802145997344_870077_1362982922_n.jpg[/IMG]


w drodze powrotnej
[IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/307918_260592413984983_173802145997344_870082_1236286125_n.jpg[/IMG]



a tu nas najbardziej rozśmieszył:-) - spał oparty łebkiem o drzwi samochodu w pozycji pionowej:-)już mu było wszystko jedno:-)
[IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/297351_260593230651568_173802145997344_870083_1895485810_n.jpg[/IMG]



Wczoraj Karol z Agnieszką - moje młode znajome małżeństwo -zawieźli mnie i Łapka do okulistycznej przychodni weterynaryjnej dr Garncarza do Warszawy. Prowadził nas GPS-em Krzysztof Hołowczyc, ale Karolowi i Agnieszcze zawdzięczamy bezpieczną podróż w obie strony, tolerancję do brykania Łapka w samochodzie oraz wspaniałą atmosferę w czasie jazdy.
Pani doktor Marta Warzecha zbadała oczy Łapka i niestety nie miała dobrych wiadomości - Łapek ma obumarłą siatkówkę w obu oczach i początki zaćmy, ciśnienie w obu oczach ma prawidłowe i fizjologicznie poza tym są sprawne. Ale na jego ślepot...ę medycyna nie pomoże niestety...;-(
Najważniejsze jest jednak teraz to, że wiemy na pewno...i trzeba żyć dalej... To szczęśliwy psiak i tego trzeba się trzymać, a ja nadal będę jego oczami. TO kochany psiak i ogromnie się cieszę, że jest u mnie i ze mną. Pani doktor powiedziała, że on mógł stracić wzrok jeszcze przed wypadkiem samochodowym, więc tamci, którzy go wyrzucili z samochodu prawdopodobnie wiedzieli, że wyrzucają niewidomego psa...To co zrobili, było okrutne...ale wczoraj w nocy dużo o tym myślałam.....i doszłam do wzniosku, że gdyby nie oni, to Łapka nie byłoby u mnie, więc może tak miało być..może takie było przeznaczenie jego i moje...żeby Anita zamieściła jego zdjęcie na fb, a Ula posłała je do mnie, a mnie to serce miało chwycić na jego widok.... i może tak miało być że tyle dobrych serc otworzyło się na Łapka i robiło wszystko na jego wydarzeniu, żeby on przed świętami do mnie przyjechał...żeby zaświeciła gwiazdka i żebyśmy się spotkali w grudniu rok temu i opiekowali wzajemnie sobą...

Link to comment
Share on other sites

1 grudnia 2010 roku anitka napisała tak:
[quote name='anita_happy']nie ma to jak stara Gwardia...ambird - dzięki, ze jesteś....

jak sie domek znajdzie co pokocha biedaka..to będziemy pic..pić..pić...[/QUOTE]


a ja mam takie pytanie małe:-) czy wyście to w ogóle opili??:-)niedługo już rok minie:-)

Link to comment
Share on other sites

Smutna historia z pięknym happy endem! Łapek zasłużył na najlepszy z najlepszych domów!
Życzyłabym sobie takiego szczęśliwego zakończenia dla mojej Nelci, która ma 10 tygodni i siedzi w schronie.....jest pieskiem niedowidzącym i to wstepnie przekreśla szansę na wyadoptowanie jej, ale wierzę, że w końcu znajdzie się jakaś dobra dusza, która się nią zaopiekuje.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']melina....aż się popłakałam tak pięknie opisałaś drogę Łapka do siebie....Takie osoby jak Ty, przywracają wiarę w dobroć człowieczą![/QUOTE]

Zachary, takie mnie mysli wtedy naszły po tym powrocie od okulisty.... Ale już mi lepiej dużo i Łapkowi też. Dobrze, że teraz wiadomo co i jak. Tylko nie płacz już proszę, trzeba w końcu opić to, że Łapek ma dom, a ja jego, bo zaraz rok minie jak napisałam, a nie wiem czy było opijanie:-)
Martasekret, a tą małą trzeba ogłosić i też domek się znajdzie:-) odkąd mam Łapka, to wierzę w siłę fb:-) a w piatek zawiozłam Helusia do domu - też dom znalazł po 1,5 mc dzięki fb:-)a ma przykurcz nóżek i ledwo chodził jak go zgarnęłam z ulicy, więc odwagi, ogłaszaj i może też się znajdzie domek:-)

Link to comment
Share on other sites

Ogłaszam, ogłaszam, ale póki co - zero odzewu.........Mała siedzi w schronie sama, bo wszystkie szczeniaki rozeszły się w weekend jaki ciepłe bułeczki, tylko Nelka została.....
Byli już tacy jedni, którzy przygarnęli ją wiedząc oczywiście o jej kalectwie, ale po dwóch dniach porzucili ją koło jeziora............ktoś zadzwonił do schronu i tak Nelka znowu zamieszkuje szczeniakarnię :( A ci idioci do ostatniego momentu utrzymywali, że pies jest u nich.....
Jest przeuroczą sunią, spokojną i łagodną. Musi trafić do odpowiedzialnych i wyrozumiałych ludzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']melina, masz rację:loveu:.Trzeba opić domek Łapka:multi: Proponuję pigwówkę, moją nalewkę:lol:Oj, można to sączyć i sączyć za domek łapkowy....aż zrównamy poziom z Łapkiem, czyli ...podłogowy:evil_lol:.Co Ty na to?:razz:[/QUOTE]


