Jump to content
Dogomania

TOZ Oddział w POLICACH-szczeniaki,psiaki,kociaki i inne nasze zwierzaki.


tatankas

Recommended Posts

  • 3 months later...

Chciałyśmy zakończyć działalność z końcem 2018 roku,niestety nie znalazł się nikt,kto chciałby przejąć dorobek naszej ponad 10 letniej pracy wolontariackiej,a my nie miałyśmy serca,by to wszystko wyrzucić na bruk,a więc dalej działamy.Trzy kobietki prowadzą cały nasz Oddział:adopcje,leczenie(często poza miastem),interwencje,wyłapywanie wolno żyjących kotek do sterylizacji w mieście i okolicznych wioskach,dokarmianie wolno żyjących kotów,zakup i transport karmy dla wolno żyjących kotów,rozdzielanie tej karmy dla karmicieli z naszego miasta.Prowadzenie strony na fb,zdjęcia do ogłoszeń adopcyjnych i ogłoszenia adopcyjne,prelekcje w szkołach i przedszkolach.Bazarki i kiermasze na rzecz zwierząt.I z tego wszystkiego jeszcze trzeba się rozliczyć i z gminą i z Tozem głównym w Warszawie :( Pracy jest tak wiele,że często zaniedbujemy strony,gdyż aktualizacja poczeka,chorę zwierzę niestety nie odłożymy na później :( Dziękujemy pięknie,że pomagacie nam pomagać <3

Teraz trochę mniej miłe rzeczy,a więc faktury.ale i to trzeba wstawić kiedyś ;)

c0d36bb565c88cb6med.jpg

472839c109f146a7med.jpg

45ab87e95b6180femed.jpg

6205a26376d8a5f3med.jpg

f9897f887691dab4med.jpg

Zdjęcia wgrane do komputera jak widać i nijak nie mogę ich przekręcić,ale widać,co trzeba:

29 kwiecień 2019-żwirek-99,60zł

29 kwiecień 2019-karma-631,40zł

24 kwiecień 2019-karma-207,60zł

11 kwiecień 2019-karma-383,40zł

7 kwiecień 2019-karma-594,80zł

Link to comment
Share on other sites

4e43939d971f1934med.jpg

381809da096119c7med.jpg

298f2764338a6e99med.jpg

4957ef9a93f8cf47med.jpg

432182221bf51254med.jpg

 

31 marzec 2019-usługi weterynaryjne-757zł

7 marzec 2019-żwirek-99,60zł

7 marzec-karma-899,80zł

25 luty 2019-leczenie zachowawcze i sterylizacja kotów i psów-3000zł

12 luty 2019-usługa weterynaryjna-690zł

 

Link to comment
Share on other sites

eef5e68708581cebmed.jpg

d8b16b27790cb62amed.jpg

fa8c24c0b176a11dmed.jpg

00228b369f826c32med.jpg

86e53d245a1e51c8med.jpg

 

7 luty 2019-karma-451,80zł

6 marca 2019-karma-2547,20zł

30 stycznia 2019-usługa weterynaryjna,leczenie zachowawcze i sterylizacja psów i kotów-2350zł

12 stycznia 2019-karma-789,60zł

12 stycznia 2019-żwirek-99,60zł

Link to comment
Share on other sites

A tak wyglądają nasze zakupy karmy dla wolno żyjących kotów z netto-1000 puszek,ktoś musiał po nie pojechać na 3 razy,ktoś musiał zapakować na auto(oczywiście prywatne,nie mamy służbowego auta,tak jak nie mamy służbowych telefonów)ktoś musiał wypakować z auta i wnieść do siedziby,a teraz kolejny ktoś będzie musiał rozdać to karmicielom :( Sam zakup i dostarczenie zajęło 3 dni po pracy :(

 

28912cfb5843550dmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dla nie znających realiów naszej działalności napiszę:

 

