Jump to content
Dogomania

Jak karmić Huskyego, nie chce karmy


Snake911

Recommended Posts

[FONT='Times New Roman']Jak mam karmić mojego pieska (Husky), ma 3 miesiące mało je karmy i prawie jej nie chce woli domowe, owoce i psie smakołyki, a nie bedzie dostawał co dziennie domowego (robione specjalnie dla niego) nie chce żeby się spasł. Jak mam go nakłonić żeby zjadał tą karmę bez grymasów a nie liczył na domowe. Jak często domowe a jak karmę. Pomóżcie bo szukam i szukam i dalej nic nie wiem. Oszukuje go troszkę i do karmy daję jajko z wodą i to mieszam wtedy zjada. Ale nie będzie dostawać tak często jaka tera raz na tydzień i już. Czasem nawet do domowego (ryż, żołądki i marchew) mu wrzucam karmy troszke to zjada bo wymieszane. Teram mu troszkę kupiłem większej karmy dal dorosłych psów to się na troche zainteresował i dalej mu musze rozmiękczać z wodą to też troszkę zje. Odstawiłem teraz na bok domowe bo może się za bardo przyzwyczaił, a często nawet nie dostawał. Przyjdzie wymęczony ze spaceru i mało je i tak co dzień, a on ma mieć siłę i energię. Karmy już mu nie mocze od dłuższego czasu tylko teraz tą większą, może lepiej moczyć tą mniejszą, a potem przestać[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Snake911'][FONT=Times New Roman]Jak mam karmić mojego pieska (Husky), ma 3 miesiące mało je karmy i prawie jej nie chce woli domowe, owoce i psie smakołyki, a nie bedzie dostawał co dziennie domowego (robione specjalnie dla niego) nie chce żeby się spasł. Jak mam go nakłonić żeby zjadał tą karmę bez grymasów a nie liczył na domowe. Jak często domowe a jak karmę. Pomóżcie bo szukam i szukam i dalej nic nie wiem. Oszukuje go troszkę i do karmy daję jajko z wodą i to mieszam wtedy zjada. Ale nie będzie dostawać tak często jaka tera raz na tydzień i już. Czasem nawet do domowego (ryż, żołądki i marchew) mu wrzucam karmy troszke to zjada bo wymieszane. Teram mu troszkę kupiłem większej karmy dal dorosłych psów to się na troche zainteresował i dalej mu musze rozmiękczać z wodą to też troszkę zje. Odstawiłem teraz na bok domowe bo może się za bardo przyzwyczaił, a często nawet nie dostawał. Przyjdzie wymęczony ze spaceru i mało je i tak co dzień, a on ma mieć siłę i energię. Karmy już mu nie mocze od dłuższego czasu tylko teraz tą większą, może lepiej moczyć tą mniejszą, a potem przestać[/FONT][/quote]

