Jump to content
Dogomania

Daisy 2 miesiące.


Daisy2010

Recommended Posts

Daisy jest rasy Jack Russell Terrier, ma 2 miesiące mam ja prawie od dwóch tygodni. Niby potrafi załatwiać się na matę, ale robi gdzie popadnie nie mam pojęcia czy nie zdąża dojść czy po prostu myśli, że tak jej wolno. Czasem robi nawet na swoje posłanie ! Wyszłam z nią na dwór, ale zapiera się i nie chce iść bo jej zimno. Przez chwilkę ją ciągnęłam, ale tarła łapkami o beton a nie chciałam żeby coś jej się stało ponadto ludzie się gapili jakbym robiła jej coś strasznego a ta tylko chciałam żeby nauczyła się chodzić na smyczy nie chcę robić jej krzywdy ! Jak nauczyć ją robienia na matę tylko i wyłącznie na matę ?

Link to comment
Share on other sites

Pomijając temat kwarantanny po szczepieniach... skoro już ją olaliście, to lepiej od razu uczyc na dworze, a nie na matę; oszczędzicie sobie kłopotu. Oczekiwać od 2-miesięcznego szczeniaka, że będzie zawsze trafiał na matę, to jak oczekiwanie od niemowlaka, że zawsze trafi na nocnik :roll: Wpadki mają absolutne prawo zdarzać się do 4 miesiąca, bo dopiero wtedy u psa rozwija się pełna kontrola nad zwieraczami... Nagradzacie psa, kiedy załatwi się na macie?

Chodzenia na smyczy nie uczy się ciągnąc szczeniaka po betonie, tylko bierze się torbę smakołyków, kuca ze szczeniakiem na luźnej smyczy i po kawałku kusi i nagradza smakołykami.

Link to comment
Share on other sites

Kto kupuje 6 tygodniowego szczeniaka,ktory powinien byc jeszcze z rodzenstwem i mama .jak mozna wymagac od 8 tygodniowego szczeniaka chodzenie na smyczy ,czy zalatwiania sie na dworze.
Nalezy juz w domu przyzwyczajac do chodzenia na smyczy ,zawiazac lekka wstazeczke z ktora moze biegac sobie w domu.Poza tym wychodzimy z psem co 3 godziny ,po spaniu ,po jedzeniu .Jestesmy tak dlugo na dworze az sie zalatwi.Wtedy podajemy mu w nagrode maly smakolyk.Poza tym pieski przed zalatwianiem sie w domu czestu sa niespokojne,moga krecic sie w kolko ,czy szukac miejsca do zalatwienia sie .Wtedy szybko wychodzimy z nim na dwor.

Wazne sa stale godziny posilkow i stale godziny wychodzenia na spacer.Gdy na naszych oczach piesek zalatwia sie w domu ,nie krzyczymy na niegio czy maczamy mu pyszczeka w tych odchodach ,ale mowimy stanowczo fuj i wychodzimy z nim na dwor.Linka powinna byc dluga ,psa nie ciagniemy tylko zachecamy smakolykami do chodzenia za nami.Wiekszosc szczeniakow chodzi cien jak cien bez linki za opiekunem.
Pragne ciebie zalecic ,poniewaz ta rasa psa potrzebuje duzo ruchu ,sa to psy bardzo aktywne ,zeby w wieku 4 miesiacy zapisac sie do psiego przedszkola ,a pozniej psiej szkoly .Moze masz w swoim domu psa utalentowanego ,ktory moze brac udzial w psich sportach?Czas pokaze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...