Jump to content
Dogomania

Galeria Gudzinka


Metheora

Recommended Posts

[quote name='Metheora']krótkonożne może lepsze...nie gonią po ścianach i nie przeskakują nad stołem...
pamiętam jak rok temu mała Alice ( chyba z 5 miesięcy miała lub mniej ) robiąc sus z połowy pokoju wylądowała w herbacie niczego się niespodziewającej koleżanki :P
Manchestery lubią skakać, latać...jak się rozbrykają to robią dziwne rzeczy...

Prośba do wszystkich czytających- gromadzę wszelkie informacje na temat Manchester terrierów (Standart i Toy) jeśli macie coś- artykuły, książki, zdjęcia- polskie, niemieckie, czeskie (jakikolwiek język)... itd proszę o wiadomość, odkupię :) szukam też czegoś o charcikach włoskich dla przyjaciółki :)[/QUOTE]
Hehe to fajne te Manchesterki:evil_lol: jak skoczne to już w ogóle super! jak dla mnie krótkonożne wcale nie są lepsze:eviltong: szczególnie jesli chce sie robić z nimi wyczyny :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='westie_justa']Hehe to fajne te Manchesterki:evil_lol: jak skoczne to już w ogóle super! jak dla mnie krótkonożne wcale nie są lepsze:eviltong: szczególnie jesli chce sie robić z nimi wyczyny :diabloti:[/QUOTE]
zgadzam się, krótkonożne wcale nie są lepsze. dostają czasami takiego napadu adhd i nawet wyprzedzają charty w biegach. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

WYCZYNY :D

Wczoraj dzwoniła właścicielka BiPi (są na agilitowym obozie ) i stwierdziliśmy że WYCZYN to zapanować na MT :D
tak więs słowo "wyczyn" mi się kojarzy jednoznacznie hahahaha
ale BiPik grzeczny- ponoć spisywał się na 5+ i tylko raz nawiała :-D

a wogole

Długie czy Kródkie i tak mają o dwie nogi więcyj niż my więc...niedogonisz choćbyś chciał... :-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bianka19']zgadzam się, krótkonożne wcale nie są lepsze. dostają czasami takiego napadu adhd i nawet wyprzedzają charty w biegach. :evil_lol:[/QUOTE]
Moja dostaje czasem napadu głupawki ale ogólnie adhd niema, a ja własnie bym takie chciała :diabloti: dlatego krótkonozne nie są lepsze i WYCZYNÓW nie robia :eviltong:
[quote name='Metheora']WYCZYNY :D

Wczoraj dzwoniła właścicielka BiPi (są na agilitowym obozie ) i stwierdziliśmy że WYCZYN to zapanować na MT :D
tak więs słowo "wyczyn" mi się kojarzy jednoznacznie hahahaha
ale BiPik grzeczny- ponoć spisywał się na 5+ i tylko raz nawiała :-D

a wogole

Długie czy Kródkie i tak mają o dwie nogi więcyj niż my więc...niedogonisz choćbyś chciał... :-D[/QUOTE]
hehe tak podobają mi sie te wyczyny:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Moja dostaje czasem napadu głupawki ale ogólnie adhd niema, a ja własnie bym takie chciała :diabloti: dlatego krótkonozne nie są lepsze i WYCZYNÓW nie robia :eviltong:[/QUOTE]
a Cezar czasem dostaje takiego adhd, że nadrobić za nim nie mogę. :eviltong:


ale masz rację i tak nie dogonimy psiaków. :D

Link to comment
Share on other sites

niestety nie...
muszę kiedyś umówić się z koleżanką na spacer i nagrać kilka kawałków...nie tylko z frisbee...
Może w pon będę mieć filmik agility i BiPi od Oli :)
wogóle od ponad tygodnia nie robiłam treningu na dworze...fatalna pogoda w Wiśle...