upicie nalewką [B]pigwową[/B] grozi tzw. mega zejściem po cięzkiej tarzance
pijcie czystą
macie tam fajne trudni ze wschodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']Mega zejście po ciężkiej tarzance....Jejku, co to jest lilith27? A co to znaczy: fajne trudni ze wschodu?....Czystą? Babeczki mają pić?....My jesteśmy delikatne stworzenia:evil_lol::razz:[/QUOTE]


jak się pije nalewkę z pigwy to się pije i pije
rzekomo dobrze bo pigwa to wit C
ale to tylko pozory

pijcie trunki ze wschodu

rasputin
aslanov
balszoj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melina']1 grudnia 2010 roku anitka napisała tak:



a ja mam takie pytanie małe:-) czy wyście to w ogóle opili??:-)niedługo już rok minie:-)[/QUOTE]
haloooooooooooooo...ahoj...jak to ROK!!! to co ..my tyle pijemy ju :PPP

[quote name='zachary']melina....aż się popłakałam tak pięknie opisałaś drogę Łapka do siebie....Takie osoby jak Ty, przywracają wiarę w dobroć człowieczą![/QUOTE]

zachary lubi popłakać sobie:))

[quote name='zachary']melina, masz rację:loveu:.Trzeba opić domek Łapka:multi: Proponuję pigwówkę, moją nalewkę:lol:Oj, można to sączyć i sączyć za domek łapkowy....aż zrównamy poziom z Łapkiem, czyli ...podłogowy:evil_lol:.Co Ty na to?:razz:[/QUOTE]

to jade na tą pigwówkę..ostatnio..ja pilismy..pilismy..pilismy PIGWÓWKĘ.... i rano jak wstalismy to chcielismy sie zabić w drzwiach do kuchni!!!po wode z ogórków..RANO O 14.00 :P
hihihih
to ostatnio to było jak odwoziłam do adopcji ASTIEGO!!moje tymczasa...
tak mnie dom stały podszedł - pigwówka:P
tortem FILDELFIA /na nutelli/... rosole z kury wolnobiegajacej z makaronem hand made...
aha
jak na droge powrotną - zamiast pieska miałam zapakowane słoiki z grzybami..konfitury z malin...jabłka smazone!!!
heh
fajna adopcja...byla..co :P
az zglodniałam

Link to comment
Share on other sites

Uuuu, w jakieś mocno fajne, domowe progi trafiłaś z Twoim astem, Anitka....:evil_lol::loveu:Zapraszam, zapraszam na pigwówkę:multi::loveu:. Właśnie będę robić nową.A z wysuszonych, osłodzonych kawałków pigwy, robię cudo smakołyki, lepsze od czekoladek!!! Zapasy ubiegłorocznej pigwówki mam jeszcze:multi:.Sok z ogórków też się znajdzie:evil_lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Dowcip tygodnia: Przyszedł pan ze spółdzielni naprawić kaloryfer w czwartek, Łapek ładnie przywitał, merda ogonem i obwąchuje. Tłumaczę panu, że pies jest niewidomy, na co on rzekł: "Aaaa, to nie będzie widział kogo ugryzie"
hahahahahahaha!
p.s. w rozmowie potem okazało się, że pan ma dwa pieski w domu swoim;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melina']Dowcip tygodnia: Przyszedł pan ze spółdzielni naprawić kaloryfer w czwartek, Łapek ładnie przywitał, merda ogonem i obwąchuje. Tłumaczę panu, że pies jest niewidomy, na co on rzekł: "Aaaa, to nie będzie widział kogo ugryzie"
hahahahahahaha!
p.s. w rozmowie potem okazało się, że pan ma dwa pieski w domu swoim;-)[/QUOTE]

od razu wiadomo, że lubi psy
inny by się wkurzał za samo wąchanie......

super że psiak nie szczeka.....
nie boi się.....stateczny zwierzak i, spokojny i zrównowazony

Link to comment
Share on other sites

jestem tu pierwszy raz i płaczę z radości:) piękny wątek:) przynajmniej poprawiłam sobie humor w poniedziałkowy ranek a to będzie ciężki tydzień znowu...

Melina jesteś kobieta anioł:)...dzięki Tobie znowu mam nadzieję że moja Malina ślepotka znajdzie kiedyś ludzia....takiego jak ty....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']jestem tu pierwszy raz i płaczę z radości:) piękny wątek:) przynajmniej poprawiłam sobie humor w poniedziałkowy ranek a to będzie ciężki tydzień znowu...

Melina jesteś kobieta anioł:)...dzięki Tobie znowu mam nadzieję że moja Malina ślepotka znajdzie kiedyś ludzia....takiego jak ty....[/QUOTE]

Kiniu, fajnie, że wpadłaś, ja też życzę wszystkim psiakom, żeby na dobre kochane domy trafiły, bo warto adoptować i kochać. A Łapek to super pies i ścigamy się w parku czasem, a park zna już na pamięć, więc jak to dziewczyny mówią - "on widzi sercem"... A Malinę rozgłaszaj gdzie się da. Ja wierzę w siłę fb, bo tam znalazł mnie Łapek (albo ja jego;-)), a poza tym ostatnio dzięki wydarzeniu fb pewien Heluś z przykurczem nóżek tylnych znalazł wspaniały dom i pojechał z Białegostoku do Łodzi, więc warto wierzyć, że się uda;-)[URL]http://www.dogomania.pl/threads/213460-mały-szorściaczek-z-przetrąconym-kręgosłupem-potrzebuje-pomocy[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...