Jump to content
Dogomania

Alergia u buldożka


cwikson

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu nasza Koka (9-miesięczna) ma problemy skórne, tzn. ciągle się drapie lub liże, ma zaczerwienienia i malutkie bąble na łapach między "palcami". Byliśmy z nią u weta, dostała jakiś zaszczyk i pomogło ale tylko na pare tygodni, bylismy u innego weta to zalecił kuracje sterydowa, troche pomogło ale znowu nastapił nawrót. Mam juz małe zaufanie do tego weta, bo coś mi się zdaje, że on ją leczy "po omacku". Dlatego mam do Was ogromną prośbe. Wiem, że alergie są częste u "buldożerów" i prosze o wszystkie pomocne rady, dzięki którym wyleczymy nasze "maleństwo" :) Karmimy ją suchą karmą (Purina), na która niestety juz nie chce patrzeć, wiec dostaje coraz częsciej cos w stylu miesko z ryżem lub kaszą. Moze powinniśmy spróbowac tylko karmy dla alergików? Jaka jest najlepsza? Za wszelkie rady z góry dziękuję ! Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do karm dla alergikow, my właśnie wprowadzamy u Klary karme eukanuby. Jest oparta na innych źródłach białka - ryby i ziemniaki.
Ale to nie pomoże jesli to nie jest alergia pokarmowa. Testy alergiczne to sprawa bardzo ciezko przedstawiajaca sie jesli chodzi o psy. Te najbardziej wiarygodne sa drogie i nie wszedzie mozna je zrobic. Jesli zdecydujecie sie na karme dla alergikow, nie wolno dodawac nic do niej. Zero smakolykow, zero mieska. Jesli Koka nie bedzie chciala jesc karmy to nie ulegac i nie dawac gotowanego tylko czekac az tak zglodnieje ze zje.

Ogolnie alergia sprawa przechlapana. Radze tez przygotowac jesli jeszcze nie macie apteczke dla psa. My niedawno przezylismy koszmar w srodku nocy, na szczescie mialam jakies ludzkie leki. Koniecznie musicie miec pod reka wapno i kupic zastrzyk w razie takiego ataku, moze uratowac Wam Koke...

Link to comment
Share on other sites

mój poprzedni buldozek mial cale zycie alergie, mial czerwone przestrzenie między palcami, pępuszek i okolice pyszczka, tyle lekarzy widzialo go przez cale jego zycie i zaden tak naprawdę nie umial pomóc...
jedne wetak powiedziala że jedyne co mozna zrobić to odpowiednio karmić i dodawać witaminki z wapnem a ze testów nie oplaca sie robic bo pies moze być uczulony doslownie na wszystko...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Zeskrobina? nie wiem co to jest, ale z tego co wiem to zaden wet tego nie robil (chyba ze zona mi nie przekazala) :) Koka po tym zastrzyku nie drapie sie wogole, ale jest troche otepiala no i sika dwa razy czesciej (wet ostzregal ze bedzie miala wieksze pragnienie). Dzisiaj rano nie wytrzymala przed spacerem i narobila mi prawie pod nogami (gdy sie ubieralem). Ale tak sie tym przestaraszyla i tak przepraszala, ze skarcilem ja tylko "profilaktycznie" (zeby wiedzial ze takie zachowanie nie przystoi juz prawie doroslym pieskom) :) Pozdrawiam i czekam na dalsze rady. Milego dnia !

Link to comment
Share on other sites

Zeskrobina w tym wypadku nie jest potrzebna. Jest to badanie na nużyce, a wszystkie objawy wstazują, że to nie to. To niestety alergia, którą leczy się po omacku.
Na początek proponuje bąble na łapkach smarować kremem Lorinden-n i pilnuj żeby ich nie lizała. Możesz też spróbować karmę dla psów wrażliwych - polecam Hill'sa z jagnięciną i ryżem.
I musisz obserwować. Czy drapanie nasila się po spacerze czy po spaniu (zakładam, że śpi na łóżku;) ) ??
Zaczerwienione łapki mogą być też związane z alergią na płyn do mycia podłóg, ale na razie wstrzymaj się ze zmianą.

