Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

Witam ponownie
Jak już napisałem w poście wyżej mój pies ma ponad 7 miesięcy i zaczęły się problemy z jedzeniem tzn od jakiegoś 4 miesiąca pies zaczął dostawać suchą karmę Royal Canion Maxi Junior. Po dwóch miesiącach na tej karmie zaczęły się problemy bo pies przestał kompletnie ją jeść. Żeby worek wykarmić musiałem mu zasmaczać kiełbasą, sosami lub olejem, wtedy zjadał z wielką łaską ale zajadał. Postanowiłem zmienić mu karmę. Kupiłem Acanę, i problem nie zniknął tez pies nie chce jeść kompletnie. W pewnym momencie postanowiłem że jak będzie głodny to zje no i niby jadł ale jedna trzecią dziennej porcji co odbijało się na spacerach. Teraz żeby wykarmić worek muszę mu zasmaczać i to mocno. Co najgorsze kupy ma okropne a niejednokrotnie biegunki. Pisze ponieważ trochę jestem zdezorientowany co mu podawać. Od razu powiem, że gotować nie mam czasu. Może mieszać z puszką? Tylko po Akanie kupy ma nie za ciekawe więc może karma nie trafiona? Prosiłbym o jakieś rady.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie dziwię się, że kupy okropne jak mu dodatki w formie sosu serwujesz ;)czy zdażyło Ci sie "przegłodzić" psa przez 2 -3 dni...??
Ogólnie wychodze z załozenia, ze jak pies bedzie głodny to zje co mu dadzą...mój nie wytrzymał 3 dnia...i sie problem skończył...za to znajomy, który biegał...chuchał i dmuchał dorobił sie psa, który musi mieć zawsze sos i miesko w karmie co bardzo niekorzystnie odbiło sie na jego zdrowu...
Owszem karma moze smakowac mniej lub bardziej...mój sie przejadł po 2 latach Hillsem to dostał dla odmiany Boscha...nie wiem czy mu smakuje...u mnie juz dawno nie było marudzenia. Pies nie zjadł...poleżało 10 min i zabierałam...następne karmienie to samo. W tej chwili wszystko jest wciagane od razu ;) czasem dolewamy oliwki czy dajemy jakiś pasztecik a Animondy dla urozmaicenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Prawda? Ja też uważam, że jak pies nie chce jeść, to bez łaski. Zje jak zgłodnieje, nie ma co się cackać. Moja ciocia takim sposobem wyhodowała potwora- musiała mu gotować pierś z kurczaczka, bo misiu na wszystko inne kręcił noskiem. Krejzi!

Link to comment
Share on other sites

Się trochę wytłumaczę z tych "sosów" bo źle mnie zrozumiano tzn pies miał zasmaczane posiłki i ma nadal. Chociaż teraz jak mu mieszam karmę z garaletą z kurzych łapek to wyje tylko łapki a reszta zostaje (a tak nie było wcześniej). Teraz tylko i wyłącznie zasmaczam plasterkiem kiełbasy pokrojonej w kostkę. Ps postanowiliśmy, że pozostaniemy przy sychej karmie tylko że bedziemy mu mieszać z karmną z puszki.
A i jeszcze małe pytanko tj czy ktoś praktykował/praktykuje karmienie psa karmą suchą plus mokra oraz no powiedzmy raz w tygodniu surowe lub gotowane mięso?
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam czy ktos mogl by mi ktos doradzic co do karny ? Zastanawiam sie nad zakupem
[B]BRIT CARE JUNIOR LARGE LAMB RICE [/B]a[B] karma [/B][URL="http://allegro.pl/brit-junior-large-breed-15-kg-21-gratisow-i1977595974.html"]BRIT JUNIOR LARGE BREED. [/URL]
[URL="http://allegro.pl/brit-junior-large-breed-15-kg-21-gratisow-i1977595974.html"][U]Czy miedzy tymi seriami sa jakies wielkie roznice?[/U]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']trzeba uważać na proporcje....sucha jest zbilansowana...jak bedzoie mieszana z mokrą...i czymś jeszcze to tzreba uwazać, zeby nie przedobrzyć ze składnikami....i iloscią ;)[/QUOTE]


