Jump to content
Dogomania

Zap ....w domu


lilk_a

Recommended Posts

Nie było mnie jakiś czas na dogomanii w związku z wyjazdem - wróciłam wczoraj i powoli wracam do codzienności i nadrabiania wątkowych zaległości.
Może dziś wieczorem, albo jutro doczytam, co tu się nadziało przez ten czas u Samusia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Nie było mnie jakiś czas na dogomanii w związku z wyjazdem - wróciłam wczoraj i powoli wracam do codzienności i nadrabiania wątkowych zaległości.
Może dziś wieczorem, albo jutro doczytam, co tu się nadziało przez ten czas u Samusia...[/QUOTE]
A działo się sporo, niekoniecznie dobrego:roll:

Link to comment
Share on other sites

no to piszę
Samsung wyjeżdza w sobotę transport z rabatem dla Samiego 450 zł

i sobie przekopiuję z fb , :
[B]Sami był dzisiaj u weterynarza , miał robione pełne badania krwi , żeby wykluczyć problemy zdrowotne mogące mieć wpływ na jego zachowanie , zarówno morfologia jak i biochemia wyszły prawie ok , z wyjątkiem jednego wskaźnika, który może wskazywać na jakieś pasożyty , Sami jest regularnie odrobaczany , ale będzie miał podany optivermin, który powinien rozprawić się z nieproszonymi gośćmi , cena badania krwi i tabletek na 3 dni to 135 zł ..... może ktoś z Was mógłby dołożyć się do rachunku z lecznicy ? będzie faktura wystawiona na Psanatorium .... byłaby to dla nas wielka pomoc , ponieważ czekają nas spore wydatki na transport Samiego pod Radom
z góry dziękuję za pomoc :)[/B]

dzisiaj będzie też próba kąpania ;)

a u weterynarza nawet nie było tak strasznie , Asia mówiła mi że spodziewali się że będzie gorzej ,Sami wszedł spokojnie do gabinetu ale przy pobieraniu krwi potrzeba było dwóch osób do trzymania , Sami był w kagańcu , obyło się bez ran ;)

kąpania jednak nie będzie :) nie ma sensu go stresować
bardzo chętnie wskoczył do samochodu w drogę powrotną do Psanatorium :)

Edited by lilk_a
Link to comment
Share on other sites

Karolina spoza dogomanii ( z fb) podniosła swoją deklarację o 50 zł ( do 100zł / mc) :)

stan deklaracji na miesiąc wynosi 490 zł brakuje tylko 30 zł :)

[TABLE="width: 344"]
[TR]
[TD][COLOR=#0000cd][SIZE=1]deklarujący
[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#0000cd][SIZE=1]kwota[/SIZE][/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]jola_li[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 5,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]UBOCZE[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 20,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Javena(od czerwca)[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 20,00 zł[/SIZE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Bjuta[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]monika55[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=1]anna10025[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=1] zawieszona[/SIZE][/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Ma6da[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 20,00 zł[/SIZE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Nikus[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Agata,Sonia[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 30,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Leyla[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 50,00 zł[/SIZE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#008000][SIZE=1]ata[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#008000][SIZE=1] rozliczony dług[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Ciencienia[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]kosu32[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 20,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Ghanima[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 50,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Awit[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 5,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=1]zdrojka[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=1] odwołana[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Aleksandra_B[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 20,00 zł[/SIZE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Docha[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Karolina(od czerwca)[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 100,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Mazowszanka[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]madziasza[/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 30,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]atena21[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 10,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=1]eloonia[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=1] zawieszona od VII[/SIZE][/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]Dark[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 20,00 zł[/SIZE][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800080][SIZE=1]magdyska25 (od czerwca)[/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][SIZE=1] 30,00 zł[/SIZE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B][U][COLOR=#ff0000][SIZE=1]suma[/SIZE]
[/COLOR][/U][/B][/TD]
[TD][B][U][COLOR=#ff0000][SIZE=1] 490,00 zł[/SIZE][/COLOR][/U][/B][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj muszę się z Sami pożegnać. Przynajmniej na jakiś czas. No chyba, że tam go ktoś dojrzy i adoptuje;)

A Sami niespecjalnie lubi podróże. Co prawda w pierwszą stronę do weta nic nie zrobił, ale wracając nasikał i zwymiotował. Za dużo wrażej jak na jedno popołudnie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Dzisiaj muszę się z Sami pożegnać. Przynajmniej na jakiś czas. No chyba, że tam go ktoś dojrzy i adoptuje;)

A Sami niespecjalnie lubi podróże. Co prawda w pierwszą stronę do weta nic nie zrobił, ale wracając nasikał i zwymiotował. Za dużo wrażej jak na jedno popołudnie;)[/QUOTE]pojedzie głodny , może to go uchroni przed wymiotami :(

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Was przepraszam, że dotarłam dopiero dzisiaj - za dużo się u mnie dzieje (i na razie udało mi się odrobić tylko szybkie zaległości) :(...
Widzę, że u Samsunga również...
Szczęśliwie moje "tak" lub "nie" nie zmieniłoby decyzji o terapii, więc chociaż to dobrze ;).
Żałuję bardzo, że na razie nie mogę pomóc finansowo, ale mam Maniusia w hoteliku bez deklaracji (wszyscy są obciążeni, więc trudno mi prosić o pomoc) i nie tylko :(... Jak tylko coś się zmieni, będę pamiętać, że jest tu potrzebne wsparcie.