Karma dla doroslych podawana 3 mies. szczeniakowi jest zlym pomyslem, nawet wrecz tragicznym. To tak jakby niemowlaka nakarmić bigosem, smakować mu będzie ale zaszkodzić może.
Popróbuj z róznymi karmami, wybór jest duży (Hills w ktorym moj psiak jest zakochany, Purina ProPlan, Biomil, Acana, Eukunaba, RC, i wiele innych).
Chociaż jeżeli mu smakuje domowe jedzonko to po co go karmić czymś innym?
My na domowe jedzonko przejdziemy za jakies 13 mies. albo i wczesniej.
Na razie je hillsa, gardzi juz purina dog chow z puszki, uwielbia owoce, jogurcik (z tym jestesmy b.ostrozni) i oczywiscie nagrody - ciastka dla szczeniakow Eukunaby.
Pies na domowym jedzonku sie nie spasie, o ile umiesz je dobrze "zbilansować".
Poza tym dawanie raz na tydzien domowego jedzonka jest wg. mnie zlym pomyslem, możesz mu zoladek rozstroic.
A odnosnie moczenia karmy niestety nie pomoge, moj raz u mnie jadl moczona karme, pozniej byl na glodowce w zwiazku z wymiotami. Od tamtej pory nie mocze mu karmy, w koncu po to ma te ostre zeby aby nimi rozgryzać granulki.
Tak w ogole to jaka ta sucha karme mu podajesz?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]On to i tak prawie w całości je połyka bo to małe, raz dałem jeszcze mniejsze ale nie jadł dostaje teraz Purine chyba, takie kuleczki o różnych smakach i jedne z dziurką jasne.[/SIZE][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Słyszałem żeby np. dawać jeden dzień karmę a drugi domowe tak na przemian albo w jednym dniu raz domowe a potem karmę. Tylko że ja mu dam raz domowe to potem nie chce karmy tylko czeka na domowe. Karmę dostaje tylko suchą. Pisałem jak mu dawałem, teraz dostaje samą suchą bez dodatków żeby go skusić. Rano mu dam do miski karmy (0,5 L się mieść w misce) a na drugi dzień rano jeszcze w misce jest karmy troszkę. Nie chce za dużo dawać domowego bo się odzwyczai od karmy, starsza robi obiad a ten zamiast do miski domaga się domowego.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Snake911'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]On to i tak prawie w całości je połyka bo to małe, raz dałem jeszcze mniejsze ale nie jadł dostaje teraz Purine chyba, takie kuleczki o różnych smakach i jedne z dziurką jasne.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman]Słyszałem żeby np. dawać jeden dzień karmę a drugi domowe tak na przemian albo w jednym dniu raz domowe a potem karmę. Tylko że ja mu dam raz domowe to potem nie chce karmy tylko czeka na domowe. Karmę dostaje tylko suchą. Pisałem jak mu dawałem, teraz dostaje samą suchą bez dodatków żeby go skusić. Rano mu dam do miski karmy (0,5 L się mieść w misce) a na drugi dzień rano jeszcze w misce jest karmy troszkę. Nie chce za dużo dawać domowego bo się odzwyczai od karmy, starsza robi obiad a ten zamiast do miski domaga się domowego.[/FONT][/quote]
Ale jaka Purine? ProPlan, DogChow czy moze Friskies Puriny?

0,5 L karmy ma w misce a na drugi dzien jest jej troche? To dobrze je przecież. Powinien jesc jakieś 350gramow karmy dziennie. I nie dawaj mu takiej dla doroslych, karma dla psow doroslych nie jest aż tak "bogata" w witaminki niezbedne dla wzrostu szczeniaka.
0,5 L to bedzie okolo 400-500gramow. (przynajmniej nam tak wychodzi jak sprawdzalismy)
A jesli on idzie do kuchni podczas gdy Twoja mama robi obiad to przypilnować, ale mamy. Moj tez lazil do kuchni gdy sie gotowalo, to w koncu dalam mu powachac co robie (sos czosnkowy) to od tamtej pory pies nie wejdzie do kuchni gdy robie jeść.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A nie wiem dokładnie jaka to karma.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czyli dobrze je, to dobrze :) bo tak się domaga o inne jedzenie że myślałem że za mało je.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ale i tak chudy brzuch ma jak chodzi to taki wklęsły, nie powinien być wypukły? Wtedy widać że najedzony, bo po domowym ma wypukły.[/SIZE][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Dzięki za odp. i rade też spróbuje dać mu powąchać coś niedobrego :)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Powiem tyl;ko jedno czego jestem pewna-mieszac nie wolno!! Jesli dajesz mu domowe to dawaj domowe, a jesli suche to suche!! Nie wolno mieszac!!:shake: Kiedy podawana jest karma sucha (dla szczeniat!!) pies nie potrzebuje juz wiecej witamin bo wszystkie sa w karmie, natomiast jesli dostaje domowe musisz mu dawac dodatkowe witaminy-nie mozna tego robic mieszajac bo przedawkujesz a to jeszcze gorsze niz niedobor!! Wiec zdecyduj sie na jedno...A jak nauczyc jedzenia suchego? Po pierwsze kup mu dobra karme dla szczeniakow-Pedigree to nie jest dobra karma!! Kup mu Purine, Nutre, Royal Canin-albo inna karme wymieniona przez Anulqa!! Jesli nie bedzie chcial jesc przeglodz go-nic mu nie dawaj jak zgodnieje to zje!! :p Oczywiscie jesli nie bedzie chcial jesc za dlugo to musisz mu cos dac-ale nie pozwol sie terroryzowac-pamietaj ze to szczeniak i potrzebuje odpowiedniej ilosci witamin i wapna. Aha wlasnie:jesli dajesz mu domowe skonsultuj sie z weterynarzem-on ci da wapno dla szczeniat-to bardzo wazne!!