Rozumiem. A czy mozesz mi powiedziec czy ta wersja karmy [URL="http://allegro.pl/brit-junior-large-breed-15-kg-21-gratisow-i1977595974.html"]BRIT JUNIOR LARGE BREED jest dobra karma ?
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sto lat mnie tu nie bylo! :lol:

Jestem zdania, ze skoro my lubimy zjesc roznorodnie i smacznie, tak samo chce jesc nasz psiak. Emiko praktycznie co worek 15 kg ma zmieniana karme, zeby miala chociaz mala odmiane. Oprocz tego gotuje jej gar zarla 2-3 razy w miesiacu, ktory zjada w jakies 4 dni. Takie gotowanie nie zajmuje w ogole czasu, bo ja sobie sprawe ulatwiam, jak tylko moge ;) Do gara wrzucam 1kg zoladkow kurzych i posiekana wloszczyzne (marchew, por, seler, pietrucha), dosypuje bialego ryzu i zalewam wszystko woda - gotuje 20 minut - Gotowe!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ja powiem trochę o swoich doświadczeniach- właśnie jesteśmy w połowie worka Arion Premium Puppy Large Breed i naprawdę jestem zachwycona. Młody zjada, nie grymasi, ale największy zachwyt budzi jego sierść- lśniąca, jedwabista, no po prostu cudo. Kupy też są okej, zapach z buzi neutralny, czasami puści bąka, ale nie jest to nagminne. Teraz mam dylemat, bo z jednej strony nie jest to karma z najwyższej półki, chciałam się przenieść na coś lepszego, a z drugiej strony- po co zmieniać, skoro ta mu naprawdę służy? Mam jeszcze pół worka na podjęcie decyzji. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sukóru']Royal Canin Giant Puppy przeznaczona jest dla ras olbrzymich a akita do takich nie należy, może skonsultuj z wetem albo hodowcą jaką karmę najlepiej podawać. Okres szczenięcy ( okres wzrostu) jest najważniejszy i lepiej nie eksperymentować.[/QUOTE]

Rozmawialam z weterynarzem i kobieta mi powiedziala, ze jak najbardziej moge podawac jej Gianta:smile:

Link to comment
Share on other sites

Akita (dorosły pies) waży max 45kg a np dorosła Tosa ok 90kg. Także nie wydaje mi się że Akita należy do rasy olbrzymiej a co za tym idzie Giant może mu nie służyć. Ja swojemu dawałem RC Maxi Junior ale się mu znudziło. Teraz jesteśmy na Purinie Pro Plan.

Edited by cysiek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='cysiek']Akita (dorosły pies) waży max 45kg a np dorosła Tosa ok 90kg.[/QUOTE]

A [B]Forgottenhopes[/B] ma suczkę więc tym bardziej wydaje mi się, że to jest nieodpowiednia karma. Kiedyś pytałam się swojego weta jaką karmę możemy dawać naszemu psu i powiedział, że najlepiej taką przeznaczoną dla konkretnej rasy albo dostosowaną do wieku i rozmiaru rasy i że dla ras dużych nie powinno dawać się karmy dla ras olbrzymich (ponoć już lepiej jest dawać karmę dla ras średnich) bo czym większa rasa tym bardziej trzeba spowolnić wzrost a jednocześnie zapewnić odpowiednią ilość kalorii a więc dając karmę dla ras olbrzymich psu który należy do rasy dużej narażamy go na to, że będzie za wolno rósł i jednocześnie tył a to może doprowadzić do zwyrodnień w stawach i kościach.

