Jump to content
Dogomania

Ratlerka-8tyg.Jej matka i rodzeństwo zamarzły w schronie!Sunia znalazła wspaniały DS!


Tola^^

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cioteczki, czytam to wszystko i tez kręci mi sie juz w głowie.
Skoro takie trudności są z dostarczeniem szczeniorki, to czemu nie szukacie jej DS na miejscu? takie cudo zaraz powinno wzbudzić zainteresowanie i szkoda ją męczyc i przewozić, skoro nawet nie ma kasy potem. To koszt szczepien, utrzymania. Gdybyscie ją ogłosiły d razu, to pewnie już miałaby domek. Do mnie czesto dzwonią ludzie z Poznania, co prawda tylko dwie adopcje doszły do skutku, ale tylko przez problem z transportem. Inne kieleckie psiaki (bo te głównie mam na DT) też trafiają do Poznania.
Spróbujcie ja szybiutko ogłosić na kilku serwisach. Do mnie najwięcej ludzi dzwoni z Moruska, Allegro, Szerloka i OLX.

Odbiór małej byłby po ok. 6-7 godzinach od odebrania jej w Poznaniu. Niestety, tylko u nas w Katowicach Dąbrówce Małej, bo mąż będzie po dwóch dniach podrózy, a ja nie prowadzę samochodu i nie dojade do centrum.

Link to comment
Share on other sites

ja mogłabym jechac z nia pociagiem do poznania tak wczesniej proponowałam, z glownego dworca jest bardzo blisko do miejsca wystawy wiec bym doszła bez problemu tylko teraz jak jest w suchym lesie nie mam jak jej z tamtad zabrac bo pociagiem tam nie dojade ;/ moja kolezanka moze go odebrac i zaiwezc ale trzeba zwrócic jej za paliwo i jeszcze mi to potwierdzi bo to nie jest pewne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaaga']cioteczki, czytam to wszystko i tez kręci mi sie juz w głowie.
Skoro takie trudności są z dostarczeniem szczeniorki, to czemu nie szukacie jej ds na miejscu? Takie cudo zaraz powinno wzbudzić zainteresowanie i szkoda ją męczyc i przewozić, skoro nawet nie ma kasy potem. To koszt szczepien, utrzymania. Gdybyscie ją ogłosiły d razu, to pewnie już miałaby domek. Do mnie czesto dzwonią ludzie z poznania, co prawda tylko dwie adopcje doszły do skutku, ale tylko przez problem z transportem. Inne kieleckie psiaki (bo te głównie mam na dt) też trafiają do poznania.
Spróbujcie ja szybiutko ogłosić na kilku serwisach. Do mnie najwięcej ludzi dzwoni z moruska, allegro, szerloka i olx.

Odbiór małej byłby po ok. 6-7 godzinach od odebrania jej w poznaniu. Niestety, tylko u nas w katowicach dąbrówce małej, bo mąż będzie po dwóch dniach podrózy, a ja nie prowadzę samochodu i nie dojade do centrum.[/quote]

racja,równiez mysle ze malenstwo znalazło by szybciutko domek tam na miejscu niz przewozic kombinowac i cudowac z nia tutaj ,jest sliczna i podbiła moje serducho od razu jak tylko ja zobaczyłam,zastanówmy sie jeszcze raz dokładnie...szkoda by jej było jak miało by sie cos jej stac po tylu godzinach jazdy bez szczepien...niewiem juz sama co robic pisac i myslec...tola co ty na to?

Link to comment
Share on other sites

Ale co będzie dalej z sunią DT tylko do niedzieli jest a trzeba i zrobić ogłoszenia i wizyta, to wszystko też potrwa żeby trafiła do dobrego DS...
Można jej zrobić ogłoszenia i jeśli coś sensownego się nie znajdzie do soboty to zawieść ja do zozoliny, ponieważ do schronu nie może wrócić, bo choroby to wszystko to będzie gorzej niż podróż...
Moze ktoś by zrobił Allegro dla malutkiej ?
I jeszcze jakiś tekst by sie przydał.

Link to comment
Share on other sites

dobra... zle przeczytalam na wstepie i myslalam ze to chodzi o mame szczeniaczkow a nie malucha. nie mam jak przeczytac calego watku wiec tak szybciutko prosze o informacje :

ile ona ma -wiek
co miala robione- odrobaczenia (ile razy i czym) i szczepienia byly chociaz surowica?
jest jakas skarpeta na nia?jakies pieniazki na owe szczepienia, odrobaczenia..?Karmy nei liczę bo mala jest takim mikrusem, ze szkoda jej liczyc zarcie;)
czy choruje na cos? gorączak, wymioty, biegunka?
gdzie ona teraz jest i do kiedy?

