Jump to content
Dogomania

Pozwólcie, że się przedstawię...


Pulik

Recommended Posts

... Waszemu gronu. Od dzisiaj jestem z Wami jako kolejny dredziarz, czyli węgierski puli. Mieszkamy w Krakowie on ma na imię Tupet, a ja Ania, mamy wspólnie kilkadziesiąt lat, z czego psisko ma dopiero 15 miesięcy :-)
Jeśli popełnimy jakąś niezręzność, to z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Na razie troszkę się poprzyglądamy, a potem nadejdzie pewnie czas na pisanie.

Pozdrawiam
Pulik:lol:

Link to comment
Share on other sites

My wrócilismy własnie z z klubówki na Słowacji.W ub.roku drugie miejsce na BISie,tym razem wygralismy wszystko! Finał był wspólny dla Oblastnej Wszystkich Ras i dla Wystaw Klubowych (madziarskie paterskie,akity,leonbergery,buldogi i cos tam jeszcze). BIS nasz! Mamy 4 puchary-w tym jeden półmetrowy + 2 puszki + 15 kg + 3 kg żarcia.Słowacy sie juz modlą,żeby nas nie było za rok....

Link to comment
Share on other sites

:lol: Super!!!! Gratuluję i naprawdę się cieszę. My na razie powoli startujemy do walki, teraz brakuje nam jednej doskonałej i będziemy Mł. Ch. PL. Może uda się w Zakopanem, sędziuje p. Bukład. A później, to muszę sobie to wszystko przeanalizować, co dalej.
Acha, tak przy okazji - sędzina w Nowym Sączu oceniła nam kątowanie przednie i tylne jako OK.:multi:

Link to comment
Share on other sites

Sama doskonała nie wystarczy,musicie dostać Zwycięzcę Młodzieży,ale myślę,że to pewne.Nic nie wiem o p.Jezienieckiej Kulik (chyba to ona była w Sączu?),natomiast p.Bukład zna sie na pastuchach jak mało kto.Strome kątowanie można zgubić/ukryć odpowiednim tempem na ringu,ale p.Bukład przegoniła nas w Krakowie tak ostro,i tak dokładnie obmacała psicę,że miała pełną jasność.Jeżeli malucha równie dokładnie obejrzy,to jestem bardzo ciekawa jej opinii.(Lubi mocno zbudowane psy w typie roboczym i zwraca uwagę na ruch)
A do Poznania jedziemy,już od stycznia mamy rezerwację na 4 dni.

Link to comment
Share on other sites

Mamy już Zw. Mł. x 2, liczymy na trzecią. A co do p. Jezienickiej-Kulik to jest to b. sympatyczna osoba, podchodzi do każdego psa, wita się i dokładnie go ogląda. Pyta o charakter, sposoby utrzymania futerka i bardzo sympatycznie odnosi się do psiaka, podobnie jak i do właściciela. Podczas opisu dokładnie patrzy na psa. Nie znam wielu sedziów, ale porównując ją i innych, których znałam jeszcze z dawien dawna, gdy wystawiałam poprzedniego puli, to zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie.
P. Bukład sędziowała mnie z poprzednim pulakiem - jakieś 13 lat temu - i dostał doskonałą, mimo że też nas nieźle przegoniła po ringu. Był raczej drobnej budowy i w dolnej granicy wzrostu, za to bardzo proporcjonalny, typowy kwadrat i z naprawdę pięknymi dredami.
Tak wiec zobaczymy w niedzielę.... Trzymajcie kciuki
Dzieki za wskazowki, ich nigdy za wiele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pulik'] Pyta o charakter, sposoby utrzymania futerka.[/quote]

Super! Rzadko zdarza sie sędzia,który nie uważa ze wie wszystko i nie wstydzi się pytać wystawców.Ch.Mł.macie pewnego,pisałam o p.Bukład,bo wiem,że gdyby było więcej psów,to wybrałaby mocniej zbudowanego z lepszym ruchem.Gdyby ona oceniała moje suki to wybrałaby Kluśkę bo to prawdziwy pastuch, a nie BISową elegantkę (mimo,że w ruchu i kątowaniu są porównywalne)

Link to comment
Share on other sites

[B]Puli[/B] - byłaś ciekawa, co powie pani sędzina. Same superlatywy, kątowanie przednie i tylne w porządku.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dodatkowo kilka cennych uwag dotyczących prawidłowej budowy i ładnej sierści.
No i już byłam zdecydowana, żeby nie jechać do Poznania, a teraz się łamię.... :razz:
A jak sobie obejrzałam medale tatuśka, to tym bardziej się łamię. Bo skoro tata taki utytułowany, to może i syn pójdzie w jego slady;-)

Pozdrawiamy szczęśliwi i zmęczeni -
a najbardziej medalista, bo tak rozrabiał wczoraj na wystawie z zaprzyjaznionymi suczkami szetlandzkimi z osiedla, że przed samą oceną padl i leżał grzecznie, nie patrzac nawet na ukochaną pileczkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nie wiem jak to sie stało,ale dopiero teraz przeczytałam..Gratulacje dla Mł.Ch Pl!. A co n/t budowy i sierści ?[/quote]

Cytuje:
...proporcjonaly pies średniej wielkości, głowa typowa, prawidłowa górna i dolna linia, bdb. kątowanie kończyn i ich ustawienie w poz. stojącej.... bogata szata prawidłowo sfilcowana...

Właśnie wróciliśmy po czterodniowych harcach. W sobotę wreszcie wybywamy na 2 tygodnie nad morze - psisko oczywiscie też.:lol:

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...