Jump to content
Dogomania

Co to jest ślepy miot??


LidkaWejman

Recommended Posts

Witam! Może pytanie trochę głupie,ale czytałam gdzieś na adopcjach,że suczka urodziła szczenięta,ale je uśpiono, ponieważ to był ślepy miot...Nie rozumiem tego określenia, bo dla mnie jak szczeniaki się rodzą to zawsze ślepe. Stąd dziwne pytanie, bo szczeniaki uśpiono PONIEWAŻ, dlatego pytam..
Trochę zamotałam się sama w tym wyjaśnieniu,ale liczę ,że Mądre i Doświadczone Dogomaniaczki mi wytłumaczą..:)

Link to comment
Share on other sites

Ano, bo,podobno,jak ślepy (jeszcze) miot,to mozna uśpić i wtedy jest humanitarnie. Bo dopóki slepy,to nie widzi,kto zabija,i dlatego można. Ale skoro tak,to może mozna zgasić swiatło i te które JUŻ widzą,też uśpić,bo dużo jest bezdomnych szczeniąt. Albo i większe pieski też by mozna po ciemku usypiać,nie męczyly by się w schroniskach? Nie wiem,zapytaj kogoś mądrzejszego:shake:

A ślepy miot nigdy nie jest SLEPY,tylko jeszcze nie "podarty":lol:. I gdyby takim psim noworodkom na siłę oczy otworzyć/rozciąć,to by się okazało,że oczy są. Więc nie sa ślepe tylko JESZCZE nie widzą. A gdyby faktycznie szczeniaki były ślepe (np.z powodu jakichś wad),to i tak w wieku noworodkowym nikt by tego nie potrafił stwierdzić. Więc tak się tylko mówi,żeby wygodniej bylo i prościej. Także z etycznego punktu widzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...