Jump to content
Dogomania

Witam Właścicieli i ich Pociechy!!


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam witam:)
dzisiaj Edi obchodzi 2 miesiace od swoich urodzin :multi: nie ma z nim wiekszych problemów, oczywiscie stara sie nas gryzc ale juz mu przechodzi bo poznal "moc" słowa FEE to samo dzieje sie gdy łapie kore badz szyszki i za wszelka cene chce je zjesc słowo FEE czasami nie wystarcza ;). Potrafi zostawac sam w domu bo ostatnio jak kosiłem trawe kawałek od domu to przez jakies 40 minut po prostu spał sam w domu, gdy jestesmy na górze domu (gdzie Edi nie ma wstepu) ani nie piszczy ani sie nie awanturuje. Co do czystosci w domu to prawde mowiac zesikał sie w domu moze 5-6 razy a tak to po prostu załatwia sie na spacerach. Z jedzeniem nie ma problemów- je 4 razy dziennie po 60 gramów karmy Happy Dog- Junior Croq, od wczoraj karme ma zalewana wywarem z nóżek wieprzowych po sciagnieciu z niego tłuszczu a do jednego posiłku dziennie ma dodawane sciegna z wieprzowej lapki. Cała ta zabawa jest z wiadomych wzgledów... na dłuzszy spacerek chodzi raz dziennie wieczorem na jakies poł godzinki oczywiscie w miedzy czasie sobie siada i odpoczywa :lol:. bacznie obserwujemy jego tylne łapki ale jak sadze w tym wieku jest jeszcze za wczesnie aby wyrokowac cokolwiek bo czasami po prostu biegnie bokiem, czasami placza mu sie łapki, czasami nie chce mu sie ich podnosic i szura pazurkami....
mozna w sumie ksiazke napisac :roll:.
pozdrawiam
ps. moze macie jakies rady jak i kiedy obserwowac jego nóżki abysmy sie tak nie martwili o jego stawy i jakie sa niebezpieczne objawy (rodzice byli jak juz pisalem fast normal-ojciec a matka-normal).

Link to comment
Share on other sites

Fast normal to nie dysplazja ciezka :) Tylko lekkie odbiegniecie od normy. To normalne, ze w tym wieku z koordynacja ruchowo owczarków jest róznie :lol: Jedyne czego unikaj, to długiego łazenia po sliskich nawierzchniach i biegania po sliskich schodach.

Link to comment
Share on other sites

Moja ma 3 miesiace i już się nie przewraca;)Czasem też jej się łapy plątały:)Teraz już patrzy gdzie lezie.
Poza tym dostaliśmy profilaktycznie coś na stawy od naszej pani weteryniarz.

Co do zżerania wszelkiej ściółki leśnej i śmieci to normalka.Moja też zjada.:)I ciągle FEEEEE FEEEEEE FEEEE.Bardzo uwielbia węgiel do grilla.Ale to większość znajomych psów żuje węgiel.;)

Ostatnio Aicha została sama na godzine.Ucierpiał tylko kapeć taty;)Ale mało jak najej wielką paszczę.

No i umiemy apotrować piłeczkę.Chyba se sama przeczytała,bo specjalnie jej nie uczyłam.po prostu załapała,że lepiejprzynieść pańci to znów będzie na co polować,bo piłeczki są dziwne,bo się kulają,ale już same się nie rzucą;)

Link to comment
Share on other sites

Edi na schody nie wchodzi bo po 1 ma wiele miejsca na dole domu a po 2 ma po prostu zakaz i jak mi sie wydaje zakaz zostanie cofniety za jakies poł roku.
co do rodziców i ich przeswietlen to raczej sie nie martwie bo przodkowie sa "normal" a prawde piszac to jest genetyka czyli: nigdy nie ma sie pewnosci.
jak na 8 tygodni to uwazam ze nie jest zle bo potrafi isc na smyczy i sie nie wyrywa staram sie go prowadzac przy nodze lewej badz prawej i całkiem mu wychodzi, nie jest katowany długimi spacerami najdłuzszy jest wuieczorem jakies 20-30 minut. Rosnie mu sie bo wazy juz prawie 9 i poł kilograma i zastanawiam sie nad dodatkiem na chrzastki... tyle ze jak dodatek to juz chyba przesada byłyby chrzastki i sciegna z nóżek wieprzowych? poprawcie jesli mi sie zle wydaje :)
pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='14ruda']Moja 2 tygodnie temu też ładnie chodziła pięknie na smyczy.Niestety popsuła się nagle i teraz kote,piesek,smieć,dzieci-ciągnie.A to coraz silniejsze,więc katuje ja nauką chodzenia przy nodze:diabloti:[/quote]:cool1: mam nadzieje ze "katujesz"ja chodzenie na pilke:roll: :lol: bo wiesz to tak zabrzmialo:cool3: :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Dawid, nózki wieprzowe? O wiele czesciej na stawy zaleca sie galaretke z kurzych rapek. A co do dodatków, to jesli karmisz sucha karma wysokiej klasy, to nie dodawać nic specjalnie od siebie. Jesli na domowym, to koniecznie suplementy trzeba dodawac.

