Jump to content
Dogomania

6-letni bernardyn z rodowodem szuka domu - okolice Poznania. Ma dom.


matula

Recommended Posts

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziewczyny napiszcie proszę, czego oczekujecie od przyszłego domu, biorąc pod uwagę, że to jest pies i do tego bernardyn
- szczególne wymagania dot. karmy? może być gotowana? czy specjalistyczna? jakies suplementy? na stawy cos? Wiadomo czy jest zdrowy, czy ma jakies typowe (ja nie znam) przypadłości? (Jakies trzecie powieki, problemy ze stawami itp;))
_ ma mieszkac w budzie czy w domu?

co jeszcze?

- zgoda na kastrację rozumiem musi być - on juz jest, czy będzie przed?
- a jesli przed to jedzie tam zaraz po, czy dopiero po sciągnięciu szwów?

rozumiem na smyczy potrafi chodzić tak? A jaki jest stosunek do innych psów/zwierząt? (może tam na wsi mają jakies koty?)
Napiszcie trochę więcej.

Link to comment
Share on other sites

A wiec tak:

- Pies mieszkal w domu z cala rodzina i wolelibysmy, zeby pies mial wstep do domu, a nie mieszkal w budzie, w kojcu na stale.
- Co do sterylki - sklamalam, powiedzialam, ze pies jest kastrowany bo ma byc. Pani Danka zgadza sie na pokrycie kosztu kastracji, nie ma jednak logistycznego planu jak to przeprowadzic poki co, bo adopcja wydaje sie nam tak odlegla, ze ciezko cos zaplanowac. Moglby jechac zaraz po, dlaczego by nie, problemem jest transport, bedziemy dopiero szukac.
- Pies kocha dzieci i ludzi
- Lubi suczki i wiekszosc psow
- Z kotami bylo tak, ze tolerowal te w domu, ale na dworze, obce koty gonil
- pies w wyprawce dostanie puche czegos na stawy, jakies lekarstwo dosypywane do jedzenia

Na co trzeba by zwrocic uwage:
- na ogrodzenie, nie chcemy by pies uciekl bo teraz ucieka i nie jest bezpieczny
- na "standard" gospodarstwa - oglne wrazenia, czy jest czysto, w jakim stanie sa zwierzeta, czy nie sa chude, zleknione
- nalezaloby zapytac o to co zawsze, czym beda go karmic, gdzie bedzie mieszkal, co wiedza o rasie.

nic wiecej mi nie przychodzi do glowy...
- pies nie potrafi chodzic na smyczy z tego co pamietam

aha... pies ma szczepienia do kwietnia, odrobaczenie trzeba bedzie zaraz wykonac.

Link to comment
Share on other sites

nie no jak on nie będzie kastrowany to ja tam nie jadę.

Pytam się czy pojedzie zaraz po kastracji, bo to jest ważne w sensie np. czy będzie nosił kolnierz wtedy. A jesli tak, to na pewno do budy nie wejdzie (jesli jednak ma mieszkac tylko w budzie). Acha-ale skoro ja mam utrzymywac, ze on jest już ciachnięty, to rozumiem on pojedzie i tak dopiero po zdjęciu szwów... (trochę to zagmatwane, ale tak jest często)

poza tym ok. mniej więcej wiem, o co chodzi teraz. dzięki. jutro do niego zadzwonimy.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, ja bym bardzo chciala, zeby psem zajela sie jakas fundacja, wziela go na siebie, wykastrowala. Poki co, udalo mi sie tylko przekonac Pania Danusie do koniecznosci sterylizacji i zaplacenia za nia , co i tak jest moim malym sukcesem. Reszta - ja nie pomoge w transporcie i kastracji, ale jestem pewna, ze jak bedzie dom wartosciowy, to staniemy wszyscy na rzesach, zeby to ogarnac.
Charly - o takich szczegolach na razie nikt nie myslal, bo poki co rozmawialam z kilkunastoma domami i odpadli w przedbiegach, przez telefon, bo chcieli psa rozmnazac. W koncu zaczelam mowic, ze pies jest kastratem. Na jednej wizycie juz bylysmy z GoniaP, ale po zobaczeniu domu i ludzi juz nie musialysmy o nic pytac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='conceited']No to co robimy?
[B]Czy Pyrdka moze sie skontaktowac z Kordonia[/B] bo dziewczyny na moja prosbe nie chca jechac, bo prosila je Pyrdka, a teraz sie nie odzywa :/ malo rozumiem, ale chcialabym, zeby ta wizyta sie w koncu odbyla...:/[/QUOTE]

Ja i tak nie mam czym jechać. Jadę z Kordonią. Po naszej rozmowie skontaktowałam się z Kordonią i przekazała mi, że niezależnie od naszej rozmowy została poproszona przez Pyrdkę na miau o tą wizytę, miała czekać na listę pytan i inne informacje i w tym celu zostawiła swój telefon. Aktualnie nie korzysta z dogo i prosiła, żeby skontaktowała się z nią w tej sprawie ta sama osoba, która kontakowała się z nią na miau.