Dostajemy dotację z gminy co roku w miesiącu maju,pieniążki z 1% przychodzą z zarządu głównego Tozu również mniej więcej w tym samym czasie.Z pieniążków,które otrzymujemy na konto Tozowe musimy co roku się rozliczyć i z gminą i zarządem głównym.I gmina i zarząd główny przyjmuje od nas faktury z datami od dnia wpływu pieniędzy do ostatniego dnia w roku,czyli mniej więcej od maja do grudnia.Nie przyjmują od nas faktur wystawianych przed otrzymaniem dotacji i tak dzięki głupiej polityce musimy w grudniu wydać wszystkie pieniądze,jakie otrzymałyśmy,by przyjęli faktury i przez te 4 miesiące kombinować(od stycznia do kwietnia),jak toz utrzymać,a utrzymujemy go właśnie z bazarków i kiermaszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Boziu tak dawno mnie tu nie było,że wypadałoby coś napisać.Pracy jest od groma,ale to wie chyba każdy,kto działa w jakimkolwiek stoważyszeniu czy fundacji.Niestety jesteśmy już wypalone.Zostałyśmy trzy na placu boju w ratowaniu zwierzaków,reszta z naszej organizacji to tylko karmiciele kotów,którzy wyciągają rekę po karmę dla podopiecznych,ale by choć złapać jednego kota i zawieźć do sterylizacji to już problem.Od 2 lat szukamy kogoś,kto przejąłby za nas prowadzenie tozu,bo jeżeli zrezygnujemy cały nasz dobytek zebrany przez ponad 10 lat działalności pójdzie na śmietnik,całe zaplecze w postaci klatek kenelowych,klatek półapek,siedziby,sprzetu wszelakiego,środków czystości trafi gdzieś do magazynu gminy i zaginie w czeluściach,a więc działamy,choć sił brak,może w przyszłym roku uda się kogoś znaleźć na nasze miejsca.Niestety tak to jest w małych miasteczkach.Wszystkie pracujemy zawodowo,co znacznie utrudnia nam pomaganie,bo ile dasz radę zrobić przed i po pracy,jak w domu jeszcze dzieci i nasze prywatne zwierzaki.

Ja mam 3 dzieci i dwa psy w domu,pracuję po 40-50 godzin tygodniowo i jeszcze robię w wolnej chwili hand mady na kiermasze i pikniki dla zwierzaków,we wrześniu cały weekend 7-8 spędziłam na takich kiermaszach-zdjęcia:

 

Piknik organizacji pozarządowych w Policach 7 września:

 

70a5a3335b89f4c4med.jpg

 

Jarmark odpustowy Niekłończyca 8 września:

 

247437ffc1006bc8med.jpg

 

Dzięki tym imprezom udało nam się zebrać pieniążki na 650 puszek karmy dla kotów wolnożyjących,oczywiście zakupić ,przewieźć i dostarczyć musiałyśmy same:

 

4551003ca2b28cd9med.jpg

78d9bb4bc96c7827med.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
2 godziny temu, beataczl napisał:

napiszcie co slychac u Was...pozdrawiam serdecznie cala ekipę

 

Beatko niestety mimo pandemi ja wciąż pracuję po 40 godzin tygodniowo,a przez wirusa mam i nawet ciężej,do tego dziadek mi zmarł,już pochowany,ale robię porządki w mieszkaniu po nim,nauka szkolna przez internet to jakaś porażka,a mam trzy córki,teraz koniec roku(jedna matura,druga zmiana szkoły,niby nie ma gimnazjów,a szkołę dziecko musi zmienić,bo nie przystosowana dla uczniów 7 i 8 klas,trzecia pierwszą liceum kończy)zapier... na każdej lini,w pracy,w domu,w rodzinie i w wolontariacie,ręce i nogi opadają.Na bierząco wszystko jest na fb,niestety tu ja sama i nie jestem w stanie ogarnąć,na pewno coś wrzucę,niech choć z dziadkiem pozałatwiać i dzieci szkołę skończą ,przepraszam :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.06.2020 o 16:44, tatankas napisał:

Beatko niestety mimo pandemi ja wciąż pracuję po 40 godzin tygodniowo,a przez wirusa mam i nawet ciężej,do tego dziadek mi zmarł,już pochowany,ale robię porządki w mieszkaniu po nim,nauka szkolna przez internet to jakaś porażka,a mam trzy córki,teraz koniec roku(jedna matura,druga zmiana szkoły,niby nie ma gimnazjów,a szkołę dziecko musi zmienić,bo nie przystosowana dla uczniów 7 i 8 klas,trzecia pierwszą liceum kończy)zapier... na każdej lini,w pracy,w domu,w rodzinie i w wolontariacie,ręce i nogi opadają.Na bierząco wszystko jest na fb,niestety tu ja sama i nie jestem w stanie ogarnąć,na pewno coś wrzucę,niech choć z dziadkiem pozałatwiać i dzieci szkołę skończą ,przepraszam :(

        Czaruje szykuje dla Was niespodzianeczke 

                                

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.06.2020 o 14:15, beataczl napisał:

napiszcie co slychac u Was...pozdrawiam serdecznie cala ekipę

 

 

Dnia 10.06.2020 o 11:26, malagos napisał:

Ja też wspieram, podziwiam, ściskam!

 

Dnia 11.04.2020 o 21:01, Nesiowata napisał:

Easter decorations on the table - blown goose Asket

 

Dnia 9.06.2020 o 16:44, tatankas napisał:

Beatko niestety mimo pandemi ja wciąż pracuję po 40 godzin tygodniowo,a przez wirusa mam i nawet ciężej,do tego dziadek mi zmarł,już pochowany,ale robię porządki w mieszkaniu po nim,nauka szkolna przez internet to jakaś porażka,a mam trzy córki,teraz koniec roku(jedna matura,druga zmiana szkoły,niby nie ma gimnazjów,a szkołę dziecko musi zmienić,bo nie przystosowana dla uczniów 7 i 8 klas,trzecia pierwszą liceum kończy)zapier... na każdej lini,w pracy,w domu,w rodzinie i w wolontariacie,ręce i nogi opadają.Na bierząco wszystko jest na fb,niestety tu ja sama i nie jestem w stanie ogarnąć,na pewno coś wrzucę,niech choć z dziadkiem pozałatwiać i dzieci szkołę skończą ,przepraszam :(

                                   ogromnie zapraszamy z Nadziejkowa

 
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Nadziejka napisał:

        Czaruje szykuje dla Was niespodzianeczke 

                                

 

10 minut temu, Nadziejka napisał:

 

 

 

                                   ogromnie zapraszamy z Nadziejkowa

 

Dziękujemy pięknie <3

 

W ramach podziękowania pokażę naszą nową rodzinkę,u nas od 4 czerwca pod opieką ;)

Skopiowane z fb:

"

Przed chwilą z działek złapałyśmy matkę z maluchami, mama w ranach po kleszczach na około szyi, 3 tygodniowe maluszki z kocim katarem, jutro wizyta u weterynarza, to co mogłyśmy zrobić o tej porze to przemyć i zakropić oczka maluchom."

 

Obraz może zawierać: kot i w budynku

Obraz może zawierać: kot

Obraz może zawierać: kot i w budynku

 

To dla nich aktualnie zbieramy na leczenie i jedzonko 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolejna podopieczna u nas to Zosia,tak o Zosi piszą:

"To jest Zosia. Zosia wygrała walkę z rakiem płaskonabłonkowym uszek i teraz szuka najlepszego domu na świecie .Gdy go znajdzie, będziemy mogli powiedzieć, że odniosła pełne zwycięstwo .Uszy Zosi zostały amputowane ze względu na rozległe rany. Badanie histopatologiczne po operacji potwierdziło brak zmian nowotworowych w tkankach dookoła .Jest kochaną koteczką, która uwielbia ludzi, ale do innych kotów podchodzi z dystansem. Na stałe przyjmuje syrop na tarczycę oraz antyalergiczną karmę. Ona już tak długo czeka na swój dom! Adopcja tylko na terenie Szczecin /Police i okolice, na podstawie wizyty w domu adoptującego i umowy, do domu bez psów i małych dzieci. Zosia przebywa pod opieką polickiego Tozu, z którym współpracujemy, i który prowadzi procedurę adopcyjną."

 

Obraz może zawierać: kot

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: kot

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...