Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Agnes']Wg mnie przydaloby sie ciut luzu z przodu i na dole (wysokosc), ale z doswiadczenia wiem, ze takiego pewnie nie dobierzesz ;) Bo wiekszy to juz moze byc przesadnie za duzy[/QUOTE]
no właśnie boję się, że jak zacznę wymieniać to mnie szlag trafi ;p

Link to comment
Share on other sites

Oglądam Wasze pieski w kagańcach i chyba kupię mojemu takiego fizjologa. Mam z nim jeszcze sporo problemów behawioralnych, a z tego co widzę ten kaganiec jest idealny do nagradzania smakolami. Proszę o podpowiedź jaka powinna być odległość od czubka nosa do przedniej strony kagańca, bo patrząc po Waszych zdjęciach to widzę spore różnice

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ginia']Oglądam Wasze pieski w kagańcach i chyba kupię mojemu takiego fizjologa. Mam z nim jeszcze sporo problemów behawioralnych, a z tego co widzę ten kaganiec jest idealny do nagradzania smakolami. Proszę o podpowiedź jaka powinna być odległość od czubka nosa do przedniej strony kagańca, bo patrząc po Waszych zdjęciach to widzę spore różnice[/QUOTE]

Jeśli nie masz problemu z psem zjadającym nieczystości i śmieci na spacerach to nie musi chyba być jakoś bardzo dużo ;)

Link to comment
Share on other sites

Od czubka nosa nie potrzeba zbyt wiele, chodzi o to, żeby kaganiec nochala nie dotykał. W dół/wgłąb miejsca powinno być tyle, żeby psiak spokojnie mógł ziajać z wywalonym jęzorem - to dość indywidualne, więc znając sojego psa ocenisz najlepiej. :)

Link to comment
Share on other sites

Ooooooo!! I "siostrzyczka" Nuka ma taki kaganiec, to "braciszek" Grand też taki będzie miał.
Dziękuję za wskazówki. Postaram się coś dopasować dla paszczęki mojego psiaka. Jeśli chodzi o jego żarłoczność na dworzu - jest przeogromna,je wszystko co się da zjeść, a to czego się nie da zjeść też próbuje, ale uczymy się komendy "nie rusz" i już bułki, zwykłej kupy nie ruszy, ale gdy ludzka się pojawi to nie daje rady, musi ją wchłonąć:roll:
Nie zdawałam sobie sprawy ile ludzi załatwia swoje potrzeby na łonie natury. Ja mam sprzątać kupy psa, a ludzkie mogą sobie leżeć.... Ohyda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ginia']a z tego co widzę ten kaganiec jest idealny do nagradzania smakolami[/QUOTE]
ha, ja tego jeszcze nie opanowałam ;D

ale jestem przemegasuper zadowolona :P
powiem szczerze, nie chciało mi się wierzyć w te zachwalania, a jestem pod wielkim wrażeniem, bo mój pies (który w 'zwykłym' kagańcu nos sobie do krwi obcierał) nawet nie zwraca uwagi, że coś ma na pysku.;D

Link to comment
Share on other sites

no właśnie ja też jestem ogromnie zdziwiona, że Nuka bez problemu chodzi w tym kagańcu i się w nim załatwia, bo w poprzednich to ani się załatwić nie chciała, ani kroku w nim zrobić nie chciała, no chyba, że ostatecznie max 10 kroków i tarcie nim o ziemie lub walenie w moje kolana/piszczele :/ a teraz, to normalnie cud :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sauatka']ha, ja tego jeszcze nie opanowałam ;D

ale jestem przemegasuper zadowolona :P
powiem szczerze, nie chciało mi się wierzyć w te zachwalania, a jestem pod wielkim wrażeniem, bo mój pies (który w 'zwykłym' kagańcu nos sobie do krwi obcierał) nawet nie zwraca uwagi, że coś ma na pysku.;D[/QUOTE]