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o freestyle to jestem na etapie przyzwyczajania Azira do dotyku- bał się wskoczyć na semi na transporter o plecach mowy nie było...zresztą na wystawach i u weta też mamy problem ze stolikiem więc myślę że miał kiedyś jakiś wypadek...
Alice ucze wskakiwania na ręce dziś pierwsza próba- filmowana :) tak z marszu pomślałam po twoim ostatnim poście że spróbuje nagrać i chyba coś się nagrało...
drugi filmik Azir i ewolucje- narazie takie mało składne skoki ale myślę że da się z tego jakieś figury zrobić...też nakręciłam filmik :)
jak będzie pogoda nagram filmiki z PT, mogłaś w Wawie pytać o sztuczki pokazałabym Ci co idzie zrobić z Alice -jak mi chodzi po głowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Od urodzenia mam Alice, Azir był sprzedany jako 8 tygodniowy szczeniak, dla rodziny- bardzo miłej, z bardzo daleka ...i wrócił do nas w wieku 8 miesięcy- nie będę pisać o szczegółach ale miał wiele szczęścia że wrócił...
To był najtrudniejszy pies z jakim miałam do czynienia...nie reagował na imię, kradł jedzenie i sikał w domu- nie umiał żadnej komendy...nie chodził na smyczy...
Teraz jest innym psem...ale to dużo,dużo pracy i czasu. On pracuje na innych zasadach niż reszta psów- jest mega wrażliwy na swoim punkcie- nie mogę się czasem krzywo spojrzeć bo się obrazi :D jest kochany i nie oddałabym go za żadne skarby- tylko trzeba jeszcze sporo pracy żeby się poznać i zgrać -pies to ciągła praca...a ile radości i śmiechu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Metheora']Od urodzenia mam Alice, Azir był sprzedany jako 8 tygodniowy szczeniak, dla rodziny- bardzo miłej, z bardzo daleka ...i wrócił do nas w wieku 8 miesięcy- nie będę pisać o szczegółach ale miał wiele szczęścia że wrócił...
To był najtrudniejszy pies z jakim miałam do czynienia...nie reagował na imię, kradł jedzenie i sikał w domu- nie umiał żadnej komendy...nie chodził na smyczy...
Teraz jest innym psem...ale to dużo,dużo pracy i czasu. On pracuje na innych zasadach niż reszta psów- jest mega wrażliwy na swoim punkcie- nie mogę się czasem krzywo spojrzeć bo się obrazi :D jest kochany i nie oddałabym go za żadne skarby- tylko trzeba jeszcze sporo pracy żeby się poznać i zgrać -pies to ciągła praca...a ile radości i śmiechu :)[/QUOTE]

Aha...
No to bardzo dobrze że do Ciebie wróciła:D i gratuluje takich postepów w pracy:)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze śliczną masz stronkę, super psiaki, szkoda,że takie rzadkie moim zdaniem zdecydowanie nie doceniane zwłaszcza w psich sportach. W Polsce ostatnio obserwuję taką swoista modę na bc, wszedzie bc królują osobiście drażni mnie bardzo, jak ktoś zaczynając nawet psi sport z inną rasą kupuje potem bordera, ja tam jestem wierna swojej rasie, za granicą cześciej się widzi w sportach psich inne niż bc ciekawe rasy. Po drugie zazdroszczę i podziwiam masz talent, te maki na ścianie przepiękne.
Tak z ciekawości gdzie konkretnie(dzielnica i może ulica jeśli można) mieszka ten manchester z miotu "B" w Łodzi i super,że tata miotu biega w 3 w agility, Czesi w ogóle lubią rzadkie rasy nie boją się nowości sprowadzać do kraju, nie to co w Polsce

Link to comment
Share on other sites

Nie wpadłam na to na wystawie :grins: Po za tym chciałam zobaczyć jeszcze bedlingtony, a później wróciłam oglądać zawody.

Wiesz, że świat jest mały? W zeszłym roku miałam okazję pomagać Justynie w szkoleniu Czaka.

[quote name='westie_justa']Super!:D lata za tym dekielkiem:)
puchu widziałam Cie z Arią na agility przy wystawie cacib ;) w agilitowej obrózce :P[/QUOTE]Szczurzątko robi się sławne :cool1: Trzeba było zagadywać :)

[quote name='Mudik']Po pierwsze śliczną masz stronkę, super psiaki, szkoda,że takie rzadkie moim zdaniem zdecydowanie nie doceniane zwłaszcza w psich sportach. W Polsce ostatnio obserwuję taką swoista modę na bc, wszedzie bc królują osobiście drażni mnie bardzo, jak ktoś zaczynając nawet psi sport z inną rasą kupuje potem bordera, ja tam jestem wierna swojej rasie, za granicą cześciej się widzi w sportach psich inne niż bc ciekawe rasy. Po drugie zazdroszczę i podziwiam masz talent, te maki na ścianie przepiękne.
Tak z ciekawości gdzie konkretnie(dzielnica i może ulica jeśli można) mieszka ten manchester z miotu "B" w Łodzi i super,że tata miotu biega w 3 w agility, Czesi w ogóle lubią rzadkie rasy nie boją się nowości sprowadzać do kraju, nie to co w Polsce[/QUOTE] Widzę, ze mamy takie samo zdanie. Jednak wydaje mi się, że mimo popularności bc, coraz więcej osób wybiera mniej popularne rasy. A przynajmniej mam taką nadzieję ;) Mam wrażenie, ze teraz maliny robią się też popularne. A pewnie niedługo i kelpiki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Nie wpadłam na to na wystawie :grins: Po za tym chciałam zobaczyć jeszcze bedlingtony, a później wróciłam oglądać zawody.