Przezde wszystkim kuracja sterydowa to jest już ostateczność i nie radze zbyt długo jej stosowac.
Napisz jak najwięcej o tym drapaniu i wszystkie Twoje obserwacje i wtedy pomyślimy co dalej :)

Link to comment
Share on other sites

Koka drapie sie zazwyczaj rano, po przebudzeniu sie, a spi na swoim poslaniu a nie w lozku :) i wieczorem, jak juz nie jest zajeta zabawa. Teraz jest spokoj bo dostala ten zaszczyk, ale dziwi mnie, ze zaden wet nie rozwazal alergi pokarmowej. Koka dostawala od malego eukanube i nie bylo problemow z alergia (ale to byla zima, wiec moze nie bylo jeszcze tego "czegos" w powietrzu). Teraz dostaje Purine, ale drapala sie tez po gotowanej kaszy/ryzu z mieskiem mielonym i warzywami. Sprobujemy niedlugo jakiejs karmy dla alergikow (PODAJCIE jaka kupic) i zobaczymy. Do wetow juz nie mam zdrowia chodzic, bo zaden jej narazie nie pomogl i kazdy stosowal cos innego (nie chce robic z naszej malej swinki doswiadczalnej na rozne lekarstwa).

Link to comment
Share on other sites

Koka może mieć alergie na proszek do prania.
Myśle, ze dobrze by było zmienić proszek w jakim pierzesz posłanie. My teraz kupiliśmy Persil dla alergików - nie wiem jeszcze jak działa.
Tak jak pisałąm smaruj mu łapy Lorindenem i zmień karmę na Hill'sa z jagnięciną i ryżem. Jest jeszcze karma Royala dla psów alergików. Nie dawałam jej Arrigo, więc nie wiem jak działa. To [B]Royal Canin Hypoallergenic.[/B] W przypadku Arrigo pomógł Hill's.
Na razie obserwuj. Jeżeli nie będzie poprawy trzeba będzie myśleć dalej.
Niestety z alergia tak już jest. Nigdy nie wiadomo co uczula - trzeba próbować

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie przegladam internet w poszukiwaniu tej karmy royalla (wszyscy w pracy mysla ze tak intensywanie pracuje :) Na allegro jest tylko w duzych paczkach, na innych stronach tez. Czy mozna taka karme dostac w malym opakowaniu zeby jak sie okarze nieskuteczna nie wywalac kasy w bloto (nie bedziemy zmuszac Koki do jedzenia czegos co jej nie pomaga i pewnie nie posmakuje). W naszym miescie nie ma specjlanego wyboru sklepow zoologicznych, chyba ze jakis weterynniarz by to rozprowadzal.

Ps. Czy wiecie cos na temat tej karmy:
[URL="http://www.allegro.pl/item112200226_najlepsza_karma_dla_alergikow_15kg_cibau_fish.html"]http://www.allegro.pl/item112200226_najlepsza_karma_dla_alergikow_15kg_cibau_fish.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=871"]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=871[/URL]
[URL="http://www.czterylapy.pl/product.php?p=1186"]http://www.czterylapy.pl/product.php?p=1186[/URL]
[URL="http://www.sklep.kar-ma.pl/product_info.php?cPath=48_53_60&products_id=990"]http://www.sklep.kar-ma.pl/product_info.php?cPath=48_53_60&products_id=990[/URL]
Możesz zamówić 0,5 kg i zobaczyć czy będzie pomagać.