Namiary na ludzi z NS mam ja już.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']czy dzwonił do was facet z malborka mysliwy ????[/QUOTE]

tak, wlasnie o nim piszemy. Wiesz cos o nim?

Ja pierdziele, dziewczyny. Czy gdzies jest jakas luka na linii? [B]Wyslalam liste pytan, adres i info o tym facecie Charly[/B], ktora ma jechac z Kordonia. [B]Ma to od wczoraj [/B]wraz z info, ze mam kontakt telefoniczny z tym facetem. DOstalam jednak odpowiedz od Charly, ze Kordonia z miau nie pojedzie na moja prosbe bo prosila ja o te wizyte Pyrdka na miau.

Matko boska, [B]no gdzie lezy problem, od trzech dni probuje zalatwic ta wizyte, wszyscy sie zgadzaja, ale nikt nie jedzie bo gdzies jest problem w komunikacji.[/B]

P.S. Charly - masz pelna skrzynke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='conceited']tak, wlasnie o nim piszemy. Wiesz cos o nim?

Ja pierdziele, dziewczyny. Czy gdzies jest jakas luka na linii? [B]Wyslalam liste pytan, adres i info o tym facecie Charly[/B], ktora ma jechac z Kordonia. [B]Ma to od wczoraj [/B]wraz z info, ze mam kontakt telefoniczny z tym facetem. DOstalam jednak odpowiedz od Charly, ze Kordonia z miau nie pojedzie na moja prosbe bo prosila ja o te wizyte Pyrdka na miau.

Matko boska, [B]no gdzie lezy problem, od trzech dni probuje zalatwic ta wizyte, wszyscy sie zgadzaja, ale nikt nie jedzie bo gdzies jest problem w komunikacji.[/B]

P.S. Charly - masz pelna skrzynke.[/QUOTE]

No i tak za zwyczaj bywa ze zawsze jest gdzieś to ale. Trzymam kciuki za tę wizytę. Mam nadzieję ze się odbędzie

Link to comment
Share on other sites

nie no- dobrze będzie. Tak myślę... Ja mam dane faceta plus odpowiedzi na pytania, które postawiłam na wątku. Lista pytań i umowa, którą jak wnioskuje Gonia przesłala Pyrdce i którą Pyrdka (jak wnioskuje;)) prześle Kordoni też nie zaszkodzi.

ps. wyczyściłam skrzynkę:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']nie no- dobrze będzie. Tak myślę... Ja mam dane faceta plus odpowiedzi na pytania, które postawiłam na wątku. Lista pytań i umowa, którą jak wnioskuje Gonia przesłala Pyrdce i którą Pyrdka (jak wnioskuje;)) prześle Kordoni też nie zaszkodzi.

ps. wyczyściłam skrzynkę:)[/QUOTE]

A ja tak z innej beczki. Możesz napisać o co chodzi w Twoim banerku. Z tym wetem?

Link to comment
Share on other sites

dogomaniaczka wet-siostra. Taki miała nick- teraz ma bana. w 2008 roku w niewyjaśnionych okolicznościach zostały u niej otrute psy (z dogo)...kretem (środek chemiczny, nie zwierzątko;)). Także jej TZ był leczony po zatruciu...kretem. Kilka dni temu historia powtórzyła się. Lącznie u wet siostry zmarło 5 psów ( o tych wiemy...)

moj banerek nie funkcjonuje. Ale zaraz wstawię link. Jeśl ktoś potrafi to bardzo bym prosiła podlinkować banerek do tej strony wątku, który zaraz podam.

wet siostra ma bana, ale może zalogować się pod innym nikiem i usiłować zdobyć psy na ds/dt....Aktualnie mieszka w Przemyślu- to ważna informacja.

ps. wet siostra nie jest weterynarzem, ani siostrą weta- taki miała nick po prostu;)

Link to comment
Share on other sites

ja z nim rozmawiałam dzisiaj
wiec tak
2 lata dziecko
2 małe psy
myśliwy ....

pies ma mieszkać dom buda
nie musi strózować ma byc ich maskotką
pies ma byc dla dziecka
ładnie mówił o miłosci do póśw o tym jakie zycei maja u niego psy tu ok ...wg mnie
na pytanie o kastracje
[B]może byc jeśli jest !!![/B]
jesli nie jest tez fajnie bo kolega ma sunie wiec ...





[SIZE=6][B]Kastracja na 1 miejscu !!!!bez tego ani rusz !!!

[/B][SIZE=4][SIZE=2]do mnie dzwonił o benka z zamościa
przekierowałam go na strone benków

i jeszcze jedno problem z transportem byc moze od was nie bedzie problemu zamośc jednak dalej jest ![/SIZE]!



wiecej nie wiem


[SIZE=1]jesli to ten facet to mi powiedział ze mieszka ok,malborka to moze [B]a.piurek[/B] zrobi wizytę jak ma czas [/SIZE]

[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...