Wiesz, że świat jest mały? W zeszłym roku miałam okazję pomagać Justynie w szkoleniu Czaka.

Szczurzątko robi się sławne :cool1: Trzeba było zagadywać :)

Widzę, ze mamy takie samo zdanie. Jednak wydaje mi się, że mimo popularności bc, coraz więcej osób wybiera mniej popularne rasy. A przynajmniej mam taką nadzieję ;) Mam wrażenie, ze teraz maliny robią się też popularne. A pewnie niedługo i kelpiki...[/QUOTE]
no kelpików się narobiło troszkę i pyrkó jest troszkę i innych fajnych ras też ,ale mnie najbardziej razi jak ktoś ma fajnego psa a mimo to kupuje bc, bo nie wiem bo takie cudowne we wszystkim najlepsze, owszem fajne choć nie każde,wymagajace,ale ja właśnie dlatego szukałam innego nowego pastucha bo chciałam psa do sportu ale nie bc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maalwi']Witamy! bardzo fajne psiaki z MT, a one gubią dużo sierści?[/QUOTE]

Witam :)
Mnie się wydaje że bardzo malutko ale ja mam porownanie z Goldenem ktory traci ogromne ilości, na pewno sie nie lenią okresowo, nie mają podszerstka- moim zdaniem zdrowy pies nie gubi więcej włosów niż my. Suczki w okresie ciąży i karmienia trochę się sypią- choć przy dobrych witaminach mniej, no i z mojej obserwacji przy bardzo stresowych sytuacjach włos lekko się sypie-i pojawia się łupież ale to chwilowe np. po zawodach intensywnych tak się nam zdarzyło.
Niektórzy sadzą że MT nie uczula- ja jednak sądzę że jest tak wiele różnych rodzajów alergenow ze nie powiedziałabym tak na 100% jednego uczuli a innego nie...

[quote name='karola&gacek']To ja podam (może cię zainteresuje) informacje że w "Wyjątkowych psach" (na animal planet) ma wystąpić MT. Chyba wystąpi w odc.7. I będzie pracował węchowo[/QUOTE]
a to można w necie obejrzeć? ja nie mam animal planet...

[quote name='Mudik']Po pierwsze śliczną masz stronkę, super psiaki, szkoda,że takie rzadkie moim zdaniem zdecydowanie nie doceniane zwłaszcza w psich sportach. W Polsce ostatnio obserwuję taką swoista modę na bc, wszedzie bc królują osobiście drażni mnie bardzo, jak ktoś zaczynając nawet psi sport z inną rasą kupuje potem bordera, ja tam jestem wierna swojej rasie, za granicą cześciej się widzi w sportach psich inne niż bc ciekawe rasy. Po drugie zazdroszczę i podziwiam masz talent, te maki na ścianie przepiękne.
Tak z ciekawości gdzie konkretnie(dzielnica i może ulica jeśli można) mieszka ten manchester z miotu "B" w Łodzi i super,że tata miotu biega w 3 w agility, Czesi w ogóle lubią rzadkie rasy nie boją się nowości sprowadzać do kraju, nie to co w Polsce[/QUOTE]

Witam:) ja bardzo lubię rzadkie rasy są ciekawe i zawsze miło zobaczyć...
BiPi mieszka w Łodzi ale nie wiem jaka to ulica -a byłam u nich 3 dni na początku wakacji...nie znam nawet dzielnicy ale mogę Ci dać na PW kontak do Oli :) ona chętna do rozmów o psach, o MT i o sportach :) Biega z jamnikiem szorstkim króliczym w A0

[quote name='Asiaczek']Mam trochę starych numerów Mojego Psa. Może pamiętasz chociaz rok tego numeru z MT? Mogłabym wtedy poszperać...

Pzdr.[/QUOTE]

ojej nie wiem...ale sprubuje poszukać na necie i dam znać...jak znajdę...
co do filmiku- Monika ma super podejście do tej rasy w Czechach wygrały MTH w zeszłym roku jednym punktem wyprzedziła inną suczkę:)

Link to comment
Share on other sites

Frisbee z MT wygląda genialnie, co widać na filmiku :)
Świetne psy, też coraz bardziej się nimi interesuję, ale to być może w dalekiej przyszłości się pojawi, na razie mam swoje plany co do psa, no i jeszcze będę chciała spełnić moje dziecięce psie marzenie - czyli DONek :) Ale to później, dużo później ;) W najbliższej przyszłości mam nadzieję, że pojawi się inny przedstawiciel III gr :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...