Jump to content
Dogomania

Likwidacja schroniska w Swarzedzu - ratujmy psiaki !!!


What May NN

Recommended Posts

no tak - tez jestem wdzieczna org.niem. które pomogły i pomagają psiakom..
pisze tylko co widziałam jak byłam w schronie - pracownicy pokazywali psiaki niemcom, byli mili, zachecali, opowiadali o psach, a obok stali panstwo chcacy adoptowac psa i mieli ich kompletnie gdzieś - mówili, że żaden się dla nich nie nadaje itp. gdyby nie my (wolontariusze) to by odeszli z kwitkiem, a tak zaadoptowali Kropka :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='What May NN']no tak - tez jestem wdzieczna org.niem. które pomogły i pomagają psiakom..
pisze tylko co widziałam jak byłam w schronie - pracownicy pokazywali psiaki niemcom, byli mili, zachecali, opowiadali o psach, a obok stali panstwo chcacy adoptowac psa i mieli ich kompletnie gdzieś - mówili, że żaden się dla nich nie nadaje itp. gdyby nie my (wolontariusze) to by odeszli z kwitkiem, a tak zaadoptowali Kropka :-)[/QUOTE]
natomiast wiem ,ze wiele organizacji niem chcialo pomagac i psiaki w Niemczech adoptowac,ale byli tylko raz gdyz stwierdzili ,ze byli lekcewazeni ,byly klotnie pomiedzy pracownikami,albo np.przyjechali o godzinie 8 rano i o godzinie 16 dopiero przyszedl wet z jednym paszportem.
Moze tego dnia byli mili bo mieli dobry humor.W Wiekszosci dni maja tylko zle humory.

Link to comment
Share on other sites

Czesto słyszę o likwidacji schronisk w naszym kraju.Schroniska są bardzo zatłoczone,często są bardzo żle prowadzone.Czy nie lepiej kontrolować na kazdym kroku osoby odpowiedzialne za prowadzenie schoniska? Czy jest taka instytucja która kontroluje finanse schoniska?sposób ich wydawania oraz warunki w jakich znajdują się psy?
Prosze bardzo podpowiedzcie mi.Wtedy bede dalej działać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Czesto słyszę o likwidacji schronisk w naszym kraju.Schroniska są bardzo zatłoczone,często są bardzo żle prowadzone.Czy nie lepiej kontrolować na kazdym kroku osoby odpowiedzialne za prowadzenie schoniska? Czy jest taka instytucja która kontroluje finanse schoniska?sposób ich wydawania oraz warunki w jakich znajdują się psy?
Prosze bardzo podpowiedzcie mi.Wtedy bede dalej działać.[/QUOTE]

Nie wiem czy takie instytucje istnieją .ale są bardzo wskazane.Pani Sumińska w programie TV sugerowała powstanie instytucji zbliżonej do NIK zajmujacej sie schroniskami.


Sugeruje ze przy takiej kontroli sytuacja naszych psów ulegnie radykalnej poprawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rafio']moi znajomi byli w schronisku zaadoptować psa,odeszli z kwitkiem dwukrotnie,dostali odpowiedż
że psy w swarzędzkim schronisku są nieadopcyjne.czy to prawda?[/QUOTE]

To prawda bo znam ludzi którzy tez odeszli z kwitkiem. Ja myslę ze dobremu schronisku powinno zalezeć na jak największej adopcji.Z tych wpisów na forum odnosze wrazenie ze schonisko swarzedzkie winno mieć wymienioną w 100% załoge na czele z Szefowa.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#5ca4e5]Los psów poza prawem[/COLOR]
[COLOR=#a3bfdb]13.09.2010 [/COLOR]


[B]Katowanie zwierząt, masowe zabijanie, produkcja smalcu z psów. To nieustanny problem, który dotyka zwierzęta. Nikt nie jest w stanie do końca ocenić, jak wielki jest ich dramat. Kolejny problem to schroniska. Niestety nie zawsze zarządzane właściwie. Jedno ze schronisk, które ma problemy, znajduje się w Swarzędzu.[/B]

- Ustawa o ochronie zwierząt wymaga nowelizacji. Nikt nie działa wbrew przepisom właściwie, bo tych przepisów konkretnych nie ma - mówi pani Zofia, wolontariuszka.

Schroniskiem w Swarzędzu zarządza dyrektorka Towarzystwa Opieki na Zwierzętami - Stefania Kozłowska. Zarządza tak, że schronisko jest przepełnione. Zdaniem lekarza takie przepełnienie i złe warunki sanitarne są niedopuszczalne.

- To nie jest tak, że nikt o schronisko nie dba. Przede wszystkim pani Kozłowska zamknęła bramy dla wszystkich osób, które chciały w tej placówce pomagać. Ja jestem tego namacalnym przykładem - mówi pani Anna, wolontariuszka.