[quote name='vege*']no właśnie ja też jestem ogromnie zdziwiona, że Nuka bez problemu chodzi w tym kagańcu i się w nim załatwia, bo w poprzednich to ani się załatwić nie chciała, ani kroku w nim zrobić nie chciała, no chyba, że ostatecznie max 10 kroków i tarcie nim o ziemie lub walenie w moje kolana/piszczele :/ a teraz, to normalnie cud :-)[/QUOTE]
Właśnie na tym polega istota fizjologa- dobrze dopasowany jest jednym z najwygodniejszych dla psa modeli kagańców;) Dodam, że jest też idealny na każdą porę roku:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Znacie jakąś stronkę z fizjologami najlepiej na miare robionymi... Potrzebuje coś na niewymiarowy pysk ...[/QUOTE]
Nie widziałam nigdy fizjologów robionych na wymiar... Ale może istnieją takie
Spróbuj sprawdzić modele dostępne w sklepach, może znajdzie się z dobrymi wymiarami dla Twojego psa:) Ja na szczęście trafiłam na idealny rozmiar, a sucz też ma niewymiarową głowę;)
[URL]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?cat_id=151&page=0&view=3&sort=default[/URL]
[URL]http://iposklep.pl/index.php?k11,sprzet-szkoleniowy-kagance[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Luna']Nie widziałam nigdy fizjologów robionych na wymiar... Ale może istnieją takie
Spróbuj sprawdzić modele dostępne w sklepach, może znajdzie się z dobrymi wymiarami dla Twojego psa:) Ja na szczęście trafiłam na idealny rozmiar, a sucz też ma niewymiarową głowę;)
[URL]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?cat_id=151&page=0&view=3&sort=default[/URL]
[URL]http://iposklep.pl/index.php?k11,sprzet-szkoleniowy-kagance[/URL][/QUOTE]

Dzięki ;) U nas jest typowo niewymiarowo :/ szeroki pysk i dość wąska kufa... te amstafowe będą za duże o jakieś 2 cm :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Dzięki ;) U nas jest typowo niewymiarowo :/ szeroki pysk i dość wąska kufa... te amstafowe będą za duże o jakieś 2 cm :/[/QUOTE]
ma szerokie poliki tak ?
to jest najmiejszy problem kaganiec na poliakch latwo sie gnie :)
wedlug mnie dobry moze byc sznuacer sredni lub cocker spaniel pies, podaj moze wymairy pyska suczki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ma szerokie poliki tak ?
to jest najmiejszy problem kaganiec na poliakch latwo sie gnie :)
wedlug mnie dobry moze byc sznuacer sredni lub cocker spaniel pies, podaj moze wymairy pyska suczki[/QUOTE]

Raczej boje się o tą wysokość ;)
długość kufy ok7 cm (+- 0,2cm)
szerokość 12 cm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sauatka'][B]Okamia, [/B]ja kupowałam u tego pana [URL]http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-m-a-s-z-e-r-i1418388004.html[/URL] podałam tylko wymiary psa (długość i obw. kufy) i dobrali odpowiedni (gdyby nie pasował można wymieniać ;p)[/QUOTE]
Na allegro nie oglądałam fizjologów. Fajnie, że można się spytać sprzedawcy i w razie czego wymiany dokonać:)
Te są firmy maszer. Od chopo różnią się tym, że paski dostępne są albo ze skaju albo ze skóry. W maszerach tylko skaj. Nie wiem czy mają wersję PRO( czyli z większą wkładką na kufie psa)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Raczej boje się o tą wysokość ;)
długość kufy ok7 cm (+- 0,2cm)
szerokość 12 cm[/QUOTE]
napewno nie wejdzie w pit bull suka?
wymiary sa ok , pit suka ma wymiary kaganca dl.7,5cm wiec idealna , szerokosc 11cm mozna troche rozgiac
tu patrzalam [url]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=509[/url]
ja bym an Towim miejscu zaryzkowala, a jesli bylby za duzy to wzielabym cocker spaniel pies one tez jest dosc szeroki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...