Link to comment
Share on other sites

Sunia teraz będzie mieć około 9tyg.
Była raz odrobaczona na pewno (preparatem specjalnym dla szczenią -nazwy nie znam)
Szczepiona chyba nie była (czekam na odpowiedź pani z TOZ czy była szczepiona).
Dwie osoby pisały ze pomogą w finansach suni.
O ile wiem to zdrowa, angel sie więcej wypowie bo u niej była sunia.
Jest w Suchym Lesie koło Poznania do niedzieli.

Link to comment
Share on other sites

ja tez juz nic nie wiem.
W niedziele mam transport do poznania tam pod sama hale o godzine jaka tam Wam bedzie pasowac ale za 30zł... ja pociagiem nie mam jak bo nie mam jak zabrac psa.
Co do DT ja mam teraz kotkę i jak tylko ona znajdzie ds mogłabym zabrac ta malizne do siebie na dt obecnie nie moge, zjdenej strony lepiej szukac blizej domu i zeby została tu na miejscu w jakims dt niz fundowac taka długa podróż...:roll:

Link to comment
Share on other sites

:hmmmm:ana666-co ma kotka do tego zebys przyjela pod swoj dach pol porcji szczeniaka.ja mam mialam nie jednego kota,mam i mialam niedjednego psa ,wszyscy zyja sa happy ,koty i psy chodza swoimi sciezkami.

jedyna sprawa jest transport psa wielogodzinny.Ale jezeli to jest zdrowy piesek ,nie kilka godzin przed wyjazdem szczepiony powinno bys wszystko dobrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']:hmmmm:ana666-co ma kotka do tego zebys przyjela pod swoj dach pol porcji szczeniaka.ja mam mialam nie jednego kota,mam i mialam niedjednego psa ,wszyscy zyja sa happy ,koty i psy chodza swoimi sciezkami.[/QUOTE]

Tak, owszem, ja tez mam niejednego psa i niejednego kota bo oprócz kotka na dt mam swoje zwierzaki w domu, nie ma mnie po 10 godzin w domu i ta szczeniorka musialby byc w moim pokoju z kotem bo nie miałabym gdzie jej trzymac i do tego z reszta dziewczyny które tu mnie znaja, chociazy Tola wie ze moje psy nie sa zbyt przyjaznie nastawione do innych ziwerzat i trzeba je trzymac osobno lub pilnowac , bo tak jak mówisz to jest pól porcji szczeniaka a moje psy waza po40 kg kazdy wiec dla nich to jest dokładnie poł porcji ;/

Link to comment
Share on other sites

Niezły bałagan się tu wkradł...
1) bez sensu wysyłać mała tak daleko, zwłaszcza, że rzeczywiście w wielkopolsce adopcje idą szybciej
2) Mrowa23 - namawiaj TZta :) Twoja propozycja jest super
3) Ogłaszać, ogłaszać i jeszcze raz ogłaszać
4) Brak szczepienia to nie tragedia. Małą odrobaczyć, wzmocnić troszkę i po tygodniu zaszczepić. Tak jak ktoś już tu pisał - nie róbcie wszystkiego na raz, bo tylko mogą być problemy

Nawet jak DT u Mrowy nie wypali to taka kruszynkę na pewno ktoś z Poznania na DT weźmie. W transporcie mogę pomóc, ale dopiero po 16tym - do tego czasu nie będzie mnie w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]szkoda by jej było jak miało by sie cos jej stac po tylu godzinach jazdy bez szczepien...[/QUOTE]
Jak mała nie złapała czegoś w schronie to w podróży raczej też nie złapie (w każdym razie prawdopodobieństwo jest zdecydowanie mniejsze niż przy pobycie w schronisku)... ale oczywiście super byłoby jakby mrówa mogła ją jednak wziąć na dt i zaoszczędziłoby się suńce tych wszystkich dowozów!

Link to comment
Share on other sites

Mam szczęśliwą wiadomość mam dom dla suni w Obornikach Wlkp. dziś mieli przyjechać po małą do schronu i jutro jej podam adres pani Magdy w Suchym Lesie i po nią pojadą :D
Tylko angel prześlij mi na PW dokładny adres Pani Magdy i nr tel.
Domek super, będę miała wieści i zdjęcia z nowego domku, chodzę z córką tych ludzi co chcą malutką do szkoły więc będę jej się wypytywać jak tam maleńka :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...