Jump to content
Dogomania

Ratlerka-8tyg.Jej matka i rodzeństwo zamarzły w schronie!Sunia znalazła wspaniały DS!


Tola^^

Recommended Posts

[CENTER][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][B][SIZE=5][COLOR=DarkRed]Sunia ratlerka![/COLOR][/SIZE]

[COLOR=Black]Do schroniska "Azorek" w Obornikach Wlkp/[/COLOR][SIZE=1][COLOR=Black]koło Poznania[/COLOR] [/SIZE]dnia 9 listopada br. trafiła młoda sunia ratlerka około 5kg z 6 maluchów.[/B][/SIZE][/FONT]

[B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Psią rodzinkę przywiozła Straż Miejska,zostały znalezione, matka była przywiązana przy płocie a w kartonie obok było 6 szczeniaczków.[/SIZE][/FONT] :mad::angryy:
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Jak już były w schronie to trafiły do osobnego boksu...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2][COLOR=Black]Niestety, psiaki zamarzły z zimna, nawet matka szczeniąt [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2] :placz:[/SIZE][/FONT]
[COLOR=Magenta][U][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Lecz, cudem udało się przeżyć jednej malutkiej suczce![/SIZE][/FONT][/U][/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Malutka widziała jak jej mamusia i rodzeństwo zamarza i odchodzi za TM... [/SIZE][/FONT]:-(
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Ona też była cała zmarznięta, lecz nie poddała się, wytrzymała ten powtórny mróz![/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Po tym wydarzeniu [COLOR=Black]trafiła do ocieplanego pomieszczenia[/COLOR], tam doszła do siebie, miała swój kocyk i ciepło![/SIZE][/FONT] :multi:
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Ale, była tam sama, żadnych innych szczeniaczków do towarzystwa.
Tylko w klatce kocyk, jedzenie i woda.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Tylko [/SIZE][/FONT][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]gdy [/SIZE][/FONT][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]w sobotę przyszli wolontariusze, została wypuszczona i miała poświęconą uwagę, bawiła się z innymi szczeniaczkami i z dziećmi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2][COLOR=Black]Ale, po tygodniu byciu w ciepłym trafiła znów do zimnego boksu[/COLOR].[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Dziś jest znowu sobota i wolontariusze wzięli ja [COLOR=Black]znowu do ocieplanego pomieszczenia[/COLOR], była bardzo zmarznięta, teraz jest tam i do towarzystwa ma 3 inne szczeniaczki.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2][COLOR=MediumTurquoise]Teraz sunia ma tam zostać lecz na jak długo ???[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Century Gothic][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Century Gothic][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console]
[/FONT][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2][COLOR=DarkRed]Sunia widać że będzie malutka i ratlerkowata, jak mamusia.[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=DarkRed]
[/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2][COLOR=DarkRed]Jest spokojna, cichutka, jest nieco przestraszona, rozdaje buziaczki, lubi być na rekach, nie jest rozbrykana jak inne szczeniaczki, i jest prze-kochana![/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Palatino Linotype]
[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=4]Sunia 2 listopada trafioła do Angel na DT lecz, tylko 2 dniowy.
Szukamy transportu do DT u zozaliny !
Transport z Obornik Wlkp do Piekar Śląskich!
[/SIZE][/FONT][SIZE=3]Moze też być do Katowic, Rybnika i Gliwic![/SIZE][/B]

[B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=4] [SIZE=2]Jeszcze z mamusią i rodzeństwem[/SIZE]
[/SIZE][/FONT][IMG]http://i52.tinypic.com/5v6ubq.jpg[/IMG]
[/B] [B]
Sunia
[IMG]http://i54.tinypic.com/2r38653.jpg[/IMG][/B]

[IMG]http://i55.tinypic.com/v4q6qf.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej Tola,moze przyjechac do mnie o kazdej porze dnia i nocy.przeciez nie mozemy jej tam zostawic na betonie!!! serce by mi pekło !!!!!!!! kurcze tylko skąd kasa????? ja nie mam wiele...jako tako ciagne od 10 do 10...mam troche rzeczy na bazarek tylko kto go poprowadzi?a przyjechac moze do katowic,rybnika gliwic dojade tam autobusem...