Ruda, obroze elektrycza, kolczatke, bacik i wio z nauką :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Co do nóżek... nie całe tylko sciegna i oczywiscie karma jest namaczana w galaretce po gotowaniu i zdjeciu z niej warstwy tłuszczu. a mówiac o karmie to Edi dostaje Happy Doga jak juz gdzies o tym pisałem- polecono mi ja, jest robiona i rozsypywana u Niemców no i mały jak i jego rodzice ja jedza fakt faktem stosujac ja zgodnie z dawkowaniem to Edi jest chudy a to mnie delikatnie martwi, wiem ze nie moze byc grubiutki ale raczej nie powinno byc tak zebysmy mogli jego cała miednice zbadac poprzez dotyk ...Zwiekszylismy mu troche racje zywnosciowe i zobaczymy... narazie mały ma jakies 10 tygodni i wazy koło 11 kg

Link to comment
Share on other sites

Co do nauki to mam jeszcze paralizator-jak mocno ciągnie-bzzzz w dupkie

A tak na poważnie-raz na piłke raz na smakole-zależy gdzie jesteśmy.Na działce jest za wiele śmieci dobrych do zjedzenia i za dyuzo rozpraszaczy dla niej żeby długo na piłkę pracowała.Ocxzywiście sprawić trza żeby to nie miało znaczenia:)
Woli węża ogrodowego-może zacznę uczyć na węża?:)

potwór opanował moje łózko i nie bardzo sobie robi cokolwiek z mojego ZEJDŹ!!!!
Żuje spokojnie moja poduszkę.Rano wlazła jak jeszcze spałam i położyła mi się dupą na głowę.Fano.

Link to comment
Share on other sites

10 tygodni i waga 11 kilo ,to ogromny ,jak jeszcze jest chudy ,to znaczy ,że wielki z niego szczeniaczek .

HD-Zuchtwert jest oceniany nie tylko na podstawie samego prześwietlenia danego psa ,ale rodzeństwa ,rodziców .Jest to tzw.matematyczne wyliczenie możliwości przekazywania dysplazji .Im mniejszy wynik zuchtwert ,tym lepiej ,ale trzeba brać pod uwagę jeszcze linie jakie do siebie pasują ,a nie tylko sugerować się zuchtwertem. Nawet suka czy pies z doskonałym HD mogą przekazać dysplazję . Bardzo pomocny jest zuchtwert ,bo on wlasnie pokazuje nam prognozę danego psa co do przekazywania dysplazji .W trakcie kryć i pierwszych wyników potomstwa zuchtwert może się zmienić ,albo na plus ,albo na minus.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
też mam Onka. Ma 4 miesiące. Wyglądał zupełnie jak Edi tylko więcej czarnego na pysku. Jest po rodzicach krótkowłosych ale kłaków ma kupę i sama nie wiem co zniego wyrośnie.

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/8115/boryskopiedokiuz3.jpg[/IMG]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ładny jest :) jak na moje marne oko to bardziej krótkowłosy ale jak mówie to moje oko :)
Edi dzisiaj po zabawie w wodzie wygladał tak:

[IMG]http://img77.imageshack.us/img77/5766/1000891su6.jpg[/IMG]

wczoraj bawił sie tak:

[IMG]http://img125.imageshack.us/img125/743/1000880cy8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ender_a']Witam,
też mam Onka. Ma 4 miesiące. Wyglądał zupełnie jak Edi tylko więcej czarnego na pysku. Jest po rodzicach krótkowłosych ale kłaków ma kupę i sama nie wiem co zniego wyrośnie.

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/8115/boryskopiedokiuz3.jpg[/IMG]

Pozdrawiam[/quote]sliczny.raczej klasycznym puchaczem nie bedzie-masz szczescie:diabloti: .niech sie zdrowo chowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']bardzo.Zwłaszcza jak łazi i kombinuje co by tu wykombinować ;)Co wymyśliła można zobaczyć w fotkach naszych psiaków:)[/QUOTE]

To kombinowanie jest cudowne:loveu: :loveu: :loveu: rzucam piłeczkę piesio biegnie a później jak "to zrobić aby nie przybiec chociaż wiem że muszę, może mamunia nie zauważy jak sie położę, albo pokicam trochę:loveu: :loveu: :loveu: "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ender_a']Witam,
też mam Onka. Ma 4 miesiące. Wyglądał zupełnie jak Edi tylko więcej czarnego na pysku. Jest po rodzicach krótkowłosych ale kłaków ma kupę i sama nie wiem co zniego wyrośnie.

[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/8115/boryskopiedokiuz3.jpg[/IMG]

Pozdrawiam[/quote]

Frędzelki za uszami, wiec bedzie z przedłuzana siersciucha, choc bardzo puchaty tez nie bedzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...