O tej karmie z Allegro nie słyszałam i jaakoś mnie nie przekonuje

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za linki (chociaż były do karmy dla kotów :) ale znalazlem tam paczki 2kg i o to mi chodzilo. Jak zadziała, to kupimy cos wiekszego :) chociaz Koka nie bedzie zadowolona. Macie jakies sprawdzone sposoby, aby przekonac "buldożera" do suchaj karmy? Czytalem, ze olej z winogron powinien pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[B][I] Lorinden-n czy to jest na recepte moze by nam pomoglo :):) Safinka ma identyczne objawy co Twoja psinka :) tylko lapeki nie sa zaczerwienione wiemy ze to allergia noi ja leczymy rowniez po jakims zastrzyku na jakis czas pomoglo ale nie pamietam co to bylo :):)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

U mojej Neski alergia zaczela sie wraz ze skoszeniem traw. Pewnego dnia spuchła nam po spacerze jak balon. Od tego czasu drapala sie tak mocno ze w wielu miejscach na ciele porobila sobie porządne rany. Mam nadzieje ze to wszystko, to sezonowa alergia i po lecie minie. Dostala dexomethazon poniewaz nie bylo innego sposobu aby jej ulzyc. Na psy antyhistaminiki nie dzialaja tak dobrze jak na ludzi. Rozawazam przejscie na karme dla lergików. A poropos Koki, to ja bym mimo wszystko polecila zeskrobine. Nie jest to badanie tylko na nuzenca ale i na inne pasozyty, takie jak swierzbowiec na przyklad. Bez tego badania nie wiedzielibysmy kiedys, ze Beza ma swierzba i leczylibysmy na alergie. Pozdrawiam i zycze zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście Joss. Zeskrobina jest badaniem także na inne pasoożyty. Pamiętaj jednak, że bąble są między palcami, a z tego miejsca nie da się jej pobrać.
Cwikson pisze, że Koko drapie się i liże , ale nie miejscowo tylko po całym ciele i codziennie w tym samym czasie, co zdecydowanie nie jest objawem żadnej choroby.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno są jakies ogolne przesłanki do stawiania diagnoz. I napewno zachowanie Koko bardziej wskazuje na alergie. Ale tak jak pisze Basiulka, po zeskrobinie mozna sie nieco upewnic, często uspokoic (chociaz nie wiem czy alergią mozna sie uspokoic) Moje obie lalki miały nużenca, każda przechodziła inaczej. Beza przyjechala do mnie ze swierzbem, przy którym pies podobno okropnie sie drapie. Ona sie ani razu nie drapnela. Nie zawsze te objawy sa takie same. Ja mam teraz takze niezly cyrk w domu wiec szczerze wspolczuje psom alergikom i ludziom psow alergików.

Link to comment
Share on other sites

Lorinden-n jest sterydowym lekiem (maścią) na wszystkie "zaczerwienienia" alergiczne (te na łapach też a nawet jak się robią w fałdach przy pysku - tylko trzeba uważać żeby nie wsmarować w oko).

Te zastrzyki które dostają nasze psy a które tak "cudownie" działają to sterydy (jedni aplikują łagodniejsze a inni od razu "z grubej rury"). Po sterydach więcej pijemy ale i automatycznie więcej sikamy :) Tak więc Cwikson (chyba dobrze napisałam) twój piesek dostał sterydka i musisz się pogodzić z tym że czasem "nie doniesiecie na dwór" (my wypadamy za drzwi - dobrze że drzewo metr od domu i stajemy i lejemy, lejemy,lejemy, lejemy, lejemy .... inni daawnooo już poszli).

oooooo!!!! dopiero teraz zauważyłam jak dawno to pisaliście ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jakie nagrody można dawać psu z problemami skórnymi (alergia) oprócz pochwały słownej. Nie mam pomysłu, a piesek jest wybredny. Stara się wykonywać polecenia tylko brakuje mu cierpliwości i ma rozrywkowy charakterek. Przydałaby się jakaś smaczna motywacja.

Magda

Link to comment
Share on other sites

U nas problemów z jedzeniem suchej karmy nie ma. Czasem dla odmiany dodajemy oliwe z oliwek albo marchewkę gotowaną - uwielbiają ją.[/quote]

Musimy przejść na suchą karmę dla alergików, martwię się czy po takiej karmie piesek nie schudnie. Ale patrząc na Arrigo, który jak czytałam w jednym z postów dostaje taką karmę, jestem dobrej myśli.

Magda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...