Jump to content
Dogomania

AZS-moj pies to ma :(


Recommended Posts

Uczulenie na trawy najprawdopodobniej(nie robilismy testow-domyslam sie z obserwacji).Jest caly wysypany,bable sa duze.Do tego slinowe,biale wymioty...Dostal dzis serie zastrzykow-Betamox,hydrokortyzon,dexafort i cos jeszcze.
Napewno spotkaliscie sie z problemem alergii na trawy u psow.Napiszcie jak wyglada leczenie,moze jakies rady?

Acha,Fidel ma 1,5 roku.

Link to comment
Share on other sites

Dora jest uczulona na trawę, tzn. jak jest sucha, świeżo skoszona.Nam generalnie pomaga wapno pantotenicum i przemywanie krost [B]wodą utlenioną[/B] (lub rozcieńczonym [B]Abacilem[/B]) i jak wyschnie brzuch to smarujemy [B]sudocremem[/B] lub zasypujemy zasypką [B]Alantanem plus.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Metodą prób i błędóe , musisz próbować aż znajdziesz choć na chwilę to co mu pasuje.Ja już nie pamiętam naw tego co podawane miał Harley:shake:ale zaczęto od sterydów , a potem to były tony antybiotyków :cool3:o dużo za dużo , tym bardziej że miał bardzo wrażliwe jelita a w końcu okazało się ze był też tam guz:-(.
Doraźnie z dobrym skutkiem stosuję teraz u Ozzulca mojego ASTa też trawiastego alergika i na brud , maść propolisową oraz puder Propolisan, dobry przy stanach zapalnych skóry .Kąpiele jw;)no i dieta dla alergika Lamb &Rice ;)
Dobrze robi też podanie środka wzmacniającego siły obrone organizmu typu :Baypamune , Scanomune etc, no i przy dłuższym podawaniu leków badanie krwi
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Jakiej marki że się zapytam, bo Acana ma bardzo sexowne opakowanie , rozowe :evil_lol:.. :)[/quote]:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[I]przetestowaliśmy różne ale chyba najbardziej służyła Purina ProPlan , tyle że Ozzy nie chce jeść ciagle tej samej wię zmieniamy:razz:a co do kolorku to :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

pomozcie cioteczki !
Podejrzewam u Bruna AZS , czekam na Tz i jedziemy za godzinke do weta ,Bruno wczoraj rano dostal czegos w rodzaju pokrzywki w okolicy nosa ,dalam mu wapno ,zeszlo po 3-4 godzinach ,dzis powtorzyla sie ta pokrzywka przy nosku , wyszlam do pracy ,wrocilam po ok 5 godzinach dalam mu jedzenie (ryz z kurczakiem ) na lapkach dostal taki babli ,teraz juz maleja ,czy to a objawy AZS , ja od wczoraj nic nie jem i strasznie sie tym stresuje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Basia1244']I co powiedział lekarz? AZS czy coś innego? Ja teraz studiuję alergologię i choroby skóry u psów, więc bardzo mnie to interesuje.[/QUOTE]

nie AZS, dostal uczulenia na skladnik jakis smakolykow psis,lub cos ,co zjadl od nas (on czasami podjadal nam przy stole) , teraz ma diete ,dostaje codziennie mieso drobiowe z ryzem ,kasza lub makaronem ,nie dostaje w ogole zadnych psich smakolykow ,ani nic od nas i jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...