Marzyłoby mi się, żeby nastąpił przełom...
Oby ten miesiąc przyniósł jakąś odpowiedź.

Jak Samsung wróci - i będzie wiadomo co i jak - to mam pomysł, by wspólnie zaakceptowany tekst ogłoszenia zamieszczać regularnie na różnych portalach. Kto może podjąłby zobowiązanie do "zaopiekowania się" jednym ogłoszeniem i odnawiania go raz w tygodniu - co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mazowszanka']Pewnie początki będą trudne, ale trzymamy kciuki :)[/QUOTE] nie jest tak źle jakby być mogło , spokojnie wysiadł z samochodu , wszedł na podwórko i zaznaczył nowe miejsce , został przejęty "smyczowo" przez Magdę , podczas rozmowy na werandzie trzymany blisko przysnął sobie :)
Magda zastanawia się nad jedną rzeczą , czy nie jest na coś uczulony , ( wskaźnik odpowiadający za pasożyty wskazuje też na alergię( zabijcie mnie , nie pamiętam jak się nazywa)) Samiego parzą pokrzywy i perz też nie jest fajny , ogólnie unika dotknięć , szczególnie łap i tyłu - tu Asia dowie się od weterynarza jak wysoki jest ten wskaźnik ( o ile przekracza normę)

to wszystko co zapamiętałąm na tą chwilę z długiej rozmowy z Magdą , ale na pewno sobie przypomnę jeszcze coś ;) to wtedy napiszę , bo nie chciałabym fantazjować ;)

edit:będzie filmik , tylko nie wiem czy już dzisiaj i Magda spróbuje się odezwać w zamkniętej grupie na fb :)

i jeszcze jedne dopisek ... bo tak sobie myślę ...a może to przeczulica dotykowa ??

Edited by lilk_a
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Sami sobie przysnął obok człowieka? Ta jazda musiała go baaaaaaaaaaaaaaaardzo zmęczyć;)
Ogólnie jednak widzę, że można wiązać poważne nadzieje z tym pobytem:)[/QUOTE]
to nie do końca może być tak, że był zmęczony , Sami według tego co mówiła mi Asia wsiadł na jej zawołanie do samochodu , i ładnie z niego wysiadł , więc może po prostu wizyta u weterynarza , która była dla niego stresem odstresowała go na jazdę samochodem , już nie był niefajny , okazało się do dojechał nim do bezpiecznego miejsca po przeżyciach u weterynarza

Magda zadała mi pytanie czy on dotykał u was innych psów , czy np leżały obok siebie dotykając się ( wtedy kiedy miał sunie do towarzystwa)
wg Magdy Sami ma dużo testosteronu , wskazuje na to kilkukrotne zaznaczenia nowego terenu przez niego (co jest plusem bo takie psy są bardziej opiekuńcze (stadne))
to że zaznaczyl teren świadczy też o tym, że wcale nie był w wielkim stresie po wyjściu z samochodu :)
i absolutnie nieprawdą jest że Sami nie potrzebuje człowieka , czytelnie komunikował się z Asią
Magda sprawdzała jego reakcje na dotyk , przechodzenie obok niego i dotykanie go mimochodem , dotykanie łokciem , poleżeli też sobie obok siebie na trawie ziewając ;)
od Asi wiem, że jutro Sami przypięty do paska spędzi z Magdą cały dzień

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']to nie do końca może być tak, że był zmęczony , Sami według tego co mówiła mi Asia wsiadł na jej zawołanie do samochodu , i ładnie z niego wysiadł , więc może po prostu wizyta u weterynarza , która była dla niego stresem odstresowała go na jazdę samochodem , już nie był niefajny , okazało się do dojechał nim do bezpiecznego miejsca po przeżyciach u weterynarza

Magda zadała mi pytanie czy on dotykał u was innych psów , czy np leżały obok siebie dotykając się ( wtedy kiedy miał sunie do towarzystwa)
wg Magdy Sami ma dużo testosteronu , wskazuje na to kilkukrotne zaznaczenia nowego terenu przez niego (co jest plusem bo takie psy są bardziej opiekuńcze (stadne))
to że zaznaczyl teren świadczy też o tym, że wcale nie był w wielkim stresie po wyjściu z samochodu :)
i absolutnie nieprawdą jest że Sami nie potrzebuje człowieka , czytelnie komunikował się z Asią
Magda sprawdzała jego reakcje na dotyk , przechodzenie obok niego i dotykanie go mimochodem , dotykanie łokciem , poleżeli też sobie obok siebie na trawie ziewając ;)
od Asi wiem, że jutro Sami przypięty do paska spędzi z Magdą cały dzień[/QUOTE]
Magda ma racje,bo kazdy pies potrzebuje kontaktu z czlowiekiem ,ale nie kazdy czlowiek ma kontakt z psem bo nie chce. Zawsze sie znajduje wytlumaczenie ,zeby pies byl na lancuchach lub wyizolowanych kojacach lub nie mieszkal w domu.
Podobnie zgadzam sie z tym podsiusianiem.
Magda widze ,ze kocha ,wie i umie jak pracuje sie z psami.Czy ona ma hotelik? Moze wreszcie piesek po straconych latach, bedzie przygotowany wlasciwie do adopcji,ale nie kojcowej czy budowej ,bo takich to mamy az za duzo.
lilk_a -to bylo dobre posuniecie z ta konsultacja psa z trenerka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...