Powiatowy lekarz weterynarii już kilka lat temu ostrzegał, że jest źle. Od kilku miesięcy zachęcał panią Stefanię do współpracy. Tym bardziej, że siedziba Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami znajduje się w tym samym budynku, gdzie urzęduje lekarz. Jednak do spotkania nie doszło. Doktor nie miał wątpliwości i w grudniu ubiegłego roku podjął decyzje o zamknięciu schroniska z dniem 30 września 2010.

- Schronisko nie spełnia wymogów. Jest w centrum miasta czyli zbyt blisko zabudowań, przegęszczenie psów to druga sprawa. Psy chodzące luzem, wszędzie brudno, resztki kału, resztki karmy na schodach, na posadzce. Ostrzegano mnie, że jak będę wchodził, to żebym założył kombinezon, nie zrobiłem tego i to był mój błąd - mówi Ireneusz Sobiak, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu.

- W tym roku wydalam 80 psów do Niemiec. Wydajemy psy, bo jesteśmy pod presją. W Polsce nie potrafimy na własnym podwórku porządku zrobić - mówi Stefania Kozłowska, dyrektor schroniska w Swarzędzu.

Schronisko mieści się w centrum Swarzędza, w zbyt małej odległości od pozostałych zabudowań. Miejsce to jest własnością Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pani Stefania nie wyobraża sobie zaprzestania działalności, bo jak twierdzi, nie ma kto tymi psami się zająć. Lekarz schronisko zamyka, gmina nic nie może zrobić. I tak koło się kręci, a problem jest nierozwiązany.

- Najdziwniejszą decyzją było zamknięcie tego schroniska. Jest to jedyne schronisko, nie ma innego wokół Poznania. Wnioskowaliśmy do burmistrza, że zamkniemy schronisko, ale prosimy o wskazanie innego miejsca. Odpowiedzi do tej pory nie mamy - mówi Eugeniusz Ragiel z Głównego Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Warszawie.

- To nie Urząd Miasta w Swarzędzu ten problem może rozwiązać. To nie jest nasze schronisko, to nie są nasze psy. Nie mamy możliwości wejścia tam i zrobienia z tym porządku - mówi Maciej Woliński z Urzędu Miasta w Swarzędzu.

- Nie oddam tych psów, bo ja kocham te psy i psy tu będą - mówi Stefania Kozłowska, dyrektor schroniska w Swarzędzu. *

* [I]skrót materiału[/I]

[B]Reporter: Żanetta Kołodziejczyk [/B]

[EMAIL="[email protected]"][B][U][email protected][/U][/B][/EMAIL]

Prosze bardzo przeczytac i zobaczyć film o schronisku w swarzedzu.Program Interwencje w Polsacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Czesto słyszę o likwidacji schronisk w naszym kraju.Schroniska są bardzo zatłoczone,często są bardzo żle prowadzone.Czy nie lepiej kontrolować na kazdym kroku osoby odpowiedzialne za prowadzenie schoniska? Czy jest taka instytucja która kontroluje finanse schoniska?sposób ich wydawania oraz warunki w jakich znajdują się psy?
Prosze bardzo podpowiedzcie mi.Wtedy bede dalej działać.[/QUOTE]
wyobraz sobie jaka istnieje kurozalna sprawa,TOZ dostaje bardzo duzo pieniedzy ale nikt nie jest kontrolowany na co wydaje pieniadze.TOZ nie podlega kontroli ?To jest tylko mozliwe w naszym kraju

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o organizacje spoza Polski zabierające zwierzaki do siebie=czy jest pewność,że nie trafią one do laboratoriów-eksperymenty farmaceutyczne,czytałam kiedys,chyba na stronie Korabiewic w księdze gości,że takie przypadki się zdarzają czy to możliwe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pyziokot']Jeśli chodzi o organizacje spoza Polski zabierające zwierzaki do siebie=czy jest pewność,że nie trafią one do laboratoriów-eksperymenty farmaceutyczne,czytałam kiedys,chyba na stronie Korabiewic w księdze gości,że takie przypadki się zdarzają czy to możliwe?[/QUOTE]

O właśnie takie niepewności rodzą się w główce szefowej schroniska... A działa to tak najpierw psy wydaje, pózniej obsmarowuje Niemców, potem znowu wydaje i tak na okrągło :diabloti:

Te psiaki wyjeżdżają do sprawdzonych miejsc.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie oddam tych psów, bo ja kocham te psy i psy tu będą - mówi Stefania Kozłowska, dyrektor schroniska w Swarzędzu. *

[/QUOTE]
Mi natomiast bardzo ten cytat się podoba. Psy pozbawone podstawowych potrzeb bytowych i nawet nie mające możliwości wyrwania się z tego piekła, bo utrudnia lub udaremnia sie adopcji - to rzeczywiście bardzo specyficzny sposób kochania psów przez p. prezes TOZ-u.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Mi natomiast bardzo ten cytat się podoba. Psy pozbawone podstawowych potrzeb bytowych i nawet nie mające możliwości wyrwania się z tego piekła, bo utrudnia lub udaremnia sie adopcji - to rzeczywiście bardzo specyficzny sposób kochania psów przez p. prezes TOZ-u.[/QUOTE]
ale to chyba taka moda nastała albo jakaś nowa grożna epidemia!
dokładnie tak samo nadajeSzwarcowa w Korabiewicach!
tragedia ,masakra i zero adopcji..bo ona koch aaaa te zwierzeta!Paranoja!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[INDENT]może wypromujesz troszkę Szaraka...jak masz taką siłe przebicia? [/INDENT]