Link to comment
Share on other sites

z tym, ze karma dla konkretnej rasy to raczej marketing niż faktycznie lepsze parametry ;) ....owszem...dzielenie na małe średnie i duże sprawdza się chociażby ze względu na wielkość granulek ;) ale dzielenie na Husky i owczarki niemieckie czy tez dobermany, to już bujda....
a jeśli chodzi już o same karmy....nalezy pamiętać, ze ich jakość też sie zmienia...wystarczy spojrzeć na royala (tego dostępnego w sieciówkach) ...masakra..płaci sie tyle samo albo więcej dostając w zamian bubel...choć na razie zauważyc to mozna przy polskiej dystrybucji...zamawiając np z zooplusa (Niemcy) takowej różnicy już nie ma...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Forgottenhopes']No to wet wprowadzil nas w blad ;/. W takim razie jaka karmę mogli byście nam polecić? Ostatnio mieliśmy Royal Canin Maxi Junior[/QUOTE]

I co znudziło się psiakowi Maxi Junior? Ja po doświadczeniu odradzam Akanę (mój miał okropną biegunkę). Teraz jesteśmy na Pro Planie (z tego co czytałem niektóre posty to Pro Plan jest lepszy od Royala). Prawie worek pro plana wykarmiłem ale już widzę że mały marudzi.

Link to comment
Share on other sites

w tej chwili Pro Plan na pewno ejst lepszy od Royala....ale tego sklepowego...nie mylić z weterynaryjnym. Bardzo polecam Hillsa...dla mnie jeszcze wyższa polka niz ponizsze...u nas nadal się sprawdza Bosch....rudy wcina z zachytem a wychodzi chyba najtaniej...zmian w sierci czy kupie zauwazylam...ale my mamy worek zamiennie z Hillsem wlasnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']w tej chwili Pro Plan na pewno ejst lepszy od Royala....ale tego sklepowego...nie mylić z weterynaryjnym. Bardzo polecam Hillsa...dla mnie jeszcze wyższa polka niz ponizsze...u nas nadal się sprawdza Bosch....rudy wcina z zachytem a wychodzi chyba najtaniej...zmian w sierci czy kupie zauwazylam...ale my mamy worek zamiennie z Hillsem wlasnie[/QUOTE]

Jakiego Hillsa dajecie? Chyba spróbuje i ja. Mały na prawie 9 miechów. W sumie to i o Boscha zapytam przy okazji :) (jaki rodzaj?)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cysiek']I co znudziło się psiakowi Maxi Junior? Ja po doświadczeniu odradzam Akanę (mój miał okropną biegunkę). Teraz jesteśmy na Pro Planie (z tego co czytałem niektóre posty to Pro Plan jest lepszy od Royala). Prawie worek pro plana wykarmiłem ale już widzę że mały marudzi.[/QUOTE]

Nie nie znudzil sie, ale po skonczeniu worka Maxi Juniora zdecydowalam sie na Gianta. Weterynarz mi powiedziala, ze Maxi jest karma zoologiczna ? a Giant weterynaryjna o lepszym składzie. A tu taka wtopa ....

Zaciekawil mnie Arion Premium Puppy Large Breed o ktorej pisala powyżej Basiu...Czy ktos z was moze cos jeszcze powiedziec o tej karmie?

Podłączam się również do ostatniego pytania cyska.

Link to comment
Share on other sites

taniula od szczeniaka dostawał Hills large breed najpierw puppy teraz adult :) smaki sa dwa
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/hills/hills_adult_large/31221[/url]
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/hills/hills_adult_large/59158[/url]

[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/hills/puppy/30994[/url]

i Bosch (wykańczamy 3 worek :)
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_adult/31773[/url]
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_junior/31652[/url]



przy okazji weta...royal ma wersje dostępną u weta...i taką dostępną w sklepie...róznią się cena i jakoscia ;) niezależnie czy dla duzego czy dla olbrzyma weterynaryjnej w normalnym zoologu raczej nie dostaniesz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...