Link to comment
Share on other sites

:-( Ostatniej zimy jamnik Buli, stary i prawie goły był trzymany bez litości na śniegu i mrozie. Jakim prawem to miejsce nazywa się schroniskiem ?
Taka cudna psineczka, pinczerków jest teraz tak mało sama do niedawna szukałam i wiem jak trudno taką sunię znaleźć, jak można było tak skrzywdzić i zamordować:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']:-(Powinszowania dla pana kierownika i pani z TOZ-u do których dzwoniłam ostatniej zimy w sprawie jamnika Bulego, który goły był trzymany bez litości na mrozie i śniegu ale uciszono mnie wtedy i nie kazano nic robić, żeby pana kierowniczka nie zdenerwować czasem bo jeszcze gorzej się zemści na zwierzętach i co teraz ? Oni powinni wiedzieć, że ludzie na nich patrzą i Bóg mam nadzieję też. Czy wy nie macie tam na miejscu jakiegoś wsparcia dorosłych ? gazety lokalnej, dziennikarzy ? Jakim prawem to miejsce nazywa się schroniskiem ?
Taka cudna psineczka, pinczerków jest teraz tak mało sama do niedawna szukałam i wiem jak trudno taką sunię znaleźć, jak można było tak skrzywdzić i zamordować, i co za bydlę to zrobiło bo to n ie człowiek przecież jest.:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-([/QUOTE]
popieram w 100 % !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tu czesto sa mozliwosci transportu
[URL]http://www.jazdazagrosze.pl/index.php?msg=24[/URL]

[URL]http://krakow.gumtree.pl/[/URL]
[URL]http://katowice.gumtree.pl/[/URL]
[URL]http://lodz.gumtree.pl/[/URL]
[U][URL]http://trojmiasto.gumtree.pl/[/URL][/U]
[U][URL]http://poznan.gumtree.pl/[/URL][/U]
[URL]http://www.gumtree.pl/[/URL] (to jest warszawskie)
[URL]http://wroclaw.gumtree.pl/[/URL]

Watek przejazdy znajduje sie w dziale spolecznosc

Link to comment
Share on other sites

O jakim "potwornym " mrozie piszecie? Ile stopni było u Was, ze zamarzły psy?? I to dorosła sunia? noo, nie chce mi die wierzyć! W budzie, nie na gołej ziemi....

[B][COLOR=Magenta][U][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Lecz, cudem udało się przeżyć jednej malutkiej suczce![/SIZE][/FONT][/U][/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Malutka widziała jak jej mamusia i rodzeństwo zamarza i odchodzi za TM... [/SIZE][/FONT]:-(
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]Ona też była cała zmarznięta, lecz nie poddała się, wytrzymała[/SIZE][/FONT][/B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=2][U] ten powtórny mróz![/U][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']O jakim "potwornym " mrozie piszecie? Ile stopni było u Was, ze zamarzły psy?? I to dorosła sunia? noo, nie chce mi die wierzyć! W budzie, nie na gołej ziemi....[/U][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Może mróz chodziło mi że jest bardzo mroźno.
Ja jestem w schronie co sobotę i jak przyszłam po tygodniu do schronu to dostałam taką przerażającą informację!, że suczka z maluchami (oprócz tej suni) odeszły za TM, bo niewytrzymały chłodów.
Jak moja sunia by trafila do budy też by nie przeżyła ponieważ od małego jest wychowana w ciepłym domu.
A to taka malizna i w budzie miała tylko kocyk (buda nieocieplana)

Link to comment
Share on other sites

Tolu co do suni to ja słyszałam inną historię.
Matka ze szczeniaczkami były w kuchni z powodu choroby dużej suni.
Wet powiedział że ma coś z sercem bądź płucami (dokładnie nie pamiętam), cała część brzuszna ją bolała że szczeniaczki nie mogły się nawet do niej przytulić. Wymiotowała i wgl. Później jakoś w tygodniu kiedy p.Monika do nich zajrzała zobaczyła że sunia leży martwa.
Maleństwo jest przeurocze :)
Ja nie rozumiem tego że przenieśli ją na dwór, no ale grunt że teraz leży w ciepłym :)
Mam nadzieje że domek wypali