[/QUOTE]
Ja też przychylam sie do tej prośby. I tez jestem za wypromowaniem Szaraka, który przez małą chwilę przeobraził sie w Szarego a teraz znów inaczej mu dali na imię i niestety zapomniałam.
Ale mniejsza z tym. Nadal jest tam pies, który chce być kochany i mieć swój dom. Jednak tak jak mówi Ookami nie pozwalaja - niewiadomo z jakiego powodu - wyprowadzić Szaraka na spacer. To na pewno by psiakowi pomogło w resocjalizacji a nam
w poznaniu go. Pomysle nad tekstem na ogloszenia.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[INDENT]
[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/194025-Likwidacja-schroniska-w-Swarzedzu-ratujmy-psiaki-!!!/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Jaro[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/194025-Likwidacja-schroniska-w-Swarzedzu-ratujmy-psiaki-!!!/showthread.php?p=16412833#post16412833"][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/194025-Likwidacja-schroniska-w-Swarzedzu-ratujmy-psiaki-!!!/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Mi natomiast bardzo ten cytat się podoba. Psy pozbawone podstawowych potrzeb bytowych i nawet nie mające możliwości wyrwania się z tego piekła, bo utrudnia lub udaremnia sie adopcji - to rzeczywiście bardzo specyficzny sposób kochania psów przez p. prezes TOZ-u.



ale to chyba taka moda nastała albo jakaś nowa grożna epidemia!
dokładnie tak samo nadajeSzwarcowa w Korabiewicach!
tragedia ,masakra i zero adopcji..bo ona koch aaaa te zwierzeta!Paranoja! [/INDENT]

[/QUOTE]
wlasnie i tacy ludzie decyduja o zyciu tych bidakow. To jest porazajace.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pyziokot']Jeśli chodzi o organizacje spoza Polski zabierające zwierzaki do siebie=czy jest pewność,że nie trafią one do laboratoriów-eksperymenty farmaceutyczne,czytałam kiedys,chyba na stronie Korabiewic w księdze gości,że takie przypadki się zdarzają czy to możliwe?[/QUOTE]
Zapytaj sie P.Kozlowskiej gdzie ona wywozi swoje schroniskowe psy?
Dowiedzialam sie od wet z Warszawy ,ze to wlasnie szefowa schroniska ,te swoje kochane psy co pewien czas pakuje do auta i jedzie do innej malej miejscowosci pod Poznaniem,do hotelu w ktorym odbywaja sie sympozja weterynarzy.No jak myslisz co robia z psami?Gola im brzuszki daja znieczulenia i poddaja badaniom.Ucza sie ,cwicza na psach np badania ultrasonograficzne.Takiego zestresowanego pozniej otumanionego psa wrzucaja po badaniach do zimnego boksu.
Co Ty na to?
A czy dostaje pieniazki za te doswiadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Miły Pyziokocie

Dobrze jakbyś miała konkretne informacje.To że w jakieś ksiedze "chyba"Korabniewic

widziałaś chyba wpis że chyba polskie psy/szczegolnie atrakcyjne chyba ze wgledu jaki

smrod od schroniskowych idzie/biora na eksperymenty nie uprawnia Cię do pisania takich

bzdur.Niestety o nas jest bardzo zła opinia i powinnas wreszcie otworzyc na to oczy.

Popatrz na polskie drogi usiane zwłokami niepotrzebnych nikomu psów i kotów,

na pełne schroniska zaniedbanych psów itd.Poza tym przeciez jak mozesz wszystkie

psy ze schronow zabrac do domu to nie ma chyba problemu.

Link to comment
Share on other sites

Myslę że możemy coś zrobic,jak bedziemy chcieli.Nie możemy wszystkiego tolerować , a w szczegolnosci zamykania schronisk przed wolentariuszami

i ludzmi chcacymi adpotowac zwierzaki.Te psy nie są ich własnoscią żeby wszystko co ich chore glowy wymysla z nimi robić.Nie leczyć,nie adoptować,

i może jak slysze jeszcze na nich eksperymentowac!

Link to comment
Share on other sites

Schronisko co nie ma nic do ukrycia wpuszcza wolontaruizszy .Te co ma zabrania .Do takiego nalezy i schronisko nie tylko swarzedzkie ale i gnieznienskie (tam powinni zajac sie rodzinna famulka co dba tylko o swoje interesy)
Dziwi mnie bardzo ,ze nie ma zadnej osoby ktora by zajela sie biednymi psami gnieznieskim????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...