Link to comment
Share on other sites

Kurcze szczeniak to chyba powinien mieć duży spust :)
Moja np.jak była szczeniaczkiem to dużo jadła (tyle ile powinna), ta sama karma co w hodowli, inna jej nie smakowała. Cwaniara :cool1: Dopiero później przeszłam na różne różności:) Ale fakt faktem jak przyzwyczaisz psiaka do gotowanego to karma wyda się dla niego mniej atrakcyjna. Niestety tak już bywa.
Jeżeli nie zjada karmy (ale z tego co piszesz to raczej zjada), ale jeśli się tak zdaży to zrób mu głodówkę :) nic się psu nie stanie, a zobaczysz jak bedzie karme zjadał na drugi raz. Chociaż nie polecałabym tego ze szczeniakiem, jak tak robiłam z dorosłą juz 2 letnią suką. Czasem grymasi ale zjada, choć i tak najlepsza karma to na spacerze u innego właściciela psa, moja jest FE :mad:
Przyczyną że nie chce jeść, może też być upał, nawet człowiekowi jak jest gorąco nie chce się jeść, więc co sie dziwić psu, który ma tyle futerka na sobie :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy Ty przed zakupem psa nic nie czytełes o tej rasie i w ogóle o wychowaniu szczeniąt :crazyeye: :crazyeye: .

Nie wiesz nawet jak nazywa się karma jaką podajesz psu.. a nie łaska zerknać na napis na opakowaniu? Czy to takie trudne?

Jura była karmiona gotowanym jedzeniem do ukończenia roku potem przeszlismy na BARF.
Gotowane podroby, mielone przełyki z ryżem i warzywami. Jurze bardzo to smakowało i nie jadła w ogóle suchej karmy.
Teraz kiedy ma 2,5 roku przeszliśmy na suchą karmę BOSCH Adult. Zimą pewnie będzie Bosch Active.

Link to comment
Share on other sites

Szczenięta karmi się tylko karma dla juniorów!Dzienną dawkę dzielisz z tego co pamiętam na 4-5 posiłków nie zostawiasz miski, jak nie zje po 15-20 minutach zabierasz i stawiasz na następne karmienie, ta zasada obowiązuje też u psów dorosłych uczy malucha że to ty jesteś kierownikiem tej wycieczki i to ty decydujesz jemy lub nie, mojego tada niejada to nałuczyło.Weź poprawkę na to że jest upał i sama pewnie nie jesz zbyt dużo z psem jest tak samo. Osobiście moje dorosłe już psy jedzą domowe śniadanie-ryż,marchewka,indyk(najmiej uczula) i obiad sucha karma obecnie Best Choice. Pies zawsze będzie żebrał o inne jedzonko taka jego natura, a Janosik to kuchnie okupuje bez względu na to czy się gotuje czy nie:evil_lol: łudzi się chłopak

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak to nie dorosły pies ma swoje prawa. Może jesć wolniej, dłużej się zastanawiać. Najlepiej nauczyć szczeniaka do konkretnych godzin posiłków, pies 3-4 m-czy je 3 razy dziennie. Potrzebuje duzo budulca. Można mieszać karme z gotowanym : śniadanie-karma, obiad - gotowane, kolacja - karma. Jako 4 posiłek mozna dodać serek.

Przyczyną nie jedzenia psa może być zarobaczenie, gdyż większość szczeniaków je ze smakiem.

Link to comment
Share on other sites

Rany... normalnie czytam i przerażenie mnie ogarnia :shake: :shake: :shake: Snake, Ty nie masz pojęcia o psie rasy husky.
Co to za pomysł, by szczeniakowi dawać karmę dla dorosłego psa?? :shake: Po to jest podział karm dla danego wieku, by dawać mu tę właściwą.
Nie ma zostawiania miski - nie je, to zabierasz. Nauczy się, że ma zjeść wtedy, kiedy micha stoi.
Weź no jakąś porządną mądrą książkę, albo chociaż wejdź do naszej linkowni i poczytaj jakieś fajne strony hodowli - tam się wszystkiego dowiesz. Masz 3-miesięcznego psa, a z tego co piszesz - popełniasz błąd za błędem, i niestety to nie są wcale banalne błędy, a takie które mogą zaważyć na jego zdrowie w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...