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szyna13222']Tolu co do suni to ja słyszałam inną historię.
Matka ze szczeniaczkami były w kuchni z powodu choroby dużej suni.
Wet powiedział że ma coś z sercem bądź płucami (dokładnie nie pamiętam), cała część brzuszna ją bolała że szczeniaczki nie mogły się nawet do niej przytulić. Wymiotowała i wgl. Później jakoś w tygodniu kiedy p.Monika do nich zajrzała zobaczyła że sunia leży martwa.
Maleństwo jest przeurocze :)
Ja nie rozumiem tego że przenieśli ją na dwór, no ale grunt że teraz leży w ciepłym :)
Mam nadzieje że domek wypali[/QUOTE]
To juz mi sie wydaje bliższe prawdy, bo wersja z zamarznieciem psa, nawet ratlerka, w październiku, nie jest do uwierzenia.
Tylko dlaczego i maluchy odeszły, musiała to być jakaś sepsa i zaraziły sie pijąc mleko matki?...........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angel']to tylko przetransportować ją do zozoliny :) na DT. Jutro Tolu możecie ja wykupić i przynieść do mnie na czas aż nie znajdzie się transport. Tylko ktoś ją musi wykupić..[/QUOTE]
no własnie wykupic i zorganizowac transport...a ja sie za wiele nie dołoże bo sama ledwo ciagne a mam do wyżywienia dwoje dzieciorów ,mędża i mikrusia kochanego,kiepska jedna wypłate..cholerka jak to zrobic ?????????? może cioteczki pomogą jakos?PROSZE DOBRE DUSZYCZKI POMÓŻCIE NAM JA WYRWAC Z TEGO ZIMNA,DOŁÓŻCIE DO TRANSPORTU !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']bo wersja z zamarznieciem psa, nawet ratlerka, w październiku, nie jest do uwierzenia.[/QUOTE]
Jak najbardziej śmierć z wychłodzenia w październiku jest możliwa :( Głośna sprawa z zaginioną dziewczynką, która [B]odmroziła[/B] stopy też miała miejsce w październiku... (przypominam, że jak zaginęła to bali się między innymi tego, że nie przeżyje z powodu wychłodzenia, a masa dziecka jest większa niż ratlerka i w dodatku dziecko było jednak ubrane) A te psy miały bardzo małą masę, pewnie były słabe, niedożywione i jeśli wcześniej mieszkały w cieple (a patrząc na serść matki - mega krótką - to wszystko na to wskazuje) nie widzę niczego dziwnego w tym, że wyrzucone do zimnej budy mogły umrzeć od zimna. Tu nie chodzi przecież o to, że zamarzły na kość i były jak sopelki tylko właśnie o śmierć z wychłodzenia... To w [U]najlepszym razie[/U] kompletna bezmyślność ze strony osób decyzyjnych w schronisku, że wypchnęły te psy na dwór do nieogrzewanej budy!

Link to comment
Share on other sites

jutro Tola załatw żeby ktos ją wykupił-może pani z TOZ'u ? I niech ją do mnie popoludniu przywiezie.. :) Ja doczasu aż się transport nie znajdzie to moge ją u siebie w ciepłym domu przetrzymać.. ale dobrze gdybym dostała jakiś transporter średni żeby sunia mogła w nim spędzić noc.. bo to taka kruszynka maleńka, a moja sunia nie wiem jak zareaguje na nia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angel']jutro Tola załatw żeby ktos ją wykupił-może pani z TOZ'u ? I niech ją do mnie popoludniu przywiezie.. :) Ja doczasu aż się transport nie znajdzie to moge ją u siebie w ciepłym domu przetrzymać.. ale dobrze gdybym dostała jakiś transporter średni żeby sunia mogła w nim spędzić noc.. bo to taka kruszynka maleńka, a moja sunia nie wiem jak zareaguje na nia.[/QUOTE]
Angel a może jak ona bedzie juz u ciebie to może gdzies po blisku domciu jej szukac?może sie uda....???? co myslisz?porobic jej ogłoszenia i może akurat?co dziewczyny myslicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']dlaczego one sa w dziale nowy dom??????? [URL]http://toz.obornikionline.pl/toz/s/zdjecia/typ/juz_w_nowym_domu/id/1024/lp/4[/URL]

ja mysle zeby mala przetansportowac do bdt a dom sie szybko znajdzie...[/QUOTE]

O kiego diabła tu chodzi?????????????????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz dotarłam na dogo, teraz mamy już dwie wersje co sie stało z sunią ;/
One są w dziale nowy dom ponieważ malutka sunia będzie sama wstawiona w dziale do adopcji, więc sunia jest w schronie zaraz napiszę do Pani z TOZu.
Właśnie angel nie mogła byś ją ty wziąć na DT szybko sie DS znajdzie dla kruszynki, bo po co ją przez pół Polski wozić, jak by mogła być u ciebie....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...